Treść opublikowana przez mily
-
ZLOT JAROSŁAWIEC 2010 -WRAŻENIA
Impreza była za***ista, był tez pokaz możliwości napędu Q oraz obstawa Straży Granicznej Ja w drodze powrotnej rozbiłem szybę w A6, a żona leży ze wstrząsem, chyba muszę wolniej jeździć PS może ma ktoś szybkę do A6 97 rok a najlepiej jak by po kosztach wstawił, bo jeszcze trochę będę musiał oddać za fotoradary do państwa. Oczywiście pozdrowienia dla wszystkich, a w szczególności dla Matiego, Basi, Galca.
-
[B5 ADR] Problem z klimatronikiem HIGH-LOW. Wielka prośba o pomoc.
Jeżeli ustawisz na tryb Auto to siła nawiewu reguluje się sama, ty możesz jedynie zmieniać temperaturę, im mniejszą ustawisz tym większy będzie bieg wentylatora. Jeżeli ustawisz temperaturę taką samą jak w aucie obecnie jest to nawiew się "prawie wyłączy", a jak wyższą niż w aucie zacznie się granie i też analogicznie im wyższą ustawisz tym wentylator mocniej będzie dmuchać.[br]Dopisany: 31 Sierpień 2010, 16:18_________________________________________________PS jeżeli się nie mylę to tylko w trybie ECON wyłącza się sprężarkę (nawet jak jest grzanie, czyli klima niepotrzebna, to sprężarka od klimy i tak chodzi na AUTO, podwyższając spalanie autka)
-
[ALL B6] CZY TO ZNOW TERMOSTAT? (po 4 miesiacach?) porsze o rade.
Są preparaty do czyszczenia takich układów, jednak ja poprostu spuściłem płyn i zalewałem wodą i taki proces co tydzień powtarzałem zalewając wodą destylowaną. Boję się użyć tych preparatów, bo mam nieprzyjemne wspomnienie po Audi 100, jak użyłem takiego preparatu to z chodnicy zrobiło się sito (oczywiście dlatego że chłodnica była już mocno zużyta, ale nigdy nie wiadomo w jakiej jest ona kondycji do momentu zastosowania takiego preparatu).
-
[ALL B6] CZY TO ZNOW TERMOSTAT? (po 4 miesiacach?) porsze o rade.
A czyściłeś układ?? Może jakieś syfy masz w układzie chłodzenia które blokują termostat?? U mnie syfu było bardzo dużo a i tak wszystkiego nie wytępiłem, nadal płyn mi po jakimś czasie ciemnieje, ale już nie blokuje termostatu. PS Dużo syfu miałem w nagrzewnicy.
-
[ALL B5] Brak światła w popieliczce i zapalniczce
A w kostce do radia działa, tam też idzie +12 ze świateł.
-
[ALL B5] Brak światła w popieliczce i zapalniczce
zapal światła to powinno pokazac sie w trzecim tez
-
Ulubione piwo!
Widzę że zimny Lech górą
-
[ALL B5] Coś stało się z lakierem
Może pronto do mebli??
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Wszytko zależy jakimi trasami jeździsz. Ok zasięg 4 km starczy ale jak jest duży ruch, ale jak jeździsz trasami mało uczęszczanymi to spotkać kogoś z CB jest ciężko, wtedy przydaje się zasięg. Często jadę i słyszę jak gość nawołuje "Jak ta ścieżka", oczywiście odpowiedź pada a ten dalej jak papuga to samo pytanie, bo nic nie słyszy co do niego mówią. A najważniejszą zaletą jest to że spokojnie przy zasięgu 10km można jechać tylko na nasłuchu bo w obszarze 20 km zawsze ktoś zapyta się o trasę. No i jakość odbioru. Jest dużo lepsza przy ściszonym SQL na minimum, a taki zabieg można właśnie uzyskać jak masz długą antenę i "normalny" zasięg w granicach tych 10-15 km, wtedy na SQL minimum łapiesz czystego ładnego dźwięku na te 5 km. To pytanie co zadałeś jest typu po co komu solidna wieża czy kino domowe, przecież zwykły jamnik o ruskich też zagra, a TV ma przecież swoje głośniki.
-
[ALL] Zmniejszenie spalania
Hej mnie też interesuje ten temat, zwłaszcza jednostki 130 KM, gdyby spalanie spadło poniżej 5 litrów przy normalnej jeździe miejskiej a moc mniejszyła się o jakieś 20KM to jestem ciekawy czy to się uda.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
No właśnie, ale SQL zmiejszy nam zasięg na małej antenie np do 5km i będziemy mieli czysty dźwięk, a na długiej SQL zmiejszy nam zasięg do 10 km i będziemy mieli tą samą jakość. To oczywiście są przykłady bo zaraz ktoś napiszę że na małej on łapie 10km.
-
[B5 AFN] Stłuczka, i co dalej ze zniżkami
Kurde gościu chyba bujasz. No jak masz autko. Jesteś razem ze współwłaścicielem. Z tego zdania rozumiem że płacicie 2 razu OC, jeden raz Ty a drugie współwłaściciel, ciekawe podejście. Jak sam napisałeś, w momencie wypadku traci zniżki i Twój tata i Ty. Czyli jeżeli Twój tata ma 60% a Tobie już biegnie i masz 20% to w momencie wypadku tracicie po 10%, czyli 50% i 10%. Jeżeli któryś z Was wypowiada umowę dostaje oddzielne pokwitowania (bo OC jest na samochód, ale zniżki już są przypisywane indywidualnie). Nie ubezpieczą Ci autka na czyjeś OC, nie wierzę w to że jak zmieniasz firmę to pokazujesz stare OC, przynajmniej ja jak zmieniałem to ich to nie interesowało. Każdy ubezpieczyciel wymagał wypowiedzenia i informacji o aktualnych zniżkach a nie jak twierdzisz OC (tego kwitka wydanego rok temu, z którym się jeździ na co dzień)[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 20:38_________________________________________________http://www.motofakty.pl/artykul/jak_bezpiecznie_zmienic_ubezpieczyciela.html To co nas interesuje i Ty temu zaprzeczasz: "Brak wypowiedzenia w odpowiednim terminie, skutkuje przedłużeniem polisy na kolejne 12 miesięcy. Takie, niestety, jest prawo." "Wypowiadając umowę ubezpieczeniową, należy zażądać zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia. Powinna być w nim podana liczba lat bezszkodowej jazdy. Zaświadczenie trzeba przedstawić nowemu ubezpieczycielowi, który na tej podstawie wyliczy należne zniżki." Co wynika z tego zdania, że ubezpieczyciel żąda przebiegu ubezpieczenia a nie ja twierdzisz OC współwłaściciela (czy jakiekolwiek OC, Twoje OC ich nie interesuje interesuje ich przebieg ubezpieczenia, a na takim świstku będziesz miał wbite że była szkoda, bezwzględu czy pójdziesz po ten przebieg sam czy wyślesz tatę to dostaniesz przebieg ubezpieczenia taki sam (z wpisana szkodą).[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 21:21_________________________________________________ zabierają Ci 10% czyli jak masz -40% to naliczą Ci -30%. Jeżeli będziesz jeździł rok bezszkodowo i za rok pójdziesz znowu będziesz miał -40% [br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 21:23_________________________________________________Ale poszukaj po firmach, bo może się okazać że jeżeli Ci tutaj zwiększą to w innym zakładzie ubezpieczeń zapłacisz i tak mniej. Polecam firmy internetowe, jest naprawdę spora różnica, u mnie różnica wyniosła 900 zł. W HDI chcieli 1400zł, w innych firmach z oddziałami ok 1000, ale już internetowe firmy tzw Direct ok (700), w moim przypadku wyszło najtaniej w AXA 550zł, ale to jest indywidualne podejście do klienta i mi naliczyli tyle, ale w Twoim przypadku tańsze może okazać się np. link4. Do wyboru masz sporo firm: Liberty Direct, Axa Direct, Link4, Aviva Direct, Liberty Direct, Generali Direct, Alianz Direct, Więcej nie pamietam Plus jest taki że możesz ich oszukać bo oni nie chcą potwierdzenia wypowiedzenia umowy, ani przebiegu ubezpieczenia. Znaczy nie chcą w formie papierkowej, to musisz im oczywiście podać przebieg podczas wypełniania formularza lub telefonicznie. Za takie drobne oszustwo grozi Ci naliczenie odsetek od różnicy kwoty, np jeżeli powinieneś zapłacić 600 a zapłacisz 500 to od tych 100 zl mogą naliczyć Ci odsetki, jednak jest to niepraktykowane. Jak się dopatrza poprostu musisz dopłacić te 100zł bez żadnych odsetek. No i musisz sobie przeanalizować, czy warto oszukać, bo ja mam trzy lata bezszkodowej jazdy więc -30%, ale AXA przyznało mi -18% a i tak wyszło taniej niż w innych firmach które dawały -30%.
-
[B5 AFN] Stłuczka, i co dalej ze zniżkami
Przecież jak zmieniasz ubezpieczyciela to nowy ubezpieczyciel żąda od Ciebie wypowiedzenia z poprzedniego zakładu (gdzie masz podawane jakie zniżki posiadasz, a jak nie masz to żąda od Ciebie żebyś takie zaświadczenie przyniósł). Pierwsze słyszę że na podstawie starego ubezpieczenia Ci wypiszą nowe w innym zakładzie (chyba że po jakiejś znajomości). Ja co roku zmieniam i byłem w PZU, HDI Asekuracji i Warcie i zawsze chcieli ode mnie wypowiedzenie i zaświadczenie aktualne o zniżkach (PZU wypisało tylko jako jedyna firma jednocześnie wypowiedzenie i zaświadczenie na jednym papierku, reszta firm dawała dwa papierki) Teraz jestem w AXA Direct i mnie zdziwiło bo załatwiałem to przez internet i kompletnie nie prosili potwierdzenie żadnych informacji. Można nakłamać ile się chce. Może przez ten rok coś się zmieniło, nie wiem.[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 15:57_________________________________________________ Pozatym jak Ci się skończy OC to już jest za późno, bo automatycznie przedłużają umowę. Żeby przenieść się do innego ubezpieczyciela trzeba wypowiedzieć umowę co najmniej 1 dzień przed końcem OC.
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny z 2.5 Tdi do 1.9 Tdi co myslicie i czy sie da??
Czy wy napewno mówicie o AFF który ma 75KM ? Z 75 KM chcecie podnieść moc na 150 KM i to jeszcze będzie jeździć??
-
[B5 AFN] Stłuczka, i co dalej ze zniżkami
To się da zrobić tylko w Directach. Idąc osobiście do ubezpieczyciela wymagają aktualnego wydruku OC od poprzedniego ubezpieczyciela. Co do Direct (mam na myśli firmy sprzedające OC przez internet, lub telefonicznie) to oni chyba nawet tego nie sprawdzają co im powiesz to wpiszą. A nawet jak sprawdzą to z tego co wiem nie grożą za to żadne sankcje, poprostu będziesz musiał dopłacić różnicę (więc nic nie tracisz), jak się nie skapną przez rok to uchodzi Ci to płazem.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Audi 100 2.0D. 1986 rok, VW Passat 1,9 TDI 116KM 1999, Audi A4 1,9 TDI 90KM 1997 czyli te trzy co są w podpisie, za dwa tygodnie dojdzie do floty: Audi A6 97 1,9TDI 110 KM 1997 PS A100 już nie mam, ale to był najlepsze autko jakie miałem (pod względem bezawaryjności i ekonomiki, gorzej było z przyśpieszeniem)
-
[B5 ATJ] Po zatankowaniu do pełna -paliwo ciekło
Ale to jest diesel, który chyba nie ma pompki paliwa w zbiorniku. Nie mam pojęcia co może być nie tak, a gdzie dokładnie było paliwo rozlane (gdzieś w okolicach baku)?? Nigdy tak nie tankowałem, ale wydaje mi się że ten korek od baku om może przepuszczać (jak jest zbyt dużo paliwa), a jak przepuści to w A4 pod korkiem jest taka rynienka którą rozlane paliwo sobie spływa właśnie pod spód autka w okolice prawego tylnego koła. Tam przy korku jest jeszcze taki odpowietrznik i jak się nie mylę on też opary odprowadza do tej rynienki. Ale to wszystko to są moje gdybania.
-
23 punkty karne prawo jazdy - co robić
Zakup CB, może pomóc ale to kosztuje ok 300 zl, dlatego ja bym wolał iść na kurs za tą kasę, bo to że masz CB to wcale nie znaczy że cię gdzieś nie cupną, np za złe parkowanie, lub inne głupoty które można dostać w każdej chwili (zapomnisz dokumentów i też tam jest ze 2 pkt, żarówka spalona, w sumie jakakolwiek głupota). Co do tej ustawy to dobrze słyszałeś (jest już przygotowana i niedługo ma być głosowanie, i pewnie przejdzie), kursy mają być zlikwidowane i na ich miejsce będą kursy inne dużo droższe i czasochłonne (szczegółów nie znam).
-
[ALL B5] Coś stało się z lakierem
Wydaje mi się że to nie wyżarło tylko tłusty był ten płyn. Spróbuj najpierw wyczyścić autko, a później plakiem po masce popsiukaj (najpierw zrób próbę w tym miejscu gdzie masz ten zaciek). Plak powinien spowodować upodobnienie się lakieru do tego ze spryskiwaczy. Więc jak będzie ok to trzeba będzie całe autko tak przelecieć. Rozumiem że próbowałeś pastą tempo wypolerować to??
-
[ALL] Czy jest możliwość zrobienia poprawnych logów na postoju
Dba o sprzęt podczas gwałtownego hamowania
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
jak porównujesz szumienie na różnym SQ to gratuleje, jesteś fachowcem w każdym calu Nie pisz że im mniejsza antena tym mniej śmieci zbierzesz, bo normalny człowiek (nie mający pojęcia o falach) odbierze to że krótka antena jest lepsza. Napisz odwrotnie, czyli im krótsza antena tym mniejszy zasięg. Co kogo interesują szumy, które się niweluje SQL?? Jeżeli antena jest długa to można SQL zjechać na minimum, a im SQL bliżej minimum tym lepszy odbiór. Także to ja Tobie gratuluje wprowadzania zamieszania na forum, trzeba myśleć co się pisze, bo nie każdy jest w temacie.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
mily,powiedz szczerze ile tych anten zamocowałeś na srodku dachu,na przełomie powiedzmy 2 lat? Kiedyś,owszem mocowało się je na dachu ale ze względu na to iż nie było anten magnesowych,watpię żeby ktoś wy***rdalał sobie teraz dziurę w dachu po to żeby mieć większy zasięg o 5 czy 10 km. Raz na polonezie się chłop uparł Zresztą napisałem: "Tylko kto się na to zgodzi jeździć jednorożcem trzeba znaleźć kompromis."
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Bardzo dobre informacje uzyskałeś, antenkę stroi się na SWR czyli tak na szybko jeżeli całą moc wyrzucimy poza karoserię autka wtedy mamy 1, jeżeli coś wróci wtedy SWQ się zwiększa. Od czego to zależy?? Od masy antenki z karoserią, umiejscowienia anteny, jej długości (licząc z kablem do radia, co oznacza że nie wolno przycinać czy wydłużać fabrycznie dobranych kabli, przy czym skrócenie promiennika o 1 cm odpowiada wydłużeniu kabla o ok 15 cm, czyli teoretycznie te 15 cm możemy wydłużać i skracać, bo resztę możemy poprzez wyciąganie promiennika wyregulować). Kiedy będzie najlepszy odbiór?? Antena i radio powinny mieć wspólną masę z blachą na której antena stoi, zaś blacha powinna mieć nie mniej niż 1m kwadratowy powierzchni, a antena powinna stać na środku tej blachy. Wniosek, montować anteny na środku dachu Tylko kto się na to zgodzi jeździć jednorożcem trzeba znaleźć kompromis.[br]Dopisany: 09 Sierpień 2010, 11:35_________________________________________________Aha co do awarii radyjka, niepoprawny montaż (brak dostrojenia antenki, SWR jak najmniejszy ma być dla poprawnego działania) faktycznie powoduje przegrzewanie się końcówek a w rezultacie ich spalenie. Często przyjeżdżają ludzie z antenami magnesowymi umiejscowionymi na kufrze, i przedłużonym kablem, bo nie sięgał do radia. SWR na poziomie 2-3. Twierdzą że na początku było ok a teraz nikt ich nie słyszy, nie podłączając sprzętu odrazu mówię, że radyjko do serwisu i zapraszam na montaż. W większości radio ma zamiast 4W to 2W, niektórzy gadają dość długo na radyjku mimo że i tak ich już nikt nie słyszy i palą kolejne końcówki i wtedy jest 0W.
-
[B5 AHU] Świece żarowe szybko gasną...
Jest ciepło, one nawet chyba się nie uruchamiają w taką pogodę, a kontrolka się zapala tylko dla celów sprawdzenia czy dioda się nie spaliła. W zimę natomiast przy -15 u mnie jest tak że się świeci kontrolka ok 30 sekund i gaśnie, odpala się autko ale świece nadal dogrzewają i ją podniesione obroty do ok 1100, po kilku sekundach obroty spadają do ok 1000 i świece już się wyłączają, po kilku następnych sekundach obroty spadają już na prawidłową wartość czyli u mnie 850 obr/min (może być od 850 do 950, zależy od jednostki).
-
Jaki telefon o zwiększonej odporności
Jakos mnie ten Sonim nie przekonuje, trzeba by było zobaczyć na żywo czy jest warty tej ceny (w porównani z samsungiem 4 krotnie droższy). Ja uważam że samsung jest wart niecałe 400 zł za telefon pancerny z 3G (mówię o 2700 o 2370 się nie wypowiadam bo nie znam tego modelu). Czy teraz warto płacić 1200 za telefon o podobnych funkcjach?? No i nie widzę w Sonim gniazda na kartę pamięci, samsung ma do 4 GB.