Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. Taką usługę możesz rozpowszechnić tu na forum. Taki czujnik wykaże Ci grybość szpachli i czy był malowany ponownie. Ale jak był bity solidnie to on Ci nic nie wykaże bo przeważnie na giełdzie kupuje się części karoserii w kolorze i zakłada. Tylko dobry blacharz się zorientuje. czeslaw555 piszesz że masz pojęcie więc z miernikiem to już potężna broń przeciwko bitym autom. Gorzej z legalizacją tego i ilu będziesz miał klientów. Spróbuj na razie w śród znajomych z forum i w swojej okolicy robić to po cichu, jak będzie sporo klientów to wtedy móżesz zalegalizować firmę, ale moim skromnym zdaniem przydałoby się wejście do ASO żeby sprawdzać odrazu historię auta oraz jakieś informację o kradzieżach aut, czyli kompleksową usługę o tym że auto jest pewne i nie bite, a książka serwisowa nie jest lewa.
  2. No sprzęt się musi zwrócić, a nie jest tani . Ten koleś mówił, że ten sprzęt wyciąga brud z 5 cm, ale może się przechwalał. Fajnie to wogóle działa, najpierw idzie dysza mocząca tapicerkę pod ciśnieniem ze specjalnym środkiem (coś jak mniejszy karszer) a później odkurzacz, ale ciągnie z taką siłą, że wysysa tą wodę z tym środkiem i z totalnie mokrej tapicerki zostaje tylko delikatnie wilgotna.
  3. Pompa (jak się niedawno dowiedziałem) steruje w aucie wszystkim związanym z zamykaniem, nawet oświetleniem steruje i sprawdza czy jest wszystko zamknięte. Jeżeli nie dostanie potwierdzenia zamknięcia drzwi (w tym też i klapy) to pracuje do bólu, aż nie zamknie (wysyła sygnał do zamknięcia). Te 15 sekund o których piszesz jest to zabezpieczenie pompy żeby za długo nie chodziła i się nie spaliła. Układ nie rozpoznaje co jest nie zamknięte, dla niego ważne jest że coś się nie zamknęło i trzeba podać sygnał zamykania dłużej. W klapie bagażnika idą przewody (jak otwierasz i zamykasz klapę fizycznie). Ja podejrzewam ułamanie się tam przewodu bo on tam cały czas pracuje. Trzeba poprostu wyłapać przewód który jest ułamany, np omomierzem. Jedź do pierwszego elektronika, on sobie powinien z tym poradzić. Jak sam chcesz z tym bawić to pompa jest w bagażniku po prawej stronie pod tapicerką w nadkolu, no a sam zamek wiesz gdzie. Namierzasz jakie są kolory i idziesz po kolorach do celu. Niestety nie mam schematów układu komfortu, więc Ci nie pomogę które kable idą do zamka.
  4. U mnie jest firma piorąca posiadająca specjalistyczny sprzęt. Mój tato pali w ciężarówce i po 3 latach palenia w niej i wypraniu zapach znikł. Musisz znaleźć taką firmę co piorą dywany - tapicerki, te firmy posiadają specjalne odkurzacze (one sobie z tym radzą), piorące na mokro. U mnie robią to solidnie, wyrzucają siedzenia i piorą w każdym miejscu nawet tam gdzie nic nie widać. Jak Ci wypiorą tylko tam gdzie im się podoba to zapach zostanie. Upranie u nas ciężarówki kosztuje ok 800 zl, z tego co wiem za osobówkę 500 zl (to tylko we wnątrz) Jak chcesz bagażnik komorę silnika to dodatkoe 200 zl.
  5. Te płytki niestety niezawsze pomagają. Jeżeli płytka mi nie pomagała to ja rozbierałem urządzenie i czyściłem laserek ręcznie (delikatnie spirytusem za pomocą pałeczki do uszu). Jak to nie pomoże to już jest koniec laserka.
  6. Ja bym obstawiał brak masy, ale gdzie to ciężko zdiagnozować. Trzeba wziąść mierniczek i lecieć po żarówkach i zobaczyć gdzie jej nie ma. Innego pomysłu nie mam.
  7. 520 ma to do siebie że trzeba jeszcze sie pobawic RF Gain, inaczej będzie szumieć. To jest jej wada, ale z drugiej strony i zaleta. Nieraz to i ja nie mogłem sobie poradzić z tą opcją, a w 510 było ok. Dlatego ja polecam 510, jest prosta i użytkownik ma tylko SQL do bawienia się. Jak zacznie się bawić i jednym i drugim to nieraz naprawdę nie można dojść jak powinno być. Tak szczerze za dużo opcji to też nie dobrze, bo to rozprasza podczas jazdy. Ciągle się grzebie w nich po trasie, a jak ma się tylko SQL to za dużo nie ma się na głowie. Ale to moje zdanie i tu już jest kwestia gustu co kto lubi. Ogólnie Unideny to są już stare radia, ale sprawdzone i naprawdę wytrwałe. Są lepsze modele i lepiej tłumiące zakłucenia niż Uniden, zgadzam się w 100%, ale są na tyle dobre, że powinny sobie poradzić. Fiat to nie są jakieś ekstremalne warunki (jak Escort), żeby inwestować w niewiadomo jak drogie radyjko, ale to też pozostawiam klijentowi, w końcu to on będzie z nim jeździł.
  8. Kup Unidena 510 lub 520 do tego antene na stałę mocowaną i na pewno nie będziesz miał problemów jak poprawnie zainstalujesz, czyli tak jak w poście "Montaż CB i oświetlenie podłogi". Możesz i Presidenta kupić jak bardzo chcesz kasę wydać. Pewnie problemy są z magnesówkami, jak już wcześniej pisałem ja nie zakładam tego, a jak już się klient uprze to ja za jakość nie odpowiadam.
  9. Stara instalacja nie jest w zbyt dobrym stanie. Mam zamontowany tylko u siebie i to nie za parę stów tylko za 80 zl. Montowałem w Escorcie, bo nie dało rady się pozbyć zakłóceń na żaden z możliwych sposobów i tam chłopakowi włożyłem filtr który kosztował 110 zł ok 2 lat temu. W większości przypadków najlepiej podpinać zasilanie ze zwykłego radia, jak to nie daje rezultatów to bierzesz bezpośrednio z akumulatora a przewód prowadzisz jak najbliżej blachy i jak najdalej od silników. Przewód ma być gruby wtedy jest bardzie odporny na pola magnetyczne wytwarzane przez silniki. I w 99% nie potrzeba filtrów, bo zasilanie jest ok, dlatego one nie działają.[br]Dopisany: 24 Luty 2009, 20:32_________________________________________________Michał nie chcę się kłócić, tylko wyprowadzić Cię z błędu. Jak masz własne zdanie i jesteś tego pewny to i tak Cię nie przekonam Tylko to czytają też i inni. Kto z nas ma rację sami zdecydują i podejmą taką czy inną decyzję. Ja się już wyłączam z dyskusji bo nie chcę kłótni.
  10. No zastanów się, jak może filtr w radiu być lepszy niż markowy filtr, który zbudowany jest tylko w tym celu i kosztuje tyle co połowa radia CB. Żeby to zrozumieć trzeba troche poznać elektroniki. Zakłócenie nie pojawiają się, bo instalacja jest stara tak jak piszesz. To co, że jest stara? Najwyżej ma większą oporność, a w efekcie zamiast 12V dostaje się 11V. Czy niższe napięcie to zakłócenie?? Oczywiście, że nie. Urządzenia elektroniczne do aut mają pracować przeważnie od 9V do 15V. Zakłóceniem są tzw. szumy, są to dodatkowe napięcia, które przypominają napięcia przemienne, np. sinusoidę, czyli harmoniczne. Źródłem takich zakłóceń w autach są przeważnie silniki elektryczne, np alternator, pompa paliwa, wycieraczki, el. szyby itp. Teraz trzeba tylko wyłapać, to co odbiega od normy i wyrzucić z zasilania. To prosta czynność i to nie jest nic skomplikowanego, wystarczy kondensator. A filtr to już jest nie jeden kondensator a kilka. Mało tego przeważnie są jeszcze dawane cewki, żeby wygładzić pobierany prąd. No i to by było na tyle
  11. No mistrzu, czyli jak wymiana radyjka pomogła to problem nie był w zasilaniu tylko w radyjku. Filtr czyści to co idzie od akumulatora do radia. Jak jedno szumi, a drugie nie to znaczy że to nie jest wina zasilania i filtr tu nic nie pomoże. Jak nie ma zakłuceń to filtr nie działa, proste, bo nie ma co czyścić.
  12. Haha, jestem posiadaczem obydwu aut Passat z 99r a Audi A4 z 97. Wybieram Audi Jest sporo przyjemniejsze pod wieloma względami: - drzwi zamykają się w zasadzie same wystarczy lekko popchnąć, w passacie jak w nysce, trzeba użyć siły niezerowej, - zamek centralny pracuje w Audi cichutko i przyjemnie a w passacie no cóż, jak bym sejf zamykał, - siedzenia w audi miękkie i wygodne, posiadam tempomat i jak jadę na trasie to czuje się tak jak w wygodnym fotelu przed TV tylko zamiast pilota trzymam kierownicę, mój passat ma tak twarde siedzenia, że przypomina mi to siedzenie w klasie na lekcji na tych drewnianych krzesełkach, - zawieszenie w pasku jest sztywne i jedzie się tym jak gokartem, a audi płynie (dlatego nie lubię obniżonych zawieszeń w Audi, bo niszczą cały efekt komfortowej jazdy), - passat ma jeden plus, ma zdecydowanie mocniejszy motor 130KM na 1,9 TDI i jest sporo szybszy, zamknąłem nim licznik 220km/h co mnie kosztowało 20 punktów karnych i 1000 zl mandatu, w audi mam 1,9 tdi ale tylko 75KM (moc podniesiona na 90KM), ale to i tak nie jest to co w passacie, - sprzęgło w passacie pracuje bardzo opornie, ciężko je wcisnąć, a w audi delikatnie i przyjemnie. No cóż Audi to moja księżniczka , a passat to Renata Beger mało przyjemny i te kurwiki w oczach
  13. I tu się mylisz, filtr zawsze coś daje jeden więcej inny mniej zależy od firmy. Ale zanim sie go założy trzeba się dowiedzieć czy zakłócenia na pewno pochodzą od zasilania (i tu jest maks 10% zakłóceń) a wszystkie inne pochodzą ze źle zamontowanej i zestrojonej anteny. Jeżeli jest antena na stałe to jaka ona by nie była czy za 50 zl czy za 300 zl da się ją ustawić tak żeby zakłócenia były bliskie zeru. Gorzej z magnesowymi bo tego to się nie da zestroić. Ale od czego są konstrukcyjne myki antena Presidenta za 200-300 zl nawet na magnesie raczej nie będzie zbierała zakłóceń, ale różnie to bywa. Postawiona w złym miejscu też będzie zbierać zakłócenia, ba mało tego będzie ich źródłem, np: Przyjechał gość Nexią, oczywiście magnesówkę miał i to nawet solidną. Jak mi ktoś z tym przyjeżdża to od razu mówię że nie ponoszę odpowiedzialności za jakość działania tego. Umieściłem ją tam gdzie ma według teorii najlepiej (antena powinna stać na płaszczyźnie blaszanej minimum metr na metr), czyli na środku dachu. Po wciśnięciu przycisku nadawania na gruszcze zamknął się centralny zamek, jak puściłem to się otworzył. W końcu antena wylądowała na kufrze. [br]Dopisany: 24 Luty 2009, 16:17_________________________________________________ A tutaj kolega ma rację to tak jak byś zamontował sobie n-kę (TV nowej generacji) do czarnobiałego TV.
  14. A po co LED?? Możesz założyć tylko biały, więc chyba lepiej już żaróweczkę. Do LED-a będziesz musiał rezystor wlutować, nie będzie to łatwe bo jest bardzo mało miejsca. Drugim minusem będzie to że jak zmniejszysz intensywność świecenia tablicy rozdzielczej to LED nie będzie proporcjonalnie się ściemniał.
  15. ?? A wcale że nie !!!! Wierzysz w to co napisałeś, czy myślisz że Audi zrobiło by taką fuszerkę, żeby nie można było wymienić żarówki?? Popielniczki też nie trzeba wyjmować, wychodzi całość, popielniczka+zapalniczka (nie ma problemu z nakręcaniem sprężynki w popielniczce), w weekend wszystko opiszę ze zdjęciami. Żeby wyjąć żaróweczkę musisz wypchnąć balszkę, niestety nie mam aparatu więc nie pokaże jak to zrobić, lub wyciągnąć żaróweczkę szczypcami (uwaga żeby nie pękła). Idziesz z żaróweczką do dobrego sklepu elektronicznego i kupujesz identyczną, tylko blaszkę trzeba przelutować ze starej i po robocie. W weekend zrobię zdjęcia co i jak. U mnie też się spaliła, dlatego się zainteresowałem i to chyba będzie żaróweczka o takich parametrach, ale nie jestem pewien, jak kupię to podam je dokładnie: Napięcie (V) 12 Moc (W) 1,2 Trzonek W2x4,6d
  16. Oj nie pamiętam jakiej firmy, ja go kupowałem ze dwa lata temu jak jeszcze miałem Audi 100. Zdjęcie zestawu jaki montowałem jest tu: A cały mój montaż, gdzie co jest i jak podłączone pokazane jest w moim wątku "Montaż CB i oświetlenie podłogi", w pierwszysm poście znajduje się plik CB.pdf który należy ściągnąć.
  17. Ja stawiam na jakość odbioru, dlatego mam nie tylko głośnik zew (już od bardzo dawna), ale też i filtr na zasilaniu CB a do tego niezbyt ładnie prezentujący się bat dwumetrowy. Zobacz mój wątek "Montaż CB i oświetlenie podłogi" tam jest CB w niezbyt dogodnej pozycji, dlatego ten podłokitnik mnie zainteresował. Właśnie skończyłem montaż CB pod podłokietnikiem, ale zdjęcia wrzucę za tydzień - sorki, brak czasu. Głośnik zew został na swojej pozycji.
  18. Tak, ale to dotyczy tylko magnesówek, bo nie mają masy z drugiej mańki anteny i tu faktycznie powinna byc jak najkrótsza.
  19. Koledze chyba chodzi o hamowanie silniekim, żeby nie wyrzucać luzu np przy 80 km/h a zwolnić poprzez puszczenie gazu do minimalnych obrotów i wtedy wyrzucić na luz. Pierwszy raz o tym słyszałem w jakimś programie, gdzie uczyli ekodriving, czyli jazdy ekonomicznej. Teraz modny jest tzw ekodriving. Pokazywali to na jakimś programie to sie uśmiałem do bólu. Stwierdzili, że nie ma sensu przekraczać 1500 obr/min, znaczy że przy tych obrotach należy wrzucać następny bieg. Powinna być jeszcze uwaga "do osiągnięcia 90 km/h potrzebny pas startowy"
  20. No ja niedługo będę wymieniał w ASO rozrząd i olej też, pewnie wymienią na Castrola 10W-40, bo taki mi zalali do passata.
  21. Widzę że profesjonalny montaż, nawet o masie pomyślałeś. Dzięki za fotki. Ja chyba jednak umieszcze tak samo, ale trochę dam inny wynalazek montowania CB pod podłokietnik. Chyba nawet jutro się tym zajmę.
  22. AAA to może któraś krańcówka przymarzła, skoro on się włącza cały czas to znaczy że może widzieć cały czas otwarte drzwi, lub zamknięte. Jeżeli widzi otwarte to nie będzie chciał się zazbroić i da kilka dźwięków ostrzegawczych, poczeka chwilkę i zacznie wyć Jeżeli widzi zamknięte, to po rozbrojeniu sam uzbroi sie automatyczniepo 60 sekundach (najczęściej) lub może (ale nie musi) po przekręceniu stacyjki. Masz, np dodatkowe krańcówki pod maską, sprawdź je czy chodzą płynnie, takie przyciski to są jak w polonezach przy drzwiach.
  23. OK thx.
  24. Tak ja wiem, ale wyrzucać dobry katalizator to tez troche szkoda, jak się zdecyduję to bym pewnie sprzedawał. Tylko mnie bardzie teraz zaczęło interesować jak zdiagnozować sprawność katalizatora. Ogólnie to chyba i tak sobie to wymienie w lecie, jak będe wiedział jak.
  25. No właśnie ja też chyba przerzucę w następnym tygodniu jak nie będzie mi pasowało powrócę do pierwowzoru.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.