Treść opublikowana przez szogun0
-
Zmiana silnika 1.8 - 1.8T
Temat wielokrotnie wałkowany na forum. Zamykam EDIT Odblokowane na wniosek autora.
-
Recode Module - 07 VAG
Kodowanie ABS/ ASR ma być 00000, dla automatycznej skrzyni jest 00003.
-
[All B5] fis pokazuje spalanie 52l/100 i inne głupoty
Odczytaj błędy z licznika. Odczytaj wartości w Blokach mierzonych. Grupa 11 pozycja 4 pokazuje wskaźnik konsumpcji paliwa. Fabryczna wartość to 100. Wymontuj licznik i sprawdź czy nie jest wypięty kabel niebieskiej wtyczki z pozycji 25. Albo masz zimny lut w liczniku i ci ten pin nie łączy. Rezystancja obwodu między 25 pinem wtyczki niebieskiej przy liczniku a 28 pinem przy ECU powinna być mniejsza niż 2 Omy. Między 25-pinem wtyczki do ECU a masą ma byc więcej niż 9 MOm. Jeśli wyniki sa ok, to kable masz w porządku i szukaj w kieunku braku komunikacji w liczniku.
-
[B5 1.9TDI AFN] Czy w tym miejscu powinna być opaska?
Wlot powietrza jest na 2 śrubeczkach, popuść je i przesuń trochę powinno pomóc. Obudowa filtra powietrza też pewnie minimalnie przesunięta jest i dlatego nie ma dobrego spasowania.
-
Radio Symphony i wyświtlanie napisu BOSE ??? w A4 2000r
Tak. Jak masz system BOSE w aucie to aktywuje się radyjko VAG-iem i wyświetla wtedy taki napis po starcie.
-
Komputer pokładowy ?
Można jakieś takie dziwne dokładane kupić. Oryginalny do licznika to raczej nic z tego bo: cena była by podobna do całego licznika i nie byłoby możliwości prostego zamontowania tego w liczniku.
-
(B6) Kłopot z navi RNS-E
No jest to chore, tak jak z płytami DVD i regionami.
-
Komputer pokładowy ?
Licznik na allegro to koszt ok 300 zł i masz już wtedy komputer, trzeba tylko go jeszcze podłączyć. Szukaj pod hasłem "licznik FIS" link do allegro
-
[ALL A4] ISOFIX - gdzie jest?
Zależy na jak duże dziecko. Są foteliki, w których można całość położyć do pozycji prawie leżącej. Jest to zrobione tak jakby na kołysce.
-
Klimatronic, nie włącza się
Pod zderzakiem jest przy przewodach ze sprężarki, w chłodnicy klimy. Chociaż po opisie błędów zacząłbym od poprawienia lutów w sterowniku Climatronic, bo coś za dużo otwartych obwodów.
-
[B5 1.6 ADP] Sekwencja firmy KEM Diego vs Instalka III gen.
Jeśli będziesz robił serwis u tych co montowali to nie ma problemu. Ostatnio szukałem dla klienta firmowego na dolnym śląsku firmy, która to robi i znalazłem: we Wrocławiu, a chciałem w Legnicy. Producent nie ma informacji, kto i gdzie montuje jego instalacje. Firma (siedziba w Łodzi) sprzedaje to do hurtowni i nie martwi się, co się dalej z tym dzieje.
-
Klimatronic, nie włącza się
Tak. Albo nie jest podpięty.
-
Przepustnica 058 133 063 a 058 133 063 H
Temat o adaptacji przepustnicy
-
ma moze ktos gaz w 1.8 T quattro???prosze o rade
Można, ale po co. Uzbieraj na sekwencję, bo na mikserze to 1.6 będzie cię wyprzedzać. Trzeba specjalnie dorobić mikser. No i trzeba podziurawić intercooler, żeby kompensację podpiąć. Widziałem taką instalkę. Jeździłem, nie było najlepiej (ale nie strzelało ). Sekwencja to jest to.
-
Kodowanie ABS
Hmm, a ja przecież wszystkiego nie musze wiedzieć :biggrin: Sprawdziłem (leń ze mnie). Ma zaciski ATE. Już wszystko wiadomo. Naprawa na odległość.
-
Kodowanie ABS
Musisz podać, czy masz z przodu zaciski Lucas czy ATE/Teves. Bo są inne loginy i inne kodowania. Zakładam, że masz manualną skrzynię: dla LUCAS: Login: 09675, Kodowanie: 04175 dla ATE: Login: 09575, Kodowanie: 04275.
-
Zmiana opon i felg na wieksze a zuzycie paliwa
Jeżeli całkowita średnica koła się zmieni to zmieni się też spalanie liczone wg. przebiegu określanego przez licznik.
-
Przepustnica 058 133 063 a 058 133 063 H
Poszukaj moich postów na temat adaptacji przepustnicy. Jest tam pewien działający sposób
-
[B5 ABC Q] Brak odczytu powyzej 2,5 tys obrotow
Ten silnik tak ma, że powyżej 2500 rpm zrywa komunikację. Zmień ustawienia portu i powinno się połączyć z licznikiem .
-
[B5 AEB] Jak wyciągnąć czujnik od ABSu??
Wyciąga się i już.
-
[B5 1.6 ADP] Sekwencja firmy KEM Diego vs Instalka III gen.
III generacja to wtrysk ciągły, najlepiej zdaje egzamin z mechanicznym wtryskiem benzyny. Jeśli możesz dołóż troszkę kaski do bardziej popularnej instalacji, bo są później problemy z serwisowaniem instalacji firmy KME, niewiele warsztatów je obsługuje.
-
Dziwny licznik
Jest na forum rozpiska wtyczek do liczników, sam ją umieszczałem. Użyj funkcji szukaj.
-
Sieć CAN
Nie. CAN zakładali trochę później. Radio komunikuje się po K-line i w mojej 80-tec też sobie mogę przestawiać VAG-iem kodowanie Chorusa
-
[B5 1.8T AEB] Napęd Quattro
jak niby chcesz zawieszenie wielowahaczowe przymocować do nadwozia, gdzie poprzedni była oś z wahaczami wleczonymi? Może jakieś tuleje przyspawasz? Trzebaby zmienić cały tył.
-
A4 1.9tdi Nie działa nawiew
Nawiew od ogrzewania nie działa? Pewnie coś z przełącznikiem lub opornikiem dmuchawy.