Treść opublikowana przez verus
-
[ALL B6] Jaki fabryczny/sportowy zawias ?
Podjechałem nawet specjalnie na spocik w KRK aby porównać z autkiem cubera, które jest faktycznie -20mm. Jak stanąłem obok to na oko wyglądało, że moja siedzi dużo niżej niż 10mm. Dlatego pomyślałem, że mam - 40/50mm. Ale jak jest jak mówisz to tylko dobrze, nie ma jeszcze dramatu chociaż uważać trzeba dosyć często.
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
No właśnie nie mam pojęcia, ale jeździ się super ( pomijając dziury, krawężniki, progi zwalniające,itp ) Zdjęcia i opis spężyn są kilka postów wyżej.
-
[ALL B6] Jaki fabryczny/sportowy zawias ?
Opony mam 235/45/R17. Jak masz teraz zimówki to odległość może być inna. Sprawdzałeś jakie masz amory i sprężyny ?
-
[ALL B6] Jaki fabryczny/sportowy zawias ?
Wygląda tak samo jak moje, a ja obstawiam że mam min 40mm
-
[ALL B6] Jaki fabryczny/sportowy zawias ?
zmierz przy okazji te odległości 07
-
[ALL B6] Jaki fabryczny/sportowy zawias ?
W briefie mam wbite 1BE a auto siedzi bardzo nisko, znacznie więcej niż standartowe 20mm Tutaj jest o tym trochę info http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,7582.0/all.html[br]Dopisany: 03 Styczeń 2008, 19:45 _________________________________________________ Też mam w briefie A4/S4 ale kod zawieszenia 1BE. Natomiast zawieszenie jest najpewniej to samo co w S4. I bądź tu mądry
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
No i porównaliśmy, moje siedzi duużo niżej :-)
-
chcę "zchipować" ale obawiam sie...
No to Ty masz za wysokie przeciążenie bo + 40 %
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Z tego co się zorientowałem to nie można inaczej - norma 505.01 to tylko półsyntetyki.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ale specyfic z normą 505.01 jest tylko półsyntetyczny. http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m1b14s113p1418 Na stronie motula też nie widzę syntetyka 505.01
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Chodzi mi o to, że norma 505.01 to tylko półsyntetyki a ludzie piszą, że zalewać tylko synetykiem i tak jest najlepiej. Problem w tym, że nie stosując long life tak się zrobić nie da zachowując normę 505.01. Czyli większość leje co im pod ręką albo leją półsynetyk a wmawiają sobie, że to syntetyk. Przykład - legendarny już MOTUL 505.01 5W40 VW Specific - półsytnetyk. Dobrze myslę, czy pokrętnie ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zatem jaki full syntetyk zalewać co 15 tys km do AVF ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Sory, machnąłem się, miało inaczej być ___________________ Czyli trzymając się norm do PD i chcąc zalać tylko syntetyk z Mobila mogę zalać tylko 0W-30 long life bo tylko ten olej spełnia normę będąc jednocześnie syntetykiem. A MOTUL 505.01 5W40 VW Specific to syntetyk czy półsyntetyk ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kategoria to może jest ale olej nie. Też myślałem, że Synt S Special V 5W-40 to syntetyk. Mało tego wszędzie czytam, że to syntetyk ale to półsyntetyk.[br]Dopisany: 05 Grudzień 2007, 21:09 _________________________________________________ co konkretnie polecasz ?
-
[b5 1.9 AJM] Olej dla PD-ka
http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pierwotnie mój AVF jeździł na syntetyku 0W-30 Valvoline ( do 110tys km ) Ja zalałem do już dwa razy Mobil Synt S Special V 5W-40, który jest półsyntetykiem. Czy bezkarnie mogę zalać ponownie silnik syntetykiem ?
-
[B6 AWX] Chips by ROGAL
nagrajcie to koniecznie na video
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
W świetle tego co przeczytałem w tym nazwijmy to, artykule, jeżdżę na półsyntetycznym oleju syntetycznym Mobil Synt S Special V 5W-40 :-)
-
Pomozcie wybrac zimowki uzywane :( 205/55/16"
Kilka miesięcy temu kupowałem letnie opony. Szukałem z miesiąc i wreszcie znalazłem na allegro piękne Fuldy. Super sprzedawca, zero negatywów. Z opisu i zdjęć wynikało, że opona ma przejechane najwyżej 10-15 tys km i jest w stanie idealnym. No i cena - 50% nowych. Zadzwoniłem do gościa i po konkretnej rozmowie zamówiłem. I jak dotarły byłem mile zaskoczony - oponki piękne, jak nowe. Po założeniu i napompowaniu okazało się, że jedna ma bulwę od wewn. strony a w innej wyszło jakieś dziwne zniekształcenie. Kasa w błoto, 2x jeżdżenie do wulkanizatora, ściaganie i zakładanie, czas i nerwy. W końcu kupiłem nowe ale cała zabawa kosztowała mnie podwójnie. Nikt nie pozbywa się dobrych opon a nawet jeśli to jest to niezmierna rzadkość. Wiele to zjechane i wadliwe opony przyciągnięte ze szrotów. Niestety, używaną to można kupić ławkę do ogrodu, na której siada się raz na tydzień. Wiele, rzeczy można kupić używanych ale opon to już nie kupię. Chyba, że sprawdzone na miejscu, od znajomego. Wtedy ok.
-
[B6 AVF] Rozrząd
Pierwszy po 90-100 tys km. Następny raz ponoć wymienia się wcześniej, po 60 tys.
-
[ALL B6] Jakie są baterie do pilota od webasto ?
Pytanie za 100pkt. Jakie baterie podchodzą do tego pilota ? [br]Dopisany: 02 Listopad 2007, 19:53 _________________________________________________Problem błachy ale napiszę.. Wg. naklejki w pilocie mają tam być AAAA a dokładnie Batterie "AAAA" 1,5V 4761-Varta LR 61. Problem w tym, że ta bateria ma 42.2mm długości natomiast pilot nie zaakceptuje dłuższej niz 40mm. Niby to niewiele ale pilot malutki i każdy mm się liczy.. Próbowałem na siłę wepchać ale ścianki już prawie popękały i dałem spokój. Niewiem jak to jest wykombinowane, to mogli tylko specjaliści w Audi wymyśleć [br]Dopisany: 02 Listopad 2007, 22:23 _________________________________________________Po licznych poszukiwaniach w sklepach różnej maści, stronach www, allegro itp prawie zdesperowany udałem się do ASO w poszukiwaniu owych baterii :-) Tam dowiedziałem się , że mają, oczywiście. Jest to bateria tzw. AAAA mini :-) Cena za 3 ( słownie : trzy ) paluszki VARTA AAAA LR61, to.. 88.60 zł ( słownie : osiemdziesiąt osiem złotych, sześćdziesiąt groszy ) Zdzierstwo, to chyba mało powiedziane... Ale cóż.. AUDI, luksus kosztuje :-)
-
WEBASTO
Webasto fajna sprawa w zimie. Nastawiam timer na daną godzinę i gdy przychodzę w aucie jest ciepło a wskaźnik temp pokazuje 90'. I do tego mam sterowanie pilotem do którego nie można włożyć baterii
-
[B6 AVF] ogrzewane postwojowe webasto - pilot
nie każde webasto ma kontrolę z pilota
-
[B6 AVF] Duże spalanie
jak to zrobiłeś ?
-
[B6 AWX] Chips by ROGAL
ciekawe po ilu tys km ten motor się wysra