Treść opublikowana przez szogun0
-
CZUJNIKI HALLA - gdzie sa umieszczone ???
W silniku 1.6 czujnik Halla jest w aparacie zapłonowym. W silnikach 1.8 (T) jest umieszczony w głowicy natomiast.
-
Czy ktos wie jak sprawdza sie kompresje na cylindrach??
Od sprawdzenia tego jest próba olejowa.
-
montaż alarmu
Do centralnego metodą mało inwazyjną najlepiej podpiąć się pod półką pod kierownicą, są tam na słupku A (czyli pierwszym) wtyczki łączące.
-
Zdalne Sterowanie
Kontrolkę musisz sobie sprawić. Do kostki dostaniesz się przez bagażnik, lub składając oparcie kanapy. Przekaźnik pompy paliwa jest ukryty za półką pod kierownicą.
-
[B5 ADP] Błąd 515 - rozwiązanie problemu
:shock: :shock: Na początku przewodów wysokiego napięcia. Na końcu są świece zapłonowe. :razz:
-
Podgrzewane lusterka
Raczej musisz kupić maty.
-
Instrukcja do symphony II.
Użyj szukajki. A nie wyłącza się samo tak co 1 godzinę?
-
Zdalne Sterowanie
A jakie miałeś to poprzednie autko. Bo ja sprawdzałem kontrolką podłączoną do kostki przy baku, sprawdzałem również przekaźnik pompy paliwa.
-
[B5 ADP] Błąd 515 - rozwiązanie problemu
G-40 jest w aparacie zapłonowym.
-
1.6 ADP - padł napinacz w rozrządzie.Czy układ kolizyjny??
No bo 1.6 jest 8-mio zaworowy, a 1.8 20-to zaworowy. To tłumaczy koszty remontu głowicy. A czemy ci strzelił pasek? Wada fabryczna, rozleciała się pompa wody, czy napinacz?
-
przepustnica (?)
Czyli dobrze. Jak skończy się proces adaptacji to po co ma dalej w nim tkwić?
-
Problem z tylnymi tarczami hamulcowymi
Tarcze do wymiany, wymień też wtedy łożyska. Jak widzę na zdjęciach to i klocki ci kwalifikuje do wymiany, bo jak stare się już dotarły do tych wyżłobień, to na nowych tarczach marny z nich będzie pożytek. Poza tym to masz zapieczone tłoczki w tylnych zaciskach, lub zapieczone prowadnice. Musisz rozebrać, zmienić uszczelniacze i porządnie nasmarować odpowiednimi smarami. Trochę roboty przy tym jest, ale jeśli masz smykałkę, to w jedno popołudnie poradzisz sobie.
-
Jak i gdzie kupic rurke do zainst. zamiast kata w 1.8TQ
Jak powstaną fałdy, to na tyle niewielkie, że nie będą w niczym przeszkadzać. Jeśli nie chcesz mieć wogóle fałd, to jest na to sposób. Sypie się odpowiedni piasek do rury, zaspawuje końce, i można wtedy giąć na gorąco i na zimno. Rura nie zmienia wtedy objętości (bo jest wypełniona piaskiem) i nie powstają fałdy. Średnica jest taka sama na całej długości.
-
[B5 ALL] Skrzypienie fotela kierowcy
O niczym nie zapomniałeś. Jest dokładnie tak jak piszesz. :mrgreen:
-
Czujnik paliwa - prosze o pomoc
Czujnik poziomu paliwa jest w baku przy tym kołnierzu, przez który zagląda się do baku. Jeśli dostaniesz się przez bagażnik do tego okienka, pod czarną klapką przykręconą 3 wkrętami, a następnie odepniesz przewody paliwowe i odkręcisz dużą plastikową nakrętkę na kołnierzu, a potem wyciągniesz wkład to musisz zobaczyć pompę paliwa i czujnik poziomu paliwa. Pomocna jest latarka przy zaglądaniu do baku, ale nie próbujcie pomagać sobie zapałkami :twisted: :razz:
-
Zdalne Sterowanie
Pompka pracuje dopiero przy włączeniu rozrusznika. Sam to sprawdzałem, jak wymieniałem pompę. A jak chcesz ją sprawdzić to podajesz plus na odpowiedni pin w kostce przy pompce, przy baku.
-
1.6 ADP - padł napinacz w rozrządzie.Czy układ kolizyjny??
:shock: :shock: :shock: :shock: I nie przyszło ci na myśl, że to się może naprawdę źle skończyć. Miałeś wiele szczęścia, że pasek przeskoczył ci o niewielki zakres.
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Raczej jeśli masz zapowietrzony układ to prędzej się silnik przegrzeje niz będzie niedogrzany.
-
[B5 1.6] Czy można jeździć z wyjętym bagnetem ?
To chyba rzadko sprawdzasz olej. U mnie np. złamało się jak odkręcełem przewód do chłodnicy. Czasem potrafi się ułamać przy wyciąganiu szabelki oleju.
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Nie trzeba dawać na grzanie. To nie polonez i płyn przez nagrzewnicę przepływa zawsze, niezależnie czy grzejesz, czy klima włączona.
-
[B5 1.6] Czy można jeździć z wyjętym bagnetem ?
To się nie chwal, bo ja wczoraj 1.35 PLN płaciłem i nie w ASO. :razz: To się i tak bardzo często łamie, więc nie widzę potrzeby zakupu w ASO.
-
oznaczenie kolorystyczne spręzyn
Wymiarami tak. Ale różnią się twardością i oznaczeniami barwnymi i numerem fabrycznym. np. dla ADP: 8D0 411 105 AL (dla manuala) [1 fioletowy i 1 brązowy pasek] dla 1Z: 8D0 411 105 AP [1 biały i 1 brązowy]. Co ty na to?
-
Jakie świece i kable do 2.8 motor ALG
Magnesu niemiałeś :?: I co miałem niby to łowić wędką z magnesem :razz: . A poza tym i tak musiałem sprawdzić, czy np. zaworów nie uszkodziło lub gładzi cylindra.
-
Łańcuszek rozrządu
Jak się zerwał łańcuszek, to głowica do remontu.
-
KLIMATRONIC MRUGA. CO TZN?
Takie: 00040. :mrgreen: