Treść opublikowana przez Pawlo 2004
-
[ALL B6] Kluczyk 4D0 837 231A
Jeśli posiadasz ten kluczyk to jak rozłożysz go na dwie części to jest tam napisane na jakich częstotliwościach działa.
-
[B6 AWX] Pytanie w sprawie rozrządu
Sprawdzenie przebiegu jest wręcz niemożliwe Jeśli auto było sprowadzone z niemiec to moze uda ci się sprawdzić przebieg przez serwis audi (o ile auto było serwisowane) a mianowicie za pewna opłatą sprawdza ci czy były dokonywane jakieś naprawy czy tez wymiany części eksploatacyjnych, jeśli były to będzie w systemie data i przebieg przy jakim to było robione, czyli jak znajdą wpis, ze przy np. przebiegu 238tys były wymieniane klocki w 2008 roku tzn. ze twój licznik jest skręcony o te 200 tys minimum to tylko taki przykład. Jeśli masz ksiązke to sprawdzą ci czy wpisy pokrywaja sie z tymi które są zawarte w systemie. Niech się moze wypowiedzą jeszcze inni klubowicze którzy sprawdzali juz przebieg w ASO ta metodą.
-
[B6 AWX] Pytanie w sprawie rozrządu
Jeśli ten przebieg jest cofany to koleś który to robił to juz bardziej po bandzie nie mógł pojechać no chyba ze na 0 km A z drugiej strony jeśli opony maja ten sam rok produkcji co auto i kolo który go sprzedawał jest az tak pewny ze na umowie pisze ze w przypadku sprawdzenia ze auto ma większy przebieg moze oddać całą kase to to daje troche do myślenia ale moze kolo nie jest głupi i wie ze przebiegu nie idzie sprawdzić tak naprawde dokładnie i dlatego tak napisał w umowie Tak więc cięzka sprawa. Trzeba tez pamiętać ze A4 B6 do 2003 roku były bardziej podatne na ścieranie przycisków od szyb, klimy, wł świateł bo dopiero od 2003 zmienili materiały które juz się tak nie zużywały. Dokładnie tak jak pisze kolega, pasek po takim przebiegu nie ma prawa tak wyglądać i to daje do myslenia Mój ma 90 tys od ostatniej wymiany i wygląda jak nowy a ten jest w stanie tragicznym. Najlepiej wymień cały kompletny rozrząd będziesz spał spokojnie, albo jedz do kolesia i go postrasz ze sprawdziłeś przebieg i chcesz oddać auta, ciekawe jak zareaguje
-
[B6 AWX] Odchodzi boczna listwa przednich drzwi
Czyli pozostaje ci zerwanie (czyt. odcięcie) listwy, wyczyszczenie z pozostałości taśmy dwustronnej na listwie jak i na drzwiach i dopiero potem naklejenie jej spowrotem. Przy zcinaniu listwy trzeba pamiętać o tych plastikowych bolcach stabilizujących zeby ich tez nie odciąć. Znacznie utrudni to przyklejenie listwy w odpowiednim miejscu ale to nie znaczy ze jest to niemożliwe
-
[B6 AWX] Odchodzi boczna listwa przednich drzwi
Zalezy o jakiej listwie kolega mówi bo jeśli o tej na samym dole to ona jest przykręcona od wewnątrz ale nie jest przyklejona na zadną taśmę. Co do listwy ozdobnej tej na środkowej części drzwi to jest ona przyklejona tylko i wyłącznie na taśmę dwustronną i nie jest na 100% przykręcana ma tylko kilka plastikowych bolcy które służą do prawidłowego przyklejenia jej na drzwi ponieważ w drzwiach są dziurki uszykowane do tych bolczyków. (w zaden sposób nie trzymają listwy, tylko stabilizują wysokość w trakcie przyklejania) Jeżeli masz problem z dolną listwą to ją odkręć (śrubki widoczne po otwarciu drzwi) i wysuń, wtedy zobaczysz co sie stało. Jeśli masz jednak problem z tą druga listwą sugeruje zerwanie jej całej, oczyszczenie z taśmy i naklejenie ponownie to zapewni ze nic nie będzie odstawać ani się odklejać (podklejanie tego kawałeczka który odstaje nic nie da) Odcięcie listwy z drzwi przez osobę która tego nigdy nie robiła proponuje sobie odpuścić, lepiej udaj się do np. lakiernika, chłopaki zrobią ci to w kilkanaście minut włacznie z przyklejeniem na nowo i zapewne nie zabiorą więcej niz 20 złoty. Pozdro
-
[ALL B7] Zakup wycieraczek
Trzeba zamawiać bo w ASO wołają 160 zł za te wycieraki
-
Tylne światła LED do Audi A4 B7
To bedzie pierwsza rzecz którą będę rezał po zakupie B7 Te lampy rozkładaja mnie na łopadki. Mozesz napisac jaki jest przybliżony koszt tej imprezy nie licząc oczywiście swojej pracy i czasu. Pewnie duza rolę gra tutaj sprawa kupna ori lamp od A6, na allegro około 1000 trzeba liczyć ale za 700zł tez znalazłem. A jak juz mamy te lampy to jakie koszty nas czekaja dalej?? Pozostaje tylko kwestia chęci czy coś jeszcze?
-
[B6 AVF] Ponownie temat tylnego oświetlenia kabiny
Taka mała rzecz a jak cieszy akjam dzięki koledze bobusiek masz numer tego elementu. Taki mały updata zeby był bardziej widoczny dla potomnych Diody w lampke oświetlającą konsole >>> 8E0 919 063A <<<
-
[ALL B7] Klapa bagażnika-od jakiego to typu?
Hmm... jak juz pisałem wyżej klapa od s-line jest ładniejsza ale zeby przekładac ja tylko dlatego ze ma to przetłoczenie to głęboko bym sie zastanawiał. Wolałbym zainwestowac w bardziej widoczne elementy takie jak np zderzak od s-line lub gril itp no chyba ze juz to wszystko masz to ok
-
[B7 ASB] Nowe wozidło 3,0 Tdi 233ps DPF by Patrox
Fura kox to tyle na temat autka Opony 235 chyba będą najlepsze chociaz ja mam takie u siebie tylko ze na 17" ale i tak 235 to najrozsądniejsze rozwiązanie Sam zamierza kupić furke z tym silnikiem, bedzie jazda
-
[B6 AVF] Ponownie temat tylnego oświetlenia kabiny
Szukałem tego na forum bo wiem ze gdzieś juz było pisane na ten temat ale nie moge znaleźć To jest jedna malutka część wielkości 1/4 pudełka zapałek z dwoma kabelkami które wpinasz w uszykowane juz originalnie miejsce tkz. plug&play. wystarczy tylko przewiercić 2 dziurki (miejsce jest zaznaczone) Na moje na 100% będzie pasić do B7 Ps. Ja tez nie miałem nr tej częsci, w serwisie powiedziałem, ze chce diody które oświetlają konsole i znaleźliśmy je ETCE tak więc napewno nie będziesz miał z tym problemu
-
[B6 AVF] Ponownie temat tylnego oświetlenia kabiny
HiRide rezał i nawet mu to wyszło ale chyba fotostory nie zrobił, najlepiej jak się sam wypowie co gdzie i jak
-
[ALL B7] Klapa bagażnika-od jakiego to typu?
Ale chcesz wymienić tą klape tylko dlatego ze jest ładniejsza czy ta co teraz masz jest pogięta czy coś innego?
-
[B6 AVF] Wymiana żarówek w liczniku
O silnika powinna sie palić do czasu az nie odpalisz auta a co do kontrolki pasów to mi tez sie nie zapoala bo nie mam tej opcji przypominania o zapięciu pasów więc moze masz tak samo
-
[B6 AVF] Ponownie temat tylnego oświetlenia kabiny
do przodu w serwisie zamawiasz tylko wkład za ok 50 zł i podłączasz wszystko sam bo wszystko jest juz tam uszykowane, pozostaje ci tylko przewiercić dziurki. Tez jest naznaczone miejsce gdzie masz to zrobić jakby co Czyli jednym słowem łatwizna, 15 min roboty
-
[ALL B6] Uszy w bagażniku do mocowania siatki
Na moje to w podłodze, pod wykładzina powinny byc dziury do zamocowania tych uchwytów tak więc ściągnij wykładzine i zobaczysz co i jak.
-
[ALL B7] Klapa bagażnika-od jakiego to typu?
Jeśli chodzi ci o to czy bedzie pasować to daje sobie głowe odciąć ze tak
-
[ALL B7] Klapa bagażnika-od jakiego to typu?
I sprawa rozwiązana
-
choinkowóz najlepszy!!! rs4
No comment
-
[B6 AVF] Problem ze schowkiem
To ja mój schowek zakluczam i nie tykam tak będzie najlepiej od ponad roku cięzko chodzi ale zawias jeszcze mam cały i mam nadzieje ze tak zostanie. Przy otwieraniu nie dociskam drzwiczek zeby się szybciej otwarły tylko czekam te 5 sekund az same sie do końca otworż i wtedy zabieram co chce, tak chyba najlepiej dopóki zawias jest jeszcze cały. Poprostu bez nerwów
-
[ALL B6] Trzeszczące plastiki
No mi cos tam delikatnie skrzypi od jakiegoś miesiąca koło licznika ale nie wiem co dokładnie, juz chciałem wyjmować licznik i tam zaglądnąć ale jakoś nie mam podejscia.
-
[ALL B6] Niedziałające spryskiwacze
Jak z tesco do -17 stopni tzn. ze przy -8 zamarznie
-
Dziwne mocowanie wycieraczek w A4 B6
U mnie w ASO (Leszno WLKP) zawołali 150zł za komplet skurczybyki
-
[ALL B7] Klapa bagażnika-od jakiego to typu?
nie mam B& ale z tego co zaopserwowałem to takie klapy mają A4 z zewnętrznym pakietem s-line Dodam ze o niebo lepiej wygląda tył B7 z taka klapą
-
[ALL B6] Uszy w bagażniku do mocowania siatki
A były B6 które tych chromowanych uchwytów w bagażniku nie miały?