Treść opublikowana przez nadybek
-
Silnik przenosi drgania
Ma byc podparta tak zeby uniemozliwic silnikowi podniesienie sie. W 2.0 8v luzujesz 3 sruby na obudowie przykreconej do wzmocnienia i pozwalasz temu oprzec sie o poduszkę pod własnym ciężarem i dokrecasz.
-
Silnik przenosi drgania
Wyreguluj ponownie ogranicznik momentu- ta poduszkę z przodu. Tylko przy tym nie podnoś silnika. Ps. Poduszka silnika nie ma czujnika tylko zawór.
-
A4 B7 2.0Tdi BPW brak mocy na niskich obrotach
Zrob logi 001+008+011. Prezplywomierz w bpw sluzy do dzialania egra i ewentualnie regeneracji. Nie ogranicza paliwa dopoki map jest sprawny.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
To jest na biegu jałowym? Jak tak to dpf do płukania/wywalenia.
-
TDI B6 AVF 130KM
Na screenie nie widac nic niepokojacego. Czujnik sobie zamow, swoj odepnij i zobacz czy na odpietym jest jeszcze gorzej. Jak nic sie nie zmieni to wymieniaj. Jak reaguje na odpiecie czujnika to raczej nie to i mozesz czujnik oddac.
-
Szarpanie po odpaleniu a4 b6 1.9 tdi AVF
Uszcelnienia PD do wymiany.
-
TDI B6 AVF 130KM
Jutro zerkne na vagu u siebie. Gdzies na 100% widzialem ale nie wiem czy to nie bylo 2.5tdi.
-
TDI B6 AVF 130KM
W glowicy bylo cos robione? Wymieniane szklanki? Synchronizacja na ile ustawiona? Sprawdz jeszcze obroty z czujnika polozenia walka jak nie odpala. Nie pamietam ktory kanal. Beda nizsze o polowe od obrotow walu. Jak nie bylo nic w glowicy robione to mysle ze Indyczes juz w sobote zaproponowal poprawne rozwiazanie.
-
TDI B6 AVF 130KM
Sprawdzales wielokrotnie patent z zaciskaniem przewodu paliwowego? 100% pewnosci ze to wlasnie to pomaga? Obroty sprawdzales na vagu w momencie jak nie chce odpalic? Upewniam sie bo na ostatnia czesc Twojego poprzedniego posta kazdy powie: "100% czujnik polozenia walu". Ale roznica w odpaleniu po zacisnieciu przewodu to wyklucza.
-
TDI B6 AVF 130KM
Bez demontażu nie da rady. W luku chyba jest w kroccu powrotnym. W boschu jest pod brokiem na imbus przy kroccu. Krociec jak i brok sa wkrecone na klej.
-
TDI B6 AVF 130KM
W pompie jest jeszcze zaworek utrzymujacy wewnatrz 1 bar. Zanim ja zdemontujesz to warto zmierzyc cisnienie paliwa ale ciezko wykrecic zaslepke do pomiaru. Z drugiej strony jak juz masz 2 pompe to na probe warto ja wrzucic.
-
TDI B6 AVF 130KM
Czesc paliwowa pompy jest na uszczelniaczu. Nie przybywa Ci oleju? Nie pachnie olej na bagnecie ropą? Możesz włożyć patyczek do uszu w króciec podcisnienia i nim tam pomiziać, troche ponaciskac. Jest tam zaworek zwrotny. Jak patyczek bedzie pachniał ropą to uszczelniacz powiedział papa. Jak to pompa luka to moze paliwo wyciekac z dekla czesci paliwowej. Przewaznie cieknie na krociec wody z tylu glowicy przez co puchnie. Musisz wsadzić tam łapkę i zobaczyc czy guma nie spuchła. Na allegro są zestawy uszczelek. Może warto spróbować? Pompy "regenerowane" maja tylko uszczelki wymienione. Jak sie zdecydujesz na wymianę uszczelnień i masz pompe luka to polecam ta czarna pokrywe oddać do planowania bo zawsze jest zwichrowana. Jak bedziesz wymieniał pompe to tylko na boscha najlepiej pompa z numerem 209Q lub nowa pierburg lub borsehung. Do tego potrzebujesz metalową uszczelkę. Przy nowej pompie warto przez króciec podciśnienia wlać 1ml świeżego oleju i nią trochę pokręcić w prawo Po odkreceniu pompy warto palcem pomacać czy ostatnia pokrywa panewki wałka rozrządu jest idealnie wyrównana do głowicy bo inaczej cieknie tam olej. Chyba tyle.
-
Panowie pomocy.
Czujnik stopu do regulacji albo znowu padł.
-
TDI B6 AVF 130KM
Sprawdz czy przy kręceniu na rozgrzanym widzi obroty silnika. Kanał 001? Jak juz odpali to chodzi normalnie? Spróbuj nie z odpiętym włącznikiem świateł tylko z włączonymi światłami.
-
Pedał hamulca od razu twardy
Przede wszystkim sprawdz ta nieszczesna gumowa przelotke co przewod podcisnienia z pompy przechodzi przez blache kolo akumulatora. Lubia sie zaciskac od podcisnienia.
-
Numer pomy paliwa 2.7 TDI
Pompa Q zastąpiła pompę P a wiec Q jest nowsza. A co tam poprawili to tylko producent wie.
-
Ustawienie koła vp44 na zegar
Jeszcze jedno pytanie. Wie ktos jakie ma byc cisnienie idace na tlokorozdzielacz? U kolegow ze wschodu znalazlem cos takiego: Prawda to?
-
2.5TDI V6 BFC szarpanie na zimnym i błąd 17583
Spróbuj wymienic oringa pod blokada walka pompy( taka sruba bodajrze na torxa50 z podkladka w ksztalcie strzalki z boku pompy blizej kola zebatego) Moze tamtedy zaciagac powietrze do pompy łopatkowej.
-
Pompowtryski 1.9 AVF
+wyczyść lub najlepiej podmien ten przeplywomierz bo cos dziwnie mierzy. Nieszczelnosci raczej bym sie nie spodziewal. Przy nieszczelnosci przeplywka powinna mierzyc duzo a cisnienie w kolektorze być małe. Pompki mogly dostać rozpylacze z wersji 130KM a korpus byc z wersji innej. Pokaż grupe 001 i 004 po rozgrzaniu na biegu jalowym. Bedzie widac ile paliwa potrzebuje, zeby utrzymac obroty jalowe.
-
Wygłuszenie górnej osłony silnika A4 B7 8E silnik BRD
Przy podobnym zastosowaniu dawalem cos takiego: Mata wygłuszająca trudnopalna 50x100cm. Pianka akustyczna | BitMat WWW.BITMAT.PL Maty akustyczne z pianki technicznej z klejem. Uwaga: klej jest jakis kosmiczny. Lepiej dogniatac i dopiero wtedy odrywać papier od kleju po kawałku.
-
2.0 tdi BLB przeładowania.
Musisz sprawdzic pod obciazeniem co sie dzieje. Na postoju cisnienie moze tak rosnac bo taka jest mapa n75. 11bs pokaz na odpalonym silniku
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Nie wolno lac G13 jak nie zostal przewidziany przez producenta. G13 musi miec w zbiorniczku woreczek z jakims silikatem inaczej nie spelnia swoich zadan i żre aluminium. Ludzie wywalaja ze zbiorniczkow te woreczki i leja G12 w nowszych autach. Chodzi oczywiscie o ekologie gdy przy kolizji plyn laje sie na asfalt. Wpisz w googlu " g13 silikat" lub "g13 krzemian"
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
W dzisiejszych czasach chyba lepiej proponowac dot 5.1. Jest calkowicie zamienny z dot4 o niskiej lepkosci i ma okres pomiedzy wymianami nie 2 a 3 lata bo zawiera wiecej inhibitorow korozji. No chyba ze to tylko marketingowy belkot firmy ate.
-
1.9 TDI PD AVF wymiana uszczelek
Na szybko wymien pod pokrywa, i umyj z grubsza silnik. Dopiero po tym szukaj zapocen. Nie oplaca sie (ze wzgledu na robocizne/ stracony czas a nie na cene czesci) wymieniac tego co jest ok. Z doswiadczenia jednak powiem, że 90% tych aut mialo juz ruszana glowice, a pozniej jest skladane na starych uszczelkach. Cieknie wtedy spod pompy tandemowej i kolektorów. Do tego dochodzi wyciek przy klapie gaszacej/egr.
-
2.0 tdi BLB przeładowania.
Nie stalo się tak po czyszczeniu geometrii? Jakbyś dodał miasto w profilu to pewnie ktos by pomogl zrobic logi.