Treść opublikowana przez szogun0
-
Problemy z nawiewem na szybe
Kolejny post, na kolejnym forum, gdzie ludzie podają, że serwis im radzi wymienić panel. To jest jawne naciąganie ludzi przez ASO. Podłącz pod komputer, odcytaj błędy i na ich podstawie przeprowadzić trzeba diagnozę. W 75% przypadków kończy sie czyszczeniem silniczków sterujących klapkami powietrza i ponownym kodowaniem sterownika.
-
Pilne jakie oryginalne radio cd do audiA4 z 95r
Tak. Ale fabrycznych. Żeby działała niefabryczna, musi byc interfejs dopięty do całości.
-
Bose zamiast seryjnych.
Jeszcze taka sprawa, że BOSE montowało głośniki 2 Ohm, a przy takich to radyjko może ci się nadmiernie grzać, jeśli końcówka mocy ich nie obsługuje (takich oporności). Chyba, że założysz cały komplet ze wzmacniaczem, to wytłum dobrze panele, drzwi itp. i montuj.
-
Pilne jakie oryginalne radio cd do audiA4 z 95r
Procek odpowiada za pracę całego radia, a w szczególności robi zrzuty do pamięci z info o głośności, i dlatego jak ta pamięć szwankuje, to szwankuje regulacja głośności. A tryb BOSE steruje 4 kanałami przez wyjście na wzmacniacz.
-
[ALL B5] GAZ
W BRC jak zamontujesz na wtryskach Keihin, to nie będą gorszę pod względem jakości, jest to jesfna z najlepszych firm produkujących elementy wtryskowe. Poza tym też są stosunkowo głośne, ale jeszcze 1.8T nie pracuje jak diesel, może tylko ciutkę głośniej chodzą te wtryski niż te od benzyny.
-
[ALL B5] Wycena lakierowania
Niekoniecznie wałkiem, znam kolesia który za pomalowanie np.Vw Polo bierze 650 zł, tylko że koleś ma dojście do tanich materiałów,rzekłbym nawet b.tanich ,więc nie ma sie co dziwić,a druga sprawa inaczej liczy za całość a inaczej od pojedyńczych elementów. Tak i pewnie jak "wieje od Wisły" to nie maluje. Za komuny to tak z ojcem w przydomowym garażu malowaliśmy. I też było tanio. Ale to były wtedy maluchy i duże fiaty. A nie wierzę, że jesli ma jakąś komorę, choćby własnej roboty to maluje za 650 zł. Za tyle to można ale odnowić alufelgi.
-
Pilne jakie oryginalne radio cd do audiA4 z 95r
BOSE aktywuje się VAG-iem, a procek do concerta to jakieś 100 PLN. Ale są inne sposoby naprawy
-
[B5 1.8T AEB] Check Engine
Platinum, bo w naszych rocznikach nie było takiej opcji jak kontrolka Check Engine. Dopiero później ją uruchomili.
-
[B5 1.9TDI] Problem ze skrzynią !
No to trafiłeś Zonka. Przy wyłączonym silniku też nie możesz zmienić biegu?
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
Używaj znaków interpunkcyjnych bo nie idzie tego czytać. Fajne rezanko: przycinanie sprężyn. Jak miałes krótsze amortyzatory, to nie ma możliwości, żeby pasowały oryginalne sprężyny. Trzeba było też amorki zmienić a nie ciąć sprężyny.
-
[ALL B5] Wycena lakierowania
A mój kumpel bierze 3500 - 5000 za autko i co z tego. Ma warsztat, opłaca ludziom pensje, ZUS, innego rodzaju składki, opłaca aktualizacje programów, ma komorę i mieszalnie, w pełni profesjonalny warsztat z autoryzacją Bosch Service. A chałupnicy mogą i za 1000 PLN robić, ale ciekawe jak by ich od przyszłego roku przycisnął, kiedy wejdą normy takie, że można tylko lakierami wodnymi malować. ??
-
Sterwownik klimatyzacji
W twoim przypadku albo gumki do wyświetlacza do wymiany, albo sam wyswietlacz. Jeśli są jakieś poważne błędy zapisane, to wyświetlacz miga przez ok 1 minutę po włączeniu zapłonu. Czy uderzenie w konsolę w okolice sterownika pomaga?
-
czy skrzynia od b4 pasuje do a4
Nie bardzo. Inne mocowania do nadwozia?
-
Gdzie głośniki w Avancie?
Bo BOSE charakteryzuje się miekkim dźwiękiem :mrgreen: i głośnikami z podwójnymi cewkami, czyli 2 Ohm.
-
Wasze opinie o programie dotyczącym napraw samochodów
Nielegala. Workshopa znalazłem kiedyś na ftp któregos serwisu Cars'ów. Podobno bardzo łatwo się go łata, aby działał. Jeszcze co do stronki z linku, ładna mi nowość, autodata 2005, czyli wersja 2.12, od dawna na sieci, nawet dystrybutor się już bardzo na nią nie wkurza. Moim zdaniem na niewiele ci się przyda, kody błędów tylko OBD, od 0 do 1000, czyli takie uniwersalne, schematy są bardzo ograniczone, sterowanie silnika, czasem ABS, ewentualnie niekiedy klima. Dobrą rzeczą są instrukcje, jak zbadać jakiś prametr w oprzyrządowaniu sterownika, np. jaką oporność ma mieć dany czujnik. Ale tego też nie ma zbyt dużo. Bardzo kiepsko są w tym programie francuskie samochody opisane, niektórych wręcz nie ma np. Citroen C15. PS: ETKA u nich całkiem nieświeża jest. TIS opel dostępny jest na necie, tylko trzeba poszukać dobrze. Jeśli ktoś nie wie jak i gdzie, albo nie ma czasu to może wydawać pieniądze na takich sprzedawców.
-
Czyszczenie przepustnicy - wasze rady praktyczne!!!
A jakbyscie poszukali mojego posta na ten temat to by było wszystko wiadomo. Po rozładowaniu akumulatora adaptacja się przeprowadza............sama. :twisted:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Potwierdzam.
-
[B5 1.8 ADR] Łańcuch rozrządu
ETKA 7 :mrgreen:
-
Gdzie antena ??
To ty się mylisz w tym wypadku. Mogę ci schemat elektryczny podłączenia podesłać. Jak dalej nie wierzysz to sobie odłącz kable i sprawdź.
-
czy zuzyte świece moga wpływac na zuzycie paliwa?
No co ty Murzyn, nigdy maluchem na gazolinie nie jeździłeś :mrgreen: :?:
-
Gdzie antena ??
a nie przypadkem tylko trzy gorne przewody .... :roll: Nie. 3 górne to od zakresu AM. Reszta pasków łapie FM. to dlaczego tak napisane jest w instrukcji :?: Obrazek Bo ktoś to nieudolnie przytłumaczył. To co ja i Hugo piszemy jest poparte przez elsę.
-
Gdzie antena ??
a nie przypadkem tylko trzy gorne przewody .... :roll: Nie. 3 górne to od zakresu AM. Reszta pasków łapie FM.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Ehhh Murzynku, śmigaj do motoryzacyjnego i poproś o przekaźniki do malucha, zestaw do montaży przy zmianie żarówek na H4. Montaż tego ustrojstwa jest ze schemacikiem opisany na KP.
-
[B5 AEB] Doładowanie 1.5+ bara
Z tego co wiem, to AEB nie ma map sensora, a ciśnienie jest wyliczane na podstawie przepływomierza, czujnika temp. powietrza w kolektorze i aktualnej wysokości (mierzy ją czujnik cisnienia atmosferycznego). Nie ma czegoś takiego jak adaptacja zaworka N75.
-
[B5 1.8] Gdzie znajduje się filtr paliwa ?
najlepiej się wymienia z kanału. Jak podniesiesz autko z tyłu po prawej stronie to powinno wystarczyć, abyś się tam wczołgał i go wymienił. Pilnuj przepływu paliwka zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez strzałke na nowym filtrze, choć po obudowie może się wydawać, że montujesz go na odwrót.