Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

morelo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez morelo

  1. Słuchajcie mam o to taki dziwny przypadek, wstawiłem na forum ogłoszenie o kupnie radia. Od michal1122123 Grudnia 2021 dostałem propozycje i zdjęcia 2 poniżej. Pytałem jeszcze jaka jest wersja oprogramowania bo chcę podpiąć kamerę cofania ale niestety sprzedawca cytuje jego słowa. jak to spr bo nie bardzo wiem o co chodzi moja odp Pewno gdyby było podpięte to by sprawdził, a tak to wątpię Okej wezmę go podaję adres wysyłki. Sprzedawca w prywatnej wiadomości potwierdził że wszystko działa. Dostałem też w prywatnej wiadomości zdjęcie karty przewozowej z tym że zdjęcie jest tak ucięte że nie widać danych nadawcy. 31 grudnia otrzymałem radio rozpakowałem, dodam że było bardzo starannie zapakowane naprawdę dookoła były gąbki. Od razu napisałem do sprzedającego że otrzymałem stan wizualny bardzo fajny, radio odłożyłem na półkę w kuchni a w międzyczasie szukałem jeszcze modułu do kamery zakupiłem i przyszło mi we wtorek 4 stycznia. W środę 5 stycznia byłem montować radio. Po sprawdzeniu przewodów przejściówki której kupiłem porównaniu pinów z radiem i instalacją stwierdziliśmy że przejściówka jest OK i podpinamy dodam że jestem z zawodu elektromechanikiem. Radio się nie uruchamia nic zero czarne tło nie reaguje na przycisk okej, sprawdziliśmy jeszcze raz przewody okazuje się że w porządku podpielismy jeszcze raz dalej to samo sprawdziliśmy inne radio nie była to wersja RNS-E Tylko jakieś inne ale z taką samą wtyczką, normalnie na przewodach przejściówki się uruchamia, diagnoza padła uszkodzona radio, radio zostało jeszcze sprawdzone ile pobiera prądu okazuje się że około jednego ampera, wróciłem do domu z tym radiem napisałem od razu do sprzedającego międzyczasie podłączyłem radio pod zasilacz laboratoryjny tylko prąd No i to samo pobór około jednego Ampera nie reaguje na przycisk. Zdjecie z montazu Sprzedający mi odpisał to jest nie możliwe w dniu wysyłki sprawdzałem je wgrywałem język polski i wczytywałem mape Chciałem więc od sprzedającego zdjęcie z dnia wysyłki skoro wygrywał polski język i mapę to chciałem dowód z tego niestety nie ma. Sprzedający twierdzi że radio było w Audi A3 jego żony i że w dniu wysyłki wgrywam polski język. Skoro radio nie działa takie dostałem zaproponowałem więc takie rozwiązanie albo oddaje mi pieniądze 1000 zł i ja mu odsyłam radio albo wysyłam do jakiejś firmy w celu naprawy i sprawdzenia tego radia, Skoro grywał pl jezyk w dniu wysyłki jak to mi napisał to sądzę że firma która specjalizuje się w naprawie radiów jest w stanie to sprawdzić. Zacząłem więc szukać w internecie firmy która zajmuje się naprawami radiów samochodowych i natknąłem się na firmę AutoScan Tomasz Oleksiak mają w internecie bardzo pozytywne opinie radio spakowałem zamówiłem kuriera i kurier miał odebrać w poniedziałek po południu radio. W międzyczasie sprzedający chciał zdjęcia radia czy aby na pewno wysyłam to radio do tej firmy i czy nie są plomby uszkodzone niestety radio miałem już spakowane. Nie chciałem go wyciągać a po drugie nie było mnie już w domu, ale co się okazało w poniedziałek odpisała mi firma że nie zajmują się radiami z koncernu vaga tylko francuzy więc skoro została mi paczka w domu to otworzyłem ją i na prośbę sprzedającego zrobiłem mu zdjęcia te co poniżej jak widać plomby całe ja tego nie rozbierałem Nie znam się na tym. Poinformowałem więc sprzedającego że firma którą znalazłem wcześniej nie obsługuje koncern vaga i że szukam dalej napisałem tutaj ogłoszenie na forum najpierw skierowano mnie to pila24 ale pila24 jasno odpisał że jest elektromechanikiem nie elektronikiem odesłał mnie do https://a4-klub.pl/profile/25284-tom-a4/ Napisałem więc do tom A4 zrobił wstępny wywiad z wysłałem mu też zdjęcia radia te które są wyżej stwierdził że to nie jest oryginalna plomba zapytałem się co robić i czy wysłać do niego odpisał mi jasno cytuje. Jeśli masz ochotę no problem mogę do tego zerknąć co tam się stało. Poinformowałem sprzedawcę że wysyłam do elektronika z forum Audi A4 Cytuję odpowiedź sprzedającego. co to za elektronik? twój znajomy? Dodam że nie znam tu nikogo z forum jedynie z kim Utrzymuje kontakt to hopek. Radio więc wysłałem do Tom a4, w piątek po południu zostało dostarczone w sobotę dostaje telefon przed południem z informacją że to złom czymś jest pokryte w środku płyta oraz w zakamarkach poprosiłem więc zdjęcia i jakiś opis. Wczoraj wieczorem dostałem zdjęcia i krótką informację cytuję Podłożyłem jeszcze sprawną płytę zasilająca ale niestety te radio ma zwarcie. Na zdjęciach widać że ramka ekranu i ramka radia miała kontakt z jakąś cieczą lub klejem bo ekran był w tych miejscach bardzo mocno przywarł. Całe jest w nalocie takim jak błoto lub cos podobnego. Widać że ten nalot jest wszędzie. Jak dla mnie to to radio wygląda jak po powodzi przynajmniej po tych zdjęciach co dostałem od Tom z A4 zewnątrz na obudowie które wysyłał. Napisałem więc do sprzedawcy że sobie jaja chyba robi ze mnie wysłałem mu też zdjęcia które dostałem, I że chce zwrot kosztów czyli 1000 zł. odp sprzedajacego cytuje, wytłumacz mi jakim cudem to radio mi dzialalo?????? ok jutro zadzwonię do gościa od którego je kupilem i zapytam czy to auto było zalane ...moim zdaniem jest to kurz gosc ma czesci w stodole za którą jest zboże i jeździ kombajn.. niewidm czy widziałeś kiedyś jak wchodzi i osiada kurz z kombajna. także wstrzymaj się do jutra. jedno jest pewne radio mi działało. jeśli on powie ze misl auto po powodzi oddam ci kasę Podałem dane do zwrotu podkreśliłem czy widzi zdjęcia poinformowałem że zgłaszam na forum a jutro idę z tym do prawnika. odp cytuje. Odpowiedziano: 1 godzinę temu tak widzę człowieku wpatruje się juz w nie 10 minut... I stwierdzam że to nie jest moje radio!!! porównaj sobie tu ten nalot aż wychodzi z klawiszy a jakoś na moim zdjęciu go nie było widać! nie wiem który z was teraz szuka jelenia ale to nie jest moje radio nawet powytarciu wkolo gałki głośności to widać. po drugie pomysł jeśli po powodzi to dlaczego naklejka jest ideal a i na śrubkach w srodku nie ma nalotu?uważasz że to wymieniłem lub wyczyściłem? tam była plomba od gościa od którego kupilem wiec nic nie ruszałem. jeden wielki błąd że nie odesłałeś tego mi i że ja do swojego elektronika nie dałem tego radia. bo ty trafiłeś na cwaniaczka który chce na tym zarobić albo sam nim jesteś i chcesz zarobić. zgłaszaj nawet do.matki Teresy z kalkuty. u mnie radio działało nie jestem idiota. napisz do tego oszusta żeby wysłał Ci zdjęcie 5 cm dalej tak żebym widział uszkodzenie ramki tak jak bylo w moim w dwóch miejscach dziabniete a najlepiej podaj mi jego nr i sobie zadzwonię..na video. fotki sobie wysłał i co załatwione? dlaczego nie nagrał filmu żeby pokazać ewidentnie że to moje radio ? to jakiś problem był? obejrzyj człowieku zdjecia które mi wysłałeś z plombami jakie wszystkie srubki i radio z zewnątrz jest czyste... nadal wierzysz w to że on rozebrał i wysłał zdjecia mojego radia???? masakra obejrzyj sobie te zdjęcia w powiększeniu i zagraj w " znajdź roznice" człowieku ty jesteś tak perfidnym oszustem i chcesz wyłudzić pieniądze czy ten twój elektronik???? przepraszam że przeklne ale k**wa sprzedałem sprawne radio I nikogo nie miałem zamiaru oszukać.radio było sprawne w dniu wysyłki. to nie realne że działało po zalaniu. więc to nie moje radio.ilu dowodów jeszcze potrebujesz? albo ty je spaliłeś albo kurier rozjebał albo jakiś cholerny pech że mie działa. ale mojej winy w tym zero. I tak oto zostałem bez sprawnego radia i bez pieniędzy.
  2. morelo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Cześć gdzie tu jest dział nieuczciwi sprzedawcy szukam i nie mogę znaleźć. mam znalazłem
  3. Pytanie do autora czym mierzysz? Bo jeśli Chińczykiem i na wężu tym długim to lipa ci wyjdzie, testowałem u mnie trzy różne każdy pokazywał inaczej I to nie jest o 0,2 ale nawet 1,2 bara ja zrobiłem sobie coś takiego. Kawałek stalowego pręta w środku otwór 3 mm po całości długość ino ino wkręcić do głowicy i tyle, podtoczka pod manometr.
  4. morelo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie gdzie wysłać nawigację RNSE do naprawy do sprawdzenia? Chyba że ktoś na forum zajmuje się elektroniką. Proszę polećcie coś.
  5. Panowie bo ja mam do Bukowiny 4km I mam pytanie czy jak bym sie zdecydował to moge do was podjechać na jakiś wieczorny grill? jak to w tedy zapłacić wejsciowe? lub coś w tym stylu? Czy mnnie wyrzucicie?
  6. Mam na stole i w piete 3 kable zasilające 12 minus, 15 i 16 plus. Czyli mostek radio dalej się nie uruchamia nic czarne martwe na zasilaczu Mam 1 amper pobierania. Radio trup?
  7. Witam odgrzewam kotleta wczoraj była próba montażu radia RNS-E zamiast concert 2 i niestety to samo co u kolegi wyżej nic radio po prostu martwe, radio kupiłem to od nas forum zarzeka się że jest sprawne i przed wysyłką jeszcze wgrywał polski język i go sprawdzał. Nie wiem nie byłem przy tym. Po co się to mostkuje 15 z 16 ? kupiłem gotowy adapter ISO i tak naprawdę we wtyczce jest PIN tylko w 15, 16 jest pusta ale jak przykładamy miernik to na 16 na wpietej wtyczce do radia tam jest prąd plus 12 V więc po co to mostkować jeden plus z drugim? chyba że radio uszkodzone. Na razie nic z tym nie robiłem, elektryk stwierdził że radiu jest uszkodzone nie znalazłem też internecie informacji by to mostkować. Jutro jeszcze postaramy się wsadzić to radio do samochodu gdzie już jest takie zamontowane by wykluczyć radio lub instalacje.
  8. Zapraszam na pw z imo może pomogę.
  9. morelo odpowiedział(a) na Aligatorek96 temat w Audi A4 B6/B7
    Ja na wtryskach bexa miałem 230km turbo hybryda i dsmic i to absolutne max na te wtryski przy 4 barach.
  10. Cześć panowie jako że przeczytałem forum kilka tematów o RNS-E poszukałem też po Googlu i nasunęło mi się kilka pytań gdyż nie znalazłem 100% odpowiedzi, ale od początku fabrycznie u mnie w samochodzie był zestaw Bose w tym roku zmieniłem głośniki oraz radio plus dołożyłem subwoofer ze wzmacniaczem i jakoś to gra chociaż chińskie radio Androida nie przypadło mi do gustu nie wspomne że straciłem urok audi Podjąłem decyzje o zamontwaniu RNS-E Pytania: 1. Kupuje RNS-E zwykłe bez przycisku Media 2. By RNS-E połączyć z BOSE oraz Navi i FM wystarczy mi takie coś? allegro.pl ALLEGRO.PL Czy jeszcze coś potrzebuje? 3. Mam kamere cofania która działa na chińczyku o taka allegro.pl ALLEGRO.PL By ta kamera działała z RNS-E wystarczy mi taki interfejs? allegro.pl ALLEGRO.PL 4. Aby sub grał musze wzmacniacz podpiąć pod radio i tak z tego co wyczytałem podpinam tak W kostce D pin 13 to +12v po radiu, czyli remote we wzmacniaczu. W koscte C podpiamm sie pod pin 5 oraz 11 z sygnalem chinch (kabel idacy do bolca wtyczki ) a masa w pin 8. Czy ja dobrze kombinuje co jeszcze trzeba zrobić? 5. Czy sterowanie z kierownicy bedzie normalnie działać? 6. Czy trzeba robić jakies kodowania VCDS? Dziekuje.
  11. morelo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie kto to na forum siedzi w Car Audio? Mam kilka pytań i potrzebuję do kogoś kontakt
  12. morelo odpowiedział(a) na DK04 temat w Audi A4 B6/B7
    Do 300km tak naprawde nic z dołem nie potrzeba robić. 300+ słupek otwierać i pierwsze to korby.
  13. Podaj nr ecu na priv.
  14. morelo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ja mama cabrio i tunel jest troche inny.
  15. Właśnie chciałem mieć jakieś porównanie no szkoda. A tak to bardzo fajna wozidło Gratuluję Oby służyło jak najdłużej
  16. W stanach inne paliwo, a jedz na inną hamownie z ciekawości
  17. morelo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    No przecierz ja o tym pisze A to co zrobił gość z carcomfort to chce zobaczyć za 2 lata, powinien zdemontować tylny most i przednie zawieszenie, przewody zostały na podwoziu, nawet filtr widze goła blacha i od razu konserwacja (wosk)? czyszczenie szczota druciana a gdzie punktowa piaskarka?
  18. morelo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ja znam gościa co ci zrobi porządnie, przeczytaj mój post, obecnie robi Mitsubishi L200 wszystko rozebrane w Mak wszystko piaskowane, a rama po piasku spawana gdzie potrzeba i pojechała do ocynku niektóre elementy wykonane od zera niestety tutaj czas gdyż samochód stoi od września po dziś dzień ale już jest na dobrej drodze oczywiście malowane też z zewnątrz za jakiś miesiąc powinno już być na drodze. Później w kolejce jest Honda Accord też moja, ale jakbyś chciał to mogę zapytać lub przekazać ci numer telefonu. Od razu mówię jeśli chcesz auto przywieźć w poniedziałek i odebrać w piątek to nie ten gościu
  19. morelo odpowiedział(a) na Skowron0909 temat w Audi A4 B6/B7
    Mam cały komplet nowy bez dwumasy jak co to pw.
  20. Seria i logi tego nie powiedział tuner?
  21. morelo opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Cześć panowie czy w A4 B6 Cabrio można jakoś przez vcds a zmienić ustawić Ile ma się szyba opuścić podczas otwierania drzwi? Czy tylko mechanicznie wewnątrz drzwi?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.