Treść opublikowana przez wiki
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
umyłem autko w Gold Class Car Wash, potem Deep Crystal Paint cleaner step 1 i na to Gold Class Paste Car Wax, wszystko nakładane aplikatorem i polerowane mikrofibrą - EFEKT za***isty (bo inaczej nie mogę tego określić) Po tygodniu umyłem auto tylko w Gold Class Car Wash i nadal bajka, ściereczka aż płyneła po lakierze Dzięki
-
[B5 1.6] Moja Audyszyn
tak ładna jak moja , kierunki zostaw bo mi się takie podobają, no i gril koniecznie z pierścieniami, sam zobaczysz że będzie lepiej no i gratulacje jesli chodzi o kolorek (też taki mam) no i o zaszczytny motorek (też taki mam) - mały ale potrafi zamieszać :twisted:
-
przednie zawieszenie - przestroga
tak sobie czytam i :eek: ,co roku jeżdżę do Niemiec na dwa miesiace, ostatnio swoją A4 i powiem jedno po tych dwóch miesiacach jazdy w Niemczech, gdzie pomiedzy mieścinakami w polach sa nawet scieżki rowerowe , przekraczajac granicę w Świecku po pięciu minutach wstyd mi że mieszkam w tym kraju, drogi są w takim stanie jak po wojnie, a jeśli już są bez dziur to są wąskie i nie przystosowane do tych czasów, ale najważniejsze że światła cały rok świecimy - w mieście po zderzakach w Niemczech nawet jak będę miał luzy w zawieszeniu to tego nie będę wiedział, bo nie ma gzie tego usłyszeć, tam gdzie ja jeżdżę to na pola prowadzą asfalty
-
kupiłem nowszą A4 jakie zabespieczenia mozna zamontować
o zabezpieczeniach naszych aut to sobie można na PW pogadać a nie tu oficjalnie, na co kolega liczył, że odpowiem tak mam pod siedzeniem po lewej stronie odcięcie zapłonu, a w popielniczce wyłącznik interfejsu VAG zamykam i nie chce mi sie tłumaczyć dlaczego
-
[B5 1.6] W końcu wystawiam swoją furmankę
zwłaszcza przy tym rozmiarze kół
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy w szeregach
-
[B5 2.5TDi Avant] Wymieniłem Passata na taką NIUNIE !!!
fotele masz najlepsze z najlepszych, no i reszta całkiem niezła
-
[B5 1.6] W końcu wystawiam swoją furmankę
malina
-
[B5 1.6 ADP] Wysoka temperatura płynu chłodzącego
u mnie przed i po wymianie wiska temp. cieczy mam taką samą, u mnie objawami wiska były ogromne poprzeczne luzy i głośna praca przy nabieraniu obrotów i zwalnianiu do zera smigła temp. masz identyczną jak u mnie tylko u mnie na budziku stoi idealnie w pionie
-
[A4 B5] Odstająca tapicerka na desce rozdzielczej
chociazby w 10 miejscach mi odstawało to bym się tego nie podjął :twisted:
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
no i wymieniałem samodzielnie to wisko, po wcześniejszym zaciagnieciu porad u mojego mechanika, a więc nie demontowałem przodu, wszystko na swoim miejscu: - kluczem 17 popuściłem napinacz i zdjołem pasek tylko z alternatora - zblokowałem koło pasowe wiska, jest tam kilka dziurek i odkreciłem imbusem 8 całosć - odkreciłem 4 śrubki mocujące plastykowy pas przedni po dwie na stronę - druga osoba odchyla delikatnie pas (niewiele)i górny wąż od chłodnicy a druga wyjmuje całe śmigło z wisko i kołem pasowym - nie jest łatwo ale wyjdzie po małej gimnastyce -wymieniamy wisko odkrecając śmigło i koło pasowe od sprzęgiełka wiskotycznego montaż w odwronej kolejnosci no i teraz cisza i brak luzów, a to stare chrobocze nawet jak je ręka obracam stare wisko ma nr. 058121347 i nie jest już produkowane z tym numerem teraz jest dostepne tylko 058121350 i tak zresztą ETKA pokazuje - czyżby ulepszona wersja no ale bez ofiar się nie obyło, pękło mi delikatnie w jednym miejscu obramowanie śmigła (ta zewnętrzna otoczka łopatek), ale dobry klej odporny na temp. (Patex Extreme) i po sprawie [ Dodano: 13-04-2007, 23:31 ] a czy ty kolego nie masz starszego typu silnika (podaj symbol) i nie masz termostatu u góry bo tak mi mówił mój spec że ja mam nowszy typ bo mam termostat z pompa na spodzie silnika i w moim przypadku nie potrzeba wyjeżdżać przodem a w twoim tak :confused:
-
[B5 1.8T AEB] Temperatura wysoka
no ja się tym sugerowałem
-
[B5 1,8] Mam problem z temp z zbiorniczkiem płynu chłodz
z tą chłodnicą wszystko sie zgadza ale płyn w zbiorniku powinien być gorący, wrecz parzący , albo nie ma pełnego obiegu (gdzieś jest bąbel powietrza ocinajacy zbiornik :eek: ale przeciez tam się przelewa) albo czujnik temp. jest zrąbany - VAG prawdę ci powie, jest to iście tajemniczy przypadek zobacz jeszcze pod maska jak przegazujesz sobie cięgnem, czy płyn wpluwany jest do zbiorniczka przez górny weżyk, będziesz wtedy miał pewnosć co do obiegu
-
[B5 1.8T AEB] Temperatura wysoka
hmmm bardzo dziwna sprawa, żeby pompa padła akurat przy wymianie termostatu :eek: , tzn. ona nie padła tylko niedomagała :confused:
-
[B5 S4] Moja Blue torpet....
malina
-
[B5]końcówki drążków kierowniczych
od jakiegoś czasu, z prawej strony - przód dochodzą stuki podczas jazdy np. po bruku, podjazdu i zjazdu z krawężnika, byłem na szarpakach i kumpel stwierdził ze wachacze mam OK tylko właśnie prawa końcówka drązka ma wyczuwalny luz, sam sprawdzałem i jest to coś takiego jak przeskok na sworzniu, zalecił wymiane obydwu pomimo że lewy jest dobry, teraz pytanie czy rzeczywiście końcówka drażka może powodować stuki no i zbieżność jest raczej do ustawienia po wymianie tego elementu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj na pokładzie
-
Spalanie w dużym silniku
panowie wskazania komputera dotyczące spalania to stek bzdur które niepotrzebnie stresują kierowcę, najlepszy pomiar to bak do pełna, butownie, ponowne tankowanie i kalkulator w łapę , wszelkie wskazania komputera dotyczące spalania to tak zwana symulacja z mnóstwem przeliczeń i gdybań dążący do teoretycznego wyniku mijającego sie z prawdą
-
A4 - Passat - takie samo zawieszenie??
w wersji B5 no i do tego jeszcze dochodzi Skoda Superb jeśli się nie mylę
-
Nowicjusz - wątek powitalny
hejka, witamy w szeregach audimaniaków tj. uzależnionych inaczej
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
recyrkulacji znaczy zamknięty obieg powietrza w kabinie - przycisk ze strzałką skierowaną w samochodzik
-
[B5 1.6] Ułamana rurka-króciec bagnetu
no widzisz a mój oryginalny pięknie się nakładał i równie dobrze zciagał wiec ori to ori i mam pewnosc że oleju mam tyle co pokazuje bagnet
-
[ALL B5] Ile kosztuje założenie klimatyzacji?
chłopie wstawiasz autko do icemana, ty jedziesz np. do Mielna powdychać sobie jodu i racasz do domu zdrowy i z klimatyzacja fachowo załozona
-
[B5 1.6] Ułamana rurka-króciec bagnetu
jakie odłupywanie :eek: , ja też wymieniałem u siebie ten element bo miałem popekany i zciągłem go bez problemu i nasunąłem nowy i po kłopocie, wsadzasz łapkę pomiędzy zbiorniczkiem wyrównaczym a kolektorem i nie opłaca sie tego kupować na allegro + koszty przesyłki, ja w ASO dałem około 10 zł za ori , a w tym wypadku każdy milimetr w wykonaniu tego elementu jest bardzo ważny
-
[B5 1,6] Po wymianie rozrządu, za mocno napiety pasek
sprawdź napiecie pasków, czy wymieniałeś napinacze ?, bo może to któryś z nich został bardziej dociśniety przez nowy pasek i sobie pogwizduje, a jeśli wszystko w porządku to zostaw po jakimś czasie powinno sie wszystko spasować