Treść opublikowana przez pawelwor
-
[B5 AFN] Wielka chmura dymu przy mocnym wcisnięciu gazu
Takie szybkie pytanko... Od jakiegos czasu jezdze sobie bardzo spokojnie, tj. do 2000obr/min i zmiana biegu na wyzszy. Tak sobie sprawdziłem zjezdzajac z ronda na 2-gim biegu wcisnalem gaz do podlogi przejechalem koło 150m, spojrzalem w lusteko i zobaczyłem, że po moim "starcie" unosi się jeszcze wieeelka chmura dymu (chyba czarnego), którą rozbił wkońcu samochód przejeżdzający przez nią.. Czy to normalne w tych silnikach?
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Jak bardzo miękki jest ten gumowy spód? Pytam, bo już raz kupiłem dywaniki z podobnym spodem i ten pod nogami pasażera zawinął się przy zagięciu z przodu i już tak pozostał...
-
[B5 AFN] Błąd etki na schemacie?
Czy w etce zrobili babola, czy u mnie inaczej jest podłączony przewód nr.4, który z chłodnicą łączy się przez górne, a nie dolne wejście (czyli idzie jeszcze przez czujnik) ?? http://img220.imageshack.us/img220/9318/16376158.jpg
-
[B5 ABC] Jak zlikwidować wgniecenia na karoserii ?
Zwykłe sprężone powietrze nie wystarczy??
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Tylko problem w tym,że nie tak łatwo znaleźć taki silnik z małym wiarygodnym przebiegiem, ja szukam i nic nie mogę trafić Ja nie musze szukać naszczęście tylko dzwonie do gościa gdzie bede to przekładał jak BLB odmówi posłuszeństwa a on już ma swoje dojścia... ...a ktoś probuje odpalic z rana samochod, a tu silnika nie ma
-
[B5 AFB] Problem z temperaturą w korkach
Odkopię trochę temat, bo mam wątpliwości Czy w AFN wiskoza pracuje w ten sam sposób, tzn. świszczy? Mam wrażenie, że mimo, że na wskazniku mam 90*C, to silnik za mocno się nagrzewa. Przewody gumowe od chłodzenia są strasznie gorące, na tyle, że wygłuszenie maski mi się przykleja do tego przewodu i się nadtapia
-
[B5 ABC] Jak zlikwidować wgniecenia na karoserii ?
a ja sie ostatnio klockiem drewnianym i mlotkiem bawilem i wyszlo wiecej szkody niz pozytku
-
[B5 ALL] Od czego ta sprężynka?
musi być, samo by się nie znalazło w samochodzie
-
[B5 ALL] Od czego ta sprężynka?
Znaleziona we wnętrzu, gdzie dokładnie nie pamiętam, może ktoś po kształcie pozna, gdzie powinna być zamontowana ma około 3 cm http://img512.imageshack.us/img512/3421/20090720883.jpg
-
[B5 AFN] Cykanie przy dodawaniu gazu
Zdejmij tą grubą rurę przy kolektorze, (ona leci do intercoolera) i nasłuc**j czy słychać głośniej cykanie, jak tak to masz do wymiany popychacze. Tyle że zużyte popychacze nie zamulają i może być coś innego
-
[B5 AFN] I znowu jakieś stukanie (podobne do zużytych szklanek)
No za te szklanki dałem około 200zł... Ponadto wykluczam je, bo można to sprawdzić zdejmując rurę, która idzie do intercoolera i słychać wtedy czy coś stuka. Jeśli to panewka lub sworzeń to opłacalne jest naprawianie tego, bo słuchy mnie dochodzą, że taniej wyjdzie używany silnik kupic Czy ktoś naprawiał to (bez wymiany silnika) i może podać orientacyjny koszt?
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Napiszcie też jak bardzo grube są
-
[B5 AFN] Dziura w przewodzie od turbo - jaki wąż kupić ?
Do swojego kupowałem taki przewód i kosztował mnie w serwisie VW jakieś 150zł (z ich dziwną marżą). Dodam, że przewód brałem z inna literką na końcu numeru części. Różni się tym, że jest to wcięcie na opaskę szersze, ale stare opaski podchodzą bez problemu. Edit: Numer części: 8D0 145 828 (i jakaś literka)
-
[B5 AFN] I znowu jakieś stukanie (podobne do zużytych szklanek)
ehhh jedno naprawię to drugie się zaczyna sypać... Dzięki, zrobię to jak tylko będę miał gdzieś możliwość
-
[B5 AFN] Jak rozpoznać, czy wtryskiwacze są od silnika 90KM, czy 110KM ?
A myślałem, że kupiłem od 90-konnego i dlatego mam wrażenie, że po wymianie ma muła. Najwyraźniej jestem już na niego za bardzo przeczulony
-
[B5 AFN] Jak rozpoznać, czy wtryskiwacze są od silnika 90KM, czy 110KM ?
A jaśniej mogę prosić? Jakie oznaczenie na 90KM, a jakie na 110KM? I to oznaczenie na wtryskiwaczach czy na końcówkach?
-
[B5 AFN] I znowu jakieś stukanie (podobne do zużytych szklanek)
Usłyszałem to wczoraj jadąc na trzecim biegu przy obrotach poniżej 1500obr/min, czyli powoli i spokojnie się rozpędzałem i męczyłem silnik. Im więcej gazu dawałem tym bardziej słyszalne. Szklanki (INA) wymieniałem razem z wtryskiwaczami w czerwcu, nastepnie pojechałem do innego warsztatu na ustawienie kąta, dawek paliwa, itd. Co tym razem zaczęło się sypać, da się jakoś zdiagnozować przyczynę, logi nie dają jasnego obrazu.
-
[B5 AFN] Jak rozpoznać, czy wtryskiwacze są od silnika 90KM, czy 110KM ?
Oczywiście czy da się to zrobić bez odkręcania ich?[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 16:09_________________________________________________Nie da się tego zrobić? Nawet poprzez wasze "słynne" ??
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
pewno jest gdzies, bo kat mam ustawiony prawie idealnie, a zeby bez krecenia odpalic musze na zaplonie troche poczekac. Na przewodzie zreszta ktos kiedys zamontowal zaworek zwrotny...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
004 statyczne: http://img148.imageshack.us/img148/412/grupa004stat.jpg
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Interesuje mnie czy zaworek n108 działa prawidłowo Grupa004 statyczne BS: http://img229.imageshack.us/img229/2862/grupa004s.jpg dynamiczne: http://img269.imageshack.us/img269/8914/grupa004d.jpg
-
[B5 AFN] Kąt wtrysku
Grupa004 statyczne BS: dynamiczne:
-
[B5 AFN] Kąt wtrysku
Czy z tymi nastawami chodzi o zaworek n108? Znalazłem taki temat i się zastanawiam czy i u mnie o to nie chodzi... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=161586&postdays=0&postorder=asc&start=0
-
[B5 AFN] Kąt wtrysku
Wczoraj został przestawiony w moim afn kąt wtrysku. W grupie BS vag pokazywał wartości ~22, silnik chodził grubo (niektórzy pytali się czy to nie v6 ) i nigdy nie mogłem odpalić od dotyku. Po przestawieniu kąt oscyluje w wartościach 49-51 (tyleże skacze od ~42 do ~56) i teraz żeby zapalić muszę kręcić kilka sekund... Silnik nie chodzi już tak grubo i ponadto ruszając np. ze zskrzyżowania ma się wrażenie że silnik chce zgasnąc. Ostatnio wymieniane miałem wtryski (używki) i szklanki. Pompa niby sprawna. Co może taki stan rzeczy powodować??? Ostatnio wkurza mnie strasznie ten samochod
-
[B5 AFN] Naprawa wyświetlacza
Robiłem tak dwa razy i nic się nie zmieniło, nadal nie widać dwóch segmentów. Poprawiałem wszystkie luty od tej tasiemki na dwóch płytkach.