Treść opublikowana przez szogun0
-
[B5 AJM] Sensor pozycji gazu
No to zrób jeszcze zastępczą wiązkę między pudełkiem a sterownikiem silnika. Miałem ze znajomym taki przypadek, że przebicie przewodu było jakby ktoś szpilkę wbił i pompa w dieslu świrowała, bo robiło zwarcie. A miernikiem nie bardzo to można było wykryć.
-
Kodowania i jak zmienić numer VIN w klimatroniku 08 ?
Teraz to juz na pewno kurier pójdzie 00 __0 - sedan, avant __1 - cabrio ____0 - bez podgrzewania przedniej szyby (elektr.) ____1 - z podgrzewaniem ______0 - bez solar dachu ______1 - z solarem. Tak więc przypuszczalnie masz kodowanie 00010
-
[ALL B5] Dziwne odgłosy z komory silnika
Z analizy spalin też wywnioskuje o sondzie co nieco.
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
Cena wynika ze specyfiki rynku i bardzo wysokich narzutów nakładanych przez ASO. Sprzedaż bez opakowania podyktowana jest niższą ceną i tym, że sklepy inne niż ASO nie mogą sprzedawać produktów ze znakami bez zgody właściciela. Nie sądzę, żeby to było wyniesione na lewo z salonu.
-
Kodowania i jak zmienić numer VIN w klimatroniku 08 ?
Najpierw musisz wpisać takie kodowanie jakie było w starym panelu. Potem. 08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon. Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.
-
[B5 AEB] program dla 1.8T po hamowni
VAG nie poda ci numeru Boscha, który przy modyfikacjach jest jednak potrzebny.
-
[B5 AEB] program dla 1.8T po hamowni
Numer znajdziesz na obudowie sterownika. Trzeba odkręcić plastikową pokrywę na podszybiu od strony kierowcy.
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
Co ty gadasz, nie ma nic lepszego od wiadra, no chyba że wysysarka :twisted: ;P Drogawy ten termostat, ja wczoraj za zamiennik 044 121 113 z Wahlera dawałem 25 zeta (z komplecikiem uszczeleczek), a za ori chcieli 28 (tylko że tak na prawdę nie miałem gwarancji, że prawdziwy ori), więc kupiłem Wahlera.
-
[ALL B5] Dziwne odgłosy z komory silnika
Chrobotać to ci może łożysko alternatora albo rolka napinacza paska alternatora. U mnie po zakupie ten napinacz był pęknięty, niewiele by brakowało, a by się rozleciał. Co do stukania. Hydraulika pewnie.
-
Recode Module - 07 VAG
No i w końcu mam to co chciałem. Zostaw ABS w spokoju, bo z nim nic nie jest. Zajmij się silnikiem. Powodem pojawiania sie błędu 17509 jest to, że: przez 90 sekund po starcie silnka przy temp cieczy chłodzącej wyższje niż 30 stopni wskazania sondy Lambda zawieszają się na dłużej niż 2 sekundy na jednym poziomie. Takie zawieszenie musi wystąpić częściej niż 20 razy w ciągu tych 90 sekund, czyli jest tak cały czas. Masz już prawdopodobnie zużytą sondę Lambda i jej działanie jest zbyt wolne, dlatego ECU przechodzi w tryb pracy z odłączoną sondą, przez co nie może regulować mocy i zapisuje błąd w ABS/ASR. Ale 17509 może też być spowodowane nieszczelnością dolotu. Trzeba to sprawdzić. Dodatkowo sprawdź ciśnienie paliwa na listwach. Bo którys wtryskiwacz może się przycinać, albo nie działa dobrze zaworek od filtra z węglem aktywnym. Zapobiegawczo możesz zmienić filtr paliwa. Do sprawdzenia: Wartości mierzone: grupa 10 pozycja 3 (napięcie sondy 1) - najlepiej zrobić log z tej grupy w czasie jazdy, kiedy przestaje działać ci ASR. Sprawdzić przewody między sondą a sterownikiem silnika pod względem zwarć i przerw w obwodzie. Sprawdzić ciśnienie paliwa. Sprawdzić wydatek pompy paliwa. W ciągu 15 sekund pompka powinna napompować 450 cm^3 przy 11 V zasilania Przy 12 V - 550 cm^3 przy 13 V - jakieś 650 cm^3 Przeprowadziź spradzanie zaworka ACF - N80 (zbiornika z filtrem aktywnym), uruchamiając Final Control Diagnosis, który po kolei uruchamia: przekaźnik pompy paliwa, silniczek regulacji obrotów, zawór przełączania kolektora dolotowego, zaworek ACF - N80, i EGR, jeśli jest w silniku. Sprawdzić nieszczelności wydechu w okolicy sondy Lambda i sprawdzić szczelność dolotu. Sprawdzić wartości w grupie 01, pozycja 2 (ma być 1,450 do 1,580 Volt). Jak to wszystko zrobisz to powinno się troszkę już wyjaśnić, co z twoim silnikiem. [ Dodano: 06-02-2007, 22:35 ] No to ku...a jak ty masz "spadnięte wężyki" to jak ma ci samochód poprawnie działać. Dostawało się lewe powietrze do dolotu i tak bruzdziło.
-
Lampka kabinowa - ma sie zapalac czy nie.
Da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki?? No aż tak dobrze to jeszcze nie ma. :eek: Co się tak wszyscy boją zdejmowania tapicerki?
-
Lampka kabinowa - ma sie zapalac czy nie.
Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka, wyczyścić je i zamontować bez uszczerbku dla nich. Teraz już zawsze włącza się światełko.
-
Immobilizer - działa tylko raz
Odczytaj kody błędów w sterowniku Immobilizera, bo z fusów to niewiele ci wywróżymy. Ja obstawiam brak synchronizacji Immo z ECU.
-
centralny z pilota
Sposób sterowania może się też zmienić w zależności, czy wpinamy sie przy przednim słupku czy przy pompie w bagażniku.
-
[B5 1.8] Instalacja gazowa STAG300
U nas przez 70 tys. km i 3 lata nie zardzewiała.
-
Recode Module - 07 VAG
Jakie błędy zapisane. Podaj wartości mierzone z grup 1, 2, 3 ze sterownika ABS. Jeśli żadnych błędów nie zapisuje, do sprawdzenia wiązki elektryczne. Oczywiście, przez ten czas zdążyłeś sprawdzić poprawność połączeń wtyczek i masy prze pompie ABS
-
jak to zrobić vagiem?
Jeśli na pewno masz Concert II, to podczas kodowania cyfrę na trzeciej pozycji pomniejsz o 2 i powinno wyłączyć BOSE> (jesli było np. XX7XX to zmień na XX5XX).
-
jakie świece do Diesla
Wymieniając 1 świece, istnieje prawdopodobieństwo, że pozostałe się niedługo spalą, więc koszt będzie taki sam.
-
Schemat licznika
Schematu raczej nie znajdziesz, rozpiskę pinów prędzej .
-
[All] Co ile wymieniacie swiece (przy zagazowanych) ?
Różnica w świecach do gazu jest tylko jedna. Mają mniejszą przerwę między elektrodami. Ciepłota świecy musi pozostać taka sama, inaczej mogą być problemy z pracą silnika.
-
[B5 95r. 1.6 ADP] Wymiana łożyska przedniego?
Rozsądne podejście, bo resztę zrobisz sam. PS: jak nie masz klimy to łatwo jest wyciągnąć chłodnicę, jeśli jest klima, to wygodniej odsunąć cały przód, lub zdemontować pas przedni.
-
[B5 1.8] Brak Mocy.
Diagnostyka, diagnostyka, diagnostyka. Z fusów nic nie wywróżymy, może to tylko np. czujnik temperatury.
-
[B5 1.8] Instalacja gazowa STAG300
Ja znam. I nie wybuchało nic. Ale mocy przy obrotach to brakowało i to bardzo. Po zmianie na sekwencję auto odżyło, bo zwężka została usunięta.
-
[B5 1.8]Ile Sond Lambda??
Chyba wszystko się wyjaśniło. Zamykam temat.
-
[B5] jakie obd a4
Bo w A4 B5 transmisja wcale nie jest OBD2, tam jest wersja VAG, ale powinno się łączyć bez problemu, jeśli używasz przystosowanego interfejsu. Pozmieniaj ustawienia portu i spróbuj ponownie.