Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B5 ABC] Wywala "wode" ze zbiorniczka wyrównaczego (jak odpowietrzyć układ chłodzenia)??
Idziesz w dobrym kierunku,Zdejmij opaskę z węża który jest nałożony na rurkę od nagrzewnicy (ten który ma dziurkę)Zsuń ten wąż z rurki do momentu w którym zacznie uchodzić przez tą dziurke.Możesz wtedy pogazować troche jak będzie leciał tylko płyn to masz odpowietrzony układ i powinno lecieć ciepłe powietrze przez nawiewy.Z tyłu głowicy nie ma nic do odpowietrzania nie ruszaj tej śruby.
-
[B7 BLB] Silnik zaczął szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu
Mam podobne objawy czasami jak dojeżdżam do skrzyżowania na luzie i hamuje to obroty spadają i zaczyna trząść silnikiem przez moment po tym zaraz przechodzi .Czytałem na forum że wielu ma tak samo.Raz dolałem na pełny zbiornik dodatku do paliwa było lepiej. Z tego co czytałem może to być problem z wałkami wyrównoważającymi .Jaki masz przebieg?
-
[B6 BEX] Niegasnące światła cofania
Wygląda to na czujnik wstecznego,zdejmij z niego przewody jak zgasną światła cofania to na pewno czujnik.Jest on wkręcony w skrzyni biegów.
-
[B5 AFN] Twardy Hamulec
Po wejściu do auta naciśnij pedał hamulca i odpal silnik jak wciągnie pedał do dołu to serwo masz sprawne.Napisz jaka jest skuteczność hamulców hamuje czy nie?.
-
[ALL B7] Czym odczyścić wylany olej w bagażniku ?
Podjedż do fachowców od prania tapicerki ,dywanów oni powinni pomóc,
-
[B5 ADR] Pompka spryskiwacza - jak naprawic
Pociąg ją do góry od dołu jest króciec który wchodzi do zbiorniczka jak będziesz szarpał na boki to możesz go połamać.
-
[B5 1Z] Jak Zimny pali od strzala ale nierówno przez chwile chodzi i szary dymek puszcza
Nie wiem jaki masz przebieg ale może sprawdż jakie masz ciśnienie na cylindrach.
-
[B5 AFN] Końcówka drążka
Jak masz zamiar zmienić końcówki to upewnij się czy drążki nie mają luzu one na końcu w miejscu gdzie łączą się z listwą kierowniczą mają przeguby kulowe tam się wyrabiają .Sprawdż bo faktycznie po co robić dwa razy tą samą robote.
-
[B5 ADR] Nie mogę wrzucić żadnego biegu
Wyłącz silnik i zobacz czy biegi wchodzą, jeśli wchodzą to mechanizm zmiany biegów jest ok,następnie wrzuć jakiś bieg wciśnij sprzęgło i odpal silnik zobacz co się będzie działo .Wtedy będziesz mógł stwierdzić czy sprzęgło jest ok.Opisz tu te reakcje.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Z tym masz racje ale to dotyczy wody, i nie ukł. hamulcowego.
-
[ALL B7] Piszcząca tylna wycieraczka
Racja mój błąd myślałem o przednich wycieraczkach,z tyłu ramie wycieraczki jest osadzone bezpośrednio na osi silniczka.
-
[ALL B7] Piszcząca tylna wycieraczka
Może najpierw odkręć ramie wycieraczki i popsikaj na samą ośke.
-
[ALL B7] Piszcząca tylna wycieraczka
Popsikaj WD 40 na ośke wycieraczki może to coś da,jeśli jest tam dostęp to popsikaj również na ramie mechanizmu na jego końcówki tam są takie kule w plastiku.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Ja się dostosuje sobota lub niedziela pasuje.Czekamy na innych.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Miły absolutnie nikt cię nie chce zgnoić ,błędnie to odebrałeś chcemy ci pomóc.Sam pomyśl skoro ciśnienie w pompie pcha płyn (łącznie z powietrzem jeśli jest )zapowietrzony to to wszystko idzie do zacisku lub cylinderka hamulcowego i dlatego tam znajduje się odpowietrznik który musisz lekko odkręcić żeby wyszło powietrze, to wszystko na wciśniętym pedale hamulca,możesz go puścić dopiero jak dokręcisz odpowietrznik.Powodzenia przy pracy.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
[br]Dopisany: 10 Luty 2009, 17:47_________________________________________________Kontrolka jest ,ale zwykle bywa tak że zanim wyłączysz silnik i wyrzucisz z biegu na luz to jest już za póżno.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Może ja czegoś nie rozumiem ale sam napisałeś (odpowietrzenie układu hamulcowego wymaga pracy zespołowej dwóch osób z czego jedna naciska pedał hamulca pompując płyn do zacisków a druga osoba odkręca odpowietrznik przy zacisku usuwając w ten sposób powietrze) i to jest prawda .Jedyna jaką znam na odpowietrzenie.Jeśli tylko wymieniałeś klocki nie musisz ukł,ham.odpowietrzać.Ale odpowietrzyć poprzez samo naciskanie hamulca co ma ponoć wypchnąć płyn do zbiorniczka to naprawdę bzdura.Nie denerwuj się ale on ci dobrze napisał.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Leeds jest ok. tylko ustalmy kiedy? czekam na propozycje.Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Układ hamulcowy sam się nie odpowietrzy ,musisz go odpowietrzyć i na pewno nie w ten sposób który opisujesz.Przeczytaj zapowietrzony ukł.ham.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Może być Manchester może być Leeds jestem zainteresowany.Mieszkam w Bradford.Najlepiej wypośrodkować żeby nie było za daleko każdemu z nas.Zapytam Iwadrian może będzie chętny on też tu mieszka.Może piszmy w tym wątku Leeds,Liverpool,Manchester to w środku wyspy może będzie więcej chętnych.
-
[B7 BKE] cykaja zawory czy wtryski?
Zależy jaki masz przebieg,może słychać hydroregulatory na wałku rozrządu?.
-
[B5 1Z] Pasek wielorowkowy
Duże znaczenie ma producent paska.Ja po wymianie paska zmieniłem go po około 1200 km na polecany przez producenta nie był wiele droższy ale teraz mam spokój.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
A co podaje sygnał do abs jak jest obciążony samochód?
-
[ALL B5] Dźwięk podczas hamowania
Może kupiłeś klocki marnej jakości.Te gorszej jakości potrafią piszczeć ,skrzypieć ,hałasować przy hamowaniu.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Korektor ten ustala siłe hamowania w zależności od ciężaru jakim auto jest obciążone,tzn więcej osób w autku to i siła hamowania musi być większa.Jest on przy tylnej osi idą do niego przewody hamulcowe z tylnych kół,zajrzyj pod auto na pewno znajdziesz .