Treść opublikowana przez morelo
-
B6 DIVISION
Też mnie to dziwi czemu taką odpowiedź uzyskałem, czyli wprowadzili mnie w błąd. https://allegro.pl/oferta/przegub-walu-audi-a4-b7-2005-2009-wal-napedowy-hq-12077750151?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_vehicle-parts_moto-acc_pla_pmax&ev_campaign_id=20976694995&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA6KWvBhAREiwAFPZM7vVs1sf9Q-izc_q1P47V7zBjKv5zbQPFT0FiwZJrh7yv4i9R2SLRLxoC2L0QAvD_BwE
-
B6 DIVISION
Cześć panowie mam pytanie o przegub wału napędowego Audi A4 B7 2.0 TFSI Właśnie się dowiedziałem w sklepie u naszego kolegi z forum że niestety Audi nie przewidziało tej części jako wymiennej. Na Allegro znalazłem bez problemu do B7 i teraz pytanie do was. Czy ktoś przerabiał ten temat czy nie? Dodam że nie mogę tego zamówić po vin bo mam zrobiony Swap Quattro i nie mam vinu z dawcy.
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
Ja mam GVE Adam też ma takie same sprzęgło i z tego co mi wiadomo chyba nie zgłaszał nigdy problemów. Ja wcześniej miałem wersję bez tych dodatkowych blaszek stabilizujących podkładkę pomiędzy tarczami i jedyna wada tego była taka, że stukało jak sprzęgło było wciśnięte ale później rozleciała się skrzynia i wkładałem inną i od razu wymieniłem jeszcze raz sprzęgło mogę polecić 100% tak KB bez problemu przyjął to co jeździłem na nim i za dopłatą wysłał poprawione. Mało tego wcześniej miałem od kogo innego sprzęgło jedno tarcz nie mogło utrzymać 360 koni z firmą były przeboje jest nawet post opisywany na forum przeze mnie żeby ich mijać. Wysłałem tamto sprzęgło do KB na sprawdzenie i od razu gościu jak sprawdził zadzwonił do mnie i powiedział że to sprzęgło nie utrzyma więcej jak 300 koni i żeby sobie od razu darować.
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
A co za sprzęgło masz ? Ja mam dwutarcz od KB-CUSTOMS i nie ma najmniejszego problemu z niczym, przeniesie na pewno z 1200 nm i z 800 km
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
No i przyzwoicie wyszło i tak obstawiałem trochę mniej, jednak ten alkohol i dołożenie zapłonu robi robotę. Oby teraz służyło jak najdłużej?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Napisałem ci wyżej odpowiedź, wystarczy ruszyć głową i przeczytać ze zrozumieniem? nie będę się drugi raz powtarzał.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Taka różnica że gdyby fabryka chciała wypuścić na nitach zrywanych to tak by to zrobiła. I jeszcze jedno po prostu estetyka, dodatkowo spaw lub zgrzew wygląda ładniej, nit no już nie tak, a maziać tam gumami i tym takim. To nie u mnie.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ja mam nitowane, mam przeszło 400 koni i 550 nm na razie siedzi ale jak robił mi przekładkę to jasno go prosiłem żeby to przyspawali i dobrze zakonserwowali I widzisz jak robią jak sobie sam nie zrobisz to od d*pę rozbić będę się za to zabierał tylko na dniach mam przegląd zobaczymy co będzie.
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
Czyli ten samochód nadal nie jest shamowany i wystrojony?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jak masz pewną budę i wsadziłeś mnóstwo kasy i pracy do tego samochodu przede wszystkim jeszcze serca to szukaj Quattro z 2.0 TFSI ja tak mam wszystko kupiłem z jednego samochodu i tak samo zrób, później znajdź jakiegoś ogarniętego gościa który ci to zrobi byle nie posadzki garage bo ja tam robiłem i nie polecam, jest pozna forum to przeczytaj. Teraz jest zima wcześniej jeździłem ośką tym samochodem teraz jest Quattro powiem jest to przepaść do tego co było jeśli kiedykolwiek będę zmieniał samochód i będę kupował też Audi to tylko w Quattro na torsenie.
-
Napinacz łańcucha rozrządu A4 B7 1.8T BFB
Ja tam nie widzę byś użył stwierdzenia na seryjnym, na seryjnym ciut szybciej turbo wstanie też przetestowane z hamownią. Moc bez zmian.
-
Napinacz łańcucha rozrządu A4 B7 1.8T BFB
-
Router tenda ac10
37 leci po 5GHz tak?
-
Regeneracja tylnej belki w A4 B5
Chodzi ci o tylny wózek?
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
Podrzuć wykres i logi Jak dasz radę? Ja obrabiam tłoki z 2.0 TFSI pod strokery, zbieram denko tłoka w zależności ile kto potrzebuje i wycinam okno na piąty zawór?
-
Swap 2.0 tfsi na 1.8t bfb
To raczej stukanie, a nie cykanie, cykają to wtryskiwacze dosyć głośno słychać w tych samochodach myślałem że to, to ale tu ewidentnie coś innego. Co do wymiany silnika tak wszystko się da po prostu pytanie czy nie prościej znaleźć taki sam silnik i wyrzucić. Lub rozebrać ten silnik po prostu i sprawdzić.
-
Swap 2.0 tfsi na 1.8t bfb
Nagraj jakiś filmik jak ci to cyka.
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
No właśnie ja też tego nigdy nie sprawdzałem. A jest wiele filmików po internecie jak to robią z plexi i strzykawa. Co do dobrego dołu chętnie bym to porównał na przykład do mojego samochodu tylko nie ma jak, gdybyś kiedyś jechał w okolice Zakopanego to daj znać to się spotkamy.
-
Jaka pompa paliwa I wtryski na 250km
Tak będzie pasowała, ja wcześniej miałem ośkę Pompa paliwa DW65V (9-654) 900zł z koszem cała gotowa.
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
Adam pisałeś wyżej o nieszczelności, sądziłem że chcesz udowodnić coś że ciśnienie mu spada albo jest nierówne lub anomalie. Ja mam CR w okolicach 8.5:1 chociaż nigdy tego nie zmierzyłem jest to według wyliczeń przyjęte. I u mnie zaraz po skręceniu i odpaleniu silnika zrobiłem pomiar. Czyli jeszcze nie było nic dotarte tylko sobie popracował z 10 minut żeby wypłukać silnik i takie ciśnienie jak na foto. Na wiosnę będę robił serwis olejowy to z ciekawości zmierzę po przejechaniu od remontu mam około 6000 km A i od razu musimy wziąć korektę na te chińskie mierniki ciśnienia i ten wężyk 40 cm po prostu jak założysz ten krótki sztywny dociskowy to będzie wyższe ciśnienie mniejsze straty mniejsze puchnięcie węża. Ja sobie dorobiłem taką redukcję stalową 16 cm gdzie wkręcam w głowice i wpinam po prostu czujnik
-
Jaka pompa paliwa I wtryski na 250km
Mam pompę DW gdybyś chciał cała z koszem wystarczy włożyć, robiłem przekładkę Quattro u mnie i zmieniałem pompę. U mnie ta pompa ogarniała 420 km I jeszcze ogromny zapas.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Dawid założysz to pochwal się jak to będzie wyglądać ja miałem 80 to było bardzo brzydko?
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
Prócz tłoków dawałeś grubszą uszczelkę lub kanapkę? Ja dalej obstawiam że stukowe powodują takie fale na wykresie, A możesz zrobić takie doświadczenie że wyłączycie całkowicie stukowce i zrobisz testowy przejazd na hamowni z logami? A później przywrócić do tego co jest i to samo przejazd.
-
[email protected] Quattro/Pulsar g25 550 493KM/630NM Hampel 390/356mm
Ja mam zmienną fazę wyrzuconą i nie ma takich fal. A jak robiłem testy na Stage 2+ to górą jeszcze dochodzi bez zmiennej fazy potwierdzone hamownią. A czy tutaj już w tym sofcie masz ubite stukowe? Jeśli tak to o ile? Weź się odezwij do soula z forum niech ci rzuci okiem na ten Soft. I zrób porządne Logi