Treść opublikowana przez ems
-
[B6 AVF] Check engine i przeładowanie
Logi zrobione, umieszczone w temacie http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_przeladowanie_prosba_o_analize_logow-t113941.0.html Dzięki za zainteresowanie tematem.
-
[B6 AVF] Przeładowanie - prośba o analize Logów
Nawiązując do tematu http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_check_engine_i_przeladowanie-t112686.0.html umieszczam komplet logów z prośbą o ich analizę. Statyczne: 000 001 003 004 007 013 018 023 Basic Settings: 000 003 011 Dynamiczne: 000 001 003 004 008 010 011 Z góry dziękuje wszystkim za poświęcony czas na analizę przypadku
-
[B6 AVF] Check engine i przeładowanie
Postaram się w najbliższym czasie zrobić logi i mam nadzieję, że podpowiecie mi co dalej. Najgorsze jest to, że we wrocku nie wiem komu mógłbym zlecić czyszczenie turbo żeby niczego nie spierdzielili ...
-
[B6 AVF] Check engine i przeładowanie
Od jakiegoś czasu silnik czasami wpada w notlaufa, szczególnie podczas dłuższej trasy pokonywanej na niskich obrotach. Do tej pory wyłączenie silnika i włączenie plus późniejsza jazda powyżej 3 tys obr załatwiała sprawę. Dziś podczas jazdy zapaliła się kontrolka check engine, po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika kontrolka nadal się pali a silnik wkręca się powyżej 3 tys obr. ale na wszelki wypadek dalszą część podróży pokonałem na niskich obrotach z ledwo wciśniętym gazem. Sytuacja zmobilizowała mnie do odpalenia Vaga na 64 bit systemie i po jakimś czasie udało się zczytać błąd: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-10 - - - Intermittent Możliwe, że przeładowanie spowodowało zapalenie się kontrolki check engine ? Ps. z powodu "takiego sobie" działania Vag Coma na virtual Pc nie udało mi sie skasowąc błedu. Ps2. jakimś cudem pomimo wiecznie przerywanej łączności z kontrolerem udało się wykasować błąd i kontrolka już normalnie gaśnie
- Strefa Śmiechu
-
Spociki Łódzkie
Kropka w interpunkcji to najczęściej używany znak przestankowy oddzielający, stawiany na KOŃCU wypowiedzenia. więcej info: http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=22434&PHPSESSID=a1956f1e32d8648e9b0c6a12ecc8fac6 17 Stycznia 2010 przyjdź na referendum daj typowi odlecieć
-
[ALL B6] Wymiana piór aerotwin - problem
Oryginalne wycieraczki zdejmiesz ciągnąc zatrzask w przeciwległą stronę do reszty ramienia wycieraczki (nie wiem czy wyjaśniłem się dość jasno ale ciężko to opisać a jest to banalne) Ps. zatrzask to ten "trojkacik" na zdjeciu
-
[ALL B6] Listwy/dekory do wnętrza carbon czy szczotkowane alu ?
jak go znam to jak się uprze to go kupi
-
[ALL B6] Listwy/dekory do wnętrza carbon czy szczotkowane alu ?
w tym carbonie jakos tak smutno jest noi fura tez średnio sportowa więc ja optuje za aluminium.
-
[B6 AVF] Nie odpalił od pierwszego ...
problem jest w pierwszym poście tego watku
-
[B6 AVF] Nie odpalił od pierwszego ...
Aku wymieniany w tym roku i wczoraj przy -20 musiałem go dłużej pokręcić ale aku bez problemu dał radę.
-
[B6 AVF] Nie odpalił od pierwszego ...
Logi zrobione dzis na zimnym Grupa 004 Grupa 013 Dziś przy -15 odpalił od pierwszego ale po dłuższym kręceniu... Kąt synchronizacji wydaje się byc ok, korekcje chyba do przyjęcia chociaż na 4 tym coś zaczyna się dziać ... Filtr paliwa wymieniony rok temu, tankowany tylko na markowych stacjach, czy gdyby zaworek zwrotny był przyczyna to problem nie występowałby również przy dodatnich temp. ?
-
[B6 AVF] Nie odpalił od pierwszego ...
Dzięki za szybkie info, postaram sie dziś podpiąc pod Vaga i sprawdzić
-
[B6 AVF] Nie odpalił od pierwszego ...
Jak w temacie, pierwszy raz popadało śniegiem temp. na wyswietlaczu -6 stopni i dopiero za drugim razem odpalił. Komplet świec żarowych wymieniony rok temu, akumulator wymieniony w tym roku przy dodatnich temp. pali od pierwszego kopa Co może być przyczyną ?
-
Skradzione Lusterka
prędzej stanowię dla kogoś dodatkowe żródło utrzymania ach ten Wrocław ...
-
Skradzione Lusterka
Normalnie szlag mnie jakiś zaraz trafi. Zbliżające sie świeta będe niedługo poznawał po braku lusterek w aucie Rok temu o tej samej porze zajumali dwa wkłady, dwa tygodnie temu "tylko" kierowcy a dziś znowu zniknął komplecik ...
-
[ALL B6] Elektryczne szyby
Dzisiaj wymieniałem akumulator i w związku z tym musiałem zakodować szybki. Szyba kierowcy działa ok, czyli krótko przytrzymuje i opuszcza sie lub zamyka do końca. Szyba pasażera, gdy steruje przełącznikiem w drzwiach pasażera tez dział ok. Natomiast gdy steruje szybą pasażera, przełącznikiem od strony kierowcy to efekt jest taki, że: - po krótkim przytrzymaniu szyba otwiera się lub zamyka tylko kawałek - po dłuższym przytrzymaniu szyba otwiera sie całkowicie ale w drugą stronę to nie działa czyli nie zamyka sie. O co chodzi ? Ps. przed wymianą aku było chyba dokładnie tak samo ale dziś po prostu na to zwróciłem uwagę ... Ps2. szyba pasażera była wymieniana jakiś czas temu.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Dzięki za wskazówki, dziś zakupiłem aku Molla M3 Plus 75Ah/670A za 390 pln W którym miejscu podana jest data produkcji ? na szybko znalazłem na słupku akumulatora wybite cyfry 34 09 co mogłoby wskazywac na 34 tydzień 2009 r.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Z ciekawości pojechałem do ASO sprawdzić jakie wsadzają akumulatory i w jakiej cenie. 600 pln varta. Zobaczę jaka będzie różnica cenowa. Kamina Start jest za 460 pln
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Tak jak pisałem wcześniej posiadam fabryczny aku Molla, który zarówno według kodu J1D jak i oznaczeń na nim samym posiada nastepujące parametry -> 72 Ah 640 A (EN) więc ten 74 Ah 680 A nie będzie mniejszy
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
coś czuje, że dołoże te 6 dyszek ale również kupie na miejscu we Wro i przy okazji sprawdzą chłopaki ładowanie a w przypadku jakichkolwiek problemów nie będę musiał wysyłac akumulatora itp.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
na allegro Moll też jest za 399 pln z przesyłką http://allegro.pl/item798720557_niemiecki_aku_moll_74ah_szczecin_wysylka_0_zl.html ale wolałbym kupic na miejcu w razie jakichkolwiek późniejszych problemów.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Dziś przedzwoniłem do sklepu we wrocku i pogadałem ze sprzedawcą. Pod uwagę brałem tylko 2 akumulatory: -> Moll 74 Ah 680 A -> Centra Futura 77Ah 760A Moll kosztuje 460 pln a Centra 430 pln Ale podobnież konstrukcja Molla jest lepsza gdyż ma grubsze płyty w środku. Na pytanie o większy prąd rozruchowy Centry dostałem odpowiedź, iż przy moim silniku 1.9 nawet zimą nie wykorzystam tego potencjału i że nie samymi cyferkami należy sie kierować Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielka różnicę cenową oraz to, że obecny Moll jeździ juz 5 rok zaczynam sie zastanawiać nad jego kupnem. Co byscie wzieli ?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Różnica jest dokładnie taka jak mówisz Moll 460 pln, Centra 370 pln, Moll 2 lata gwarancji a Centra 3, na plus Centry przemawia równiez większy prąd rozruchowy. Kierując sie racjonalnym wyborem powinienem wybrac Centre
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Mam wrażenie, że powoli zbliża sie żywot mojego akumulatora w związku z czym zacząłem poszukiwania nowego. Obecnie zamontowany oryginalny (kod J1D) Moll'a 72 Ah 640 A (EN) ale widzę, że takiego na rynek nie produkują. Zgodnie z tym co napisał Musashi w 10% progu tolerancji pojemności znalazłem Moll'a 74 Ah 680 A. Brać go czy poszukac czegos innego np. Centra Futura 72 Ah 720A lub 77Ah 760A ? Oraz gdzies na forum wyczytałem, że przy wymianie akumulatora w b6 strzeliły zegary, rozumiem że to był przypadek ?