Treść opublikowana przez morelo
-
B6 DIVISION
Panowie szybkie pytanie jak w Audi A4 B8 Avant blokuje się tylne drzwi przed dziećmi?
-
3.0 swap do audi a4 b7
Słuchajcie pytanie jest jasne, czy ten swap jest możliwy, tak jest, wszystko się da wsadzić do wszystkiego, kwestia wiedzy i czasu i narzędzi i kasy.
-
B6 DIVISION
-
B7 3.0 TDI Quattro Cabrio - tuleje przednich sanek
Tak dziękuje.
-
B7 3.0 TDI Quattro Cabrio - tuleje przednich sanek
Jeszcze raz się Ja wtrącę. Jak ci się nie uda kupić a chcesz mieć pełne stalowe czy aluminiowe to mogę ci je wykonać. Reszte priv
-
B7 3.0 TDI Quattro Cabrio - tuleje przednich sanek
Cześć Piotr ja mam inne pytanie może pomożesz masz ten samochód może na kanale lub podnośniku? Jeśli tak to czy mógłbyś mi zrobić zdjęcie mocowań wsporników (na podwoziu) usztywniających i ten wymiar na zdjęciu. Sprzyda mi się to przy swapie na Quattro.
-
B6 DIVISION
Dobra jeszcze jedno pytanie @Langista jakie tam masz opony założone chodzi o rozmiar na zimę chcę coś węższe, 215?
-
B6 DIVISION
5mm to strasznie mało wpadnie kamyk z posypki na drodze to zetnie odwarzniki? zapytam jeszcze rs dziadek
-
B6 DIVISION
A blaszaki zwykłe wejdą czy nie? @Langista prosze nr felgi
-
B6 DIVISION
Nie mam jeszcze do piero chce kupić dlatego pytam. Jakies konkretny model nr lub coś?
-
B6 DIVISION
Panowie pytanie mam swap hamulców 345 czy wsadzę felgi 17 na zime potrzeba
-
Stroker 2.0 ustawienie rozrządu
Czyli chcesz zrobić tak zwaną kanapkę. Są 3 szkoły albo dwie uszczelki i ryzyko dmuchnięcia to co chcesz zrobić, jest to stare rozwiązanie stosowali to wtedy gdy nie było innych możliwości teraz czasy się zmieniły ja nie polecam takiego rozwiązania, albo kupujesz oryginalną uszczelkę rozkładasz ją wywalasz środkową blachę i wstawiasz tam grubszą psikasz przekładke z obu stron, Loctite 3020 przekładka z tego linku co powyżej zrobi ci bez problemu jaką chcesz. Ja tak mam i działa ale nadal trochę ryzykowne, albo po prostu skontaktuj się z gościem link ci dałem i zrobi ci uszczelkę jaką chcesz. Musisz ten silnik jeszcze odprężyć tłoki ci więcej nie pozwolą więc ratujesz się uszczelką. Nie wiem od jakiej wysokości ale ja mam przekładkę 2 mm plus 2 oryginalne blachy i nie mam żadnych kół regulowanych, a dodatkowo mam wałki z wolnossaka "J"
-
Stroker 2.0 ustawienie rozrządu
Pytam dlatego bo ile dmuchniesz przy takim CR 10:1. Zastanów się dobrze, powinieneś bardziej ten silnik odprężyć. Ja jak robię tłoki pod strokera takie same jak wymieniłeś między innymi AXX to w pierwszej kolejności planuję wypusty do płaszczyzny tłoka a później w zależności jak ktoś chcę 5mm od krawędzi tłoka i 2,5MM zbieram denko lub nawet 3,2mm i to bez problemu wystarcza na okolice 400-500KM i CR wtedy wychodzi około 8,5:1-7,5:1zależy ile jeszcze blok splanowany i głowica a dmuchnięcie 2 bary nie robi żadnego problemu. Wszystko zależy kto ile chce dmuchać i ile chce wydusić z tego.
-
Stroker 2.0 ustawienie rozrządu
Jakie masz finalnie CR? i ile tam chcesz dmuchać?
-
Stroker 2.0 ustawienie rozrządu
No to Andrzej pochwal się jak to obliczyłeś? jakie CR ci wyjdzie finalnie z jaką uszczelką? Że tak zapytam robisz strokera ciągniesz 240KM? naprawdę?
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
E, Adam. Miałem wtryskiwacze 430 Boscha i bez problemu na nich miałem 290KM do tego była pompa paliwowa nowa i filtr ori układ paliwowy nic nie przerabiany, NIC nie pętliło 0 problemów. Oczywiście według przelicznika wychodzi 250 ale naprawdę ja żadnych problemów nie zauważyłem. Kalkulator mocy generowanej przez wtryskiwacze | Regeneracja i Czyszczenie Wtryskiwaczy, Naprawa Wtrysków - Samochody, Motocykle, Łodzie, Quady, Motorówki REGENERACJA.WTRYSKIWACZY.PL Sprawdź jaką moc są w stanie obsłużyć wtryskiwacze o danej wydajności. Podaj wydajność, liczbę wtryskiwaczy, BSFC, IDC, oraz ciśnienie i przekonaj się czy wtryskiwacze te są wystarczająco...
-
Stroker 2.0 ustawienie rozrządu
A w jakie moce celujesz ile chcesz dmuchać? Jakie CR chcez uzyskać? Zapytaj tego gościa dorobi ci jaka chcesz. allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
I piaskowanie z tym wynalaskiem pod maską Po co ci takie ustrojstwo? W niczym to nie pomaga naprawdę tylko w zasysaniu dodatkowego pyłu do silnika. Ja mam Ori puszkę z diesla z dodatkowym otworem z dołu i filtr k&n i jeszcze jeden filtr gąbkowy (cienka wkładka) w rurze doprowadzającej zimne powietrze. I bez problemu to śmiga nie brakuje powietrza na przeszlo 400KM
-
Katalizator bez wkładu brzmienie
Ja tak miałem i jedyna różnica to bardziej gwiżdżący dźwięk ale naprawdę to trzeba się wsłuchać.
-
1.8T BEX Mieszanka za uboga LOGI
Mam ori przepływke nową
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie luźne pytanie, czy bez demontowania wałka wydechowego, bez demontarzu lańcucha, oczywiście bez rozpinania paska rozrządu, tylko demontaż wałka ssącego i czujnika wsadzę bez problemu nowy napinacz łańcucha? Wydaje mi się że tak.
-
B6 DIVISION
Cześć panowie Mam pytanie do znawców blacharstwa, jako że będę dokładał Quattro do kabrioleta i niby wszystko jest tak samo jak zwykłych sedanach czy kombi to jednak kabrio Quattro ma dodatkowe wzmocnienia podwozia z przodu i z tyłu, z tyłu w ośce są ale z przodu nie ma. Zakupiłem już wsporniki wzmacniające i Tu gdzie się je przykręca do podwozia są wyfrezowane tak zwane spiralę sądze że w karoserii w podwoziu są identyczne spirale i wszystko się ma zejść po ustawieniu kołyski/belki. Szukając w internecie informacji nie znalazłem na ten temat praktycznie nic tylko rysunek proszę mi powiedzieć czy element który zaznaczyłem jest do kupienia gdzieś osobno tak by móc go wspawać w podwozie, czy to jest już integralna część podwozia i niestety tylko wycinka ze starego? szukam i szukam i szukam i nic nie znalazłem petka nic. Może ktoś poleci jakiś szrot lub sklep gdzie mogę się zaopatrzyć w coś takiego. Obdzwoniłem już ze 20 szrotów i praktycznie wszędzie słyszę to samo nie ma nic na placu, jak się skończyła Era Anglików to wszystko się skończyło. Może dysponuje ktoś jeszcze zdjęciem podwozia. Jak to jest zrobione w Kabrio Quattro?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Panowie dwa pytania, bo jeszcze brakuje mi tego do pełnego szczęścia, mam skrzynię GVE i sprzęgło 240 customowe dwutarcz, Rozumiem że do tego sprzęgła też muszę mieć przekładkę między skrzynią a blokiem czy obojętnie jaka przekładka. Czy w jakiś konkretny numer? wiem że 5 mm tak? I czy rozrusznik też musi być w takiej sytuacji ze skrzyni GVE? I drugie pytanie Czy ktoś ma może symbol tej kostki przy liczniku niebieskiej lub jaka tam dokładnie wsówka wchodzi?
-
B6 DIVISION
Dobrze kombinujesz. Ale ta wada olejowa w dużej mierze powstaje przez Longlife, Czyli jeśli zmieniali byśmy olej co 7000 i byłby to dobry olej jakościowo, to na pewno wada olejowa byłaby przesunięta dużo dalej. Ja tak czy siak zakładał bym trzyczęściowe, w tych pierścieniach co pokazane to są tam miniaturowe otworki na olej.
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Jak miałeś to wszystko rozebrane to szkoda że nie wsadziłeś przynajmniej kutych korb miałbyś spokojną głowę tak jak napisał Adam wyżej, seryjny słupek bez problemu znosi 300 koni i 400 niutonometrów, wiem o jednym Seacie Toledo który już się rozleciało i było w nim 350 koni i 450 nm na seryjnyc gratach, Nm narastały bardzo lekko i auto pojeździło bez awaryjnie około 6 miesięcy Później niestety korby pa pa.