Treść opublikowana przez sołtys85
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Jak reduktor zavoli zeta N to bardzo dobry wybór do silnika wolnossacego Wielozawór i przekrój miedzianych rurek przy tej mocy to standardowe 6mm w zupełności wystarczy. Valtek ale jaki (poznac mozna po kolorze) Coś mi sie zdaje ze czerwony po taniości - pierwsza liga to to nie jest ale do spokojnej jazdy styknie.
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Stag 4 to tylko elektronika a tak naprawdę to ważne są: reduktor i wtryski. Zrób zdjecia spod maski co masz wsadzone lub odczytaj z podzespołów i bedzie wszytko jasne. Sterownik masz nowoczesny to na pus.
-
[B5 AEB] Co to za gniazdo z tyłu głowicy ?
Mi sie wydaje, że jeden jest od wskazania na deskę a drugi do ECU podaje wskazania temperatury do korekty dawki paliwa.
-
[B5 ADR] Ciężko chodzi pedał gazu.
Jak odepniesz linkę od przepustnicy to chodzi luźno może dlatego, że nie ma oporu i nie dotyka ścianek pancerza. Z zobacz jak odepniesz ja od przepustnicy i bedziesz ręką pociągał w miarę mocno i niech druga osoba zobaczy jak pedał gazu pracuje. Może wyrzeźbił sie rowek w pancerzu i dlatego linka sie blokuje, a jak ja wypniesz to wyskakuje z tego rowka i wszystko chodzi git. Możesz spróbować ją obrocić wokół własnej osi najlepiej o 180* żeby ominąc ten rowek. Można nalac jeszcze do niej oleju może oryginalny smar juz sie wytopił. Albo kupic drugą linke najlepiej używaną bo nowa to pewnie ze 150zł oryginał. A przepustnicę pczyściłeś może to ona stawia tak duzy opór.
-
[B5 AHU] Kontrolka paliwa a nie działający FIS
Nie wierz i tej wskazówce tak bezgranicznie bo w audi głupieją jak szalone. Moja to ma takie chumowy jak zaleję do pełna to jest ok jak wyjeżdzę do 3/4 i zapalę następnego dnia to pokazuje juz tylko 1/2. A jak zapali sie rezerwa na fisie to wskazówką spada do zeraa mimo, że jadę na LPG Ale jak wskazówką lezy na zerze to i tak mogę jeździć na PB jak zaankuje za 100zł to wskakuje na 3/4. Dzaiłą jak chce, podobno trzeba pływak przeczyściuc ale nie mam za bardzo czasu na to.
-
[B5 AEB] Zmiana Oleju z 15W na 10W
Jak masz turbo padnięte to normalka, że oliwa w intercoolerze. Jak ktoś zmienił olej na mineralny to dobrze o silniku nie świadczy albo poprostu zrobił to z "oszczedności". MOżna przejsc na półsyntetyk zależy ile czasu jeździł na mineralu. Jak jakieś 10kkm to raczej nie powinno byc problemów. Jak dłużej to silnik moze sie zatrzeć i pożerać astronomiczne ilości oliwy - wypłucze sie nagar z silnika spowodowany zastosowaniem oleju mineralnego. Podobno AEB nie powinno jeździc na mineralu nawet w stanie agonalnym
-
Uszkodzenie samochodu przez psy.
Kolego a spróbuj jeszcze czegoś takiego. Jak tam w pobliżu mieszka jakiś rolnik to zapewne ma wykupione ubezpieczenie OC na zwierzeta. Na wypadek jak krowa wyjdzie na droge i bedzie kolizja itp. Do tego ubezpieczenia zalicza sie i psy pogadaj z kimś może uda wam sie dogadać i podepniecie szkodę pod tą polisę. No chyba, że to były Twoje psy.
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Coś mi sie wydaje, że słąbo odpowietrzyłęś układ chłodzenia i nie ma dobrego obiegu. Na postoju są niskie obroty silnika a zarazem pompy wody i nie daje ona rady przepchnąć płynu przez warstwę powietrza. Jak podniesiesz maskę to zobacz czy wszystkie węze, którymi płynie ciecz chłodząca są gorące. A jak działa ogrzewanie?
-
[ALL B5] Jak to jest z tą wycieraczką?
U mnie po właczeniu wycieraczki tylnej działa w trybie czasowy. Czyli praca - jeden cykl - przerwa z 10s. - praca jeden cykl. Chyba nie da sie tego regulowac
-
[ALL B5] Czy to oryginalny lemforder
U Toma były po 1500 ale nasteona dostawa przyszła juz droższa. Mówił na spocie jakies 2 miechy temu moze znów staniały. Warto się jeszcze zapytać
-
[B5 AEB] Co to za gniazdo z tyłu głowicy ?
Na tym czujniku masz wsówkę z pojedynczym kabelkiem. Zdejmij ją i przeczyć jakimś papierem sciernym lub śrubokrętem, żeby zerwać nalot z miedzi. Z główką czujnika zrób to samo. Wsówkę zciśnij kombinerkami i załóż na czujnik jak to nie pomoże to czujnik do wymiany około 25zł zamiennik a gorzej jak zegary coś nie tak. A dobrze odpowietrzony silnik-układ chłodzenia? Jak działa ogrzewanie?
-
[ALL B5] Czy to oryginalny lemforder
To coś tanio bo jak rozmawiałem z TOM77 to mówił, że teraz chodzą po 1800zł Ale aukcja przekonująca :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Obroty silnika na klimatroniku
U mnie też skaczą obroty na klimatronku ale nie czuc żeby silnik drgnął, a wskazówka stoi jak wryta.
-
[ALL] Pokrowce szyte na miarę co o tym sądzicie
Jak masz kubły to na 100% odpada. Uroku to dla mnie nie doda a wręcz przeciwnie Siedzenia są bardzo tanie wiec jak sie zniszczą to można kupić drugie. Jeden z klubowiczy z wawy dał ogłoszenie, że odda za darmo bo zmienił na kubły i mu zawalają.
-
[B6 AKE] Problem ze sprzęgłem?
To naj chaeakterystycznijesze dla dwumasa. Jak chodzi na ssasniu to ok ale jak juz normlanie pracuje silnik na wolnych to telepie budą.
-
[B6 ASN] Tarcze hamulcowe
Ja mam brembo max (nacinane tylko) + ferodo premier i pierwsze klocki wytrzymały 32kkm. Drugie klocki sie zobaczy ile wydolą. Szczerze mówiąc to spodziewałem że klocuchy odpadną po 10-15kkm jak sie naczytałem a tu małe zdziwko. Co do odczuć to pwiem, że do 100km/h nie widze zbytniej róznicy, ale z prędkości powużej 100km/h róznica jest. Jakoś pewnie sie na nich hamuje i pedał hamulca delikatnie mrowi w nogę i słychać delikatne szorowanie ale mi sie to osobiscie podoba i moze dlatego sprawiaja wrażenie bezpiecznych. Pylenie w normie choć klocki do miekkich sie zalicza. W drugim aucie mam tarcze ATE + klocki textar. Bardzo twarde klocuchy, same sie nie zuzywają tylko wiadac jak wcinają tarcze. Skuteczne dopiero po mocnym naciśnieciu pedału hamulca. Pylą dosyć mało ale ciezko to odmyć z felg. Cena też nie jest niska. Podejrzewam, że to beda ostatnie klocki dla tych tarcz.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
ten element który jest przykrecony do obudowy filtra , do niego wchodzą dwie wtyczki. z tego co gadał koleś wywnioskowałem że paliwo nie było podawane na ostastni gar , jakbym troszke pomyślal to mogłem podmienić cewki i jeśli znowu ostatni gar by nie chodził to mógłbym wykluczyć usterke cewki/świecy i szukać dalej, no cóż , człowiek na błędach się uczy. zapasowa cewka sie przyda , świeca też. szkoda tylko silnika bo przejechał około 80km na 3 garach Troche zdarli za ten modół na przasnyskiej.300PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://allegro.pl/item774825918_modul_zaplonowy_przekaznik_mocy_vw_audi_seat.html A diagnoza pewnie trwała z minutę nieźle biorą za przykręcenie 2 śrubek
-
[B5 ADP] Diwne turbulencje
Na Twoim miejscu zakupił bym linkę holowniczą jak jeździs zsamochodem w takim stanie.
-
[B5 ADP] Diwne turbulencje
Za mało szczegółow. Moze być wszystko. Wahacz, końcówka drązka kier a nawet ten nieszczęsny przegób juz nie trzyma osi symetrii.
-
[B5 AEB] Pomocy , nie odpala.
Nie dawaj sie holowac na takich dystansac bo zerwiesz pasek rozrządu i sie narobi. U Ciebie to nie jest wina rorusznika tylko elektroniki lub jakiegos sterownika/ czujnika lub jakiejsc pierdoły. Holowaniem mozesz tylko zaszkodzić. A cewki i moduły podmieniałes? To jest najczestrza przyczyna problemów z tym silnikiem
-
Pomysły czym handlować na allegro
Moze materiały biurowe. Mi ostatnio drukarki bardzo dobrze idą. Bindownice, rzutniki bajek, przezrocza. Wszystko schodzi na pniu.
-
Mocniejsze paliwa a rzeczywista moc
Słuzbowe diesle tankuje na BP i zawsze ultimate a jak zatankuje u niemca to max speed jest o 10km większa.
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Jakieś 60-100zł i robota około 300-350 bo to ta sama co przy wymianie sprzęgła. Jak zamierzasz pojeździć autem to lepiej wymień komplet jakieś 600zł sachsa na allegro lub weź od TOM77
-
[B5 AEB] Pomocy , nie odpala.
Jak sprawdzałeś tą pompę na krótko? Podpiąłes pod aku i kręciłes rozrusznikiem? A ile bar pokazywało jak sprawdzałeś ciśnienie paliwa? A masz jakiś immo?
-
Mocniejsze paliwa a rzeczywista moc
Kiedyś widziałem jak testowali w TV paliwa na róznych stacjach CPN pod lupę brali róznicę 95 i 98 oktanów. Wyszło, że dla normalnego silnika benzynowego, którym dysponuje zwykły Kowalski w okolicach 130KM nie ma najmniejszej róznicy w osiągach i kulturze pracy bo te silniki przystosowane są do paliwa 95. Najtanszym samochodem który testowali i w którym była rónica to był subaru. Przy zastosowaniu paliwa 95 w tym japońcy wystepowało spalanie stukowe a na 98 pracował jak trzeba. W polsce ludzie myślą, że oktany to moc jaką znamionowane jest paliwo. Oktan to nic innego jak odporność na sprężanie w komorze spalania przy, której paliwo niedostaje samozapłonu tylko wytrzymuje je i czeka cierpliwie na iskrę ze świecy. Dlatego do sportowych samochodów przewidziane jest paliwo 98 lub nawet 102 bo sprężanie jest ogromne a turbiny nie mają litości. Jak nastąpi samozapłon to tłok wykonuje pracę w przeciwna stronę i spowalnia pęd koła zamachowego nie mówiąc jak dostaje sie podzespołom (wał, tłoki, korbowody itp.) Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem bo % krążą we krwi :gwizdanie: