Treść opublikowana przez wiki
-
[A4 B5] piszczy przy skręcie
no ale po poprzedniej zimie było OK, a po drugie zaczeło się dziać to od tygodnia, na dworze nie jest wcale ciepło, a wcześniej jak były te upały to cisza, hmmm dziwne to zjawisko
-
[A4 B5] piszczy przy skręcie
tarcze i klocki pół roku temu wymieniane, wszystkie paski też łącznie z napinaczami a przegub hmmm czasami coś mi tam delikatnie strzeli ale to sporadycznie, a ten dżwięk to jak opony, a są to opony całoroczne Goodyera prawie nówki, ale na tych oponach jeżdżę 1,5 roku i nic takiego się nie działo, już zgłupiałem, na rondzie to piszczy jakbym 100 km/h miał na budziku
-
[A4 B5] piszczy przy skręcie
od tygodnia zaczeło mi się cos dziać podczas jazdy na rondzie, ostrzejszym zakrecie czy gwałtowniejszym hamowaniu, otóż piszczy w tych sytuacjach tak jakby to opony piszczały ale dlaczego .... wcześniej tego nie było, co to moze piszczec jak nie opony ?
-
[1.6 ADP 95r]drogo czy nie drogo za wymiane elementow zawieszenia?
dokładnie, tym bardziej że są to produkcji Germany, wyglądają solidnie i identycznie pakowane są tak jak Febi wiec cośmi mówi że o te same fabryki się te wyroby ocierają, a jeśli chodzi o wytrzymałość to niech mi nikt nie mówi o oryginalnych np. TRW bo niech sobie poczyta wątek o pękaniu wachaczy i to własnie te super oryginały chlastały i dlatego uważam że za marketing nie ma co przepłacać choć zwolennikiem rzemiosła to ja nie jestem a te wahacze napewno nim nie są
-
[1.6 ADP 95r]drogo czy nie drogo za wymiane elementow zawieszenia?
to uważam za rozsądny wybór w stosunku jakości do ceny http://moto.allegro.pl/item193145789_wahacze_kpl_audi_a4_a6_a8_skoda_superb_vw_passat.html na nasze drogi nie potrzeba nic lepszego
-
(1,8T AEB 1997 r.) Płyn do chłodnic różowy czy niebieski ? Only VW/Audi ?
nalej to Borygo różowe jak chcesz zaoszczędzić 40zł., ale idź do do ASO Skody i kup G12+ najlepiej zrobisz
-
Nowicjusz - wątek powitalny
hello już starczy tego witania, mamy małą awarię z zamykaniem w tym dziale takze STOP !
-
[B5 ADP] Sprzęgło bardzo wysokie - co zrobić ?
wysokie sprzęgło to norma w Audi B5 nie wiem jak w B6, a z tym wstecznym jeśli czasami ci wsteczny gorzej wejdzie to też normalka, w oplach np. nawet nowych wsteczny często zgrzyta gdyż brak synchronizacji w tym biegu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy na nowym metrażu
-
Stacje paliw 123
cały czas tankuję na 123 - statoil, paliwo tansze i wyśmienite, sprawdzone u mnie już przez dwa lata - miasto i trasy po 1000 km i miodzio cały czas wcześniej tankowałem na Orlenie i się zawiodłem jadac na wakacje, tuż przed koncem podróży tj. 200 metrów do kwatery auto Opel Vectra B przeszło w tryb awaryjny i zgasło, ale już wcześniej w trasie było bardzo mułowate, po kilku minutach prób odpalenia w końcu dał radę żygając wodą z tłumika paliwo tam dowoza cysterny STATOIL a z kad to mnie nie obchodzi wazne ze dobre na 123 Statoil jeszcze nigdy sie nie zawiodlem
-
[B5 ADR] Istne czary z temperaturą silnika
jeśli zgasisz i znów załaczysz rozgrzany motor to normalne że temp. podskoczy chwilowo, bo blok nagrzany a obiegu cieczy ani wiska nie ma
-
od czego jest gniazdo w tylnej popielniczce??
gniazdo diagnostyczne
-
skrzynia-trojka sie rusza ,czworka nie wchodzi- HELP!!
ja bym naprawiał, gościu ty masz trzyletnie auto i wymieniałeś poduszki :exclaim: , to co my mamy powiedzieć w naszych dziesięcioletnich kondonach - jak u mnie wszystko gra, w każdym bądź razie, najpierw trzeba zrobić autopsję twojej skrzyni przed zakupem innej, bo tą co kupisz używaną też nie masz pewności czy za 1000 km się nie "rozsypie", a takto naprawisz swoją i wiesz co masz - oczywiście jesli to będzie sie kalkulowało zajebistą masz furkę tylko jakas pechowa
-
mieszanie pół syntetyka z full syntetykiem
różnych producentów można mieszać byle klasa lepkości była ta sama, także w twoim przypadku raczej nie, chociaż to tylko teoria bo myslę że jak dolejesz 100 ml lub 200 to raczej się nic nie stanie, a wogóle to spusć i wymień olej bo koszt to żadny a głowa spokojna
-
[B5 1.8 ADR] Wymiana kata-odłączenie akku??
jaki koszt tej operacji tzn częsci plus robota
-
[B5 ADR] Istne czary z temperaturą silnika
proponowałbym zrobić to (zjazd z górki na luzie) z Vagiem podłaczonym online podczas jazdy i obserwować temp. bo wskaźnik na budziku z reguły głupoty pokazuje (nie jest za dokładny) podmieniłbym jeszcze czujnik temp., a jak to nie pomoże to agentów Mulldera i Scully (nie wiem czy dobrze napisałem) do niuni ściągnąć bo to normalnie archiwum X
-
[audi a4 b5 1,6] Czerwoniutka A4 (nowe zdjęcia dodane)
i jeszcze skrzydła doprawić pieniażki w te niby ulepszenia optyczne, to lepiej zinwestować w nowszy model już po lifcie, a nie z dziadziusia młodzika robić takie moje zdanie, mała kosmetyka OK ale bez szaleństw
-
Zapachy samochodowe,perfumy,choinki : czyli jakie stosujemy.
od zawsze AmbiPur, pachnie i wyglada profesjonalnie, starcza na długo i posiada fajną game zapachów
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
jest to trzecie mycie po woskowaniu i efekt jest jak widać
-
[B5 1.8] Termostat
co ma olej do termostatu, jest walnięty to wymieniaj, dla kumatego to raptem z 40 min roboty z odpowietrzeniem, co za róznica czy lato czy zima temp. powinna być w przedziale 88-95 stpopni - pomiar VAG a na budziku twardo 90 nie widzę najmniejszego sensu z tym zwlekać do wymiany oleju za 9 tyś km. bo nie wiem ile ci to zajmie ale myślę że to listopad grudzień więc za późno
-
[B5 1.8] słychać już popychacze hydrauliczne
i nic pozatym, na zużyte mechanicznie części to jedynie wymiana pomoże, ale jak ci delikatnie mlaskają i to nie zawsze to nich kolega da sobie na wstrzymanie te typy tak mają
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
no co ty zdjęcie nie wyjdzie w takim blasku, co mam lustro fotografować nie no zdjęcie tego nie odda Wiki nie daj się prosić... dawaj fotki no to macie zdjęcia usunąłem z pewnych względów
-
[B5 1Z] Problem z napinaczem paska od klimatyzacji
a ja ci mówię że na 10000000000000000000000000000 ....... % będziesz miał ten, chyba że nie masz tam silnika 1Z Audi
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy na pokładzie
-
[B5 1Z] Problem z napinaczem paska od klimatyzacji
nie ma błędu, patrz mój pierwszy obrazek w tym temacie, część ta w ETCE jest w tym samym bloku tematycznym - wpisz w wyszukiwarce "rolka" i tam masz dwa rysunki benzyna i diesel - w benzynie go narysowano a w dieslu już nie bo po co dublować, podano tylko nr. części gdzie jest taki sam co w benzynce, wiele cześci z osprzętu silnika jest taka sama niezależnie od wersji silnika i nie ma sensu zamieszczania tych samych elementów na wszystkich rysunkach, podaje się tylko w celach informacyjnych nr. częsci - patrz rysunek w moim drugim poście, tak więc wszystko jasne a tych fachowców z ASO to do krów oprzątania zagonić a nie powarznymi samochodami się zajmowć, jak nawet po ETCE się poruszać nie potrafią - mówię to ja amator Audi wszystkie te rysunki pochodzą z oryginalnej legalnej wersji ETKA i są udostępnione grzecznościowo przez lokane ASO - pozdrawiam zainteresowanych