Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B5 AFB] Półoś - ile to kosztuje ?
Dlaczego chcesz wymieniać całą półoś taniej jest zmienić przegub.Kpl półoś składa sie z przegubu wewnętrznego ,półosi i przegubu zewnętrznego pomijając osłony ,taśmy zaciskowe itd.najważniejsze masz opisane dobrze sprawdż co chcesz wymienić.Możesz zredukować koszty.
-
[ALL B6] Przesunięcie rozrządu - przyczyny i konsekwencje ?
Odpalanie na pych : auto nie chce zapalić ,akumulator już nie ma mocy wyczerpał sie., Ktoś pcha auto i rozpędza je ,ty wtedy jako kierowca( oczywiście auto jest pchane na luzie) włączasz przeważnie drugi bieg puszczasz sprzęgło nastepuje obracanie wałem korbowym w silniku i autko zapala lub nie.,albo jest holowane i takie same ruchy przy tym wykonujesz i efekt jest identyczny ,jeżeli czujesz że zapalił wciśnij od razu sprzęgło ,silnik będzie dalej pracował ale auto nie będzie jechało samo .Unikaj takiego zapalania .Sam musi odpalać.[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 01:45_________________________________________________Żeby zgłosić reklamacje paliwa musisz posiadać paragon,rachunek z danej stacji paliw w której tankowałaś.Wtedy po zgłoszeniu reklamacji powinni wezwać eksperta który sprawdzi właściwości paliwa Jak będzie żle to chyba sąd ale dokładnie tej kwesti nie znam.
-
[B5 AHL] Proszę o poradę - uszczelka pod głowicę
Dopóki olej nie będzie miał koloru kawy z mlekiem nic nie ruszaj z uszczelką,chyba że zacznie pracować nierówno tak jakby jeden cylinder nie pracował lub zacznie gotować w zbiorniku wyrównawczym.To są typowe objawy walniętej uszczelki pod głowicą.
-
[ALL B6] Przesunięcie rozrządu - przyczyny i konsekwencje ?
Chyba nie skumałeś jak pisał o odpalaniu na pych chodzi o to że jak byś odpalał na pych to istnieje prawdopodobieństwo że rozrząd może się przestawić, więc unikaj jak ognia odpalania na pych.
-
[ALL B5] Koronki ABS
To jest raczej zbieg okoliczności.Przy wymianie tarcz i klocków nie można uszkodzić koronek .Sprawdż sobie czujnik od ABS lub kostki od przewodów czy są dobrze włożone może tam coś nie kontaktuje.
-
[ALL B5] Pękający lakier
Ok.mógł tak zrobić jak piszesz tylko jak wytłumaczysz popękany lakier na dachu.
-
[ALL B5] Pękający lakier
Twój problem może być bardziej złożony i skomplikowany.Nie wiadomo co było robione wcześniej na dachu ,może były użyte inne środki lakiernicze i nastąpiła reakcja chemiczna. Znam takie przypadki że prawie po miesiącu lakier popękał i wyglądał jak skóra na starym człowieku.Napewno musisz atakować lakiernika teraz to też jego problem.
-
[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach
Do odkręcenia filtra oleju prawdopodobnie będziesz potrzebował klucza .Przed założeniem nowego filtra posmaruj gumke na górze filtra olejem i mocno dokręć go ręka.Cała reszta tak jak napisali koledzy wcześniej.
-
[B5 1Z] Paląca sie konrolka ładowania po odpaleniu
Masz racje to coś z alternatorem,powinna zgasnąć sama bez dodawania gazu.Sprawdż ładowanie.Moz wystarczy zmienić regulator napięcia chociaż czasami i to nie pomaga.Miałem taki problem dawno temu ,dopiero po wymianie alternatora było ok.Kupiłem go na szrocie za 1/4 wartości zregenerowania mojego.Dotyczyło to innego modelu audi niż ten który mam obecnie.
-
[B7 BPW] Jak naładować akumulator ?
Jak jedziesz to ładuje , na krótkiej trasie podładuje ale jak zrobisz dłuzszą trase to go naładuje.
-
[ALL B5] Dziwne szuranie
Zdejmij tylne koła i obejrzyj klocki od wewnątrz mogą być zjechane bardziej jak te od zewnątrz. i Jak oglądasz klocki przez otwory w feldze to wygląda że jeszcze coś tam jest a od wewnątrz mogą być już same blachy.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
U dołu silnika ,musisz zdjąć miske olejową.
-
[B7 BLB] Problem ze skręcaniem
Ja nie mam ,sprawdziłem przy wymianie rozrządu.Koleś ma taką samą jak ja ,ten sam model i też nie ma.Nie wiem gdzie jest róznica.Jest napewno w B6.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Jaro dopiero teraz przeczytałem o twojej akcji jak jeżeli można jeszcze to jestem jak najbardziej za.Napisz mi prosze co , jak i komu moge przesłać swoje dane i jakie.Prosze o szczegóły.Napewno jeszcze wielu użytkowników chciałoby się dołączyć.Mam B7 z przebiegiem 220 tys.jeszcze tak głośno nie chodzi jak u moich dwóch kumpli z takimi samymi B7.Obecnie jesteśmy w UK. ale może i nam to pomoże.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2009, 23:39_________________________________________________Mam dodatkowe pytanie zapobiegawczo ,kto wie ile kosztuje pompa olejowa i zębatki oraz zna nr. tych części oraz zestaw wałków i całej reszty do tego która jest potrzebna. Jak audi się wypnie na nas to trzeba coś z tym robić.Jestem załamany tym samochodem miałem wcześniej wiele aut wśród nich były też audi starsze, były to niezawodne auta to teraz to chała ciągle coś się dzieje.Myślałem że jak kupie 3 letnie audi to będe jak w raju .Nadmieniam że ostatnie 3 lata jeżdziłem Toyotą Cariną 14 letnią bo na taką mnie było stać jak tu do Angli przyjechałem .Cały ten okres jeżdziłem bez zadnych napraw.Tylko wymiana oleju filtrów i raz klocków ham.Przegląd przechodziła za każdym razem ,dodam że z zawodu jestem mech.sam. i dbam o swój sprzęt.
-
[B5 AFN] Zapowietrzone wspomaganie PROBLEM ROZWIAZANY!!!
To że przegonisz auto na trasie to raczej ci nic nie da.Próbuj dalej robić tak jak poprzednio ,kręć sterem do oporu w prawo i w lewo.Sprawdż ilość płynu w zbiorniczku oraz naciąg paska i sam pasek.Jeżeli to nie pomoże to chyba coś z pompą.
-
[ALL B7] Reflektory mi parują - auto na gwarancji - czy to norma w Audi ?
Jak pisałem wczesniej zdjąłem ten dekielek z tyłu lampy i teraz jest ok.Wydaje mi się że tu chodzi o odpowietrznik,bo jak powietrze dochodzi to lampa nie paruje.
-
[B6 AVF] kupno opon czy felg 17 czy 16
Kupiłem drugi kpl. alusów w dobrej cenie,oryginalne 16.Dokupiłem opony zimowe i pozostaje tylko wymiana całych kól.Policz na zime zmiana opon i na wiosne znowu to się chyba nieopłaca.Lepiej kup drugi kpl kół.
-
[ALL B7] Reflektory mi parują - auto na gwarancji - czy to norma w Audi ?
Mam takie same lampy jak ty i też B7 ,mi paruje lewa lampa.Zdjąłem pokrywke tą z tyłu lampy zobacze co się będzie działo.
-
[B7 BLB] Problem ze skręcaniem
Sprzęgiełko na alternatorze występuje w B6 w B7 go nie ma.Mam taką samą jak kolega z tego samego roku i nie występuje.Wydaje mi się że chodziło tu o napinacz paska.
-
[B5 ADR] Auto z kierownica z prawej strony
Jeżeli chodzi o części do rozrządu czy silnika i to wszystko jest takie same.Co do przeróbki to przerabiałem dwie renówki ,są zarejestrowane i chodzą jak należy jak nie powiem że to anglik to nikt się nie kapnie.Instalacje elektryczną przedłużałem nic nie wymieniałem .
-
[B5 AVG] Brak wspomagania na wolnych obrotach
Sprawdż ilość płynu jesli jest ok sprawdż naciąg paska może jest za lużny dalej to chyba pompa została.
-
[B5 ABC] Zarzuca tyłem
Amorki raz a w jakim stanie są oponki z tyłu? .W audi lepiej mieć gorsze z przodu jak z tyłu,przekonałem się kiedyś o tym na swoim przykładzie.Miałem słabe z tyłu i super z przodu tak jak opisujesz przy zmianie nawierzchni tak mnie majtneło że skończyłem w rowie,było to pod koniec zimy.Tył jest lekki i łatwo traci przyczepność.
-
[B5 AFN] Wymiana sprężyn (ściągacze)
Jak chcesz kupić ściągacze gdzieś w sklepie to one są uniwersalne ,mam takie i stosuje je do wszystkich aut z którymi mam do czynienia.Jeżeli spotkasz różne weż te które są mają dłuższe śruby.
-
[B5 AFN] Ciężko pali rano
Taż stawiałbym na świece w poprzedniej miałem podobny problem i były to świece u mnie dwie nie grzały ciężko palił a jak zapalił to chwille pracował nierówno.Po wymianie świeczek jak ręką odjął.Jak byś wymieniał świeczki to kpl.
-
[B5 ADR] Kontrolka AIRBAG - co tym razem ?
Jak będziesz kasował błąd (gasił kontrolke) zapisz sobie kod błędu.Na forum ktoś ci przetłumaczy to na normalny język i będziesz wiedział czego szukać.Ja gasiłem 4 razy i codziennie rano przy odpalaniu nie gasła.Nie mam Vaga więc płaciłem ,ostatnim razem spec się zlitował i podał mi kod błędu po tym doszedłem ż kostka pod siedzeniem.Rozpiąłem popsikałem złożyłem Wygasiłem i mam narazie spokój.