Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. @ dark79 Dlaczego sądzisz, że sonda Lambda do wymiany, jeśli błąd jest błędem sporadycznym? Może jakieś hu#@we paliwo zatankowałeś o zbyt niskiej liczbie oktanowej. Wszystkie błędy, które wymieniłeś są sporadyczne. Wykasuj je i za jakiś czas sprawdź czy powróciły. Zacznij tankować dobre paliwo.
  2. A nie przyszło nikomu do głowy, aby sprawdzić wiązkę elektryczną pod względem zwarć i przerw w obwodzie :?:
  3. Jeśli jest kuchenka zasilana gazem z butli 11 KG to jest to to samo. Prawie, bo troszkę różnią się mieszanki.
  4. Jeśli to sedan to wkładasz paluszki pod tapicerkę słupka D u góry przy podsufitce i ciągniesz do środka. Stanowczo, ale z czuciem. Jak spadnie z górnego zatrzasku to przyglądając się dokładnie zobaczysz niżej połączenia na zasuwkę. Wysuwasz do góry poszycie i już po demontażu. Masz wszystko na wierzchu. :twisted:
  5. 00040 dla silnika 1.8T, już ci w drugim wątku napisałem.
  6. Skale na climatronicu zmieniasz naciskając recyrkuację i + od ustawiania temperatury. Jeśli masz auto sprzed 1998 r. to z tym silniczkiem 1.8T :mrgreen: kodowanie sterownika klimy ma mieć wartość 00040. Jak będzie poprawne kodowanie to powinna zacząć się załączać, pod warunkiem, że jest gaz w układzie.
  7. Poczytaj sobie dokładnie o naprawie. Nie usuwaj tylko polutuj kabelki na łączeniach i wtedy zrób tylko kasowanie błędów a następnie dopasowanie ECU do immo. Ewentualnie szwankuje ci cewka czytająca przy stacyjce. Kluczyki dopasowywane były niepotrzebnie, ponadto zmniejszyła się pula możliwych jeszcze do zakodowania kluczyków.
  8. Poszukaj tego przewodu gdzieś na szrotach. To są węże ciśnieniowe i zawsze będą w cenie. PS: ja ostatnio kupiłem wąż od intercoolera do przepustnicy za 30 PLN :razz: W serwisie taki kosztuje x20.
  9. Trzeba przeprowadzić test elementów wykonawczych i będzie wiadomo, czy któryś silniczek klapki powietrza nie działa. Jak tak to rozebrać, przeczyścić i jeszcze raz test elementów wykonawczych. Jeśli dalej nie działa to rozkręcić sterownik i sprawdzić luty. Wymiana steronika to ostateczność. Po sprawdzeniu lutów w sterowniku przeprowadzić ponownie kodowanie sterownika, bo może być źle zakodowany. Pozdrawiam.
  10. Po kilku otwarciach i zamknieciach powinna zaczac dzialac normalnie. :mrgreen: Oczywiście, że jest procedura programowania. Przy zamkniętych szybkach przytrzymujesz oba przyciski do zamykania w pozycji "zamknij" przez kilka sekund i już po programowaniu. Po włączeniu ponownym zapłonu już powinny działać jak dawniej. :twisted: Dodam, że musi być zapłon włączony, żeby zasilanie przełączników było.
  11. Widocznie masz klapkę zablokowaną. Powinna po wyłączeniu nawiewu zamykać dopływ powietrza. Tak przynajmniej dzieje się przy climatroniku.
  12. No i co? To nie jest po prawej stronie silnika patrząc od przodu. To co napisałem odnosi się tylko do tych błędów, które nie dają się skasować, z tych zdjęć, które są niżej.
  13. 1. Pierwszy błąd mówi o zepsutym G71 (czujnik ciśnienia w dolocie), bądź przerwie w okablowaniu, albo zwarciu do +. Drugi błąd wskazuje na taki sam przypadek jak wyżej ale dotyczący czujnika temperatury w dolocie G72. Aby sprawdzić musisz odzytać odpowiednie wartości w blokach mierzonych. 2. Wg, ale niech się znawcy twojego sinika wypowiedzą to żaden z tych na zdjęciu to nie jest G71. IMO patrząc od przodu to jest on po prawej stronie silnika w rurze za turbiną, wtyczka 4-pin. G71 i G72 są zintegrowane w całość, więc ten czujnik zintegrowany ci padł, lub masz rozłączone kable, bądź przerwę, albo zwarcie. Aby go zobaczyć zdemontuj osłonę pokrywy silnika. Resztę masz na maila odpowiedzi.
  14. Trzeba zdjąć obudowę i dokładnie się przyglądać płytce. Czasami pomocna jest lupa.
  15. Jeśli masz w posiadaniu odpowiedni komplet kluczy i trochę pojęcia o kręceniu nimi to nie napotkasz żadnych problemów. No może poza skorodowanymi, zapieczonymi śrubkami, które nie chcą się łatwo odkręcać. :mrgreen:
  16. WD nie jest najlepsze, bo ono tylko penetruje i odrdzewia, ale nie smaruje. Po krótkim czasie skrzypienie powraca. Ja zastosowałem smar w sprayu, który po zastygnięciu wytwarza warstwę parafinki. Idealny do zawiasów, bo nie jest czarny, tylko przezroczysty i nie brudzi.
  17. Musisz je złożyć i potem na środku (w miejscu dzielenia na dole) oparcia jest taka śruba, która trzyma zawias. Odkręcasz ją i wyjmujesz oparcie. Trochę jest z tym pierniczenia ale da radę to zrobić z odrobiną dobrych chęci.
  18. Albo koło Dębicy. Stoi A4 1.8 Avant w wersji RHD (angielskiej )
  19. Na szrot i szukaj klamki, bo klejenie niewiele da. Po klejeniu pewnie za jakiś czas złamie się ponownie.
  20. A co ja napisałem. Usunąć błędy i zakodować ponownie. Skasowanie błędu z pamięci sterownika to nie jest jego usunięcie. Najpierw usuwa się przyczynę a potem skutek.
  21. Masz pewnie podłączony sygnał gala, który odpowiada za wzrost głośności radia wraz ze wzrostem prędkości.
  22. Otóż tak. Panel miga bo prawdopodobnie są popękane luty i w pewnym momenci stracił zasilanie. Powoduje to utratę kodowania sterownika. Procedura jest taka. Wykasować błądy (usunąć ich przyczynę), przeprowadzić procedurę kodowania sterownika. Wtedy przestanie migać i będzie wszystkim poprawnie sterował. Napisz jaki masz silnik, jaki kompresor klimy to dostaniesz kodowanie odpowiednie.
  23. To nie jest bezpośredni wtrys tylko wtrysk sekwencyjny. Można to robić ale.... 1. po tuningu wzrasta temp spalin, które przy zasilaniu LPG i tak mają większą temperaturę, co może spowodować uszkodzenie turbiny, bądź uszczelki pod głowicą bądź innych rzeczy. 2. po podniesieniu ciśnienia doładowania gaz dostarczany z reduktora instalacji sekwencyjnej może mieć zbyt niskie ciśnienie, co będzie skutkowało obcinaniem mocy na gazie przy gwałtownym przyspieszaniu, będzie wtedy zależnie od instalacji gazowej przełączać na benzynę i silnik będzie w takim momencie "świrował". 3. Albo chcesz jeździć szybko albo tanio. Ewentualnie zmień na diesla z chipem.
  24. Sprawdź płytkę pompki, bo popękane luty na płytce dają podobny efekt.
  25. Można adaptować obroty biegu jałowego, trzeba tylko odpowiedni login znać (nie wiem jak w AFN, ale w 1Z można). Ale czy te które masz obecnie (fabryczne) tak bardzo ci przeszkadzają. A czy nie lepiej zająć się układem wydechowym, żeby w rezonans nie wpadał.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.