Treść opublikowana przez sołtys85
-
Nie wiesz za kim głosować na prezydenta? Obejrzyj ten film!
Tomaszów lubelski górą :wallbash: :wallbash:
-
B5 AJM 170 KM, 368Nm by mTronic
Straty mocy 23,3 KW A ma ktoś wykres jakie sa straty przy quattro nie moge teraz znaleźć takowego wykresu żeby zaspokoić ciekawość a wiem, że jest gdzieś na forum bo jakiś czas temu widziałałem
-
Która firmę elektronarzędzi byście wybrali?
Kolego a ja polecę cos czego nikt tu nawet nie wymienił a mianowicie firma METABO jak dla mnie to mistrzostwo świata wśród elektronarzedzi za nim plasuje sie Makita no i powiedzmy Hilti. Ale jak do pracy to polecam Metabo a na pewno sie nie zawiedziesz, amatorsko to wystarczy makita - jest tańsza i łatwiej dostępna.
-
[B5 AEB] Wymiana simerbloków w quattro
Roboty to z tym średnio na jeża. Wszystko zależy jakie masz podejście do mechaniki i jakie posiadasz narzędzia. Jak dobry zestaw nasadek z konkretną tryczką to nie powinno być problemów. Jeśli mechanik, który ewentualnie to robił nie zapomniał przesmarować gwintu jakimś specyfikiem to nie powinno być problemów. A propo tulejek to nie są one tanie. Komplet w ASO to koszt około 600zł a w zamienniku są praktycznie nie do dostania.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
Wtryskiwacze: BRC Reduktor: BRC Genius MB 1500 Elektronika: BRC SQ24 MY07 Dysze: pomarańczowe I tak powinna brzmieć odpowiedź na pytanie jaką instalację założyć=polecacie.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
BRC drogie?? no tak, lepiej pozniej wydac wiecej na naprawy. Wejdz w dzial LPG i zobacz ile jest tematow o problemach ze STAGiem a ile z BRC. Na instalacji nie ma co oszczedzac bo tak wlasnie powstaja mity o gazie ze jest do kuchenek. Gaz daje oszczednosc i bezawaryjnosc ale jak sie dobra instalke dobierze BRC drogie w stosunku co do jakości. A co ma sie psuć w BRC jak konstrukcja stara jak świat i tam nic nie można praktycznie podregulowac i jak sie ppartoli cokolwiek to reset do ustawień fabrycznych i jakoś tam chodzi. A nawiasem mówić dział LPG na tym forum jest tak płytki, że szkoda gadac. Na pytanie co założyć zawsze pada odpowiedź "założ BRC nie jest tanie ale super działa ja mam i polecam" zero odpowiedzi jakie wtryski oporność cewek i rzeczywista szybkość - dane o zapętlaniu sie, co z reduktorem do odpowiedniej mocy, jak pracuje z turbo, jakie spadki ciśnienia pod obciazeniem, dobór mnożnika i pokrycie map przy konkretnych wtryskach. Szczerze to sam nie wiem czego mógłbym spodziewac sie pod maską jak bym instalatorowi powiedział BRC. Wasz wybór jak chcecie sie pakować w prehistorię BRC to proszę bardzo, ale ja wybieram w tych samych pieniądzach cywilizowaną instalację, która mi długo posłuży. Że cos jest drogie to nie zawsze znaczy najlepsze. A jak ktos ma kasiore i chce mieć intalkę na naprawdę wysokim poziomie to polecam Landi Renzo
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Pytanie brzmiało ile kosztuje wymiana sprzegła? \ Więc podałem cenę robocizny. A komplet sprzegła dobrej firmy kosztuje około 500-550zł Zapytaj kolegów z forum dzik i |TOM77 i zobacz, który ma lepsze ceny. W gre wchodzą w zasadzie tylko 2 firmy sachs (droższa nieznacznie ale majaca lepszą opinie) i LUK.
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Od 250-350zł w tych granicach w zależności od regionu i warsztatu samochodowego. W dąbrowie powinno być bliżej tej dolnej granicy. Pochwal sie co i za ile zrobiłeś dla potomnych.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
Kolego nie ma co sie zastanawiac gaz to czyta oszczędność. Nie słuchaj głupot,że gaz to niszczy silnik i jest do kuchenek itp. W tym kraju tylko bardzo bogaci jeżdzą na Pb. Bardzo polecam staga jest to super instalka, która daje wprawionemu magikowi wiele możliwości. Co do wtrysków to polecam matrixy. Reduktory to raczej 2 bym proponował, ale nie wiem jak u Ciebie z miejscem pod maską podejrzewam, że sząłu nie ma więc trzeba by sie zastanowić. Najlepiej zarejestruj sie na forum-lpg.pl i tam jest spec nikoś wariat i on posiada odpwoiednia wiedzę co dobrac. Najleiej skonsultuj jeszcze to z sebastianS (pewnie poleci Ci scorpiona) ale po takowych konsultacjach bedziesz wiedział co wybrac. Osobiście odradzam BRC za drogie do jakości.
-
[ALL B5] AUDI A4 (B5) 8D5 AVANT 1.8T(APU) QUATTRO 2000r LIFT
A przypadkiem gazu nie zakłądałes w Legionowie w blue lpg? Nadal samochód Ci smiaga na tych valdemarach czerwonych?
-
[B5 ADR] Po przekładce silnika problem z odpaleniem
Panowie odgrzeje kotleta bo nigdzie nie moge znaleźć. Czy moj silnik AJL ma zmienne fazy rozrządu (czerwiec 98r)
-
[ALL B5] Pomocy Przepala Bezpiecznik POMPY
Zwarcie. Sprawdz przy pompie paliwa czy nie przetarły się kabelki i nie robią zwarcia do kariserii.
-
[B5 AEB] Szarpanie silnikiem podczas jazdy
Autor wyżej napisał, że dzieje sie tak samo na Pb i na gazie wieć na wtryskach gazowych też przerywa - Twoje rozumowanie jest raczej błędne. Trzeba zapiąć VAG. Podejrzewam, że silnik zalewa i dlatego szarpie. Albo któraś cewka niedomaga i jest problem z zapłonem. Dzieje sie tak jak przyciskasz do dechy czy jak "piescisz" pedał przyspieszacza.
-
[B5 1Z] Problem z nadmuchem
Zdejmujesz podszybie identycznie jak przy wymianie filtra kabinowego i w zagłebieniu po wyjęciu filtra masz wiatraczek, nie wiem jak jest z dostępem do silniczka i przewodów ale można spróbowac.
-
[B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?
LPG nie ma nic do tego, wkładaj wahlera i zapominaj o sprawie.
-
[ALL B5] AUDI A4 (B5) 8D5 AVANT 1.8T(APU) QUATTRO 2000r LIFT
Fajne auto tylko kólka za małe i proponuje wywalić te valteki czerwone i pomyślec o lepszym reduktorze bo ten silver do turbo nie za bardzo sie nadaje. A tak to autko spoko. Jak dla mnie przebieg jest trochę większy o jakieś 100kkm podobnie wytarta kiera i mieszek jak u mnie.
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Ja nie miałem problemu tylko kolega loker23 A sorry pomyłka :gwizdanie:
-
[ALL B5] Spalił 0,5l oleju??
W moim AJL między max a min jest 1litr, w oplu miałem tak samo, kiedyś w ibizie też tak było coś w tych granicach więc to chyba norma dla niemca.
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
No i po problemie.
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Jak podniesiesz podłoge w bagażniku to masz wlepkę we wnece koła zapasowego i bedzie wszystko jasne.
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.audiklub.org/photo/wykresy/wykres_6.775.jpg&imgrefurl=http://www.audiklub.org/dane/a4/b6/a4_1.8t.html&usg=__2bRDYs8fa4ZswAS3epSb_bE9EZY=&h=907&w=750&sz=102&hl=pl&start=9&sig2=R-L97wZNgoKqVo4RoOWmcQ&um=1&tbnid=dEaUs3jhMpOrhM:&tbnh=147&tbnw=122&prev=/images%3Fq%3Dwykresy%2Bmocy%2B1,8t%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3D6YJ%26sa%3DN%26um%3D1&ei=jVHrSoXkGZSmmwPj8dGHDw Poszperaj tu może coś znjdziesz.
-
[INNE] Z oleju zrobił się żel - mazut
Mój wuj handluje maszynami i bardzo chwali te maszyny. Stara niemiecka konstrukcja, w której nie ma co sie psuć.
-
[ALL] Czy warto wkładać chipa przy dużym przebiegu?
No to co za problem przyjechać do Polski zrobić chipa i jednoczęsnie wakacje sobie zrobić. Za irlandzkiego chipa niewiadomego pochodzenia zapłacisz tyle, że starczy na chip w Polsce i na mini wakacje. A podróz powrotna to bedzie czysta przyjemność. :gwizdanie:
-
[B7 BLB] Po wizycie u Witka
A jak plasuje sie średnio moc w silnikach 1,8T, które przyjeżdzaja na mody? Trzymają chciaz serię?
-
[B6 ALT] Delikatyny stukot spod pokrywy zaworów
Tzn jak? Wcisnąłeś i ucichło a nastepnie pojawilo sie po 15s? Dobrze rozumiem? I tak cyklicznie?