Treść opublikowana przez mateogda
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
Chyba się mylisz ! http://www.elpigaz.com/?p=/pl/menu/5/11/index
-
[B5 ANB] wypadające zapłony
Drogą eliminacji zostaje wtryskiwacz benzynowy drugiego cylindra, może wtyczka niezapięta lub ułamany kabel.
-
[B5 1.6 AHL] Dziwne objawy przy pierwszym przełączeniu na gaz
Filtry, zabrudzone tłoczki w elektrozaworwch, sensor ciśnienia....
-
[B5 ADR] Silnik przerywa
Jak chcesz zacząć od wydawania pieniędzy to zainwestuj najpierw w własnego vag'a, prędzej czy później i tak się przyda.
-
[B5 ARG] Prośba o analizę logów
Żeby ocenić przepływkę zrób dynamicznie 002, w 007 widać że przelewa mieszankę stąd 00561. Rozumiem z opisu, że auto niema LPG?
-
[B5 ADR] Rożnica w obrotach pomiedzy dwoma samochodami o tych samych silnikach
Jak to nie mają?? Normalnie nie mają, licznik pokazuje prędkość kątową na wyjściu skrzyni, a dopiero rozmiar kół przekłada się na prędkość rzeczywistą.
-
[B5 ADR] Silnik przerywa
Ronin ale czego tak naprawdę te filmiki mają dowodzić i jak udowodnić, że przed montażem LPG wcale nie było lepiej ?? Nieporozumienie jakieś !
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
Do Gdyni może ??
-
[B6 AMB 1.8TQ] Duży problem z zamontowaniem zbiornika w koło- jakies opcje?
Gazownik chyba powinien wiedzieć co ma robić żeby zamontować zbiornik, montowaliśmy taki walec w passacie 4MOTION i jakoś się udało. Nikt nie mówi, że będzie łatwo ale jest to wykonalne.
-
[B6 AMB 1.8TQ] Duży problem z zamontowaniem zbiornika w koło- jakies opcje?
Walec też wchodzi tylko trzeba się troche nagimnastykować i to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie, chyba że jesteś zdecydowany na grubsze rezanko podłogi bagażnika.
-
[B5 ADR] Wpływ instalacji gazowej na padanie sondy lambda
Sonda jest czujnikiem który się zużywa, więc każda kiedyś padnie. U mnie orginalna (pierwsza) padła przy 170 000 na liczniku, co było stwierdzone przed montażem gazu. Uniwersalnych nie poważam, więc kupiłem dydykowaną Bosch konkretnie do mojego silnika i nie narzekam.
-
[B5 ADR] Silnik przerywa
Jak niemasz własnego vag'a to znajć kogoś w okolicy kto Ci pomoże, bo jak chcesz sam rozwiązać problem to może być częściej potrzebny (może zawitaj na jakiś spot). Co do błędów to zawsze są istotne, trzeba zanotować choćby po to żeby można sprawdzić, które się powtórzą. Skoro masz sekwencję (w miarę możliwości) zrób też log z gr.008 (statyczny wystarczy).
-
[B5 ADR] Silnik przerywa
Przepraszam za OT ale na Twoje wypowiedzi Ronin na temat gazu to normalnie ręce opadają i to już nie pierwszy raz Skorpion sprawdź ciśnienie pompy paliwa i zrób logi z przepływomierza (nic nie piszesz o błędach?), napisz też czy na gazie jest tak całkiem ok, czy tak prawie i przedewszystkim jaką masz instalację.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Dokładnie!, wtedy siedze w domu.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Wróciłem, wróciłem ale niestety jak będzie słoneczko w weekend świecić to zabieram rodzinkę "na kemping", obiecałem !
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Zależy od pogody , ustaliliście jakieś miejsce?
-
Czy warto przełączać co jakiś czas na benzynę?
Sam fakt, że odpalasz i rozgrzewasz samochód na benzynie w zupełności wystarczy. Jak do tego czasami niespodziewanie gaz się skończy i trzeba podjechać parę kilometrów na benzynie to już wogóle jest dobrze.
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Niema znaczenia czy po angielsku czy węgiersku, bloki są tak samo oznaczone.
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Przepływka raczej ok, ale następnym razem jak robisz dynamiczne to ciągniesz przynajmniej do mocy maksymalnej, czyli 5300 dla ADP.
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Taka sugestia na podstawie statycznych z 004, mogę się mylić ale warto zajżeć...
-
[B5 AEB]swiece zapłonowe
Uszczelka pod pokrywą zaworów do wymiany..... było!
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Wyczyść przepustnice...
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Jeden z wtryskiwaczy może nie trzymać szczelności, popytaj mechaników w Twojej okolicy, kto sprawdza wtryski benzynowe (i za ile). Warto by też zrobić analizę spalin, pozwoli to ocenić wynik pracy silnika i przejżeć układ zapłonowy (kopułka + palec ?).
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
:doh1: mało wiarygodny sposób. Spalanie należy mierzyć jako srednią z całego zbiornika, bo według Twojego pomiaru wychodzi prawie 16l/100km. Jest wręcz nieprawdopodobne żeby przy takim spalaniu auto poprawnie chodziło.
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
[br]Dopisany: 03 Lipiec 2008, 21:51 _________________________________________________ Nie dojechał kartofel jeden Dorzuć 004 statycznie oraz 002 statycznie i dynamicznie dla oceny przepływomierza. Swoją drogą zastanawiam się od wczoraj, jak dokonałeś pomiaru skoro podajesz spalanie na 70 km?