Treść opublikowana przez sołtys85
-
[B5 AEB] Braki mocy
A na kazdym biegu mu brakouje mocy? Może to związane jest z obrotami silnika, że jakichś nie moze przekroczyć? Filtr powietrza wymieniałes? Turbina pracuje? Podaj wiecej info
-
[B6 ALT] Delikatyny stukot spod pokrywy zaworów
Jak cykanie to zawór najpewniej gdzieś koło wspomnianego łancuszka.
-
[B5 AHU] Zużycie oleju przy większych prędkościach
Kręcić to on sie bedzie nawet do 4,5tyś obr/min ale jak to bedzie wyglądało z żywotnoscią tej jednostki. Raz kiedyś to szczególnie mu nie zaszkodzi ale autor pyta sie czy na codzienna jazdę ten styl sie nadaje
-
[B5 AHU] Zużycie oleju przy większych prędkościach
Przy takiej jeździe to nie tylko olej Ci zeżre ale i silnik Te prędkości to max dla tego motoru - wyżyłowanie do granic możliwość. Ten silnik nie lubi krecenia. NIm sie jeździ do 3 tyś obr jak jest ciepły. ps. Jak zajeździsz ojcu furę to Ci dopiero da i wtedy na pewno zapamiętasz OT w dziale technicznym
-
[B6 ALT] Delikatyny stukot spod pokrywy zaworów
Jak słyszysz delikatne klepanie to pewnie zawór którys klekocze. Ile masz przejechane na oleju silnikowym. Jak masz blisko do wymiany to po zalaniu świeżego powinno sie uspokoić. Jak Ci szumi to moze być napinacz łancuszka koszt około 800zł.
-
[B6 AVF] Co i jak wyczyścić przed montażem Oil Catch Tank ?
Ale wtedy będą dużo dłuższe i nad chłodnica będą biegły w poziomie co zwiastuje przy tak małym przekroju kłopoty zwłaszcza zimą.
-
[ALL B5] A4 Avant 1,8T APU małe co nie co
proszę proszę jak to się ludzie obrażają za to, że komuś się nie podoba to, że niszczą swoje uturbione benzynki gazem Ciekawe kiedy Twoje 1,8 T zacznie "klekotać z rana" od tego gazu Każdy ma prawo do swojej opinii moja jest taka: "nie toleruję gazu", dziękuję za uwagę Widać, że nie masz zpojęcia o czym piszesz. Propagujesz to bo pewnie ktoś tak powiedział i powtarzasz jak papuga. Diesel oszczedny
-
[ALL B5] A4 Avant 1,8T APU małe co nie co
A ja nie lubię jak mi samochód klekocze z rana i jak ktoś pier**li głupoty na forum!!!!
-
[ALL] Co sądzicie o tarczach 4MAX ???
http://www.allegro.pl/item825263909_tarcze_ferodo_audi_a4_a6_vw_passat_skoda_superb.html Podobno dobre i bardzo tanie. Popytaj sprzedajacego może ma coś do golfa? a moze te pasują?
-
[ALL] Co sądzicie o tarczach 4MAX ???
Jak chcesz tanie tarcze to poszukaj ferodo są bardzo tanie i devastation je polecał. Twierdzi, że ferodo ma teraz jakaś promocję zeby wejść na rynek. Do audi to jakieś 175zł na przód za komplet.
-
[B5 AEB] Dusi się, nie odpala, turbina świszcze po zalaniu
Bo to był komplement i to MEGA!!!!!!
-
[B5 AEB] Dusi się, nie odpala, turbina świszcze po zalaniu
O kobieto jak przy Tobie sie czuje mąż w dziedzinie mechaniki????????????? Pewnie - taki malutki ________________________. Gratki za dociekliwość i upór
-
[INNE] Z oleju zrobił się żel - mazut
Coś mi sie wydaję, że to glikol z olejem tylko na tej pokrywie nie widac dobrze koloru kawy z mlekiem. Pewnie z olejem mineralnym to ma nieco ciemniejszy kolor niż z olejem lepszej klasy lepkości. Emulsja powistała z połączenia oleju z glikolem odizolowała olej od elementów wymagających smarowania i najnormalniej w świecie sie zatarł.
-
[ALL B5] Osłona silnika i skrzyni
Ale w pierwszym poscie napisałes wyraźnie, że chcesz samą osłonę skrzyni a ja tu widzę komplety :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Jak sprawdzić czy na gazie nie bierze lewej benzynki??
U mnie wskazania kompa to se można w buty wsadzić. Spalanie chwilowe nawet na postoju to czasem pokazuje 7l Dystans jaki mozemy przejechac na paliwie w baku oblicza na podstawie naszego stylu jazdy. Jak kręcimy wysoko to wiadomo dystans do przejechania bedzie mneijszy a jak bedziesz kręcił do 3 tyś obr/min to dystans moze wzrosnąć nawet o połowę w zależnosci ile masz paliwa w baku. Nie znam centralki zenita ale w stagu 4 jak przełacza sie na benzynę to piszczy kontolka ostrzegawcza. Ale są równiez opcję, które pozwalają na przełaczanie poszczegolnych cylindrów na PB wiec jak gazownik źle skomponował instalkę a jest lepszym informatykiem niż gazownikiem to może w cwany sposób zamaskowac swoją fuszerkę. Sama instalka jakby pobierała dodatkowo Pb to by miała za bogata mieszankę i silnik by przerywał, trząsł sie itp. Może masz instalkę za słaba i podpiera sie benzyną.
-
[ALL B5] Osłona silnika i skrzyni
Znajdz na allegro i skorzystaj z opcji zadaj pytanie sprzedajacemu i sie dowiesz. Do ASO raczej nie radzę po taką częśc jechac.
-
[B7 BLB] Po wizycie u Witka
Niestety nie zawyża. Samochody którymi jeździcie maja gifty, inne modele i marki niestety nie. Kolejna rzecz potwierdzajaca moc silnika sa logi a z nich wynikało to samo. Pozdrawiam. A możesz mi napisac jak to jest z silnikami 1,8T czy trzymaj serię. Ostatnio znajomy hamował 1,8T AEB i wyszło 157KM (hamował gdzieś w międzylesiu, radości czy starej miłośnej nie pamietam dokładnie miejsca).
-
[B7 BLB] Po wizycie u Witka
A przypadkiem ta hamownia nie zawyża???? Ostatnio każdy co wkleja wykres z mineralnej ma zaskakująco dobrą serię 15-20 kucy przerastającą fabrykę.
-
[B5 ADR] Mało płynu chłodniczego, dziwne właściwosci płynu.
Dokłednie jak przedmówca. Idz do pierwszego lepszego motoryzacyjnego i weź G12 febiego u TOM77 płaciłem za 1,5l/23zł. Jak to był by mój samochód to spuścił bym stary płyn i kupił 2x1,5 koncentratu i 5l wody destylowanej i wymienił na nowy. Pewnie jak rozrząd wymieniali to z powrotem wlali stary. Wymien na nowy i odnotuj w kajeciku date i przebieg i za 2 lata powrócisz do tematu bynajmniej bedziesz wiedział co masz. A w dodatku jak masz na min i dolejesz z ten litr to i tak bedziesz miał temp krzepnięcia w pograniczu minimalnej dopuszczalnej w naszej strefie klimatycznej.
-
[ALL B5] Jak zlikwidować bardzo mocne parowanie szyb
Kup coś w pobliskim sklepie za około 25zł i bedzie ok. Może być filtron, mann itp. Nie ma co wydawać za duzo kasy na to bo podobno te aktywne węgle i tak nic nie dają. Pamiętaj o wymianach tego filtra dla własnego zdrowia. Najlepiej co 10kkm z olejem, żeby nie zapomnieć. Jak ten filtr jest stary to gormadzi sie w nim wilgoć i rosną pleśnie i grzyby a Ty i Twoja rodzinka to wdycha - a są tu substancje kancerogenne wiec nie przelewki.
-
[B5 ADR] Pisk łancuch rozrządu..dlaczego
pewnie padł napinacz a wtedy kolego trzymaj sie za portfel.
-
[INNE] Dmuchawa nawiewu
Na pewno miał tylko nie w audi A2 tylko A4. Musisz posprawdzac wszystko po kolei. Zacznij od dobrania sie do podszybia, zobacz czy na przewodach jest prąd do silnika. Jak jest to znaczy ze silnik wiatraka padł. Jak tu bedzie dobrze t idziesz dalej do kabiny i w zależności czy ma klimatronik bedzie to rózny stopien trudności. Wyjmujesz poszczególne pokrętła i sprawdzasz oporniki i rezystory jak nie ma klimatronika. A jak masz klimatronik to najlepiej zapiąć Vag i prawde powie.
-
Fotoradar i Straż Miejska
Ja wysałem narzeczoną do strażaków za złe prakowanie i była przygotowana dla mnei propozycja 300zł a Ona zbiła ją do 50zł :gwizdanie:
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Jak ogrzewanie jest ok to raczej układ odpowietrzony. Coś mi podpowiada, że ten termostat za mało sie otwiera a pompa na wolnych nie nadaza przez za mało uchylony otwór przepompować odpowiedniej ilości płynu. Zacznij od odpowietrzenia. Na podszybiu na samym środku (po prawej od akumulatora) masz węże od nagrzewnicy. Jeden z węży na otwór. Poluźniasz cybant i ściągasz go na sam koniec króćca nagrzewnicy Odpalasz silnik i czekasz aż trysnie fontanna płynu. Gasisz silnik i zakładasz cybant.
-
[ALL B5] Czy to oryginalny lemforder
A gwarancji na górne wahacze Ci nie uznali?