Treść opublikowana przez morelo
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Tak jak wspominałem w poprzedniej wypowiedzi byłem na hamowni dzisiaj, zrobiliśmy kilka przejazdów włącznie chyba 7 i 3 były zrobione z wpiętą wtyczką a 3 bez. Paliwo Scheel 100 plus mody jakie mody zapraszam do mojego wątku kto ciekaw. Jak widzimy na wykresie do 4000 linie praktycznie się pokrywają, ale od 4100 widać jak zmienna faza robi robote jest lepiej troszkę aż do 4800 (czy w tym przedziale pracuje zmienna faza? musi się wypowiedzieć Soul87 gdyż on mi stroił samochód i on ma mojego softa) powyżej 5000 widzimy ewidentnie na plus kiedy jest już wypięta wtyczka. Sądzę że gdyby ktoś to dobrze rozpracował to można jeszcze lepsze efekty uzyskać dołem później trochę wcześniej tą fazę wyłączać stopniowo żeby nie stracić na górze ale musiałby się wypowiedzieć ktoś kto to robił lub może zrobić testy na hamowni tak jak wspominał Soul87 wcześniej. Jak dla mnie w moim silniku ta zmienna faza bardziej wygładziła tylko wykres.
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
Kejsi jak postępy? opowiadaj nam trochę
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8H34K009830 kolega dev pomoże dziękuje
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
I wszystko jasne A co do korby czy kuta czy nie to BEZ znaczenia bo długość ta sama Naprawdę Mam ale Twoje zdanie już znam na te pytania
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Sprawdzałeś to na ostrych wałkach? i przy max przestawieniu? Nie rozumiem jakie głupoty ? widzę nie zdajesz sobie sprawy ile ludzi tak naprawdę ma choćby te za kute korby, które są najsłabszym elementem w tym silniku i nie są oni nawiedzeni
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A sprawdzał to kolega? usra w ile po, 5 tys 20 tys czy 100 tys? tego hopie nikt nie wie, równie dobrze może zrobić 200 tys albo 1 tys Tak tak wiem, ale to nie znaczy by nie poruszać tu silników na 300+ Tak nie ma co oszczędzać Mają np stage 2 około 15km na + Będę na hamowni to zrobię pomiar z odpięta wtyczką i wpiętą zobaczymy czy to tylko ekologia czy coś daje na seryjnym vvt Czytałem ten i inne i dokładnie jest 22 około, to przyjmijmy 21 Tylko że Ty nie wziąłeś jeszcze pod uwagę ostrzejszych Wałków Swoją drogą ktoś Tu wspomniał wcześniej "że ma być tak jak Ty napisałeś i koniec". Podpisuje się pod tym.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jeszcze uaktualnienie rozmawiałem z jednym z guru z racingforum. Dostałem informację że jeśli wiesz jak wysterować tego Cudaka to faktycznie robi robotę, może przy seryjnych wałkach jak będzie jakieś 5% to max ale jeśli ktoś ma ostrzejsze wałki to nawet 20% więcej można uzyskać mocy w pewnym zakresie obrotów, tylko trzeba wiedzieć które mapy ruszyć i jak. Zacząłem więc drążyć temat w internecie o vvt i znalazłem oto taki ciekawy wpis. https://forums.fourtitude.com/showthread.php?4930362-VVT-Cam-Tensioner-amp-Cat-3658s-Dyno-Testing Oczywiście nie na fabrycznym ECU ale sądzę że to nie jest jakiś ogromny problem by zrobić to na fabrycznym, pytanie jeszcze ile można przestawić by się nie spotkał zawór z tłokiem Czy nasi spece od ECU z naszego forum wiedzą coś na ten temat?
-
1.8t bfb 300+
- 1.8t bfb 300+
Śruby korbowodów 3/8" - zestaw do 4 cyl. 8052228158 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 120 zł - Śruby korbowodów 3/8" - zestaw do 4 cyl. (8052228158). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Ten sam sprzedawca ma, wysil się trochę szukaj czytaj.- 1.8t bfb 300+
No to Jeśli u Ciebie Motorownia w bardzo dobrym stanie to bez problemu na dobrej turbosprężarce k03 hybryda na bazie K04-064,czyli K03-029RS powinno być w okolicach 270 koni 380 niutonometrów. Oczywiście kat out, DP, wtryski 430, sztywny tip, ic 230, przepływka 3 cale, itp Ale co do pytań. Jeśli planujesz moce w granicach 320-340 to wystarczy ci kute korbowody, tłoki bama lub podkładka odprężająca. Jeśli zaś chcesz Na okolice 370KM no to koniecznie hybryda na bazie K04-064, Żeby na ładnie wstawało z dołu to musiałbyś mieć zrobionego strokera a tak, musisz się liczyć z tym większe Turbo będzie później wstawać. w 1.8 hybryda K04-064 to obstawiam 1 bar przy 3500rpm.- A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Małe uaktualnienie mam już tłoki korbowody wał panewki itp, Tłoki firmy ZRP o CR 8.8:1, dodatkowo powłoka jedna na ściankach bocznych zmniejszająca tarcie, a druga na denku, tłoka bariera termiczna na 1100c Pierścienie jakiejś firmy japońskiej ale nie pamiętam już jakiej, były w zestawie z tłokami według tego co w specyfikacji tłoków pisze to powinienem zrobić szczeliny: 1. 0,30 kompresyjny 2. 0,35 kompresyjno-zgarniający 3. 0,25 zgarniający Oczywiście do zastosowań drogowych, cywilnych. Powiem szczerze sprawdziłem tylko te pierścienie i nic nie mi więcej nie robiłem nie trzeba było nic kompletnie robić. Blok wrócił z obróbki jest spasowany na 5 setek blok jest obrobiony 2 setki mniej niż zaleca producent, fachowiec który obrabiał mi blok doradził mi by zrobić mniej bo i tak się troszkę dotrze to zrobi się luz po dotarciu, a jeśli na zimnym nie będę za bardzo pałował to nic się nie stanie. Korbowody Techno5 z dodatkowym kanałem smarnym na sworzeń tłoka. Tłoki i korbowody były sprawdzane i dwa korbowody wymagały lekkich poprawek. Wał korbowody z 2.0 TFSI z BWE nominalny, wypolerowane tylko czopy i wszystko razem ze sprzęgłem sprawdzone i wyważone. Wał korbowy z panewkami ACL spasowany jest na 0.038, panewka z dodatkowym kanałem idzie na 4 podporę. Śruby głównych stop to ARP tak samo śruby korbowodów to ARP. Podczas skręcania wszystkiego użyłem oleju do wstępnego smarowania High Performance Assembly Lube Poniżej kilka zdjęć.- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Co do tego, bo nie było odzewu A może ktoś będzie miał zagwozdkę jak ja. Rozmawiałem z kilkoma tunerami oraz osobami co mają one strokery i takie mody na 350+. I na podstawie doświadczeń tych osób: Jeśli są założone ostrzejsze wałki przy tym głowica seryjna, czyli zawory seria sprężyny seria to NIE przekraczać 7200rpm i może być napinacz z wtyczką, bez problemu taki setup, czy ori czy zamiennik bez znaczenia dla wykręcenia silnika, byle by trzymał parametry. Jeśli zaś chcemy kręcić silnik powyżej 7200rpm a mamy założone ostrzejsze wałki i głowica seria, to proponują napinacz bez wtyczki i usuwają zmienne fazy, gdyż sprężyny mogą tego nie wytrzymać. A jeśli mamy zrobioną głowice np; na SuperTech czyli zawory sprężyny i tak dalej, napinacz z wtyczką zmienna faza, ostrzejsze wałki, to możemy bez problemu wykręcić nawet na 8000rpm i generalnie nic się nie powinno stać. Robili takie projekty jeżdżą do dziś. Co do tego czy turbo wcześniej wstaje przy zmiennej fazie, zdania podzielone. Jedni twierdzą że 100-200 obrotów może wcześniej wstaje inni że nie zauważyli tego. Pozdro.- 1.8t bfb 300+
Pierwsze i zasadnicze pytanie. Jaka jest kondycja silnika? kompresja, stan głowicy, ciśnienie oleju, itp?- B6 DIVISION
Czy to ktoś z forum?- Duży przebieg a chip 1.8t BFB
liqui moly, ravenol vst, motul też- Duży przebieg a chip 1.8t BFB
Dynamiczne.- Duży przebieg a chip 1.8t BFB
Spokojnie pisz np; do soul87 i ogarnie wszystko- Duży przebieg a chip 1.8t BFB
To wszystko zależy od stanu silnika, więc najlepiej to zrób Logi podstawowe komplet, tak jak to powinno być, wrzuć do działu diagnostyka VAG. Dopisz jeszcze że plan jest Stage 1 i zobaczysz co ci odpiszą. Jeśli będzie coś do wymiany to powinno wyjść, koniecznie jeszcze zmierz ciśnienie oleju oczywiście tak jak powinno się to zrobić MANOMETREM, oraz kompresja na cylindrach na rozgrzanym silniku- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witajcie, przeczytałem cały wątek i nie ma informacji o tym, noszę się z zamiarem kupna oryginalnego napinacza bez wtyczki, tylko przy moim setupie jaki teraz będę miał nie wiem czy to jest do końca dobry wybór. Gdyż mam zrobiony stroker na 2 litry silnik zakuty oraz odprężony, pełny remont dodatkowo wlecą wałki z ADR ''J'' oraz odcinka będzie ustawiona gdzieś na 7200 celuje w moce 400KM i teraz pytanie czy będzie to miało jakiś wpływ dla tego silnika i napinacza bez wtyczki czy nie? Kolega soul87 z tego co dobrze pamiętam gdzieś tutaj wspomina o tym że jesli jest napinacz z wtyczką to turbo potrafi wcześniej wstać, jako że i tak będzie u mnie większa turbina i siłą rzeczy będzie wstała trochę później w granicach 3000 obrotów 1 bar. To stroje trochę przed dylematem. Może jest tu ktoś kto ma moce grubo 350 km i ma możliwość sprawdzenia tego lub podzieli się swoim doświadczeniem? Kejsi ma strokera i pytał tu o napinacz może już jesteś po?- A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Witajcie Troszkę mnie nie było, silnik silnik był rozebrany poniżej kilka fotek na cylindrach jak widać wżery i to dosyć spore, w silniku było mnóstwo nagaru ten silnik w środku wyglądał jakby zrobił 500 000 i ktoś wymienił 3 razy olej. Umycie silnika wewnątrz i zewnątrz oraz miski olejowej i innych dekli, głowicy zajęło mi łącznie 2 dni i skrzynka piwa, użyłem różnych detergentów ale niestety trzeba było szpachelką drewnianą wszystko ściągać, dodatkowo poszło 4 l płyn do mycia silnika oraz 10 l rozpuszczalnika nitro, 5 l benzyny ekstrakcyjnej. Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu tłoki, wał z BFB wał dobry nominał, dodatkowo tłoki 82,5 mm z BWA z korbowodami i sworzniami. Tłoki odprężone i dodatkowo wycięty trzeci otwór na zawór, miałem robić stokera na tych tłokach Ale jednak zdecydowałem się iść w pełną kucizne więc jeśli komuś potrzeba takie tłoki to zapraszam.- Pęknięta głowica BFB, prośba o rady
Przepraszam że koledzy się wcinam w posta ale do czytałem to o wałka ADR Dave mógłby się odezwać na pv w sprawie tego wałka może wezmę.- Tip turbo inlet pipe a4 b7 1.8t bfb
1. około 7-13KM da mocy, przepływ wzoście około 20, nie zapada sie górą. 2. u hoffmana bierz jest P&P Tylko podaj mu srednie turbo i przeływki Z tego co pamiętam to sai idzie do filtra, i pasuje zaślepka korek z soku- A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Witajcie powoli zaczyna się dziać, przyjechał silnik który jest rozbierany będzie stroker silnik używka w ogóle mi nie zależało jaki stan bo i tak będzie generalka ale dla ciekawości taki stan jak na foto 2200zł bez turbiny i kolektora. Resztę wszystko jest. Sprzedawca deklarował 195tys sprawdzając kompresję jak na foto pierwszy cylinder miał 5 bar drugi 11 trzeci 12, czwarty 6 Rozbieramy.- Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
Nierdzewka- Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
EPMAN - Zwykły chiński i jeśli był założony jak fabryczny z boku tak jak oryginalnie to ten zawór puszczał ciśnienie tu gdzie jest skręcany po prostu tam nie ma żadnej uszczelki ani oringa napisałem więc do sklepu gdzie kupiłem i dostałem odpowiedź że ten zawór montuje się odwrotnie i faktycznie zamontowałem odwrotnie tak jak sugerowano i wszystko jest w porządku. - 1.8t bfb 300+