Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hugo

PREZES
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Hugo

  1. Hugo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Zegary z FISem to zegarym z tym dużym wyświetlaczem i takie kupuj.Jak najbardziej mogą być używane.Co do ceny to wszystko zależy od stanu. :arrow: http://allegro.pl/item104631403_licznik_zegary_audi_a4_a6_2_8_z_fisem_100_sprawne.html
  2. Hugo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Musisz kupić nowe zegary z FISem i manetke od wycieraczek z przyciskiem do zmiany funkcji fisu i do resetowania danych. Licznik od A6 nie pasuje do A4 Możesz wstawić licznik z dodatkowymi wskaźnikami i jak podlączysz czujniki to będą działały Stam kilometrów da się ustawić jaki będziesz chciał
  3. Hugo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4/S4 B6
    Do Hameryki poleciał chyba
  4. Dokładnie.Na allegro koleś sprzedaje takie polskie oprogramowanie do navi po 100zł z tego co pamiętam
  5. Napisze tylko , że przepłaciłeś i w dodatku dostałeś jakieś popsute gó***.Kumpel kupował ostatnio nowy licznik do B6 z kolorowym wyświetlaczem za 99zł
  6. Zgadza sie , bo 1400 to cena netto
  7. Proponuje przeczytać tekst poniżej : Technologia quattro Niezależnie od koncepcji napędu (napęd na przednią oś, tylną lub na cztery koła) nowoczesne samochody wyposażone w elektroniczne systemy poprawiające bezpieczeństwo, takie jak np. program stabilizacji jazdy ESP, uchodzą za łatwo sterowalne. Jednak podczas jazdy na śliskich lub złych nawierzchniach, szczególnie kierowcy samochodów dysponujących wysoką mocą, mogą bardzo łatwo osiągnąć moment, w którym "prawa fizyki" dadzą im o sobie znać. Przy 50% przyczepności nawierzchni (np. gdy jest mokra) system quattro przekłada siłę napędową w równym stopniu na wszystkie koła. Kierowca może przyspieszać bez obawy o "mielenie kół" a samochód podąża dokładnie wytyczonym kursem. Jeśli przyczepność znajdują tylko koła jednej osi, quattro przenosi siłę napędową na oś, która ma lepszy kontakt z podłożem. Nawet w niesprzyjających warunkach (np. na oblodzonej nawierzchni) napęd quattro jest w stanie przenieść więcej mocy niż napęd na oś przednią lub tylną, gdy podłoże jest suche. Różnice dochodzą tu do 45%. Quattro pozwala na swobodne przenoszenie siły napędowej na obie osie w stosunku od 25:75 do 75:25. Bardzo ważną rolę odgrywają tu mechanizmy różnicowe wspomagane przez systemy elektroniczne. W czasie jazdy na zakręcie koła samochodu pokonują różną drogę, określoną przez wielkość promieni zakrętów pokonywanych przez każde z nich. Prowadzi to do powstawania różnic w prędkościach obrotowych. Mechanizm różnicowy kompensuje te różnice. W każdym samochodzie pracują trzy takie mechanizmy: po jednym na każdej osi i dodatkowy po środku. O sile przenoszonej między osiami decydują tzw. blokady mechanizmów różnicowych, które rozpoznają zmiany prędkości obrotowej kół. W modelach, w których silnik został zamontowany wzdłużnie (A4, A6, A8 i allroad) Audi stosuje układ Torsena. W Audi A3, A3 Sportback, TT Coupe i TT Roadster z silnikami montowanymi poprzecznie, pracuje wielotarczowe sprzęgło Haldex. Nazwa przekładni Torsen pochodzi od angielskich słówtorque (moment obrotowy)sensing (wyczuwanie). Mechanizm wykorzystuje zasadę funkcjonowania przekładni ślimakowej, reagującej na różnice obrotów między osiami pojazdu. Przekładnia ta może być nastawiona tak, by współczynnik blokowania był zmienny, zależny od okoliczności. Jest on uzależniony od pochylenia linii śrubowej ślimaka i wewnętrznego tarcia przekładni. Im mniejszy kąt pochylenia linii śrubowej, tym większy współczynnik blokowania. Współczynnik hamowania może być ustawiony tak, aby przekładnia samodzielnie się blokowała. Z kolei współczynnik blokowania ustawiony jest według zasady - im większy kąt pochylenia linii śrubowej, tym mniejszy wartość współczynnika. Układ Torsen jest w stanie osiągnąć współczynnik blokowania 1:3,5 między największym i najmniejszym kątem pochylenia linii śrubowej. Oznacza to, iż moc silnika na osi, której koła w danej chwili mają lepszy kontakt z podłożem, może być 3,5-krotnie większa niż drugiej osi, której koła posiadają chwilowo mniejszą przyczepność. Dodatkowo, układ Torsena wspiera system EDS (Elektroniczna Blokada Mechanizmu Różnicowego). Wkracza on w sytuacji, gdy koła jednej z osi obracają się w miejscu, przekazując moc na drugą. Sprzęgło Haldex znajduje się w przekładni osi tylnej. Zapewnia ono przepływ sił między oboma osiami dzięki hydraulicznemu mechanizmowi wielotarczowemu. Dzięki zmianie ciśnienia, wywieranego na tarcze sprzęgła a wytwarzanego przez hydrauliczną pompę osiowo-tłokową, układ działa natychmiast, gdy pojawi się różnica między prędkościami obrotowymi wału odbiorczego i zdawczego. Im większe ciśnienie, tym więcej mocy zostaje przekazane na tylną oś - aż do 50%. Wentyl, sterowany elektroniczno-hydraulicznie, pozwala, tak jak w przypadku układu Torsena, na płynne, bezstopniowe przekazywanie mocy. Cały system Haldex działa z błyskawiczną prędkością. Może on współpracować ze wszystkimi systemami bezpieczeństwa czynnego, takimi jak: ABS (system przeciwdziałający blokowaniu się kół podczas hamowania), EDS, ASR (system wspomagający EDS działający poprzez redukowanie mocy silnika przekazywanej na obie osie), EBV (system przenoszący siłę hamowania między osiami) i ESP (system przeciwdziałający pod- i nadsterowności). Dzięki temu, przy zmianach w przekazywaniu mocy, może być brane pod uwagę wiele informacji - nie tylko prędkości obrotowe kół, ale również np. siła hamowania czy informacje pochodzące z komputera sterującego pracą silnika. Jednak niezależnie od tego, jaki mechanizm różnicowy zastosowano, system quattro poprawia przyczepność na śliskiej nawierzchni, daje możliwość efektywnego wykorzystanie bardzo dużych mocy silnika, umożliwia pokonywanie zakrętów z wyższą prędkością bez wpadania w poślizg oraz poprawia hamowanie samochodu.
  8. Hugo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4/S4 B6
    Coooo?? Piłeś coś ?? Skąd wziąłeś 3 sztuki B7?? Widze , że piszesz odpowiedzi nie czytając poprzednich wpisów
  9. Stały na 4 łapy :mrgreen: Odłączyć się da oczywiście.Hans to zrobił i miał Audi z napędem na tył
  10. Nowe RS4 to jest to i jeszcze te kosmiczne fotele.Miodzio :mrgreen:
  11. Hugo odpowiedział(a) na sline temat w Audi A4/S4 B6
    Ładnie się prezentuje.Felgi 17" ??
  12. Teraz jest promocja wiosenna i chipek kosztuje 1700zł
  13. A to całkiem inna rozmowa
  14. Kto Ci takich głupot nagadał.Castrol to najczęściej podrabiany olej.Coraz więcej osób na niego narzeka.lej Mobila albo Shella z pewnego źródła i przypadkiem nie z supermarketu
  15. Co tak mało tych Nm skoro seria ma 210Nm ??
  16. :arrow: http://www.vtg.pl/a4krys.html
  17. Chyba w lecie na zimówkach Chyba nie chcesz mi powiedzieć , że jadąc w zakręcie i dodając gazu , tylne koła tracą przyczepność i gumy piszczą.Chyba Ci się z BMW pomyliło :mrgreen:
  18. Chyba 2 turbawki.Turbo od ciężarówki to on sobie może w d===wsadzić skoro ma tyle miejsca.Coś tam pod maską da się upchnąć , ale później to wszystko wystroić , zeby ładnie chodziło i nie było problemów to już nie jest tak hop siup i trzeba na to sporo kasy
  19. Ściema.Napisz do kolesia , że robisz pomiar przed włożeniem chipa i po jego zamontowaniu i jak nie będzie takiego przyrostu jak obiecuje , to oddaje Ci kase i dodatkowo płaci za hamownie Na 100% się nie zgodzi , bo w wolnossącym silniku taki chip nie da takiego przyrostu.
  20. Hugo odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    proboszcz poszedl do burdelu gdzie zamowil 4 najlepsze dziwki w calym lokalu. cala noc sie zabawial po czym rano wychodzi z pokoju idzie do alfonsa juz podaje mu pieniadze, a alfons nagle mowi: -nie, nie! pan nie placi, tu jeszcze jest koperta dla pana. proboszcz patrzy a tam 1000zl w kopercie. mysli: - o co ku@#a chodzi? ide do burdelu, biore 4 najlepsze dziwki na cala noc a tu nie dosc ze nie chce pieniedzy to jeszcze daja kase! nastepnego dnia w zakrystii opowiedzial to wikaremu i wyslal go do tego samego lokalu. wikary poszedl, tez zamowil 4 panienki i po upojnej nocy wstaje idzie do alfonsa, juz chce wyjmowac kase a tu alfons znowu: -nie, nie! pan nie placi, tu prosze jeszcze prezecik! i podaje wikaremu koperte. wikary ja otwiera a tam 300zl pyta wiec alfonsa: -wczoraj byl tu proboszcz i dostal 1000zl w kopercie, dlaczego ja tylko 300? a alfons : - a bo wczoraj bylo dla tvn a dzis dla regionalnej
  21. Hugo odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    Bo coś jest nie tak.Bład 404 Tu masz z innego serwera :arrow: http://media.putfile.com/Stancja-u-babci
  22. Do setki 8,3s.Spalanie miałem w trasie przy jeździe do 140 8,5l.W mieście jak sie ciśnęło i stało w korkach to prawie 15l.Silnik najbardziej popularny w tuningu.Da się go super kręcić.Bullitt w A4 wykręcił go na ponad 450KM , oczywiście odpowiednio go wzmacniając.300KM nie robi na tym silniku większego wrażenia.Super wynalazek to 1.8T :twisted:
  23. Autko fajne tylko te chlapacze bleeeeee :mrgreen:
  24. Na allegro są lampy ale całe

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.