Treść opublikowana przez szogun0
-
[B5 AHL] ABS zapala się na nierównościach
Nieprawidłowa odległość czujnika od koronki. Dosuń lub oddal czujnik.
-
Swiatło przeciwmgielne
Wg mnie ma to takie uzasadnienie, że przeciwmgielne powinno byc odróżnialne od świateł STOP, które są po obu stronach. Jak jedziesz z tyłu we mgle i widzisz 1 to możesz przypuszczać, że ktoś przed tobą jedzie. A jak widzisz 2 mocne światła to najprawdopodobniej hamuje lub nawet stoi!
-
Czy jest róznica między silnikiem 1,8 A4 2001 a a4 z 97 1,8?
Pewnie masz zatkany katalizator i silnik nie osiąga swojej dynamiki przez to. :twisted:
-
A4 1.8T Quattro - Chip a spalanie
I w takim wypadku 4 bar regulator ciśnienia paliwa. [ Dodano: 2006-08-12, 12:56 ] A wtryskiwacze "two-nozzle" :mrgreen:
-
Zawór napinacza łańcuszka rozrządu ? ? ?
Pasek napędza koło rozrządu z przodu. Z tyłu głowicy są jeszcze 2 koła, przez które przy pomocy łańcuszka napędzany jest drugi wałek. W głowicy są przecież 2 wałki rozrządu w silnikach 1.8 5V
-
[A4 AFN `97] Rozbiórka i naprawa fotela kierowcy
Ludziska. Przyjedzcie do mnie :mrgreen: to wam rozbiorę ten fotel. Plastik z tyłu oparcia jest na wkrętach przykręcony. Są pod zaślepkami u dołu oparcia. Potem trzeba jeszcze gałeczki po bokach odkręcić (nie są na zatrzaskach, ale na śrubach) i poodginać blaszki mocujące obicie. Wewnątrz są jeszcze sznureczki, które podtrzymują środek oparcia, (przylegający do plecków) razem ze stelażem. Tapicer rozbierał przy mnie i dał radę całkiem szybciutko.
-
problem - włożenie kiery od Sline do 20V z 1996 roku
dokładnie tak, ja nawet nie odpinałem aku, tyko wara Ci w tym czasie wkładać kliczyk do stacyjki, a już w ogóle go przekręcić Odpina się aku po to aby kondensatory wytraciły potencjał. Nie radzę robić tego ponownie bez odpinania aku. Zasada jest taka, że jeśli producent mówi 1 minuta to ma byc co najmniej tyle. Jeśli producent nic nie mówi to odpina się na 1 godzinę. 100 razy się uda, a za 101 nie :!: i jasiek wybuchnie. Trzeba będzie wtedy pierze po nim zbierać. :twisted:
-
zimne nie leci :(
Rozlutowały sie piny w sterowniku i dlatego przestał działać. Po prostu nie ma zasilania na wszystkich pinach, na których powinno być. Rozbierz sterownik, polutuj zimne luty i wtedy spróbuj ponownie zakodować.
-
Pomocy, Moja A4 nierównomiernie przyspiesza
ECU wykryje błąd przepływomierza dopiero jak nie będzie wysyłał sygnału, albo sygnał będzie miał jakieś kosmiczne wartości. Jeśli kończy się przepływomierz to wysyła jeszcze sygnał w określonym zakresie, ale zbyt niski. ECU traktuje to po prostu jako mniejszy przepływ powietrza i mniej zapodaje paliwa. A tak na marginesie to kiepscy mechanicy przy tym robili. Ograniczają się do sprawdzenia i wykasowania błędów. Żadnej porządnej diagnostyki nie robią. Na dzień dobry sprawdza się czujniki jak nie wiadomo co dolega. A nie czeka, aż błąd w pamięci zapisze.
-
Pomocy, Moja A4 nierównomiernie przyspiesza
W takim razie niech dokładnie sprawdzą czujnik temp. paliwa. Diagnostyka pozostałych czujników też obowiązkowa.
-
Powtarzające sie problemy z pedałem gazu
Jeśli objawy wskazują na usterkę pedału gazu, a ty tyle razy go już wyciągałeś, to sprawdziłbym równieś po drugiej stronie, przy sterowniku, a dodatkowo okablowanie, które może gdzieś nie łączyć.
-
Domykanie szyb
Zapraszamy do działu NEWBIE. Poszukaj przetartych przewodów, popękanych lutów w pompce i przy krańcówce w zamku drzwi.
-
Wyskoczyła półoś B5 1,8 na max skręcie
Nie sądze. Jeśli ten sam silnik jest złożony z inną skrzynią to już półoś będzie inna.
-
audi a4 problem z antena ?
Czerwony kabel też idzie do szyby. Do tych górnych 2 lub 3 pasków, które są anteną AM. Czyli nie musisz go podłączać, jeśli nie słuchasz tego zakresu fal. Ten czarny to do anteny FM, czyli jest podłączony do grzanej szyby do wszystkich pasków, które grzeją. A 2 białe to zasilanie wzmacniacza. Ten grubszy to napięcie z przełącznika podgrzewanej szyby i za to właśnie odpowiada, aby grzała. Ten cieńszy biały to zasilanie z radia z wyjścia do sterowania anteną wysuwaną. To tyle na temat podłączania wzmacniacza.
-
swiece zaplonowe
A ja byłem bardzo niezadowolony z NGK i nigdy ich już nie kupię :!: . Nawet Iskra w tym przypadku była by lepsza. Jest to jedyna świeca, z której elektroda wypadła i została w cylindrze. Pręcik długości 7mm. Na szczęście nie porysowała gładzi cylindra. Przejechała ta świeca od wymiany raptem kilka tys. km i się rozleciała. Koszmar. Trzeba było głowicę ściągać. Niestety nie byłem wtedy nauczony trzymać rachunków bo by mi NGK zrobiło remont silnika. A tak to koszty demontażu głowicy sami musieliśmy ponieść. Teraz skrupulatnie gromadzę za wszystko rachuneczki.
-
Wyskoczyła półoś B5 1,8 na max skręcie
Ktoś mógł nie założyć pierścienia zabezpieczającego lub założyć go niepoprawnie. Pomijam opcję półosi od innego auta (zbyt krótkiej), bo to raczej niemożliwe, chociaż ktoś mogł się postarać i założyć od innej skrzyni, niby podobną.
-
problem z wyjęciem silnika krokowego biegu jałowego A4 1.8
Obawiam się, że w twoim silniku to cały zespół przepustnicy trzeba wymienić. Wyczyść dokładnie z nagaru i przeprowadź adaptację przepustnicy po czyszczeniu.
-
audio
Takiego ufo na pewno standardowy alternator nie uciągnie. Aku też będzie bardzo szybko padał. Trzeba zastosować odpowiednie żelowe aku przeznaczone właśnie dla wielbicieli car audio i pewnie zamontować mocniejszy alternator.
-
[ALL] Podgrzewanie zamka
Podgrzewanie zamka nie zależało od rocznika ale od wersji wyposażenia i tego ile kto dołożył przy zakupie pieniążków. Nie jestem pewien, ale już w B4 w opcji chyba było.
-
audi a4 problem z antena ?
Zlutować i po kłopocie, jeśli jest zbyt krótki to dolutuj kawałek dodatkowego kabla, żeby przedłużyć połączenie.
-
MAF w 1.8T
Masz razję Poziek. Tylko czekam na odpowiedzi od Mancera na moje pytania, żebym mógł mieć jakiś punkt odniesienia. No bo jeśli ma znacznie podniesione ciśnienie doładowania to musowo tłoczy więcej powietrza i nie ma go co porównywać z seryjnym silnikiem.
-
oprogramowanie w A4 1.6 a A4 1.8
Jeśli ci chodzi o sterownik silnika to na pewno są inne i maja zapisane inne mapy wtrysków. Więc zmiana ECU od jednego do drugiego nie wchodzi w rachubę.
-
Wibrujący problem...
Nie. Impulsy do prędkościomierza i do licznika przebytej drogi pochodzą z czujnika w skrzyni biegów. Takie objawy może tłumaczyć uszkodzenie licznika.
-
MAF w 1.8T
Napisz jeszcze kilka rzeczy. 1. Próby robiłeś podczas jazdy czy na postoju. 2. O ile masz zwiększone ciśnienie doładowania. 3. Jakie masz oznaczenie silnika. Ja ostatnio na postoju sobie trochę z lapkiem pogazowałem i przepływ jest mniejszy niż 100 g/sec, co prowdopodobnie kwalifikuje przepływomierz do wymiany. Zrobię mu jeszcze test drogowy i zobaczę jakie wtedy ma wartości. PS: czy masz jakiś wzorcowy wykres powiązania obrotów silnika z przepływem powietrza dla silnika 1.8T nie czipowanego (najlepiej AEB) aby móc porównywać sprawność przyepływomierza :?:
-
Automatyczne ryglowanie drzwi
Z tego co ja wiem, we wcześniejszych modelach B5 z ubogim komfortem (modułem w pompce) można to zrobić zdaje mi się przy pomocy podpięcia kabelka pod styk bodajże 15 (napięcie po zapłonie). Jak się przekręci kluczyk to zamyka drzwi. W rozwiniętym module to już raczej VAG-iem można przekodować.