Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. Tylko ze to byl moj wlasny egr. Auto na nim kopcilo po minucie od odpalenia a najbardziej po kilku minutach po jezdzie przy zmianie biegow i ruszaniu. Dym szaro bialy. Nowy sie tak nie zacina i po wymianie jak ręką odjął. Odpiecie wtyczki nic nie kosztuje- tak samo jak szmata polozona zamiast korka wlewu oleju.
  2. nadybek odpowiedział(a) na Szymon2000021 temat w 1.9TDI
    Spalony bezpiecznik 15A w puszce sterownika silnika. Pewnie jeszcze byl blad czujnika hamulca/ swiatla stop.
  3. Pojezdzij kilka dni z odlaczonym/ zaslepionym egrem. Moze sie zacinac przy pierwszym otwarciu. VID_20211205_170259.mp4 https://youtu.be/3qjgoA4o8BM
  4. Nie tylko opakowanie. Do g004000 dokoksowano inhibitorow korozji. Dlatego po miesiacu nie robi sie brazowy jak g002000.
  5. "W ASO mineralnego już nie sprzedają niestety, jest tylko ORI G004000M2." Ktory to jest olejem mineralnym... Wystarczy spojrzec w karte msds.
  6. nadybek odpowiedział(a) na GekonS temat w 2.0TDI
    Sprawdz jaka temperature widzi sterownik silnika. Egr zaslepiony czy tylko wyprogramowany? Jak tylko wyprogramowany to zerknij czy nie jest uchylony.
  7. Odepnij na zgaszonym egra i pojezdzij tak chwile.0 Potem w 2 kolejnosci ustaw synchronizacje rozrzadu na 0*. Tylko nie te 2 rzeczy na raz bo nie bedzie wiadomo co ma wplyw. Egr zaslep lub wyciagnij i sprawdz czy jest domkniety bo zerknalem w logi wyglada jak wyprogramowany ale w BPW czesto jest uchylony i zawieszony.
  8. nadybek odpowiedział(a) na Krzychu1991 temat w 1.9TDI
    Moze mocno zapowietrzony? Moze ponownie za slabo dokrecone pompki?
  9. nadybek odpowiedział(a) na Panreciu temat w 1.9TDI
    A ile pokazuje map sensor na zgaszonym silniku? Porownaj wskazanie z kanalu 10 i 11. Powinno na zgaszonym silniku sie z grubsza pokrywać.
  10. Jak nie daje zadnych oznak- kreci bez paliwa to w pierwszej kolejnosci przesledz wiazke do czujnika polozenia walu. Moze kuna sie tym przewodem zainteresowała. Podlaczyc pod kompa jak masz mozliwosc
  11. Ostatnio byl dokladnie taki sam problem na forum- ciezko odpala ale odpala i tylko na cieplym. Bledow zero. Powodem byl czujnik polozenia walka rozrzadu.
  12. Długość swiecy i ustawienie PD ma bardzo duzy wplyw na odpalanie na mrozie. Niestety przewaznie przy regeneracji PD nikt juz nie patrzy jak zamontowac rozpylacz, a osoba montujaca PD nie posiada suwmiarki w takim rozmiarze. Przy 0*C jednak ma to male znaczenie. Na co wplywa dlugosc świecy i ustawienie PD wzgledem krawedzi glowicy: Tyczy sie to rowniez 1.9tdi. Jeszcze mi przyszlo do glowy: Nagraj jakis film jak to odpala dopoki zimno jest. Po odpaleniu jak bedzie telepanie to zrob screena z vcdsa na ktorym jest "start IQ"- nie pamietam kanalu.
  13. Ale wstawione tuleje to nie wszystko. BARDZO wazna jest rowniez powierzchnia glowicy pod podkladka termiczna. Gdzies wrzucalem fotki jak to przewaznie wyglada a jak wygladac powinno. O proszę:
  14. nadybek odpowiedział(a) na Karol1999 temat w 2.0TDI
    Chyba nie lejesz tam 0w20? ? Najpewniej zmierzyc cisnienie. A najlatwiej wymienic czujnik ciśnienia- drogi nie jest. Jest możliwość ze zamontowana pompa jest w stanie agonalnym.
  15. nadybek odpowiedział(a) na max218 temat w 1.9TDI
    Wrzuc mape bo na tym wykresie to widac jakby bylo dokoksowane nawet ponizej 1500obr.
  16. Zrob loga 011. Moze turbo sie za wysoko na obroty wkreca.
  17. nadybek odpowiedział(a) na m-juskowiak897 temat w 2.0TDI
    Ale moment. Nie mam teraz dostepu do etki ale z tego co pamietam po numerach to masz wymieniony modul pompy na nowy z zabierakiem 100mm. Pytanie ile na nim najechane? Ja przy okazji rozrzadu zrzucil bym miske i zobaczyl jak to wyglada a nie myslal od razu co z tym zrobic.
  18. Po prostu ja odlacz i testuj bez klapy.
  19. nadybek odpowiedział(a) na m-juskowiak897 temat w 2.0TDI
    Zabierak 100mm nie jest bezawaryjnym rozwiązaniem. Starcza na dłużej niz pierwsze rozwiązanie ale również potrafi sie obrocic. Duzo zalezy od stylu jazdy. Przebiegi autostradowe na tempomacie uszkadzaja zabierak mniej niz jazda po miescie. Po montazu nowego zestawu pompy z zabierakiem 100mm nie trzeba tam zagladac przynajmniej przez 200tys km.
  20. Syf w przelaczniku kierowcy. Da sie to latwo rozebrac i wyczyscic. Ewentualnie uszkodzona przelotka drzwi kierowcy.
  21. nadybek odpowiedział(a) na max218 temat w Podkarpackie
    Wiem ze postawiłeś sprawe jasno- szukasz mechanika, ale może napiszesz cos więcej? Czego to wyciek? Ile ucieka? Co zostało sprawdzone? Moze uda sie coś wspólnie wykombinować na forum zanim wydasz jeszcze wiecej.
  22. Z klapa mialem taki problem w .oim starym golfie 4. Przez kilka minut po zgaszeniu nie odpalal i krecil jak bez kompresji. Pewnego dnia jak grzebalem przy silniku bo nie chcial odpalic uslyszalem dzwiek otwierania sie klapy... A w problemy z odpaleniem przez uszkodzony wlacznik swiatel z 10 lat temu tez nie moglem uwierzyc. Pierwszy wynik z forum: https://a4-klub.pl/topic/340659-audi-a4-b6-19tdi-ciężko-odpala/
  23. Jak kreci jakby nie mial kompresji to w zasadzie sa 2 mozliwe przyczyny: Klapa gaszaca sie nie otwiera po zgaszeniu silnika Ktos zamontowal szklanki z silnika 1.9 na pompie wtryskowej. Jak B6 1.9tdi trzeba dlugo krecic ale odpala to warto sprawdzic czy nie odpala lepiej z wlaczonymi swiatlami.
  24. Wszystko zalezy od stopy kierownika i "charakterystyki drogi" Mialem A6 C5 2.5tdi i spalanie wygladalo tak: Widoczny spadek to zmiana pracy... Pod 12l dochodzilo przy trasach 8km we Wroclawiu praktycznie tylko swiatla bez korkow. Pozniej spadek jak zmienilem prace- 21km w tym ze 12km autostrada ale przy tym noga ciezka- tempomat na 170 praktycznie zawsze. Drugi wykres a4b7 2.0tdi 8v: Trasa ta sama co druga czesc 2.5tdi. Dynamiczna jazda w miescie i tempomat 130-150 na autostradzie. Pierwsza czesc jeszcze z dpf ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.