Treść opublikowana przez staniek
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Źle napisałem, masz rację ta regulacja nie ma nic do napięcia sprężyny. Za to używając jej amorek powinien zawsze pracowac blisko optymalnego zakresu jego pracy (o ile będzie się znało ten optymalny zakres, bo nie wiem czy jest to połowa skoku tłoczyska?)
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Tak z ciekawości, z jakiego powodu wymieniasz skrzynię, tylko dla dłuższych przełożeń? Trochę drogawe te skrzynki są. Oprócz skrzyni trzeba chyba wymienic cięgna/wybierak i co jeszcze?
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
W tym gwincie można regulowac w jakimś tam stopniu wysokośc bez zmiany napięcia sprężyny, na fotkach wyżej widac o co kaman
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Od tej strony ja ich nie odróżnię, patrząc z tyłu, albo od dołu łatwo je rozpoznać. Tu masz 345 https://goo.gl/images/cAapVG A tu masz 320 https://goo.gl/images/zNoqLG
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jeśli się nie walnąłem przy obliczeniach to GBC na kole 235/45/17 przy 2000rpm ma 100,5km/h, a GYH będzie miała 111,5km/h na najwyższym biegu. Przy 3000rpm będzie to 150,7km/h i 167km/h
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Według Etki są takie same.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Pewnie,że tak. Ale Kolega wspominał też o "fajnym wyglądzie", a według mnie ich wygląd jest słaby. Mam te zaciski w wersji 320 od kilku już lat i nawet za kilka kolejnych nie powiem, że są ładne Niemniej nic innego P&P pod tarcze 345 Kolega nie znajdzie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tyle,że według mnie, wizualnie to chyba "najbrzydsze" brembo ever
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
S4 ma tłoczek 43mm, T5 ma tłoczek 41mm. Przy T5 nie pasuje ori przewód hamulcowy. Można odróżnic, możesz popatrzec w google grafika jak wyglądają.
- B7 Crew
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
To zależy od felgi. Mam ten zacisk w swojej b6, do tego felgę OZ 17 8J ET35 i od zacisku do ramienia felgi w najciaśniejszym miejscu jest jakieś 2mm.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Postaram się wieczorem podesłać Ci link'a na temat upgrade'u tylnego hebla w c5 quattro. Jak mi się pamięta to jarzmo idzie od S4 b6/7 a tarcza 310 mm chyba od a8. Zacisk wiadomo S4, RS4 , rs6, phaeton z przeróbkami, czy taki jak miałeś/masz w cabrio.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tak, 41mm
-
Sprezyny obniżające jakie mts eibach
Większość jeździ na prokicie. Te np. masz w ładnym stanie i dobrej cenie no i do avanta fwd https://www.olx.pl/oferta/sprezyny-audi-a4-b6-CID5-IDtxyJ5.html
-
felgi i śruby
Jeśli te 17 są ori to ori śruby są OKi, ale jeśli to jakieś aftermarket'owe fele to na 99% Kolega musi kupic nowe śruby ze stożkową "przylgnią" (ori śruby mają tą "przylgnię" kulistą/sferyczną). Skoro wciskasz palec między felgę, a zwrotnicę to znaczy, że jest tam jeszcze bardzo dużo luzu
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Te zaciski są pod tarcze 320 mm
-
B6 DIVISION
@KoJ@K dzięki za porady/sugestie tak środki raczej będę malował na ciemno. Jeszcze się pozastanawiam i trza będzie w końcu kupic jakieś soczewki.
-
B6 DIVISION
Myślę/wydaje mi się, że możesz zaryzykowac te sprężyny, które radzi Kolega wyżej. Przy ori zawiasie czy to 1BA, czy 1BE/BV tył zawsze siada. Przy 1BE/BV przeważnie na okolice 63-64cm. Reasumując ori sprężyny 1BE/BV od avanta FWD mogą dac w sedanie te 64cm. Ale dopóki nie założysz to nie będziesz wiedział, i nie ma żadnej gwarancji, że to siądzie tak jak pisałem :(, choc powinno. W lewej lampie i tak mam tą chromowaną "łyżwę" do ogarnięcia, i trzeba by rozkleic. Dlatego pytałem o angliki (bo tanio można kupic), żeby to ładnie ogarnąc i z dwóch kompletów zrobic jeden. Wiadomo jak wyglądają obudowy lamp z B6 po rozklejaniu, a mając dwa komplety rozkleiłbym je szlifierką, tak jak to Ty chyba kiedyś robiłeś Pamiętam, że miałeś kiedyś intemo, powiedz mi proszę jak wyglądają mijania w porównaniu do tych z MiniH1? Bo tak naprawdę to na mijania mi zależy najbardziej.
-
A4 B7 by Damianq #1.8T #Quattro #Sedan #LY7H #Szyber #BiXenon #PDC #DRL LED #Pakiet światło #19"
Fabrycznie w b6 i b7 były haki ALKO, nie znajdziesz wkładu pod kulę Westfalii niestety
-
B6 DIVISION
Gdybym miał ori biksy to właśnie tak bym zrobił, ale mam ori xenon, a tam podobno już ciężko upchnąć polifty Wolałbym mniejszą niż większą rzeźbę Te podkładki mają około 12 mm chyba, u Kolegi w temacie jest foto tych podkładek, ale pełnych dwóch centymetrów na nich nie uzyskasz
-
B6 DIVISION
Jeśli potrzebujesz niecałe 2cm to możesz dać podkładki do zawieszenia na złe drogi 1BR i tył pójdzie Ci jakieś 1,5 cm (może odrobinę więcej) do góry. Ja na prokicie + podkładki 1BR mam jakieś 65 cm do nadkola na 225/45/17
-
B6 DIVISION
Panowie/Panie w końcu będę chyba rezał biksa i w związku z tym takie pytanie, czy lampy przednie "angliki", a dokładniej obudowy i klosze lamp są identyczne jak w "europejczykach"? Soczewki mnie nie interesują, chodzi mi jedynie o klosz i obudowę na części. I jeszcze jedna sprawa, mając do wyboru soczewki hella3 i intemo, czy któreś z nich dadzą lepsze światła mijania (długie nie są dla mnie tak ważne, bo nawet te ze zwykłego xenonu są dla mnie wystarczające)? Ma ktoś wiedzę/porównanie? Bardziej skłaniam się do hella3 bo są całe metalowe. Pozdr
-
A4 B7 2.0TDI BRD 207KM/440NM QUATTRO 2007r Czarny Sedan S-Line 19" RS4 B7 Eibach -30
Kolego, w sumie masz 17mm szerzej bo felgę masz o pół cala szerszą
-
B6 DIVISION
W b5 quattro idzie sześć. W b6 czy to fwd czy quattro przewody są takie same.
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
W tej feldze, którą pokazał Kolega to martwiłbym się jedynie, że będą ocierac jej ramiona o dolną częśc zacisku (ze względu na to,że ta felga jest wklęsła). Po średnicy wejdzie.