Treść opublikowana przez Patrox
-
[ALL B5] ATJ Montaż rur z FMIC- kilka pytań
temperatura powinna spaśc o około 10st po załozeniu nadkola
-
[ALL] Jaki najlepszy okres na zakup felunku na Lato
Czasami sa jakies okresowe wyprzedaże ale generalnie zgadzam sie z przedmówca :tongue4:
-
[ALL B7] Vredstein Ultrac
ten pierwszy model miałem osobiście na mojej poprzedniej audi i sprawowały sie rewelacyjnie
-
Przednie Lampy DAYLINE jakie wybrać ?
Moja rada jest zawsze taka, lepiej kupic ori xenony za około 1500zł plus 250zł kaufeteka przejsciówka niz meczyc sie z non stop psujacymi sie hidami :> :> Prerabiałem temat juz kilka razy i uwierzcie mi że jesli ktos chce miec xenon to niech kupi ORI. Chyba że zadowoli sie zwykła soczewka
-
2.0 TFSI AXX by DynoSoft Wrocław 441KM i 510Nm
heh, pewnie nie słychac o problemach bo ludzie robia średnio przebiegi 150tyś a nie 300 jak w dieslu.
-
[B6 BFB] Zmiana silnika z 1.8 T(2002) na 2.0 T(2006)
W A4 jest problem z umieszczeniem turbo i nie wystepowały seryjnie turbiny k04 06. W a3 masz S3 któa ma w serii 265 ps apo sofcie 310ps. Co nie znaczy że nie mozna załozyc duzego turbo. Tylko koszty są sporo wieksze niz do silnika poprzecznego :> :> :>
-
[B7 ASB] Wyposażenie samochodu - wersje mówące o wyposażeniu
masz tylko wersje s-line które jest odpowiednikiem sport i audi individual która jest bardzo exkluzywna. Ale żaden pakiet nie mówi co w danym pakiecie jest na wyposazeniu bo mozna skonfigurowac dowolnie.
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
Ale rozgrzewa ci sie w ogóle do 90 st czy nie?
-
[B6 BFB] Zmiana silnika z 1.8 T(2002) na 2.0 T(2006)
nie zmienia to faktu ze silnik 2,otfsi jest duzo lepszym silnikiem do tuningu. A w autach o silniku umieszczonym poprzecznie takim jak A3 tuning jest znacznie tanszy a i efekty sporo lepsze. W 1,8turbo nie uzyskasz w całym zakresie obrotów tak ładnego momentu jak tfsi.
-
[ALL B7] Prośba o podanie numeru lakieru
dokładnie :good:
-
Przednie Lampy DAYLINE jakie wybrać ?
To tak ale w tych DAYLINE są przecież soczewki pod HIDa i światło nie jest tak rozproszone jak w zwykłych lampach. nie sa soczewki pod H7 i mimo wsadzenia zarówek h7 HID daleko temu reflektorowi do oryginalnego. Poza tym soczewka oryginalna jest większa niz dectane.
-
[B6 BFB] Zmiana silnika z 1.8 T(2002) na 2.0 T(2006)
A ja znowu gdzieś przeczytałem ze nie bardzo z tymi TFSI niby sie odkłada jakiś nagar na zaworach i silnik traci moc wszystko niby przez ten wtrysk,bo paliwo nie obmywa zaworów tak jak to jest ponoć np; w 1.8T no ale może źle zrozumiałem to co przeczytałem,jak tak to niech mnie ktos poprawi Tak jest w tyn część prawdy, źle skonstrowali odme i nagar zbiera sie ale tylko po stronie zaworów ssących. Jest na to sposób na wyczyszczenie lub budowa oil catch. Szlam dopiero jest wiekszy po przebiegu okolo 80tys
-
Przednie Lampy DAYLINE jakie wybrać ?
Mówie o zwykłych do których zostały domontowane xenony HID.
-
[B6 ALT] Wycięcie środkowego tłumika i sportowy końcowy?Jakie efekty?
Jesli chcesz wymienic sam środkowy proponuje zastapic go tłumikiem przelotowym o srednicy okolo 60mm. Znaczaco poprawi sie akustyka i zmiejszy ciśnienie wylotowe spalin.
-
[B7 BPW] Problem z katalizatorem
W tej chwili jest juz prawie powszechne usunięcie fap wie jak masz wydac na drugiego to usun go mechanicznie i softowo i po problemie.
-
Przednie Lampy DAYLINE jakie wybrać ?
Miałem stycznośc z ostatnimi z prezentowanych lamp i powiem tyle. jesli chodzi o wykonanie, sa ok ale daleko im do oryginalnych lamp jesli chodzi o jakośc światła
-
2.0 TFSI AXX by DynoSoft Wrocław 441KM i 510Nm
Aktualna konfiguracja silnika i osprzętu: * kute tłuki JE Pistons, * kute korbowody, * szpilki głowicy i korbowodów ARP, * turbosprężarka Garrett o wydajności do 600KM, * customowy kolektor wydechowy KLS-sport, * wastegate TIAL 44mm, * duża przepustnica by DynoSoft Wrocław, * wydajniejsze wtryskiwacze by DynoSoft Wrocław, * customowy układ dolotowy z fitrem powietrza ITG by DynoSoft Wrocław, * sprzęgło z kołem jednomasowym SACHS Racing. oraz dla przypomnienia: * zmodyfikowana pompa wysokiego ciśnienia paliwa Autotech, * downpipe 3″ by DynoSoft Wrocław, * układ wydechowy 3″ by DynoSoft Wrocław, * tłumik końcowy by KLS-sport, * bardzo duży intercooler by DynoSoft Wrocław.
-
[B5 AFN] Jaki przeływomierz ? Tańszy/ Droższy ?
pierburg niestety jest drozszy niz bosch. poszukaj w sieci sklepów intercars-posiadaja równiez oryginały
-
[B7 BPW] Gdzie kupić Silnik BPW do B7 ? Moze znacie jakąś firmę goną polecenia ?
To jest sprawdzona firma, dogaduj sie czy sprzeda goły; http://motoallegro.pl/item916888709_kompletny_silnik_do_audi_a4_2_0tdi_bpw_140km.html
-
[B6 BFB] Zmiana silnika z 1.8 T(2002) na 2.0 T(2006)
Z tymi koszami to źle ci się wydaje.Aby odpalic 2,0 tfsi jest ci potrzebny komplet z jednego auta tzn, licznik, sterownik silnika, stacyjka w której jest pętla i kluczyk. Bez tego życze powodzenia :> :>. Do tego 2,0tfsi ma 2 IC więc trzeba albo rzeźbic jeden duży albo wsadzic 2 ori. Koszty wieksze i to sporo niż te twoje 7 tys opisane.
-
[B6 BFB] Zmiana silnika z 1.8 T(2002) na 2.0 T(2006)
poprzez to że w 2,0 tfsi jest bezpośredni wtrysk paliwa i sa to całkiem inne silniki wymagane jest wymiana silnika, instalacji silnika, sterownika silnika i ospprzętu jak wydech, podciśnienia tec. My przerabiamy teraz z Audi A3 8p 2,0tdi na 2,0tfsi i do tego jeszcze na 4x4 ale koszt takich przeróbek przekroczył wyobrażenie klienta. Ale sam tego chciał bo go ostrzegalismy. Zawsze mówię że lepiej sprzedać chocby nawet ten twój samochód z uszkodzonym silnikiem i dozbierać na 2,0tfsi niz pakowac sie w to. A jeśli ktoś podejmie się tego to licz się z tym że auta nie będziesz miał od ,iesiaca do trzech. Chyba że drugi taki sam samochód b7 bedzie stał obok i przełożysz wszystko ( częśc po częsci)
-
[ALL B7] Prośba o podanie numeru lakieru
Numery beda takie same ale i tak nie będzie ci pasowało odcieniem, ponieważ jest to lakier metalic i zawsze układa sie inaczej na każdym aucie. Gdyby to był lakier akryl to co innego.
-
2.0 TFSI AXX by DynoSoft Wrocław 441KM i 510Nm
Ale potem juz opada wiec tyle mieli tylko w piku :> (zart) No właśnie chcieli smaka zrobić 400 będzie bo tyle wtryski pociągną :gwizdanie: Będzie więcej niż 400 a ile to zobaczymy :> :> :> :> :> 401 Żebyś się nie zdziwił :>
-
[B5 AFN] Jaki przeływomierz ? Tańszy/ Droższy ?
Jeśli chcesz pojezdzic autem dłużej niż 6 miesięcy to radze zainwestowanie w oryginał :> :> Co nie znaczy że masz kupić w serwisie. Tanie zamienniki sa nawet seryjnie już uszkodzone i obcinaja paliwo w górnym zakresie obrotów;)
-
2.0 TFSI AXX by DynoSoft Wrocław 441KM i 510Nm
Ale potem juz opada wiec tyle mieli tylko w piku :> (zart) No właśnie chcieli smaka zrobić 400 będzie bo tyle wtryski pociągną :gwizdanie: Będzie więcej niż 400 a ile to zobaczymy :> :> :> :> :>