Treść opublikowana przez ems
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Nie wiem co masz na myśli przez tańsze ale mam do sprzedania komplet oryginalnych dywaników gumowych (oczywiście nowe, nie używane) . Wiecej info priv.
-
Dziwne buczenie w Audi A4 B6 1.9TDI AWX
ja nie wiem co mam myśleć. Budą trzęsie ewidentnie na wolnych obrotach i do tej pory przypisywałem to wtryskowi, gdyż po włączeniu klimy jest ewidentnie lepiej. Ostatnio jednak czekałem na włączonym silniku na małżonkę, która po wejściu do auta stwierdziła, iż śmierdzi w nim spalinami co by mogło wskazywać na plecionkę.
-
[ALL B6] Wycena - nieoryginalne części w kosztorysie
juz sie boje odzywac bo sie podobno madrzyłem w innym temacie i co to ma wspólnego z moim tematem ? Jak słusznie zauważyłeś dalej naprawa oparta jest na ogólnych warunkach ubezpieczenia AC, więc dotyczy Cie to co w niej jest zawarte ... W ogólnych warunkach ubezpieczenia jest zapis : "w razie dokumentowania naprawy pojazdu rachunkami bez uprzedniego uzgodnienia z PZU SA, o którym mowa w pkt 1, ustalenie odszkodowania następuje na podstawie tych rachunków, ale zweryfikowanych przez PZU SA do poziomu średnich cen usług naprawczych stosowanych na danym terenie oraz cen części zamiennych i materiałów (w tym lakierniczych) maksymalnie do wartości zawartych w systemie Audatex lub Eurotax;" Zgodnie, z którym wystąpiłem z prośbą o uwzględnienie oryginalnych części Audi. Zgodę otrzymałem więc temat można uznać za zamknięty.
-
[ALL B6] Wycena - nieoryginalne części w kosztorysie
W mojej sprawie otrzymałem pismo, iż PZU wyraża zgodę na użycie do naprawy oryginalnych części AUDI po udokumentowaniu zakupu w ASO.
-
[ALL] Wgniotek na błotniku.
Jestem na bieżaco ostatnimi czasy i z tego co sie zorientowałem to zupełnie inaczej sa traktowane szkody parkingowe od szkód na drogach publicznych. I chyba nawet mandatu nie są mu w stanie wystawic Jesli koleś nie chce załatwic sprawy polubownie to niestety zostaje Ci zgłosić to na Policje. Jesli auto służbowe to dzwon do tej firmy i powiedz jak wyglada sprawa ...
-
[ALL B6] Wycena - nieoryginalne części w kosztorysie
Zaczne może od tego, że kobieta manewrując na parkingu uderzyła w moje auto i uciekła z miejsca wypadku. Numery sprawcy oraz model i kolor auta zostały podane na policje. Żeby przyspieszyć likwidacje szkody zgłosiłem ją u swojego ubezpieczyciela (PZU) z AC z zaznaczeniem, iż sprawca uciekł i policja prowadzi postepowanie w tej sprawie. Polise mam wykupiona z opcji "warsztat" i podałem ASO Audi jako jednostke w która będzie naprawiac szkode. Po tym wszystkim pojechałem do ASO Audi gdzie zwrócono mi uwagę, iż na wycenie są wyszczególnione zamienniki i jeśli ubezpieczyciel sie nie zgodzi na zastosowanie oryginalnych czesci Audi to będę zmuszony do pokrycia róznicy w cenie z swojej kieszeni. Po napisaniu odwołania dostałem negatywną odpowiedź w mojej sprawie Uszkodzone zostały oryginalne części Audi i chcę aby naprawa również uwzgledniała je w swojej wycenie a nie zamienniki Co radzicie dalej zrobić ?
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Ja do siebie kupiłem komplet ORI i na tyle spod dywników ma wzór kulek a na przodzie tzw. skóre słonia
-
[ALL B6] Hamownia w Łodzi
Zastec nie budzi jakos mojego zaufania od momentu jak pojechałem do nich z amortyzatorami Koni i powiedzieli, że te amory nie maja regulacji ( oczywiście miały ) oraz jak zaraz po hamowaniu wyłączyli silnik w kumpla aucie i niedługo potem turbina poszła sobie na spacer ... imho daleko do słowa profesjonalizm ... Na gaz tak jak pisaliscie swego czasu wrzucał gotowce z VTG, jak jest w tej chwili nie wiem ... ale zawsze hamuje tam auto bo maja MAHA w dobrej cenie.
-
Spoty wrocławskie
Nie miej nadziej tylko trzeba to tak załatwić. Jeszcze raz skasowano mnie za robocizne i części ... Byłem tam pierwszy i ostatni raz ... Pan Jerzy widząc, że przyjechałem z własnymi częściami stwierdził, iz zrobiłem wielki błąd bo On ma zniżki i załatwiłby to za spora mnijszą kwotę. Po czym na rachunku cena zakupionej przez Niego częsci była droższa niż w cena sklepie dla osoby bez zniżek...
-
Spoty wrocławskie
Mam nadzieje, że załatwia to tak żeby klient chciał powrócić
-
Spoty wrocławskie
Dzwoniłem, jutro mam podjechać. Bez oględzin cieżko cokolowiek wnioskowac ale wg. słów P. Jurka wine ponosi plastikowa osłona przegubu (orginalna Lobro na pierwszy montaż ) :gwizdanie: Na pytanie o koszty wymiany dostałem odpowiedź, iż wiaże się to z tą samą robotą więc taryfy ulgowej nie będzie ...
-
Spoty wrocławskie
Przegub nie był kupiony w firmie, w której dokonywano naprawy. W sklepie, w którym kupowałem oczywiscie moge zwrócić ale oni wysyłaja to dalej i dopiero czeka sie na uznanie badz nie ( wina montażu) reklamacji a ja potrzebuje jeździc autem.
-
Spoty wrocławskie
Wczoraj podjechałem z polecenia do Pro Motors wymienić przegub zewnetrzny. Przegub kupiłem chyba najlepszy jaki jest na rynku czyli Lobro w komplecie z cała reszta ... Miła obsługa i po jakiejs 1,5 godzine wymienione. Przejechane 5 km, sprawdzam i widze rozwalona osłone przegubu Noi teraz mam 2 wyjścia: 1. reklamować przegub, kupic nowy, znów zaplacić za wymiane i liczyć na to, że gwarancja zostanie uznana i kasa za robocizne zwrócona 2. kupić osłone, zapłacić za robocizne i zapomnieć ... Co byście zrobili na moim miejscu ?
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
ja korzystam z wilsona little will, poczatkowo chciałem jakas antene na stałe ale facet w sklepie poprzymierzał mocowania pod tylnia klape i srednio to chciało pasowac, na relingach nie było dobrej masy i zostałem przy metrowej magnesówce, która idelanie miesci sie na szerokosc w bagazniku a i z wjazdami do grazy podziemnych nie ma problemu. Antena pracuje z radyjkiem unidena 520 i jestem w zupełnosci zadowolony z uzyskanego kompromisu.
-
Spoty wrocławskie
Jesli moge prosic namiary na priv ... moze sprawdzi przy okazji moduł bluetooth
-
[ALL B6] Zestaw Bluetooth Audi UHV 5168 i Nokia E51
Mam dokladnie to samo, moj watek znajdziesz tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_bluetooth_nokia_e51-t87378.0.html
-
Spoty wrocławskie
sorki, że pisze w zlotach ale chyba to bedzie najlepszy topic na moje pytanie. Chciałbym sprawdzić w mojej b6 jaki mam moduł bluetooth jednak moj kabel nie obsługuje CAN i nie moge sie dostac Vagiem. Czy ktoś z klubowicżów z Dolnego Slaska jest w posiadaniu ww kableka i pomógłby mi sparwdzić wersje modułu ?
-
[ALL B6] Bluetooth Nokia E51
Przebrnałem przez wiekszość topiców dotyczacych bluetooth i o modułach również poczytałem, mój to prawdopodobie D gdyz auto jest z 2004 i był orginalnie montowany. Niestety moj kabel nie obsługuje CAN wiec moduł telefonu jest chyba jedynym, do którego nie moge sie dostac Napisze na regionalnym, moze ktos bedzie miał pod cana bo fotel chcialbym w ostatecznosci ruszac
-
[ALL B6] Wymiana małej nawigacji na RNS-e
tzn. że nie moge wykorzystac obecnej anteny GPS ? kosz 2 din mam w tej chwili wiec jego zakup odpada. Co z panelem sterowania nawigacja który mam obecnie przy podłokietniku ? Pytam sie gdyż obecna nawigacja w sumie sie sprawdza. Na daną chwilę moge jednoczesnie słuchac płyty CD (symphonyII z wbudowana zmieniarka) i korzystać z nawigacji. W przypadku instalacji RNS-e zostaje mi albo jedno albo drugie albo dodatkowy zakup zmieniarki. Na plus RNS-e przemawia wygląd plus możliwość odtworzania mp3 i byc moze wieksze możliwosci jesli chodzi o podlaczenie tel. przez bluetooth. Z drugiej strony nie zawsze parkuje na strzezonych parkingach wiec wyglad RNS-e moze przyciagnac również amatorów cudzej własnosci Najbardziej zalezy mi na opinii osób, które zmieniły mała navi na duza i mogą w pałni docenić zalety i wady ( brak polskiego lektora ?). Ja niestety nie miałem mozliwosci bawic sie RNS-e wiec mam tyle pojecia ile na forum zdazyłem poczytac. Gdybym wczesniej nie posiadał wbudowanej navi to pewnikiem przez mysl by mi nie przeszło nic innego jak zakup RNS-e
-
[ALL B6] Wymiana małej nawigacji na RNS-e
Witajcie, jak w temacie, czy Waszym zdaniem gra jest warta swieczki ?
-
[ALL B6] Bluetooth Nokia E51
Telefon łączy sie bezproblemowo z bluetoothem audi i na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok. Odbierane jak i wybierane rozmowy przełaczaja sie na głosniki w aucie. Po pewnym czasie cos zaczyna szwankowac i np. dzwoniacy telefon nie przełącza sie na głosniki a odbierajac przez słuchawke rozmowa sie wiesza. Soft w telefonie jest w wersji 400.34.011, bluetooth nie wiem bo chyba nie da sie tego sprawdzic nie dobierajac sie organoleptycznie do modułu ? Ktoś miał podobny przypadek?
-
[ALL B6] Woda w klapie bagażnika
Na razie wyjałem te dwie gumki i spusiłem wode, przy okazji próbując zdjąć plastik maskujacy zawias naderwałem go tak więc dalsze rozbieranie sobie odpuszcze ...
-
[ALL B6] Woda w klapie bagażnika
Po ostatnich opadach i jeżdzie podczas nich zaobserowowałem, iż podczas otwierania tylniej klapy słychac szum przelewanej wody ? spotkaliście się już z czyms podobnym ? Spryskiwacz tylniej szyby działa prawidłowo, skąd ta woda ?
-
[B6 AVF] Mój pierwszy mod do oceny
Dla porównania wyniki weryfikowałem na MAHA przed i po modzie szczegóły znajdziesz w pod tym linkiem http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_19_tdi_130_by_dynosoft-t77997.0.html , które Twoim zdaniem są bardziej wiarygodne ? zeby nie robic calkowitego OT to powiem, że z mojego punktu widzenia kawał dobrej roboty zostal wykonany
-
[B6 AVF] Mój pierwszy mod do oceny
Rogal ma ta sama hamownie co dynosoft, jej pomiary zweryfikowałem na obciążeniówce i w moim przypadku odbiegaja od siebie (wykresy znajdziesz w moim watku) Tak więc nie sugerowałbym się osiagnietymi wartościami Reszta jak to napisał spanky "standardowy mod"