Treść opublikowana przez soolek
-
[B7 BRD] Green Forfiter ;] zmartwychwstanie
Ale koza I do tego jeszcze sedan
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Ziom (Lewandów Duży ) Na osiedlu jest paru ślizgających się - dam Ci znać, jak będzie jakiś wyjazd pod Leroya/Ikeę.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Muszę linke ręcznego zmienić Ale jutro biere drugie auto i ...
-
Kolizja drogowa
w tym przypadku jesli miala miejsce kolizja drogowa to wine ponosi kierowca... przeciez nikt go nie zmusil do jazdy tym autem, a skoro wsiadl to znaczy ze posiada uprawnienia do kierowania pojazdem (prawo jazdy) i co za tym idzie zna przepisy drogowe, czyli wie jak nazlezy sie zachowac na drodze a przynajmniej powinien... widocznie jechal za szybko i wypadl z zakretu a rownie dobrze mogl jechac wolnie... to on powinien o tym wiedizec skoro dostal prawo jazdy... i tu nie ma znaczenia czy wszysscy sie znali czy nie... a jezeli kierowca mowi ze go to "pier..... ", "Twoje rozwalone auto bo chiałeś żebym jechał" to mozna dochodzic w sadzie jesli juz jest po fakcie i zadna policja nie byla na miejscu i nic nie bylo spisane, zadne protokoly.. to wydaje mi sie ze zostaje sprawa sadowa... w sadzie niech sie tlumaczy ze go to nie obchodzi bo to nie jego auto i ze ktos mu kazal jechac.... to co... jak kaze mu wskoczyc do studni to tez skoczy? wyrazil zgodę to jechal...czyli znal przepisy.. sprawa dla mnie jest prosta...Z resztą kolego NYNA mówimy o sytuacji gdzie rozwalone jest tylko auto,a jesli w tam w Częstochowie kopiecie się po d*pach za przysługi,to mnie tam to nie interesuje,jestem też ciekawy czy jeśli Ty byłbyś sprawcą kolizj to mówił byś tak samo., A Ty co? Masz pretensje, że sobie "przyjaciół" dobrać nie umiesz? Czy o coś innego, bo już nie rozumiem Wiesz już, co można zrobić w tej sytuacji, a czego nie. To nie nasza wina, że najwidoczniej byłeś naiwny i dałeś samochód jakiemuś matołowi, w dodatku bez honoru.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Oj naczytałem się ostatnio o geometrii na wielowachaczu ... masakra ... polecam temat na vv http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=665086#post665086 Polecam cały temat bo do ustawienia zbieżności/geometrii potrzeba wiedzy i sprzętu .. Ogólnie ustawia się zbieżność, krzywą zbieżności i coś tam jeszcze Bez głowy ani rusz, nawet z najlepszym sprzętem. Kiedyś chcieli mi tylną belkę przestawiać, bo nie mogli zbierzności ustawić. Pojechałem do starego wygi, założył żarówki na koła, dłuuuugi centymetr przed autem i ... jeździ prosto, nie ściąga, nie tnie opon. I belka tylna dalej na swoim miejscu
-
Kolizja drogowa
Nic innego. Umowy pisemnej nie było. Zasad żadnych nie było, więc jak koleś skur... to można mu naskoczyć. Sprawa kolizji powinna być zgłoszona na Policję. Policja ustala winnego (mandat). Mandat jest potwierdzeniem winy, i z tym można tylko iść do sądu. Chyba, że koleś ma np. ubezpieczenie OC w życiu codziennym (dodają np. w pakiecie do ubezpieczenia mieszkań) - wtedy pewnie możnaby podciągnąć pod to samochód. Z tym,że pewnie suma ubezpieczenie byłaby za niska na pokrycie wszystkich szkód. Darujcie sobie może dywagacje nt. jak być powinno, bo jak widać sprawca honor ma schowany głęboko w d... i pozostaje tylko droga sądowa.
-
Kolizja drogowa
Niby tak, ale poniekąd na własne życzenie - użyczony samochód. Z urzędu nikt się tym nie zajmie, pozostaje sprawa cywilna.
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
seria ma koło 120 KM a nawet więcej czasami, więc tylko 45 przybyło wartość zabiegów ok. 7000 zł seria tego padła + 7000 zł = PD zmodzone na 190 KM ale rafalekx to szyderca, chyba największy na forum :gwizdanie: Biorąc pod uwagę, że z serii programem robisz 140 KM za 1kPLN, to 25 KM za 6000-7000 to tylko soft w Q jeżdzi jak FWD po kiepskim boxie :gwizdanie: wole robić silnik niz zmieniać zderzaki, z ta mocą też nie jednego zaskoczy Jak by zaczynał modzenie w tym moemencie silnika to bym odrazu ładował PD, ale jak zaczynałem to nie wiele było zakończonych projektów wiec prawde mówiac nikt nie wiedział czy czy sie opłaca czy nie Spoko, spoko. Po prostu temat hlapaczy się skończył, to musiałem coś nowego znaleźć
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
seria ma koło 120 KM a nawet więcej czasami, więc tylko 45 przybyło wartość zabiegów ok. 7000 zł seria tego padła + 7000 zł = PD zmodzone na 190 KM ale rafalekx to szyderca, chyba największy na forum :gwizdanie: Biorąc pod uwagę, że z serii programem robisz 140 KM za 1kPLN, to 25 KM za 6000-7000 to
-
Need For Speed Hot Pursuit...
A może wiecie, czy gdzieś można demko na PC znaleźć?
-
Need For Speed Hot Pursuit...
ja w demo miałem 2 radiowozy i jedna trase do wyboru A czy demo jest jeszcze ne PSN? Dzisiaj szukałem chwilę i nie znalazłem
-
[B5 AGB] VIAGRA
15" :> i alukołpaków Kołpaki mam na handel
-
[B6 AVB] Temperatura silnika i czas grzania
A jak się wstydzisz kolegów zapytać, to wpadnij do działu diagnostyka, poczytaj o sprawdzaniu temperatury silnika, podłącz VAGa i będziesz wiedział co do wymiany.
-
Snowboard sezon 2010/11
Też mam
-
Snowboard sezon 2010/11
Od tego to bym raczył zaczać naukę. Bez grzańca na deskę nie wsiadam
-
Snowboard sezon 2010/11
Na początki deski to polecam chyba Białkę - długi stok i dość płaski, więc można poćwiczyć przy małej prędkości. Za zaczynałem i na razie dalej jeżdżę na wypożyczonym sprzęcie, a w ciuchach naraciarskich (wcześniej jeździełm parę latek na nartach). Niestety, samo podpatrywanie dużo może nie dać. Mnie uczył kumpel. Proponuję instruktora na godzinkę - niech podstawy pokaże. Potem samemu poćwiczyć. Potem znowu instruktora. (Kumpel kiedyś pożałował, uczył się sam i ... więcej nie wsiadł na dechę). Proponuję też kask na dzień dobry. Jak zaczniesz czuć bluesa, to ... możesz ładne głową zaryć w glebę. I się nie poddawaj. Po pierwszym dniu mnie wszystko bolało. Całkiem inaczej pracuje ciało niż na nartach. Drugiego dnia zjechał raz. Trzeciego wogóle - miałem dość. Czwartego raz. A piątego, jak poczułem bluesa to śmigałem prawie jak zawodowiec. Niestety następnego dnia do domu trzeba było. Na szczęści to jak jazda na rowerze - w następnym roku już było lepiej
-
Snowboard sezon 2010/11
Kup sobie pampersa Pierwszego dnia dupe potłuczesz niemiłosiernie, ale pierwszego dnia nie boli Każdy kolejny dzień jest ... gorszy Ale przy drugim podejściu (drugim wyjeździe na deskę) zaczyna się robić fajnie
-
[ALL B6] Które 18-stki przy seryjnym zawieszeniu ?
Na 1BA i 18' to chyba nikt nie jeździ, więc jasnej odpowiedzi nie dostaniesz. Generalnie ET to 35-45 do Audi. Mniejsze wychodzi już za błotnik i będzie ocierać przy niższym zawieszeniu. Jak będzie przy 1BA? Ciężko powiedzieć, ale przy sporej dziure ET20 napewno dobije. A tak już poza tematem, to 18' i 1BA nie będzie dobrze wyglądać, więc raczej przeznacz kasę na piwo lub coś innego.
-
[A6 C6 BRE] Audi A6 C6 karawan edyszyn
mi to nie przeszkadza ja tez uwazam tak jak ty, wkoncu ty tym jezdzisz zastanawia mnie tylko dlaczego nie dali 170 ps z tego co mi sie wydaje wogole nie ma takiego silnika w A6 C6 wytlumaczenie o emerytach jezdzacych po autostradach nie przemawia do mnie Podatki. Podatki od mocy silnika. Nie od dziś to wiadomo. Poza tym nie wszystkie narody muszą pierwsze ruszać ze świateł. A do spokojnego przemieszczania się autostradami taki silnik wystarcza.
-
Jakie urzadzenie wielofunkcyjne polecacie kupić? Drukarka/skaner/ksero
Tylko zależy jak często masz zamiar drukować. Tusze HP są z głowicą drukującą, a w Canonie sam tusz - jest taniej, ale jeśli dłuższy czas nie drukujsze, to głowice mogą zaschnąć i wtedy jest drożej w Canonie. Tak przynajmniej kiedyś wyglądał temat jak kupowałem HP PSC 1510. Poza tym do HP są też zamienniki większe pojemnościowo i tańsze niż ori.
-
F1, Rajdy i Motorsport
No i co z tych treningów. W kwalifikacja wyląduje na 8-9 miejscu, bo coś tam znowu nie wyjdzie. A w wyścigu ... lepiej nie mówić. Zaczyna mnie to już wkur... Tylko nie wiem, na kogo mam się wkur..
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Panowie, wszystkie TV to jedna chwała obecnie - te same praktycznie podzespoły. Proponowałbym wybrać sobie wielkość, gadżety (przydatne) jakie powinny mieć a następnie kierować się ceną, wyglądem, wygodą pilota, obsługi. 3 lata temu kumpel kupił LG 37 full HD a ja za prawie drugie tyle Toshibę 40 full HD 100Hz - różnicy w odbiorze nie widać. Obydwa działają bezawaryjnie. Szczerze mówiąc, to ja poszedłem bardziej za wyglądem - Toshiba miała bardzo cienką ramkę, przez co masz praktycznie sam ekram. TV wygląda lżej i lepiej niż LG z szeroką ramką dookoła, wielką nogą u dołu itd.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Czemu Kubica znowu ku... z tyłu??? Co się stało na pitstopie, bo nie widziałem? Znowu dali d..., że wszyscy przez Kubicą?
-
[INNE] Przegląd techniczny w karcie pojazdu?
Bujda - nie ma takiej opcji.
-
Problem z policja, wykroczeniem, slusznością mandatu
Ale nad czym tu dywagować - popełniłeś wykroczenie, dostałeś mandat i ... nic z tym nie zrobisz. Został ci słusznie wlepiony. Glina wymyśli 1000 podstaw, aby Ci go jednak wlepić, jeśli będziesz się opierał. Inną sprawą jest, że możesz napisać skargę na tego cwaniaka (policjanta) - Policja wlepiając mandat ma jakąś notatkę. Jeśli dokładnie opisali przebieg zdarzenia, to po przedstawieniu swojej wersji, jakiś biegły sądowy oceni, że kierowca Focusa po części wymusił na Tobie to zachowanie. Co nie zmienia faktu, że mogłeś zdjąć nogę z gazu zamiast przyśpieszać. Policjant dostanie najwyżej mandat. Kolejna sprawa, czy zatrzymanie odbyło się w terenie zabudowanym? Poza terenem zabudowanym, nie może zatrzymać Cię nie umundurowany patrol. Tutaj możesz złożyć skargę. Chyba, że ... znajdą sobie jakieś wytłumaczenie, np. Twoja twarz (podczas wyprzedzania) wydała im się znajoma (osoba poszukiwana) i przystąpili do zatrzymania. Według mnie, ciesz się, że tylko tak się skończyło. Teoretycznie mogli Cię skuć, zawieźć na psiarnię i potrzymać 24H (gdybyś trafił na jakiegoś skur...).