Treść opublikowana przez lapek85
-
Czym nowsze tym gorsze -ciekawy artykuł
Tak, tylko trzeba mądrze wybierać w śród tych "jednorazówek" bo są lepsze i gorsze. Jedne padną przy 100 tys km, a inne przy 250 tys km. Z ciągnikami rolniczymi jest tak samo, jednorazówki klepią aż huczy. John Deere tak legendarna marka, super jakość, a teraz co robi?! sprzęty od 250 tys zł w górę a uszczelki pod głowicą padają po 400mth, elektronika sypie się aż miło, a każdy czujniczek kosztuje krocie. Skrzynia biegów jak wytrzyma 10 lat to będzie cud, a naprawa w serwisie to od 30 tys zł w górę.
-
Czym nowsze tym gorsze -ciekawy artykuł
Ja od tygodnia naprawiam Citroena Berlingo 1.6 HDI 2008r. Auto w jednych rękach od nowości, przebieg 186tys km i do wymiany: - turbo 950zł - pompa oleju 1200zł - smok i przewód olejowy turbo 210zł - łańcuch wałków rozrządu 550zł - sprzęgło 750zł - wtryski 1500zł - oleje filtry do tego trzeba doliczyć robociznę i 6500 zł pójdzie jak nic a za jakiś czas padnie filtr cząstek stałych i znowu kolejne parę tysi:facepalm: i teraz na tym przykładzie zadam pytanie, gdzie ta oszczędność jazdy dieslem?? ponad 6000 zł wywalone w błoto bo auto ma 186tys km przebiegu:doh::doh: w benzyniaku przy takim przebiegu to nie ma co robić
-
Black b5 by lukass /tdi/quattro
żeby wywalić wnętrzności kata nie trzeba go rozcinać
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
znam taki przypadek jak TIRa na raz wyprzedzało kilka bulgoczących chopperów, w tym jeden prawą stroną. Kierowca TIRa wystraszył się ryku tych motocykli i odruchowo odbił do prawej. co było dalej to już pisać nie będę.
-
System operacyjny Android
dzisiaj w moje ręce wpadł nowy Nexus 5 na andku 4.4.2 KitKat. W porównaniu do andka 4.3 z nakładką samsunga nowy system (kitkat) w nexusie wydaję się jak by miał z 10 lat. Nudny, prosty, bez bajerów, w pierwszym kontakcie nie wiadomo o co chodzi. Moim zdaniem Nexus 5 technicznie i wykończeniowo fajnie wypada, ale system
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
swap skrzyni z 5 na 6 to zabawa na jedno popołudnie. Nic trudnego w tym nie ma.
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
na YT jak się czyta te zawistne puste komentarze to nóż w kieszeni się otwiera:facepalm: Szymek, filmiki z Twoją S6 oglądałem już dziesiątki razy i ciągle mi mało:decayed: te przyśpieszenie, ten dźwięk, te emocje temu toważyszące.... jest super:banan::banan: po raz kolejny gratulacje auta:hi:
-
Strefa motocyklistów
Ja też już się przymierzam by wyjechać w teren. Tylko gardło wyleczyć do końca muszę i w drogę.
-
Kierowca Międzynarodowy Kat. B z własną działalnością gospodarczą. Hit czy kit???
zależy kto i jak podchodzi do tematu. znajomy kupił busa, zatrudnił (umowa zlecenie) kierowcę i w drogę. w styczniu przejechał 17800km, kierowca zarobił ponad 4 tys zł, zaś znajomy cały czas siedząc w domu na giełdach transportowych zarobił na opłaty i pozostało mu grubo ponad 5 tys zł. kolejny przypadek to mój kuzyn, ma dwa busy. Pierwszy w spedycji lata po całej europie i tak naprawdę gówno z tego ma. Wystarcza na opłaty, pensję dla kierowcy i parę stówek zostaję. Dla drugiego busa sam szuka kursów i sam jeździ, robi max 2 kursy w tygodniu i więcej się nie chce bo mu wystarcza na życie. Moim zdaniem da się z tego dobrze żyć, ale trzeba samemu szukać ładunków, dobrze to planować. Jeśli samemu chcesz szukać kursów i jeździć to wiedz,że nie dasz rady- jedno albo drugie. Faktem jest to, że praktycznie cały czas auto jest przeładowane, 2 tony na pace to standard. a 3 przypadek który znam, to znajomy który kupił blaszaka za 50tys zł i nie mając nawet "transa" szuka ładunków obdzwaniając firmy znalezione w necie lub firmy z rodzinnego miasta. idzie mu tak dobrze, że ma może 2 kursy w miesiącu:facepalm:
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
poszukiwania przystopowały bo jak szukałem na całego to nic fajnego nie było, same zniszczone przekręcone kondony. na chwilę obecną nie szukam. Czekam na wiosnę by móc jeździć moto:wink:
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
a gdzie włączasz grzanie kiery?? jest do tego jakiś przycisk?
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
3s do 100, a 7 od 100 do 200:shock3::shock3: ciekawe jak odcinek szyjny kręgosłupa zniesie takie przeciążenia:wink: gratuluje super fury i super wyników:banan:
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
to kiedy auto będzie już wystrojone?? bo od rana przeglądam wątek:decayed: wydech masakrycznie pięknie brzmi:kox::kox:
-
Wspomaganie chodzi cięzko po wymianie maglownicy.
dzisiaj robiłem passata b5 klienta, problem polegał na tym, że rano jak auto było zimne nie szło skręcać kierownicą, normalnie opór na maxa. Trzeba było ciągnąć kierownicę ile sił w rękach i dopiero wtedy kiera trochę puszczała ale znowu pojawiał się opór i tak w kółko. Klient latem wymienił przekładnie kierowniczą na nową regenerowaną, po paru tygodniach wymienił pompę wspomagania i przez lato było ok do jesień. Temperatura zewnętrzna spadała i jednocześnie zaczeły pojawiać się porblemy z oporem na kierownicy. Natomiast zimą po odpaleniu musiał czekać ok 20 minut zanim dało się skręcać. Wymiana oleju wspomagania też nic nie dawał, a nawet było gorzej. Dziś wymieniłem mu pompę na nową regenerowaną, zalałem nowy olej i problem znikł. Klient ucieszony jak by wygrał w totka. Dodam, że jak był opór na kierownicy i nie szło nią skręcić nawet na centymetr to z pompy nie wydobywały się żadne niepokojące dźwięki, żadnego buczenia wskazującego na opór w układzie.
-
Black b5 by lukass /tdi/quattro
program zależy gdzie, dobry fachowiec z 700zł weźmie. Kata nie wycinaj, lepiej wybij jego środek. Taniej wyjdzie bo sam to ogarniesz, a różnic pomiędzy pustym katem a wspawaną rurą w jego miejsce nie odczujesz. Spalanie przy dobrze zrobionym programie i przy zachowaniu takiego samego stylu jazdy jak przed programem nie skutkuje wzrostem spalania.Będzie to samo, a może i minimalnie mniej.
-
Black b5 by lukass /tdi/quattro
granatowa b5, tzn prawie czana:grin:
-
Problem z wycieraczkami szyby przedniej
przekaźnik jak dobrze pamiętam ma numer 377.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
mam OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED PLUS +110% i wzgledem Night Breaker Plus różnica jest ale moim zdaniem bardzo delikatna, raczej nie warta dołożenia 20-25zł. Na jednych i drugich światła są bardzo mocne. Z tego co wiem za jakiś czas Night Breaker Plus zostanie wycofana ze sprzedaży i zastąpiona +110%
-
cięzko wchodza biegi
Są dobre oleje. Trzeba tylko wiedzieć jakie normy producenta ma spełniać olej i później poszukać odpowiedniego. Aby dobrze dobrać należy przestudiować karty charakterystyk oleju.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
:grin::grin:
-
Black b5 by lukass /tdi/quattro
http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-skrzynia-biegow-12/torsen-tylna-os-robim-terenufffkie-284268/ możesz dodać nawet dwa torseny, na przód i tył
-
Black b5 by lukass /tdi/quattro
ładna audiczka, podoba mi się ja na Twoim miejscu z modów bym zrobił: 1. MOC 2. Bixenon 2. dodał kolejnego Torsena 3. licznik z pełnym fisem + tempomat 4. RNS-D 4. Kiera S 5. Hamulce Tyle by mi wystarczyło:naughty: z dużych fel i gwintów już wyrosłem:wink:
-
Seat Toledo 1M 2.3 v5
fajnie gada:decayed:
-
Strefa motocyklistów
lód na jeziorze coraz grubszy, jeszcze tydzień dobrego mrozu i będzie można polatać na kolcach:kox:
-
Audi a8 d2 / 4.2 PB + LPG / S8 addons
tak, wydają się zbyt delikatne, powinny być masywniejsze, grubsze ramiona. ale to tylko moje zdanie, indywidualna kwestia gustu:decayed: mimo wszystko furka zacna:kox: