Treść opublikowana przez szogun0
-
[INNE] Adaptacja nowego sterownika ECU
1. Dlaczego chcesz zmieniać sterownik? Co z nim nie tak? 2. Na próbę podmiany istnieje jeszcze inna możliwość :gwizdanie:
-
[ALL B6] Licznik a4 rb4 uwalony commanderem...
To jeszcze musisz sobie nowe transponderki kupić. Tak się właśnie kończą zabawy. Zapala ci samochód? To masz farta.
-
[B5 ADR] Pytanko ws. uszczelki miski olejowej
Owszem, masa uszczelniające jest, w nowszych silnikach. We wczesnych produkcjach jest uszczelka. Nota bene ja jutro zmieniam ta uszczelkę u siebie.
-
[B5 ADP] Cewka immo
W a4 jest to jeden element ze stacyjka. Trzeba połamać
-
[ALL] Jak wymienić tranzystor w sterowniku pompy vp44
Nie. Ale pewnie czytał na internecie, że da radę. BTW zapomnieli napisać, że po takiej operacji, zrobić cokolwiek drugi raz już nie nada. Poza tym, co w przypadku, kiedy mechanicznie zablokowany, zatarty tłok? Żadna elektronika tego przecież nie ruszy.
-
[B5 AEB] Jak powinna wygladać regulacja LPG
Wszyscy się tym stagiem podpieracie i mnożnikiem. A kolega ma BRC, gdzie w ogóle nie istnieje pojęcie takiego mnożnika, i nie widać kreski ani żadnej mapy. W BRC zmienia się korekcję czasu otwarcia wtryskiwacza LPG względem PB na biegu jałowym i drugi parametr podczas pracy na wyższych obrotach. To tak z krótka.
-
[ALL] Poszukuje niemieckiej firmy przygotowujacej mapy dla sterownikow
Wszyscy mają z "niemieckiej firmy" gotowce.
-
[B5 ADR] Diagnostyka pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa i wtrysków
Manometr, menzurki pomiarowe, stoper. I jeszcze pewnie zestaw kabelków, coby wtrysk otwierać na twoje żądanie.
-
[B5 AFN] Dziwny komunikat na liczniku
Usunięcie DEF? 1700 zł za nowy licznik.
-
[B5 AFN] Dziwny komunikat na liczniku
Pewnie grzebanko było w liczniku. Masz szczęście, że w twoim roczniku immobilizer jest jeszcze w osobnej puszce. Do wyjęcia licznik, zaprogramować odpowiednio u kumatego elektronika i będzie przywrócony do życia.
-
[B5 ALL] Brak łączności z centralnym zamkiem
No to nie licz. Stary system.
-
[B5 ALL] Brak łączności z centralnym zamkiem
Z tego co czytalem to mozna od 96roku juz diagnozowac Owszem, ale nie wiemy, jaka jest dokładna data produkcji twojego samochodu. Zmiana nie nastąpiła 1 stycznia.
-
[B5 ALL] Brak łączności z centralnym zamkiem
Prawdopodobnie masz jeszcze niediagnozowany centralny zamek, więc możesz odpuścić temat.
-
[B5 ADR] Problem z nawiewami
Zacięta któraś klapka nawiewu. Było wielokrotnie. Użyj szukajki.
-
[ALL] Zestawy hamulcowe, opinie charakterystki, zastosowania.....
1. Nie ma w zestawieniu firmy Girling, mają bardzo dobre produkty. M.in. produkują układy hamulcowe do RS-ów. 2. Nie mylcie DOT5 z DOT 5.1 Bo DOT 5 jest nie mieszalny z DOT 4. Natomiast DOT 5.1 jak najbardziej miesza się z DOT 4 i nic się nie dzieje. Jest to po prostu DOT 4 z podwyższoną temp. płynu uwodnionego. Temp. wrzenia nowych płynów są identyczne. 3. Do nowoczesnych układów z ESP, gdzie jest troszkę inna precyzja wykonania, wyższe ciśnienia panujące w układzie hamulcowym, oraz wymagana jest szybsza reakcja układu zalecam płyny o zmniejszonej lepkości np. Bosch DOt 4 HP (High Performance). Nie zalecam wtedy stosowania standardowych płynów oraz zwracam uwagę na częsta wymianę takiego płynu. Zabrudzony płyn, który ma zwiększoną lepkość może doprowadzić do uszkodzenia pompy ABS/ESP, co może być drogie w skutkach.
-
[ALL B5] Świece do LPG - temat inny niż wszystkie
Mozesz napotkać na problem po uruchomieniu silnika. Kiedy jest nierozgrzany i pracuje jeszcze na benzynie.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Już są.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Jasne, że ogólnodostępna i spoty audi klub (ów) nie są jej obce. To ostatnie zdjęcie obrazuje prowiant, jaki przypadał na jednego klubowicza (nie wliczając dzieci). Andronikus, pamiętasz stare czasy?
-
[ALL B5] Świece do LPG - temat inny niż wszystkie
Sorry, ale naprawdę, w tym temacie BAARDZO się mylisz.
-
[ALL B5] Świece do LPG - temat inny niż wszystkie
Gdzie to wyczytałeś? Sorry, ale zupełnie się mylisz w tym temacie. Jeśli masz świecę 3-elektrodową, to i tak powstanie 1 iskra. A będzie ona pomiędzy tymi elektrodami, między którymi akurat będą najdogodniejsze warunki, t.j. najlepsze właściwości przewodzące mieszanki paliwowo-powietrznej. Jest to m.in. zależne od odstępu elektrod, ciśnienia sprężania, składu mieszanki. Dla zobrazowanie zamieszczę jeszcze wykresik zależności między odstępem elektrod a wymaganym napięciem do przeskoku iskry.
-
[ALL B5] Ciśnienie sprężania
Lubisz się kłócić dla zasady, czy po prostu próbujesz sobie coś udowodnić? Zakładam, że wiesz co to próba olejowa? I zakładam, że wiesz, jak wyglądają wyniki takiej próby w poszczególnych przypadkach.
-
[ALL B5] Ciśnienie sprężania
Wiesz, ale to jest mało sensowne. Równie dobrze możemy pisać, "jeśli stuka ci łącznik stabilizatora, wymień całe zawieszenia, bo w tym roczniku i tak się sypnie". Mówmy o faktach a nie o przypuszczeniach.
-
[ALL B5] Ciśnienie sprężania
Dlaczego sądzisz, że cały silnik? Jesteś wróżem?
-
[ALL B5] Ciśnienie sprężania
Po tym co tutaj napisałeś, do naprawy jest głowica. Nieszczelne zawory.
-
[INNE] VW T5 Umarło webasto!
No zablokowane. Trzeba odblokować.