Treść opublikowana przez pre_pl
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
http://moto.allegro.pl/item150259900_oryginalny_czujnik_temperatury_vw_audi_skoda_seat.html taaaki ? numer : 078 919 501 B wycofany w sierpniu 2002 użyj jako części zastępczej : 059 919 501 A (zielony)
-
Intercooler od ARL-a do AFN-a
niestety nie moge napisać, bo dowiedziałem się jakie to jest tylko pod warunkiem, że nie będę paplał. Normalnie niestety firma która mi robi nie mówi tego nikomu. Zresztą to i tak stek literek i cyferek. Jak już będę miał zamontowane to prędzej mogę paplać ewentualnie na prv A co do innego ułożenia silnika, chyba nie powinno być problemem wsadzenie większego turbo? Na przykład tego z Merca 2.7? ok, już wiem co u Ciebie będzie grane i w jakie moce uderzasz powodzenia Żeby nie offtopikować, ja sądzę, że w zależności jaki jest cel (moc, moment) to taka turbina może być dobrym wyborem.
-
Intercooler od ARL-a do AFN-a
na jakie ? pamietaj, że u Ciebie inaczej silnik leży...
-
[B5 1Z] Kontrolka ładowania
o tym błędzie piszesz ? http://wiki.ross-tech.com/index.php/17911/P1503 17911/P1503 - Load signal from Alternator Term. DF: Range/Performance / Implausible Signal
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
eeee... większość z tego to zwykłe dbanie o auto... :064: A inny by jeździł, jeździł i jeździł... az kaplica...
-
[B5 95r.]Wymontowanie/zamontowanie popielniczke/Cb-radio
zobacz jak tutaj gostek rozwiązał problem : http://www.mercmania.pl/forum/topics17/1058,15.htm#32704 http://www.mercmania.pl/forum/topics17/1058,15.htm#32746 pomysł według mnie masz fajny Myśle, że dałoby radę schować tam tylko panel, a gdzieś indziej resztę (wnętrzności).
-
Rozdzielacz na dwie żółte kostki min-iso
może zapytaj gościa z allegro o to Tu jakiś rozdzielacz (aukcja): https://ssl.allegro.pl/item150069546_rozdzielacz_z_2_rca_na_4_rca_zobacz_i_wybierz_.html
-
[B5 1,9TDi AFN] ile oleju w skrzyni automatycznej?
w ELSIE jest to tak opisane : W Twoim silniku (AFN) występowały 3 rodzaje automatycznych skrzyń biegów : DFK z numerem 01NE DMX z numerem 01NE EPV z numerem 01NE Kod i numer skrzyni można wyczytać stąd : Kod literowy - strzałka 1 Numer - strzałka 2 Wygląda to mniej więcej tak: W skrzyni tej znajduje się 5.0 litrów oleju , można wymienić około 3.5 litrów. Generalnie w ASO chyba mówia, że się nie wymienia tam oleju, ale ludzie zajmujący się takimi skrzynkami zalecają wymianę, taką jak przewiduje producent skrzyni. Specyfikacja oleju : SAE 75 W90 (zielony kolor chyba) numer VAG : G 052 162
-
[B5 1Z 1996] Jak sprawdzic olej w skrzyni biegów
Tak jak mówi adadur, ja tylko dodam : Sprawdzić możesz wygiętym kawałkiem drutu :urban: Poziom oleju musi być tak 7mm poniżej otworu. I rysunek poglądowy : Pamietaj, że auto musi stać na równym podłożu.
-
[B5 2.5 TDi Avant Quattro] Moja A4
mało wyraźne zdjęcia, ale wygląda baaardzo przyzwoicie :mikolaj:
-
[B5 1.9TDI AFN] Moja A4
Mam nadzieję, że wszystko opiszesz. Mniam ! Do niczego nie można się przyczepić w aucie, oprócz tych piłek w siatce. hahahahaha
-
[B5 2.4] Kody vaga znaczenie: Fuel Trim
ok, temperatura jest wiec dobra. Ten bład oznacza po prostu to, że kiedy auto masz pod obciążeniem komputer wali za dużo paliwa. Wali dlatego ponieważ przepływomierz zmierzył masę powietrza, podaje wynik i ECU dozuje paliwo (wtedy w odpowiedniej ilości). Ale to powietrze zapewne gdzieś ucieka... Także musisz sprawdzić czy nie ma gdzieś nieszczelności w przewodach pomiędzy przepływką, a IC. Może problemem są intercoolery ?
-
[B5 AFB] Trudno odpala
w 2.5 silnikach nie jest tak jak w 1.9.... Poza tym przepływomierz sprawdza raczje się w grupie 008, nie 003... (wynik podajesz z grupy 003)
-
[B6 1.9TDi/AVF] Trudności z uruchomieniem silnika rano.
G62 źle poda temperaturę do kompa, więc może być zmieniona dawka paliwa... ale nie sądzę, że to jest przyczyna problemów u tobiego. tobi9988, a nie skacze Ci czasem wskazówka temperatury ? Trochę mało danych więc zgadywanie jest....
-
[B6 1.9TDi/AVF] Trudności z uruchomieniem silnika rano.
to jak sprawdzili tę różnicę 6 stopni ? :???: Może być czujnik temperatury właśnie (podaje temperaturę silnika do komputera) numer : 059 919 501 A A może zawór odpowietrzania paliwa ? lmatys ostatnio to przerabiał
-
[B5 2.4] Kody vaga znaczenie: Fuel Trim
jakbyś się zastosował do tego co koledzy napisali, to napisałbym to normalnymi literami Sprawdź najpierw temperaturę (możesz to odczytać z klimatronika, wszystko jest opisane na forum)
-
Jak sprawdzic czy centalny zamek sterowany jest tez z pilota
temat był poruszany na forum.... kody znajdziesz na naklejce (albo w dokumentach, albo we wnęce na koło zapasowe) zdekodować te kody możesz na przykład tutaj : http://igorweb.org/equidec/
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
ee noo panie, można zmienić godzinę przecież. Dla mnie żaden problem.
-
Sterwownik klimatyzacji
Jak miga, to oznacza że jest jakiś błąd. Ale tego błędu nie naprawisz wymieniająć panel Jeśli się mylę, to poprawiać mnie
-
[B6 1.9 AWX] Głośne terkotanie podczas ruszania kierownicą
Podczas manewrowania (zwłaszcza w hali garażowej) słychać bardzo głośne terkotanie. Po głębszej analizie okazuje się, że również słychać na postoju (chociaż mniej). Wydaje mi się, że również słyszę pasek od wspomagania. Raz zrobiłem test i mając otwartą maskę, jedna osoba na skręconych kołach powoli jechała, druga osoba obserwowała pasek. Widoczne były drgania, dość mocne. Moja diagnoza jest taka, że koło pasowe przy alternatorze poszłoooo ! Z tego co pamiętam (jakiś czas temu to sprawdzałem), to nie mogłem poruszać tym kółkiem w żadną stronę.... Słyszałem, że to dość "popularna" usterka i przy odpowiednich przebiegach to właściwie standard. To jest ten element : Wszystko złożone wygląda tak : Numer tego kółka : 06B 903 119 (literka) Jest tego trochę, tych literek jest w pip, także dokładnie jeszcze nie znam oznaczenia. Koszt tego małego gówna jest dość znaczny, ponad 300 zł. :neutral: Czy ktoś ma jakąś sugestię co do tego terkotania ? To jest tak głośne, że można nazwać właściwie klapaniem Może to nie to koło ?
-
uszkodzenie serwa
wiesz co, myśle że najpierw warto podłączyć pod VAG-Com. Zobaczyć czy wypluje jakimiś błędami. Poza tym, kiedy był wymieniany płyn hamulcowy ? Zalecane jest, żeby zrobić co 24 miesiące... A różnie z tym jest Płyn nie jest drogi w końcu, także warto wymienić. Trochę info na temat płynu : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=59328#59328
-
[B5 2.6 V6] A to moje A4...
micek, ta rura z tyłu to na kogo? I jeszcze ten napis.... Wiesz, 2.6 jakimś demonem szybkości nie jest. Ładny dźwiek V6 ma i owszem, ale chyba nie warto podkreślać to takimi "rurkami". Ta siatka... No jak Ci się podoba, ok (tylko coś poniszczone to chyba ?) Kołpaki też takie yhm... O tubie nie będę pisał, jak Ci gra ok.... Ładne wnętrze za to, czyste i nie zniszczone. Tylko ten dywanik śmiesznie wygląda, bo taki zagięty (on nie jest z papieru ? ). We wnętrzu mam tylko wrażenie, że kurz masz na kratkach. Jak wyczyścisz (jeśli to kurz, a nie fotka), to imho środek masz na 5 !
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
aj widzisz, miesza mi już się. Gadata i gadata. A to G2, a to G62, a to termostat 059 919 501 A (kolor zielony), może być też czarny (ale inny numer) http://moto.allegro.pl/item151467661_oryginalny_czujnik_temperatury_wody_vw_seat_skoda.html http://moto.allegro.pl/item150030757_czujnik_temperatury_vw_skoda_seat_nowy_oryginalny.html Umiejscowienie :
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
dwa razy http jest, trzeba usunąc
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
spuścić płyn chłodzący wykręć śruby mocujące 1 z 2 (krociec) zobaczysz wtedy termostat 4 obróć wtedy termostat o ćwierć obrotu w lewo, wtedy możesz go wyjąć