Treść opublikowana przez Bogumił
-
[ALL B5] Audi a4 Avant 1.9TDI podlasie
No to Kolego masz zajefajną kierę z S-Line (świetnie leży w dłoniach - od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany na taką)
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
to u mnie ten "grzybek", który u Ciebie jest dołączany na czas tankowania ja mam na stałe przykręcony - bez problemu tankuję gaz i benzynę.
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Jeżeli to jest ta końcówka na zdjęciu, o której piszecie - to ten element jest u mnie przykręcony na stałe (też mam wlew przy korku od benzyny).
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
O jakiej końcówce piszecie? Bo za bardzo nie wiem o co chodzi - ja żadnych końcówek nie mam tylko zakrętkę na zawór.
-
Pytanie o Mercedes-Benz model W211
Witam wszystkich, może ktoś z szanownych Forumowiczów miał kontakt z Mercem W211 rocznik 2003 2,7l diesel. Otóż znajomy zakupił taki samochód, a że nie zapoznał się z instrukcją obsługi to zaczął wciskać wszystkie guziki na kokpicie i z tego urodziły się takie problemy: 1. Ten model ma strefową klimatyzację, jak klima działa to z przodu chłodzi a z tyłu bucha gorące powietrze - jak pozbyć się tego problemu (gorącego powietrza przy działającej klimie )? 2. Nie działa radio, ani cd. Jednego dnia wszystko działało a na drugi dzień żadnej reakcji nie było na włączenie sprzętu - tylko pojawiło się na wyświetlaczu 6 kresek, które po jakimś czasie znikają. Czy w fabrycznych modelach sprzętu audio w Mercedesie też są jakieś kody? Jeżeli tak to gdzie mogą być zapisane (może być to jakaś sekwencja z nr VIN)?
-
[B5 AWM] Po chipsie-co jest nie tak z gazem???
Skoro jest słaby też na benzynie to czy próbowałeś podpiąć VAG?
-
[ALL B5] Czujnik ABS
A czy przy odpięciu przegubów zewnętrznych (mechanik wymieniał mi manżety) odpinać trzeba jakieś czujniki ABS (nie wyskakuje, żaden błąd układu hamulcowego)? Bo ostatnio miałem trzy ostre hamowania awaryjne (co prawda było bardzo gorąco na drodze - rozgrzany asfalt) i stwierdziłem, że zablokowały mi się koła - ABS nie zadziałał. Czy na to, że nie zapracował ABS mógł mieć wpływ rozgrzany asfalt, czy jakaś mechaniczna usterka układu?
-
[B5 ADR] Stuki w zawieszeniu
A gałki były sprawdzane?
-
[B6 AMB] Usunięty zbiornik węgla aktywnego.
udy samochód dobrze Tobie działa bez tego zaworu? Bo u mnie VAG wskazuje błąd tego zaworu i zastanawiam się czy jest to istotne do samej jazdy i ewentualnej awaryjności?
-
[B6 BFB] Audi A4 B6 1.8Turbo Quattro ;) Felga 18'', foto str 1
Fajna bryka, dobry silnik i odpowiednie alternatywne paliwo ogólnie farciarz z Ciebie, że kupiłeś samochód z "pewnego" źródła a nie od handlarza.
-
[B5 AFN] Czy wymieniać wszystkie wahacze
Miałem luz na dolnym wahaczu i wpadłem na pomysł, że wymienię wszystkie kości, ale mechanik mi odradził stwierdzając "..po co wymieniać wszystkie jak tylko jeden ma luz, ale jak pan chce to ja mogę wymienić wszystkie i skubnąć pana na większą kasę - tylko po co?.." I dzięki tej radzie wymieniłem wahacz na, którym był luz, więc uważam, że nie ma sensu robić pozostałych skoro są dobre.
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Piszemy o samochodach 12-15letnich nie wierzę, że na żadnym z nich nie pojawiły się gdzie nie gdzie ogniska rdzy na karoserii. Więc stwierdzenie, że nie jest wykluczone, że pojawi się rdza przy wlewie jakoś mnie nie przekonuje do tego aby tam nie montować zaworu. A co do obijania pistoletem, to tankujący by musiał być bardzo złośliwy aby z dużą siłą uderzyć w bok samochodu - jeszcze jak jeżdżę na gazie taka sytuacja mi się nie przytrafiła. W związku z powyższym ja jestem za montażem przy wlewie.
-
[B5 ADR] Klekotanie silnika
Jest kilka wątków na temat klekotania silników benzynowych trzeba poszukać. A najlepiej jeżeli już chcesz jakąś odpowiedź to zamieść nagranie tego dźwięku w wątku, bo stwierdzenie, że "...zaczyna strasznie klekotać.." jest mało precyzyjne. Skąd dochodzi klekotanie? Czy na wyższych obrotach też klekocze? Czy kiedyś przestaje klekotać, jeżeli tak to w jakich warunkach?
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
Montuj wlew przy korku od benzyny, instalatorowi nie chce się robić i ściemnia - pistolet od LPG jest tak wykonany, że "zaczepia" się go na wewnętrznej stronie kołnierza zaworu, więc przy tak wykonanym wlewie nie ma możliwości nie zapiąć go przy tankowaniu. A jak przyjdzie Tobie tankować samochód poza granicami kraju to nie będziesz musiał cudować i klękać przed nim aby nalać do niego gazu . Montuj przy korku od benzyny - ja też tak mam.
-
[B6 AVF] Naprawa maglownicy, Łódź - Warsztat Dynamica
No to będziesz miał nowiusieńką maglownicę - szczęście w nieszczęściu.
-
[B5 AWT] Rzęzi, czy to łańcuszek?[filmik]
Ja nie mam przekonania do tych "płukaczy", kiedyś takim cudem (zgodnie z instrukcją) przepłukałem silnik i potem żałowałem, że to zrobiłem bo samochód zaczął mi popalać olej.
-
[B5 AWT] Rzęzi, czy to łańcuszek?[filmik]
Ale człowieku masz syf w komorze - poprzedni właściciel chyba ostro oszczędzał na wymianach oleju. Co prawda ja śmigam na gazie ale jak zdejmę pokrywę to wszystko "lśni" żadnego nagaru u mnie nie ma. Ja bym najpierw w pierwszej kolejności wyczyścił wszystko z nagaru (co się uda po zdjęciu dekla) następnie bym wymienił olej, po pewnym czasie bym sprawdził jak oczyściła się komora po przejechaniu iluś tam km. Wymieniałeś olej w nim? Nie powinno się jeździć na "przepracowanym" oleju silnikowym bo taka "substancja" raczej nie ma właściwych zdolności smarujących.
-
[B5 AWT] Rzęzi, czy to łańcuszek?[filmik]
Rozrząd jest niczym innym jak "automatyką" sterującą kolejność zamykania i otwierania zaworów na cylindrach - nie ma nic bezpośrednio wspólnego z przełożeniem momentu obrotowego na koła (drogę). Jedynie co pasek czy łańcuch mogą być bardziej "zużyty" w wyniku ostrej jazdy na wysokich obrotach, gdzie wałki rozrządu muszą dość szybko się obracać a co za tym idzie w kość dostają elementy związane z "napędzaniem" ich. A tak jak ktoś coś ciężkiego ciągał to bym prędzej liczył na zużyte sprzęgło.
-
[ALL B6] Spadek mocy po włączeniu klimatyzacji.
Ale czy szybko zostaje powietrze schłodzone w środku samochodu gdy działa klima? Pogorszenie sprawności chłodniczej będzie jednoznaczne ze zużyciem się sprężarki - wolniejsze chłodzenie, a nie spadek mocy silnika - po prostu aby napędzić sprężarkę od klimy trzeba trochę "poświęcić" mocy z silnika.
-
[B5 AWT] Rzęzi, czy to łańcuszek?[filmik]
Jak dla mnie to popychacze klepią, ale za to silnik masz czyściutki.
-
[ALL B6] Spadek mocy po włączeniu klimatyzacji.
U mnie jest spadek mocy, gdy śmiga klima i to bez względu czy ruszam czy jadę. Ostatnio podpinałem VAG i nic oprócz sporadycznego błędu czujnika temperatury silnika i zaworu od węgla aktywnego nie wyskakiwało, więc twierdzę, że spadek mocy przy działającej klimie to norma.
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy plus napinacz wymiana bez sciagania przodu??
Da się wymienić, nawet na Naszym Forum ktoś w jakimś wątku zamieścił film jak (chyba) Holendrzy wymieniają cały rozrząd bez demontażu przodu (razem z napinaczem). Co prawda dość brutalnie to wyglądało w pewnych momentach, ale dali radę.
-
[B5 ADP] Auto nie odpala.
Jak kolega ma zalać świece skoro jemu pompa nie działa?
-
[B5 ADR] Środek do odgrzybiania klimy
No właśnie też słyszałem niepochlebne opinie o tych środkach, że niby są "nieprzyjazne" dla wszelkich elementów (części) samochodowych - zwłaszcza części elektrycznych.
-
[B5 AFN] Brzydkie Avaciątko By MaxsteRR.
Samochód jak samochód ładny, ale zdjęcia są zajefajne. Kolega jakim aparatem cyka tak piękne zdjęcia?