Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. Ale uwaga z tanimi miernikami. Najtańsze multimetry mają kiepską oporność wewnętrzną i można sobie uwalić Halla. I wtedy po prostu wiadomo, co padło.
  2. A zaglądnąłeś pod maskę? Zależy na którym garze jest przebicie, bo może cię czekać wymiana cewki. A to już większy koszt :/
  3. Może którejś świecy nie dokręciłeś?
  4. Panowie. Bedzie się organizowało spotkanie w Strzyżowie, w lutym, Podkarpackiego Klubu Audi, ale zapraszamy wszystkich użytkowników wozów marki Audi. Jak ktoś chętny, to z miłą chęcią go przyjmiemy.
  5. Sygnał GALA wychodzi z licznika, nie pamiętam, który pin na której kostce.
  6. Musisz wymienić cały zestaw, czyli wzmacniacz i głośniki. Wzmacniacz BOSE przystosowany jest parametrami do głośników, do których jest podłączony.
  7. W a4 są teraz Beru 4-elektrodowe. Skoro potrafią zrobić jedne z najlepszych cewek zapłonowych, to i świece powinni do nich dobrać o odpowiedniej jakości.
  8. Ktoś uciął kabelek, albo wyciągnął żarówkę.
  9. U mnie też nie było tego pstryczka. Przykleiłem sobie zastępczy. Nie świeci po otwarciu wszystkich drzwi, czy tylko np. przednich pasażera?
  10. Nie robiłem. Co do kosztu, to kłania się allegro i wyszukać poszczególne czujniki. Cena w granicach 150 - 250 PLN. Pewnie trzeba wymienić też sterownik poduszek ulokowany pod konsolą centralną.
  11. Na przegrzane tarcze nie pomoże ich przetaczanie. Tylko wymiana.
  12. Jedyny problem, to taki, że banan bez przeróbek nie będzie współpracował ze sterowaniem zdalnym centralnego. Kostki immo przełożą, dotną grot i będzie uruchamiał samochód.
  13. Możliwe, pod warunkiem, że domontujesz całą instalację elektryczną wszystkich poduszek i wymienisz wszystkie czujniki uderzeniowe.
  14. To fachowiec, potwierdzam, mnie wyjaśnił kilka spraw kiedy sobie bananka dorabiałem. A swoją drogą już dawno Mariusza nie spotykałem na żadnym forum
  15. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Nadwozie i Wnętrze
    A co ma do tego wentylator ? :583: Ma to do wszystkiego, że jeśli nie będzie chłodził układu to czynnik chłodniczy rozgrzewa sie nadmiernie, wzrasta ciśnienie w układzie i wyłącznik wysokiego ciśnienia wyłącza klimatyzację. Poza tym włąśnie po to jest diagnoza sprawności tego układu wentylatora. Może być tak że właśnie sterownik prędkości wentylatora dodatkowego jest uszkodzony.
  16. Czyli KTS-a podłączał. Kiepski z niego elektryk, chociaż pewnie dobry mechanik. Sprawdza się zasilanie ale trzeba też sprawdzić napięcie na liniach transmisji. Ma być niewiele niższe niż napięcie zasilania. Jeśli się nie łączy urządzenie to następnie sprawdzamy bezpieczniki. Jeśli są ok i napięcie na wszystkich liniach jest ok to powinien się połączyć. Warto jeszcze spróbować się pobawić z odłączeniem pozostałych sterowników, jeśli któryś robi zwarcie na linii K, to będą problemy z połączeniem się z innymi sterownikami. Ostatecznie zawsze można się podpiąć bezpośrednio pod licznik i wtedy wykasować inspekcje.
  17. Ale gdzie 3/4 na polu rezerwy? czy 3/4 stanu w baku. Jeśli to pierwsze to coś nie tak ze wskaźnikiem. Jeśli 3/4 pełnego baku, no to za dużo ustawiłeś. Tak jak napisałem przy tym rezystorku wskazówka ma się zatrzymać na prawej kresce rezerwy (czerwona). Czyli tak jakbyś wyjeździł na tyle paliwa, że włąśnie zaświeciła ci się rezerwa.
  18. szogun0 odpowiedział(a) na mar-mis temat w 1.8T
    Może on świadczyć o nieszczelności w dolocie lub nawet kończącej się turbinie. U mnie jak się wydech rozszczelnił i się zbytnio turbinka rozkręcała to tak gwizdało, że ciężko było jechać z otwartymi oknami, do tego przeładowywało i łapał wtedy muła po ograniczeniu ciśnienia.
  19. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Nadwozie i Wnętrze
    Włącznik wysokiego ciśnienia dla sprzęgła sprężarki klimatyzacji. Masz ten przełącznik uszkodzony, lub po prostu parownik ci zamarzł, kiedy próbowałeś uruchomić klimatyzację. Ewentualnie nie działa wentylator chłodnicy klimatyzacji, lub jest uszkodzona jego wiązka.
  20. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.6
    Jeśli masz gaz to może to być wina pozapiekanych wtryskiwaczy.
  21. Dotyczyło B4. W A4 takie rzeczy to tylko VAG-iem. Oto przepis: Wyłączyć zapłon. Rozłączyć wtyczkę przy baku. Wtawić między wtyki rezystor 470 Om. Odczekać około 4 minut i włączyć zapłon. Wskazówka ma się wychylić na skrajną prawą czerwoną kreskę rezerwy. Jeśli tak jest, to ustawienie poprawne, jeśli inaczej to: Wchodzimy w Licznik (17) -> Adaptacja (10) -> Wybieramy kanał 01 -> Zmieniamy wartości aż osiągniemy porządany wcześniej skutek. Wartości muszą być z przedziału 0...255.
  22. Z powodu tego, że sterownik jest od innego samochodu i ma niepoprawne kodowanie, może się tak dziać, że albo nie załączy sprężarki, lub też w niektórych przypadkach może ona byc załączona cały czas. Zmień kodowanie sterownika na poprawne i wtedy zacznie działać. A ten elektryk to jest jakiś Kaszpirowski, skoro na oko stwierdza co jest uszkodzone, ja do tego używam VAG-a :mikolaj:
  23. Jak ten co robił, zrobił korektę dobrze, nie spartolił, to raczej nie sprawdzi, chyba że na podstawie historii napraw i serwisów w ASO.
  24. Nie wyciągać, ale wylutować można. Nowe procesory od 100 PLN w górę, lub coś około tej ceny.
  25. Po piersze, już nie wierzę w przebieg. Po drugie, rozsypała sie być może turbina, albo co najmniej zapchany katalizator.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.