Treść opublikowana przez sołtys85
-
[ALL] Zwarcie instalacji elektrycznej i pozar !!
Kolego trzeba sie z tym pogodzić dobrze, że auto doszczetnie nie sponęło. Każdy sąd czy rzeczoznawca uzna Twoją winę ponieważ użytkujesz samochód z modyfikacjami instalacji elektrycznej bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Poprostu podczas jazdy miałes zwarcie do masy i tyle. Przywróc instalację do stanu pierwotnego, napraw przewód serwa i trzeba zyć dalej. A co do ASO audi z tak leciwym samochodem to nawet bym sie tam nie pokazywał. jak jesteś pedantem to dokup na forum lub od jakiegoś anglika czy rozbitka plastiki przytopione i powymieniaj i to na tyle co można zrobic.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Na 2 parkingach dziś byłem i musiałem czekać w kolejce bo tylu amatorów dobrej zabawy "pyszna sanna"
-
[B5 AHH] Antena radiowa problem
Ja sugeruje, żeby wlutować przewód zasilania wzmaka antenowego do przewodu sygnałowego anteny. Może nie trzeba separatora, po rozebraniu radia prawdopodobnie jest jakiś bezpiecznik i po jego wymianie + wróci na przewód antenowy.
-
[B5 AFN] Podgrzewane lusterka - brak kabelków w kostce przyłączeniowej
Widze, że bardzo karny z Ciebie forumowicz
-
[B5 AVG] Dziwne buczenie przy 80km/h i 110 km/h
Na letnich oponach też tak było?
-
[ALL B5] Kierunkowskazy nie działają
Jak awarje działają to najpewniej manetka od załaczania kirunkowskazów odmówiła wspólpracy. Jest na forum opis jak to naprawić.
-
[B5 AVG] Ile płynu chłodzącego wchodzi i jaki ?
Borygo utlenia metale użyte do budowy układu chłodzenia, jest bardzo żrące, przyśpiesza korozję (np. uszczelki pod głowicą i innych elementów), działą destrukcyjnie na elementy gumowe przyspieszajać ich parcienie i utratę elestyczności.
-
[B5 AFN] Podgrzewane lusterka - brak kabelków w kostce przyłączeniowej
poszukaj tematy chyba "rezanie odgrzewanych lusterek" i tam znajdziesz wszystkie opcję i z fotoporady dowiesz sie wszystkiego.
-
[B5 AVG] Ile płynu chłodzącego wchodzi i jaki ?
Febi G12 2x1,5l Wchodzi około 6l.
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
Do mojego AJL weszło 6l a według tabelki wchodzi 7?????
-
[B5 AHH] Antena radiowa problem
Sa daw wyjscia które przychodza mi do głowy. Jedno to podłączyć pod oswietlenie lampki i włączyć ja na stałe swiecenie, ale lampka juz nie bedzie działac i wzmacniacz bedzie pracował non stop i kto wie ile wytrzyma. Drugie wyjscie to jak masz spalony plus w radiu to trzeba dokupić separator antenowy z allegro i podłaczyć go pod plus po kluczyku albo po zasilaniu radia zależnie jak to jest rozwiązane. http://www.allegro.pl/item861130279_separator_antenowy_din_prosty_audi_vw_seat_skoda.html
-
[ALL B5] 2,6 na 2,8 przekładka silnika
To jak w takim razie ustalasz cenę za robotę jak nie z czasu pracy jaki Ci to zajmie? Przychodzi gość z problemem i zdzierasz z niego ile tylko sie uda!!!!!!
-
[ALL B5] 2,6 na 2,8 przekładka silnika
A można wiedziec ile to zajęło by Ci roboczogodzin?
-
[ALL B5] 2,6 na 2,8 przekładka silnika
Moj znajomy - pracował kiedyś w warsztacie w węgrzynowie po trasie maków maz przasnysz 75km od wawy. Uszczelkę pod głowicą robił mi za 300zł robota w oplu. Za wymianę sprzegła liczy sobie 200-250zł zaleznie od humoru. Dla niego to dobry interes zrobić coś takiego bo to zajmie mu 2-3 dni i weźmie za to konkretny hajs (rozbierze przód, na podnośniku wyjmie stary silnik ze skrzynią i włoży drugi również ze skrzynią przykręci sróby od łap i zabierze sie za rozrząd, skręci przód i jak wiązki el i komp pasuje to w drogę) Ten znajomy nie jest pazerny i jak ma 500zł dniówki to dla niego super zarobek i nie bawi sie w naciąganie ludzi na cześciach i na swoją robotę udziela gwarancji wiec wrazie czego sam pokrywa koszty błedów w sztuce ale nie wierze w to, że odwali jakąś fuszerkę.
-
[ALL B5] 2,6 na 2,8 przekładka silnika
Według mnie kumaty mechanik przełoży silnik i skrzynię oraz zrobi rozrząd i płyny za jakieś 1000-1500 w zalezności od regionu i renomy warsztatu. Jak dojdzie jeszcze wymiana wiązki to pewnie elektryk łyknie do 500zł zaleznie co trzeba by wymieniać.
-
[B5 ANB] Silnik nie odpala
A ile kosztowała takowa usługa jak można zapytać?
-
[B5 ANB] Silnik nie odpala
Pewnie moduł napięcia padł jak paliwo czuć to pewnie raczej on jest winny.
-
[ALL] Ile płacicie w waszych miejscowościach za wyważenie kółek
W wawie wymieniałem za 15zł ale nie polecam tego warsztatu a tak normalnie to płace 20zł i t jest cena standart.
-
[B6 AVB] Brak rozruchu
Najszybciej to jest zapalniczkę podgrzać kluczyk i włożyc do zamka- sposób z czasów PRL.
-
[ALL B5] Pytanie o nagrzewnice
Są środki fluorescencyjne do lokalizacji ubytków płynu. Moze warto kupić coś takiego dla pewnosci diagnozy bo szkoda tyle kasy wydac na marne. Masz mokro pod dywanikami?
-
[B5 AFN] Dolanie denaturatu do ON?
Kiedyś wlewało sie 5l Pb na bak ON i problem z głowy.
-
[ALL B5] Pytanie o nagrzewnice
Nagrzewnica np valeo. A co sie dzieję z nagrzewnicą, ze ja wymieniasz? Cieknie? Czy słabo grzeje? Jak słabo grzeje to może płukanka wystarczy? Warto spróbować może pomoże i zaoszczędzisz ponad pół dnia pracy
-
[B6 AVB] Brak rozruchu
U mnie jak aku padł to też coś stuka jakby jakaś klapka od nawiewu, taki plastikowy odgłos. Jak naładujesz aku to bedzie ok
-
[B6 AWX] Przy -17,5 nie odpalił
Panowie nie zapominajcie o jednej rzeczy ON jest na okresloną temperaturę wyliczaną ze średniej 3 ostatnich dni. Np dziś na BP jak sie tankowałem to ekspedientka pytała informowała, że na dzień dzisiejszy ropa jest na -26*C i dodała, że ich termometra w nocy pokazywał -25*C a więc cienka granica. Na statoilu sprzedają jakieś uzdatniacze do ropy i widziałem jak facetka do mazdy serii 6 lała do baku a samochód wyglądał na jkieś max 3 latka. nie polecam tego specyfiku bo w robocie znajmy dolewał do służbówki i zapomniał o specyfiku i zostawił w śmiegu i rano znalexlismy preparat w konsystencji kaszki!!!!! w stężeniu 100% wieć jak to ma działać!!! w rozcienczeniu. Jak dla mnie to najlepszy sposób to 5l Pb na bak ropy i nie ma problemu z rozruchem.
-
[B5 AFB] Problem z odpaleniem
Nie przejmuj sie poprostu aku odał z siebie wszystko. Naładować i jeździć dalej.