Treść opublikowana przez kkrawat
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
To moze inaczej - co wymieniłes bo sie popsuło czy od jakiego momentu ze zaczał tak nagle duzo palić? Moze tym tropem dojdziemy:wink:
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Ale skoro pali ci tez duzo lpg to nie bedzie nic z zasilaniem w Pb
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Tomek myslisz ze az tak by żarło paliwo po zjebanym chipie? Czasy wtrysków w logach dynamicznych były normalne.
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Skoro lpg tez pali jak smok to mozesz wykluczyc układ zasilania paliwem. Szukaj czegos innego : zapieczone hamulce? dziurawy wydech?
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Wygląda na to, że sonda działa prawidłowo. Czeka cie trudniejsze zadanie bo dwie rzeczy odpowiedzialne za spalanie masz wykluczone: sonda i przepływka. Trzeba szukać po kolei. Albo masz dziure gdzieś i paliwo ucieka A jak było na LPG ?
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Pod obciążeniem ma ok - czekamy na statyczne
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Musisz popatrzec na VAGu który to bloki są ale chyba 7,8,9 w sekcji engine oczywiście
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Tomek tez tak myślałem po logu z przepływki, że chips siedzi Termostat dobry, czujnik podmień na ori/moze być używka byle sprawna i wtedy sprawdzić. Poza tym log statyczny sondy z korektami by sie przydał.
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Auto jest po programie ? Przepływka ci duzo pokazuje bo 150g/s to jakby jakis chip był
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Czujnik jak najbardziej ale stawiam, że kolega sprawdził jaka ma temp na zegarach/klimie i na vagu nie wywaliło błędu. Ale sprawdzić nie zaszkodzi. Co do nieszczelności wydechu w okolicy sondy to nie to samo co peknięcie strony gorącej na turbinie Przy rozwalonym wydechu sonda może miec dziwne odczyty.
-
Duże spalanie paliwa w Audi A4 B5 1.8T
Masz błąd adaptacji mieszanki - więc skąd pomysl że nie ma nic wspólnego ze spalaniem ?? Pozostałe faktycznie możesz olać bo to słaby akumulator i immobiliser, co pewnie jest wynikiem słabego aku. Wracając do błędów adaptacji masz pole do popisu czyli sprawdzenia Sonda przepływka lejace wtryskiwacze zapieczone wtryskiwacze nieprawidłowe ciśnienie paliwa uszkodzony przekaźnik pompy paliwa nieszczelność dolotu niesczelność wydechu w okolicach sondy Z tymi błędami spalanie możesz miec naprawde duże
-
Zbyt niskie ciśnienie doładowania przy gazie wciśniętym w podłogę
Podmień DV i wtedy zobacz. Wskaźnik jaki masz? Moze przekłamuje ?
-
Zbyt niskie ciśnienie doładowania przy gazie wciśniętym w podłogę
Idealne doładowanie powinno być pomiędzy 0,8 - 0,9 chwila w peaku. Najdłużej utrzymałeś je na 5 biegu bo wtedy silnik ma największe zapotrzebowanie - to jest normalne. Ale max doładowanie sprawdzaj z niższych obrotów tak od 1500rpm i 3,4 bieg - zobacz ile wtedy załaduje.
-
Zbyt niskie ciśnienie doładowania przy gazie wciśniętym w podłogę
AJL powinien załadować 0,8bara bez problemu w peaku. Potem oczywiście będzie doładowanie spadało. Sprawdź zawór DV i jak możesz to go podmień.
-
Sprężyny B5 Quattro Sedan, a B5 ośka Sedan
Przód pasuje ale tył jest zupełnie inny. Jakiego obniżenia szukasz bo będe miał do sprzedania - jak coś to PW.
-
[ALL B5] Czerwony Jamnik z czerwonym I na końcu do wożenia 4 liter
http://img.sadistic.pl/pics/35b347960c9e.jpg Ale felgi wyszły naprawde zacnie
-
Jaka Turbosprężarka do 1.8 T AEB
Najpierw zrob logi a turbo zawsze zdazysz wymienic
-
Jaka Turbosprężarka do 1.8 T AEB
A w drugim temacie piszesz ze ładuje 0,3 -0,5 bara ?? To jak to w końcu jest ??
-
ciśnienie doładowanie turbiny 1.8T 150KM AEB
Jesli laduje ci 0,5 bara i spada pod koniec na 0,3 to uwzgledniajac blad pomiaru/wskaznika wyglada to na serie. Logi zrob jak Tomek radzi i wtedy sie okaze czy masz wsio ok.
-
1.8T Problem - czujnik stukowy
Może być od 1.8 zwykłego
- Sprzęgło - Pomoc-y
-
Sprzęgło - Pomoc-y
Moze mechanik patrzyl na sprzeglo pod skrzynie 6b ?? Ono chyba jest inne??
-
Jaka Turbosprężarka do 1.8 T AEB
o tych dwóch to nawet nie wspominałem - chyba że ktoś jest urodzony w czepku
-
Jaka Turbosprężarka do 1.8 T AEB
Turbo z AEB ma jeszcze onaczenie K03-005. Mozesz włożyć też takie z oznaczeniem k03-029. Szukaj z Audi a4, a6, passata bo to najbardziej dostępne.
-
XV Ogólnopolski Zlot Audi A4 Klub Polska - Ostrów Wlkp. 8-10.08.2014, czyli OEM+ 2014
I potem sie dziwisz ze cie wpuscic nie chcieli pijaku