Słuchajcie mam o to taki dziwny przypadek, wstawiłem na forum ogłoszenie o kupnie radia.
Od michal1122123 Grudnia 2021 dostałem propozycje i zdjęcia 2 poniżej.
Pytałem jeszcze jaka jest wersja oprogramowania bo chcę podpiąć kamerę cofania ale niestety sprzedawca cytuje jego słowa.
jak to spr bo nie bardzo wiem o co chodzi
moja odp Pewno gdyby było podpięte to by sprawdził, a tak to wątpię Okej wezmę go podaję adres wysyłki.
Sprzedawca w prywatnej wiadomości potwierdził że wszystko działa.
Dostałem też w prywatnej wiadomości zdjęcie karty przewozowej z tym że zdjęcie jest tak ucięte że nie widać danych nadawcy.
31 grudnia otrzymałem radio rozpakowałem, dodam że było bardzo starannie zapakowane naprawdę dookoła były gąbki.
Od razu napisałem do sprzedającego że otrzymałem stan wizualny bardzo fajny, radio odłożyłem na półkę w kuchni a w międzyczasie szukałem jeszcze modułu do kamery zakupiłem i przyszło mi we wtorek 4 stycznia.
W środę 5 stycznia byłem montować radio. Po sprawdzeniu przewodów przejściówki której kupiłem porównaniu pinów z radiem i instalacją stwierdziliśmy że przejściówka jest OK i podpinamy dodam że jestem z zawodu elektromechanikiem.
Radio się nie uruchamia nic zero czarne tło nie reaguje na przycisk okej, sprawdziliśmy jeszcze raz przewody okazuje się że w porządku podpielismy jeszcze raz dalej to samo sprawdziliśmy inne radio nie była to wersja RNS-E Tylko jakieś inne ale z taką samą wtyczką, normalnie na przewodach przejściówki się uruchamia, diagnoza padła uszkodzona radio, radio zostało jeszcze sprawdzone ile pobiera prądu okazuje się że około jednego ampera, wróciłem do domu z tym radiem napisałem od razu do sprzedającego międzyczasie podłączyłem radio pod zasilacz laboratoryjny tylko prąd No i to samo pobór około jednego Ampera nie reaguje na przycisk.
Zdjecie z montazu
Sprzedający mi odpisał
to jest nie możliwe w dniu wysyłki sprawdzałem je wgrywałem język polski i wczytywałem mape
Chciałem więc od sprzedającego zdjęcie z dnia wysyłki skoro wygrywał polski język i mapę to chciałem dowód z tego niestety nie ma. Sprzedający twierdzi że radio było w Audi A3 jego żony i że w dniu wysyłki wgrywam polski język. Skoro radio nie działa takie dostałem zaproponowałem więc takie rozwiązanie albo oddaje mi pieniądze 1000 zł i ja mu odsyłam radio albo wysyłam do jakiejś firmy w celu naprawy i sprawdzenia tego radia, Skoro grywał pl jezyk w dniu wysyłki jak to mi napisał to sądzę że firma która specjalizuje się w naprawie radiów jest w stanie to sprawdzić.
Zacząłem więc szukać w internecie firmy która zajmuje się naprawami radiów samochodowych i natknąłem się na firmę AutoScan Tomasz Oleksiak mają w internecie bardzo pozytywne opinie radio spakowałem zamówiłem kuriera i kurier miał odebrać w poniedziałek po południu radio.
W międzyczasie sprzedający chciał zdjęcia radia czy aby na pewno wysyłam to radio do tej firmy i czy nie są plomby uszkodzone niestety radio miałem już spakowane. Nie chciałem go wyciągać a po drugie nie było mnie już w domu, ale co się okazało w poniedziałek odpisała mi firma że nie zajmują się radiami z koncernu vaga tylko francuzy więc skoro została mi paczka w domu to otworzyłem ją i na prośbę sprzedającego zrobiłem mu zdjęcia te co poniżej jak widać plomby całe ja tego nie rozbierałem Nie znam się na tym.
Poinformowałem więc sprzedającego że firma którą znalazłem wcześniej nie obsługuje koncern vaga i że szukam dalej napisałem tutaj ogłoszenie na forum najpierw skierowano mnie to pila24 ale pila24 jasno odpisał że jest elektromechanikiem nie elektronikiem odesłał mnie do https://a4-klub.pl/profile/25284-tom-a4/
Napisałem więc do tom A4 zrobił wstępny wywiad z wysłałem mu też zdjęcia radia te które są wyżej stwierdził że to nie jest oryginalna plomba zapytałem się co robić i czy wysłać do niego odpisał mi jasno cytuje.
Jeśli masz ochotę no problem mogę do tego zerknąć co tam się stało.
Poinformowałem sprzedawcę że wysyłam do elektronika z forum Audi A4 Cytuję odpowiedź sprzedającego.
co to za elektronik? twój znajomy?
Dodam że nie znam tu nikogo z forum jedynie z kim Utrzymuje kontakt to hopek.
Radio więc wysłałem do Tom a4, w piątek po południu zostało dostarczone w sobotę dostaje telefon przed południem z informacją że to złom czymś jest pokryte w środku płyta oraz w zakamarkach poprosiłem więc zdjęcia i jakiś opis.
Wczoraj wieczorem dostałem zdjęcia i krótką informację cytuję
Podłożyłem jeszcze sprawną płytę zasilająca ale niestety te radio ma zwarcie. Na zdjęciach widać że ramka ekranu i ramka radia miała kontakt z jakąś cieczą lub klejem bo ekran był w tych miejscach bardzo mocno przywarł.
Całe jest w nalocie takim jak błoto lub cos podobnego. Widać że ten nalot jest wszędzie.
Jak dla mnie to to radio wygląda jak po powodzi przynajmniej po tych zdjęciach co dostałem od Tom z A4 zewnątrz na obudowie które wysyłał.
Napisałem więc do sprzedawcy że sobie jaja chyba robi ze mnie wysłałem mu też zdjęcia które dostałem, I że chce zwrot kosztów czyli 1000 zł. odp sprzedajacego cytuje,
wytłumacz mi jakim cudem to radio mi dzialalo?????? ok jutro zadzwonię do gościa od którego je kupilem i zapytam czy to auto było zalane ...moim zdaniem jest to kurz gosc ma czesci w stodole za którą jest zboże i jeździ kombajn.. niewidm czy widziałeś kiedyś jak wchodzi i osiada kurz z kombajna. także wstrzymaj się do jutra. jedno jest pewne radio mi działało. jeśli on powie ze misl auto po powodzi oddam ci kasę
Podałem dane do zwrotu podkreśliłem czy widzi zdjęcia poinformowałem że zgłaszam na forum a jutro idę z tym do prawnika. odp cytuje.
Odpowiedziano: 1 godzinę temu
tak widzę człowieku wpatruje się juz w nie 10 minut... I stwierdzam że to nie jest moje radio!!! porównaj sobie tu ten nalot aż wychodzi z klawiszy a jakoś na moim zdjęciu go nie było widać! nie wiem który z was teraz szuka jelenia ale to nie jest moje radio nawet powytarciu wkolo gałki głośności to widać. po drugie pomysł jeśli po powodzi to dlaczego naklejka jest ideal a i na śrubkach w srodku nie ma nalotu?uważasz że to wymieniłem lub wyczyściłem? tam była plomba od gościa od którego kupilem wiec nic nie ruszałem. jeden wielki błąd że nie odesłałeś tego mi i że ja do swojego elektronika nie dałem tego radia. bo ty trafiłeś na cwaniaczka który chce na tym zarobić albo sam nim jesteś i chcesz zarobić. zgłaszaj nawet do.matki Teresy z kalkuty. u mnie radio działało nie jestem idiota.
napisz do tego oszusta żeby wysłał Ci zdjęcie 5 cm dalej tak żebym widział uszkodzenie ramki tak jak bylo w moim w dwóch miejscach dziabniete a najlepiej podaj mi jego nr i sobie zadzwonię..na video. fotki sobie wysłał i co załatwione? dlaczego nie nagrał filmu żeby pokazać ewidentnie że to moje radio ? to jakiś problem był? obejrzyj człowieku zdjecia które mi wysłałeś z plombami jakie wszystkie srubki i radio z zewnątrz jest czyste... nadal wierzysz w to że on rozebrał i wysłał zdjecia mojego radia???? masakra
obejrzyj sobie te zdjęcia w powiększeniu i zagraj w " znajdź roznice" człowieku ty jesteś tak perfidnym oszustem i chcesz wyłudzić pieniądze czy ten twój elektronik???? przepraszam że przeklne ale k**wa sprzedałem sprawne radio I nikogo nie miałem zamiaru oszukać.radio było sprawne w dniu wysyłki. to nie realne że działało po zalaniu. więc to nie moje radio.ilu dowodów jeszcze potrebujesz? albo ty je spaliłeś albo kurier rozjebał albo jakiś cholerny pech że mie działa. ale mojej winy w tym zero.
I tak oto zostałem bez sprawnego radia i bez pieniędzy.