Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jaro4444

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jaro4444

  1. Te części zdania to bzdura. Prawda Dodatkowo powoduje spadek mocy, zmniejszenie sprawności silnika i zwiększenie dymienia Ja nie namawiałem do zmiany kąta wtrysku, a tylko wytłumaczyłem skąd się to bierze
  2. Tłok jest wyżej GMP, większy spręż, większa temperatura sprężonego powietrza, paliwo łatwiej ulega samozapłonowi. To chyba oczywiste, jak nie opuściłeś lekcji termodynamiki w szkole (przemiana adiabatyczna).
  3. CAHA to całkiem inny silnik z absolutnie odmiennym sposobem zasilania w paliwo i z DPF. Nie da się tego porównywać wprost, tak samo jak AFN z założoną turbiną od BRD nie da się porównać do BRD.
  4. Tomek widzę, że nic nie kumasz Procedura jest taka - ściągasz z wału zębatkę balansującą, zakładasz w to miejsce na gorąco zwykłą, sztywną i małą zębatkę 06A105209B, wywalasz wałki balansujące, zakładasz zwyką pompę oleju i wszystkie inne potrzebne graty i w drogę. Paweł szukaj dokładniej np. w AWX
  5. Chwilówka bo ASO nie dostarczyło na czas oryginalnych śrub, a nie miałem czasu jeżdzić za M6x50-55 z łbem na imbus i ocynkowaną po całej Warszawie. Dojdą oryginalne śruby to zmienię bo druga to śruba do mocowania pompowtrysku tylko obcięta
  6. Zębatka balansująca występuje w każdym motorze z łańcuszkowym napędem wałków wyrównoważających.
  7. Bo jest na wężu w postaci aerodynamicznego tłumika drgań, a w BLB/AWX/AVF był w miejscu drugiego IC jako tłumik objętościowy. Fazą przejściową było wkładanie do węży w turbinach z szybkozłączką (np. BPW) przejściówki z szybkozłączki na wąż z wbudowanym wewnątrz tłumikiem przepływu:
  8. Siemian czytaj uważnie dwa posty wyżej
  9. Siemian masz prawy IC od BRD i turbo BRD? Jak tak, to masz też pewnie wąż 8e0 145 790n. Na nim też jest metalowy "bałwanek", to jest właśnie tłumik szmerów przepływu zwany też "aerodynamicznym tłumikiem hałasu". Poczytaj: http://www.tdi-tuning.pl/tools/CRCR/cr38.JPG
  10. Fotostory Nowa flansza do wydechu przyspawana i zabezpieczona farbą do tłumików: Turbo z kolektorem gotowe do montażu: Turbo na wozie: Turbo od spodu (widać nowy wąż spustowy): Podłączenie turbiny przez tłumik szmarów przepływy do węża od BRD i do prawego IC:
  11. W A4 wszystkie 2.0 TDI (seryjne ) mają zabierak i wałki.
  12. Pompa wody SKF lub Hepu ze wskazaniem na SKF (obie mają metalowy wirnik) Rolki Rouville, Ina - to samo tylko inne kartoniki, Pasek Contitech lub Gates bez różnicy tak naprawdę. "LuK, INA i FAG oraz marki handlowej Ruville na światowym rynku jest prowadzona przez Schaeffler Automotive Aftermarket w Langen, w Niemczech."
  13. Siemian zysk na mocy to raczej wielki nie będzie i nie na to się nastawiałem. Podaję ludziom gotowy manual w czasie niedoboru BRD. Pierwsze wrażenia z jazdy - turbina wcześniej wstaje z dołu. Poza tym wydaje takie same odgłosy jak BRD - świszcze, sapie, szumi i ładuje jak wściekła Zobaczymy na co ją stać przy takim samym setupie machanicznym jak BRD, kiedy Rogal ogarnie się troche z nowonarodzoną córeczką. O.T. Gratulacje dla Witka i Małżonki Jakby ktoś potrzebował BRD w idealnym stanie to proszę na PW. Zdjęcia będą jutro, po genialny Olympus Miu nie ma mini USB, a jakiś nietypowy kabel
  14. A masz nowe fabrycznie BRD w sensownych cenach?
  15. Więcej rzeźby. - przerobienie kolektora wylotowego, - podniesienie chłodnicy spalin z EGR, - przerobienie flanszy do wydechu, - jak masz tylko lewy IC to dopasowanie węża od tłumika szmerów przepływu do belki, - zamocowanie węża spływowego od 2.0 TDI CR.
  16. No dobra turbina już na wozie. Poza nową flanszą do wydechu (widoczną na wcześniejszych zdjęciach) nic, ale to absolutnie nic nie musiałem rezać. Wszystko pasuje P&P. Klektor, turbina, tłumik szmerów przepływy, wąż spustowy, uszczelki i tyle. Tylko ja miałem już prawy IC od BRD. Jedyne przeróbki to przykręcony w innym miejscu wspornik przewodu smarowania turbiny i wypięty pierwszy odcinek węża od BRD (zastąpił go tłumik szmerów przeływu). Wszystko poza tym idealnie pasowało i ma wygląd absolutnego oryginału. Zdjęcia dziś po 22.00.
  17. Taniej i pewniej: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_likwidacja_walkow_wyrownowazajacych_z_silnika_20_tdi_czyli_swap_walu_i_pompy_oleju-t128515.0.html
  18. Zawór EGR. Testowo zaślepić jak opisywałem i zobaczyć co się dzieje. Zmień silnik w profilu.
  19. Mówisz o Marewelu? Przecież to złośliwy troll, a Ty dajesz się podpuszczać
  20. Jak masz chęć to kupisz miskę od 1,9 PD + smok 1,9 PD (wszystkich 1,9 z nadwozi B6 i B7) i masz wszystko P&P. Można też zostawić Twoją miskę i sprawdzić jak do niej pasuje smok AWX/BRB, ewentualnie go minimalnie podciąć. Wówczas na pewno dobrze wskazuje bagnet i czujnik poziomu oleju. Wzdłużny 2.0 TDI 8V bez wałków był produkowany i nazywał się BGW (BHW), montowany był w Passacie B5FL i miał 136 KM. Mechanicznie bardzo dobry motor.
  21. Swoją drogą co za baran robił tą wycenę? Przecież BPW ma pompki 038130073BJ!!!
  22. Włożyć do środka bolec np. z miedzi, brązu, aluminium ... Od stony górnej dać np.kawałek drewna i powolutku skręcić w imadle, aż wypchniesz olej ze środka.
  23. Tak przypuszczam, dlatego pytam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.