Treść opublikowana przez morelo
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Jako że sprzęgło które kupiłem nie spełnia założenia tego co sprzedawca deklarował czyli miało utrzymać 400 km i 550 nm, a już przy strojeniu gdzie było około 350 km i 450m potrafiło uślizgnąć delikatnie więc ewidentnie firma w której kupowałem się przeliczyła. Podnosząc moc dalej sprzęgło coraz to bardziej ślizgało, nie chcieliśmy już katować go więc padła decyzja na nowe ale zanim, to; wysyłając stare sprzęgło do firmy KB-Customs po sprawdzeniu przez nich stwierdzili to sprzęgło nie miało prawa utrzymać deklarowanej mocy przez sprzedawcę, po prostu docisk jest trochę za słaby więc odpuszczamy temat starego sprzęgła i zajmujemy się nowym. Stare sprzęgło. A poniżej widzicie nowe sprzęgło, sprzęgło dwutarczowe koło zamachowe robione od zera docisk nowy o 2x większej sile docisku jak poprzedni, tarcze bez tłumika i okładzina kevlar luka 240mm, z tego co deklaruje sprzedawca powinno przenieść 700 km oraz 1000 nm mam zapasy rezerwy, zobaczymy w boju oby wszystko pasowało.
-
Budowa Strokera (2.1 95,5mm ) Wał z TDI
Faktycznie teraz patrzę że to wata termiczna, ja mam założony termometr w filtrze powietrza wspominałem Ci adam już o tym ale może dla innych się sprzyda, Jeśli na polu jest w granicach 25-30 stopni i samochód stoi w słońcu na wolnych obrotach to w filtrze jest 60-70 stopni, aby później schłodzić to powietrze musimy przejechać około 5 km nie mówię tu o spokojniutkiej jeździe 20-40 km tylko w granicach 50-80 jadąc przez około 5 km na piątym biegu temperatura zeszła mi do około 25 stopni naprawdę robiłem różne testy w różnych warunkach. Więc jak najbardziej warto osłaniać całą puche filtra i robić nawet 3 komory przegrody od turbo i DP czy kata. Teraz u mnie mam założone czujniki, w filtrze, drugi jest zaraz za turbiną przed intercoolerem i trzeci jest za intercoolerem za przepustnicą jak już będzie samochód jeździł i bedzie troche cieplej to będę robił testy w boju Ile tak naprawdę schładza intercooler tego powietrza. Adam jakie obawy?
-
Budowa Strokera (2.1 95,5mm ) Wał z TDI
Adam kiedy nagrasz jakiś filmik? kupuj uchwyt na kierownicę, Ty masz Quattro To pokaż jak idzie od zera do 200 nie wiem gdzie ale może masz gdzieś taką drogę Maskę będziesz całą wyciszał? Jestem ciekaw czy sporo wyciszy też o tym myślałem Gratulacje
-
B6 DIVISION
Mam i połamane i dobre ze 3 ale nie mam czasu na to. Trudno nie ma co włkować, ale dzieki za chęci
-
B6 DIVISION
Czyli zostaje klej do szyb obdzwoniłem szroty też lipa nawet nie zwracają na to uwagi.
-
B6 DIVISION
8h0853909 Panowie nie wiecie gdzie można kupić takie spinki? Obdzwoniłem już 20 sklepów szukam w internecie i nic, aso w Polsce nie mają a czekam na informację czy za granicę by się nie udało gdzieś ściągnąć ale może ktoś przerabiał taki temat może inne spinki podchodzą żeby trzymały plastikowe progi w cabrio, zanim użyje kleju do szyb.
-
B6 DIVISION
Czy mamy na forum kogoś kto handluje częściami blacharskimi ? Potrzebuję błotniki przednie do a4 b6 cabrio.
-
Chip do 1.8t 150km 110kw lpg
logi Ci dać i kreski? zrzuty temperatur i w tym czasie wykresy? Zresztą wysil się trochę i zerknij do mojego tematu na forum poczytaj posty a później bajkuj na dobranoc, kolejny raz napiszę na seryjnych gratach spokojnie 20-30 koni i wystarcza na styk bez pałowania.
-
Chip do 1.8t 150km 110kw lpg
Tak, takie gówno mody że bez problemu 200km i wszystko było w granicach normy przy seryjnych gratach, przy normalnej jeździe, a nie upierdzielaniu to odcinki za każdym razem. Weź ty się troche puknij trochę w łeb, koleś chce podnieść moc bez modyfikaji przy silniku, a nie robić cudaniewidy. Podniesie moc będzie dalej chciał to wtedy niech sobie zmienia. Jeszcze raz mówię seryjny graty wystarczają na styk. Przerabiałem ten temat, przerabiałem hybrydy, dsmic, fmic, wydechy, aż po strokera.
-
Chip do 1.8t 150km 110kw lpg
Kolego bez problemu zrobi 20-30 koni i nic się nie będzie dziać. Nie rozumiem co masz na myśli jazda jak dieslem, bo chyba u ciebie tak było, ja po samym sofcie miałem 195 km i bardzo ładnie się jeździło do normalnej codziennej jazdy w zupełności wystarcza. A jak ty jeździsz trójką na autostradzie do odcinki to normalne że ci wszystkiego braknie, nawet fmic 230 zagotujesz. Jedź do tunera niech ci zrobi Softa zloguje samochód i będziecie wiedzieć czy wymaga coś wymiany czy nie.
-
Chip do 1.8t 150km 110kw lpg
20-30Km
-
Usunięcie DPF w A4 B8 2.0TDI - plusy i minusy
Nikt CIE nie namawia nawet.
-
Usunięcie DPF w A4 B8 2.0TDI - plusy i minusy
ja i reszta z forum i twoje też bo to że masz dpf to jeszcze nic nie znaczy
-
Usunięcie DPF w A4 B8 2.0TDI - plusy i minusy
Tak tak spełna zadanie jak dev napisał Sam mam wycięty w Hance Co do emisji spalin kolego mam wycięte wszystko w a4 pełen Przelot i co? przegląd był początkiem marca, przeszło bez problemu z emisją spalin Napierw to kolego Jedź do każdej stacji i sprawdź aparat który mierzą emisje czy ma aktualne przeglądy czy sie im chce a później się wymądrzaj.
-
Usunięcie DPF w A4 B8 2.0TDI - plusy i minusy
Kolego nie przesadzaj produkcja twojego Audi, więcej wypuściła zanieczyszczeń do Atmosfery niż jego DPF jak go wytnie. i mu zeźre jeszcze 2 l oleum
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
No i są pierwsze kreski ten niut znacznie za wysoki i spada mocno, trzeba jeszcze popracować tylko sprzęgło które było przeznaczone na 400 koni i 550 niutonometrów właśnie odmówiło współpracy z tym silnikiem po przejechaniu 1500 km dmuchamy 1.75
-
Błedy Audi a4 b6
VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics WWW.GERRITSPEEK.NL beschrijving, uitleg, handleiding, tips, trics, truucs voor vag-com vcds voor vag auto's szukaj.
-
B6 DIVISION
Panowie jak wygląda sprawa z tunelem 1din A 2din czy one się różnią ? nie mówię tutaj o ramce radia tylko o tunelu dodam że będę za jakiś czas wymieniał radio z 1din na 2 i nie wiem czy tunel też muszę kupić czy zostaje stary?
-
Budowa Strokera (2.1 95,5mm ) Wał z TDI
Pasowania Adam Rozumiem że śruby ARP wszystkie? Proszę dopisz jakimi momentami dokręcałeś głowice, główne podpory i korbowe, gdyż zapomniałem a wyrzuciłem kartki może mi się to przydać
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Kolego tu masz u mnie z wykresem.
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
Po zdjęciach chyba na 3 tak mi się wydaje.
-
Budowa Strokera (2.1 95,5mm ) Wał z TDI
No w końcu Adam doczekaliśmy się rób szczegółowy opis bo widzisz że Tomasz już pyta dwie panewki z rowkiem idą na 4 podporę tam jest kanał smarny 360. Tak jest przynajmniej przy 2l a tu Adam?
-
B6 DIVISION
Panowie czy ma to ktoś jakiś upust w firmie fmic lub mtuning?
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Zestaw stabilizatorów Anti-Roll-Kit AUDI A4 (8E/B6/B7/8H) ►FMIC.PL◄ Twój tuningowy sklep internetowy! FMIC.PL Zestaw stabilizatorów Anti-Roll-Kit AUDI A4 (8E/B6/B7/8H) ►FMIC.PL◄ Twój tuningowy sklep internetowy! Czy ktoś ma/miał z tym doświadczenie.?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Co do zmiennej fazy owszem tuner na hamowni może trochę z tego wycisnąć przy seryjnej suszarce i wałkach jest w granicach 5 do 15 koni Max, jeśli mamy ostre wałki i większą suszarkę i naprawdę robimy większe moce to nawet do 20-30 koni mechanicznych bez problemu mogą z tej zmiennej fazy wyciągnąć. Ale niestety ten napinacz wtedy pracuje na maksymalnym obciążeniu i nie jest to żywotne poczytajcie trochę fora zagraniczne tam już temat był przerabiany nawet ja tu kilka stron wcześniej wrzuciłem jeden temat. Ja obecnie wywaliłem zmienną fazę i silnik docieram jestem prawie przy finiszu, stroker i dosyć grube młody. No ale zobaczymy co z tego wyjdzie po strojeniu bez zmiennej fazy, dodam że Adam z forum Hopek3 ma taki sam setup jak ja, tylko on ma zmienną fazę to będziemy mogli trochę porównać wyniki.