Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. W silniku 1.6 czujnik Halla jest w aparacie zapłonowym. W silnikach 1.8 (T) jest umieszczony w głowicy natomiast.
  2. Od sprawdzenia tego jest próba olejowa.
  3. Do centralnego metodą mało inwazyjną najlepiej podpiąć się pod półką pod kierownicą, są tam na słupku A (czyli pierwszym) wtyczki łączące.
  4. Kontrolkę musisz sobie sprawić. Do kostki dostaniesz się przez bagażnik, lub składając oparcie kanapy. Przekaźnik pompy paliwa jest ukryty za półką pod kierownicą.
  5. :shock: :shock: Na początku przewodów wysokiego napięcia. Na końcu są świece zapłonowe. :razz:
  6. Raczej musisz kupić maty.
  7. Użyj szukajki. A nie wyłącza się samo tak co 1 godzinę?
  8. A jakie miałeś to poprzednie autko. Bo ja sprawdzałem kontrolką podłączoną do kostki przy baku, sprawdzałem również przekaźnik pompy paliwa.
  9. No bo 1.6 jest 8-mio zaworowy, a 1.8 20-to zaworowy. To tłumaczy koszty remontu głowicy. A czemy ci strzelił pasek? Wada fabryczna, rozleciała się pompa wody, czy napinacz?
  10. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Czyli dobrze. Jak skończy się proces adaptacji to po co ma dalej w nim tkwić?
  11. Tarcze do wymiany, wymień też wtedy łożyska. Jak widzę na zdjęciach to i klocki ci kwalifikuje do wymiany, bo jak stare się już dotarły do tych wyżłobień, to na nowych tarczach marny z nich będzie pożytek. Poza tym to masz zapieczone tłoczki w tylnych zaciskach, lub zapieczone prowadnice. Musisz rozebrać, zmienić uszczelniacze i porządnie nasmarować odpowiednimi smarami. Trochę roboty przy tym jest, ale jeśli masz smykałkę, to w jedno popołudnie poradzisz sobie.
  12. Jak powstaną fałdy, to na tyle niewielkie, że nie będą w niczym przeszkadzać. Jeśli nie chcesz mieć wogóle fałd, to jest na to sposób. Sypie się odpowiedni piasek do rury, zaspawuje końce, i można wtedy giąć na gorąco i na zimno. Rura nie zmienia wtedy objętości (bo jest wypełniona piaskiem) i nie powstają fałdy. Średnica jest taka sama na całej długości.
  13. O niczym nie zapomniałeś. Jest dokładnie tak jak piszesz. :mrgreen:
  14. Czujnik poziomu paliwa jest w baku przy tym kołnierzu, przez który zagląda się do baku. Jeśli dostaniesz się przez bagażnik do tego okienka, pod czarną klapką przykręconą 3 wkrętami, a następnie odepniesz przewody paliwowe i odkręcisz dużą plastikową nakrętkę na kołnierzu, a potem wyciągniesz wkład to musisz zobaczyć pompę paliwa i czujnik poziomu paliwa. Pomocna jest latarka przy zaglądaniu do baku, ale nie próbujcie pomagać sobie zapałkami :twisted: :razz:
  15. Pompka pracuje dopiero przy włączeniu rozrusznika. Sam to sprawdzałem, jak wymieniałem pompę. A jak chcesz ją sprawdzić to podajesz plus na odpowiedni pin w kostce przy pompce, przy baku.
  16. :shock: :shock: :shock: :shock: I nie przyszło ci na myśl, że to się może naprawdę źle skończyć. Miałeś wiele szczęścia, że pasek przeskoczył ci o niewielki zakres.
  17. Raczej jeśli masz zapowietrzony układ to prędzej się silnik przegrzeje niz będzie niedogrzany.
  18. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    To chyba rzadko sprawdzasz olej. U mnie np. złamało się jak odkręcełem przewód do chłodnicy. Czasem potrafi się ułamać przy wyciąganiu szabelki oleju.
  19. Nie trzeba dawać na grzanie. To nie polonez i płyn przez nagrzewnicę przepływa zawsze, niezależnie czy grzejesz, czy klima włączona.
  20. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    To się nie chwal, bo ja wczoraj 1.35 PLN płaciłem i nie w ASO. :razz: To się i tak bardzo często łamie, więc nie widzę potrzeby zakupu w ASO.
  21. Wymiarami tak. Ale różnią się twardością i oznaczeniami barwnymi i numerem fabrycznym. np. dla ADP: 8D0 411 105 AL (dla manuala) [1 fioletowy i 1 brązowy pasek] dla 1Z: 8D0 411 105 AP [1 biały i 1 brązowy]. Co ty na to?
  22. Magnesu niemiałeś :?: I co miałem niby to łowić wędką z magnesem :razz: . A poza tym i tak musiałem sprawdzić, czy np. zaworów nie uszkodziło lub gładzi cylindra.
  23. Jak się zerwał łańcuszek, to głowica do remontu.
  24. Takie: 00040. :mrgreen:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.