Treść opublikowana przez szogun0
-
[B5 1.6] Niepoprawne działanie klaksona
Potwierdzam. Trzeba śrubki z tyłu AirBagu odkręcić, a potem zdjąć kiere.
-
[B5 ALL] Montaż halogenów (przedlift)
Każde takie połączenie i kabel to miejsce dodatkowego oporu i strat prądu. Poza tym zwiększa się możliwość awarii.
-
2.7 Biturbo turbina gaśnie
Sprawdź szczelność przewodów dolotowych, i przewodów sterowania. Wygląda na jakąś nieszczelność, sprawdź uszczelkę pod przepustnicą, może być wydmuchana. Jeszcze jedna sprawa to szczelny wydech między turbiną a środkowym tłumikiem.
-
Jestem Tatuśkiem
Najszczersze gratulacje. No i życze pociechy z córeczki.
-
[B5 1.8] wysokie spalanie
Ehhh nie przesadzaj, od czasu zakończenia remontu ul. Dąbrowskiego troszeczkę ruch się upłynnił.
-
[B5 ADR] Błąd czujnika G42
Czujnik jest od silnika 1.8T. W ADR takiego osobnego czujnika brak. Za mierzenie temp. powietrza odpowiada przepływomierz, w sposób posredni podaje on info o temp. powietrza. I dlatego zawsze będzie pokazywało 19,5 stopnia. Sterownik w przypadku braku sygnału z tego czujnika przyjmuje taką stałą wartość dla uproszczenia.
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
Szukajcie, a znajdziecie. Już zamieściłem na forum, jak przeprowadzać kodowanie climatronic. Dla 4-cylindrowego benzyniaka jest to w 95% przypadków 00040. Potem jeszcze Basic Settings się robi i gotowe.
-
[1,8 ADR '95] Kluczyk serwisowy.
100-150, ale za co ? czyj klucz ?, i czy imo też zrobione ? :?: Odpowiedź była dla Mawek-a. Skoro jest z Dębicy, to ma raptem niecałe 50 km. I sądząc po jego podpisie ma a4 z 1995 r., czyli stały kod.
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
Jeśli by nie było tylko i wyłącznie gazu w układzie, to ogrzewanie musi działać bez zastrzeżeń.
-
[B5 1.8T] problem z kontrolka czujnika hamulca
Wypnij wtyczkę od czujnika poziomu płynu ze zbiorniczka, zmostkuj przewody i zobacz czy kontrolka zgaśnie. Jeśli tak, to wiesz co jest przyczyną. Jeśli nie to sprawdź ciągłość przewodów i szukaj dalej.
-
[B6] Szum od strony prawego koła?
Walnięte łożysko może nie wyć, jeśli nie ma obciążenia, więc test z rozpędzarką nie zawsze jest miarodajny. Jeśli po zmianie kół wycie nie ustaje, to stawiam na łożysko koła.
-
[B5 2.6] Gdzie zamontowany reduktor do gazu
Jeśli szukasz miejsca, to prawdopodobnie będziesz musiał na czas montażu podnieść silnik, albo zdemontować przód i pod głowicą go przykręcić.
-
[1,8 ADR '95] Kluczyk serwisowy.
W Rzeszowie w L'Eclercu dorobi ci gość na poczekaniu kluczyk. Będzie to klon, czyli kopia starego. Koszt 100-150 zł.
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
Wystarczy sprawić aby silniczek działał jak na leży i od nowa zakodować klimę. Będzie działała. Nadmuch będzie i bez gazu w układzie.
-
FIS do A4 od A6
rozwiń kolego proszę tą kwestię. Leży mi licznik w szafie daltego, że myślałem, że będzie trochę roboty z tym. Podkreślę, że licznik mam z 98 roku a auto z '95. Po prostu wpinam i jest git ? Ciekawa teoria. W starych zegarach są złącza 26-pin x 2, 20-pin i 4-pin. A w nowych 32-pin x 2, 20-pin. @Cilek Jak to podłączysz bez problemu?
-
doradźcie cd\caseta juz zgłupiałem
Można. Stare concerty na kasety miały końcówki mocy na 2 kanały. Ale concert CD będzie się wyłączał co godzinę z powodu braku informacji z CAN Bus. Podświetlenie przycisków mozna przerobić, tak, żeby działało.
-
Wymiana oryginalnego radia na inne
www.studio24.prv.pl Tam jest rozpiska poszczególnych złączy dla różnych modeli radioodbiorników.
-
silniczek klapy
Trzeba odkręcić półkę pod kierownicą i tam grzebać za konsolą. Dostęp nie najlepszy ale da radę.
-
[A4 B5 2.8] Jaki olej do skrzyni????
Wszystkie powyżej A2 i A3 mają silniki i skrzynie wzdłużnie wsadzone, tak to już jest z Audi.
-
[B5] ASR nie da sie wylaczyc
Zdejmowanie klemy w niczym ci nie pomoże. A zaszkodzić? Jeśli masz kodowane radio, to trzeba kod od nowa wpisać.
-
Fotel kierowcy w B6
Nie wiem jak w B6, ale w B5 jest mocowana od spodu, przez 2 wkręty.
-
Skradziono kluczyk i dokumenty
Pisała i do mnie. Poradziłem udać się do ślusarza i zmienić zapadki w bębenkach. No i oczywiście dorobic nowe kluczyki odpowiadające wzorowi nowych zapadek. Kodu immo nie zmieni, bo to stały kod jest (95 rok). Dobrze by było dodatkowe zabezpieczenie dołożyć.
-
[B5 2.8 V6 AAH] - czeka mnie wymiana uszczelek głowicy ??
Jeśli nie ma wycieków, to jest taka opcja.
-
[B5 AFB] ile oleju do tiptronica
Nie opróżnia się całej skrzyni, no chyba, że przy remoncie. O ile się nie mylę, to 2,6 L
-
[B5 2.6] V6 Skrzynia biegow/dziwne obroty
To idzie VAG-iem sprawdzić i zmienić.