Treść opublikowana przez trepek
-
Wymiana silnika w garażu
Oczywiście, że prościej. Dorwać tylko paleciaka i sru. Ja już tak dwa razy silnik wyciągałem przy dwóch swapach
-
Silnik działa jak traktor.Wryczy
Zobacz, czy nie masz przerwanych kabli idących do N108. Jak nie to to padł Ci zaworek ciśnieniowy w pompie albo jakiś spec go wbił. Ewentualnie poszedł któryś oring na tym zaworku i stąd te hocki-klocki. W TDI powinno ruszać się bez gazu.
-
Dziwny problem z odpalaniem..
Ten "chłop" ma cycoszki:naughty: Filtry to podstawa, wymień filtr paliwa i daj znać Joanno czy jakaś poprawa nastąpiła.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Zakupiony mam zestaw Bose, jak albo cieplej się zdrowi albo czas mi pozwoli to zapakuję go do samochodu. Obecne audio bassem nie obfituje ale za to dźwięk jest bardzo wyraźny i nie rani uszu. Jak na standardowe pierdziawki to gra całkiem poprawnie. ---------- Post dopisany 29-10-2012 at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 02:35 ---------- Ori skórzany mieszek i gałeczka w lepszym stanie niż moja. ---------- Post dopisany 02-11-2012 at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany 29-10-2012 at 20:07 ---------- Dzisiejsza konserwacja twardym woskiem przed zimą:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Amsoil Engine Flush.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
jeśli tak określasz OOOO---------- Post dopisany at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany at 23:45 ---------- TO co piszecie i w ci wierzycie o oliwach to tylko MARKETING Tiaaa.... Dwa lata temu w zimę zrobiłem test olei. Przez noc przymroziło do -30*C. Firmowy Motul był gęsty ale wynalazki typu Lotos Mineralny musiałem łyżką wyskrobywać ze słoika. Oleje stały przed drzwiami od szopy. The a4 Mój silnik jest po płukance.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
W drodze osłona skrzyni z wygłuszeniem oraz gałka z mieszkiem:decayed: ---------- Post dopisany 26-10-2012 at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 18:58 ---------- Zamontowałem dzisiaj osłonę skrzyni biegów z wygłuszeniem od 2.5 TDI oraz nową konsolę środkową w idealnym stanie <ok> Pojawił się również przycisk od przednich halo ale narazie pełni on rolę dekoracyjną. Na jednym zdjęciu porównanie otworów montażowych w roku 1995 a w 1997. ---------- Post dopisany 27-10-2012 at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 21:43 ---------- Wygłuszenie pod skrzynią powoduje, że szum podczas jazdy jest mniejszy. Hmm... trzeba pomyśleć o wygłuszenu dachu i przedniej szyby:grin:
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
Ja z "sam naprawiam". Tak tylko się zapytam, mówimy oczywiście o silnikach w b5, prawda?
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Wygłuszenia nigdy za wiele:naughty:
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
To spod skrzyni nie wiem, nie testowałem. Płyta pod silnik z wygłuszeniem i wygłuszenie grodzi z 2.5 TDI działa bardzo dobrze, słychać jedynie niskie buczenie podczas jazdy, bez klekotu (może to też dlatego buczy, że plecionka się kończy). Ale cicho jest, szczerze powiedziawszy jak zagrzeje się silnik to nieco głośniej niż w benzynie b5 bez wygłuszeń.
-
Wymiana silnika od 19tdi lift do 1z
Pasuje o ile 1.9 TDI jest na pompie rozdzielaczowej na nie PD.
-
Napinacz paska alternatora
ja jezdze ciagle na nawiewach to u mnie by duzo dalo bo ciagle cieple powietrze leci A jakie to ma powiązanie? Bo to, że ciągle ciepłe powietrze leci to znak, że masz coś nie tak z klapą powietrza kierującą powietrze na nagrzewnicę.
-
Wycięty klin na dolnym kole rozrządu,
jeżeli nie podciągnęło się "ssania" AAZ ma inny kształt klina na czopie wału niż 1Z. W AAZ obrabiający się klin jest wręcz piętą achilessową tego silnika. Powstaje poprzez nieumiejętną wymianę rozrządu, gdzie mechanik idąc na łatwiznę odkręca centralną śrubę zamiast 4 śrub od koła pasowego. W 1Z ten problem również występuje chociaż w mniejszym stopniu. Przyczyną jest jak wyżej - pchanie łapsk tam gdzie nie trzeba i odkręcanie centralnej śruby (notabene zabronione przez producenta przy wymianie rozrządu ale komu chce się czytać) wału oraz bicie tłumika drgań skrętnych, które to bicie może obrobić płaszczyznę wału.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Tylko ta wygryziona przez myszy.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Założyłem dzisiaj osłonę silnika z ori wygłuszeniem i znowu ciszej jest Nawet przy jakiejś nieszczelności na wydechu oraz zatkanym EGRze przy 100km/h szum opon i opływającego wiatru zagłusza pracę silnika. ---------- Post dopisany 22-10-2012 at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany 10-10-2012 at 18:33 ---------- Kolejny element układanki. Nieporysowana konsola środkowa i przycisk od przednich przeciwmgielnych. Cały komplet kupiony baaardzo okazyjnie, w cenie samej konsoli. Niedawno zauważyłem, że 2.5 TDI miał wygłuszenie na osłonie skrzyni biegów, chyba nie muszę mówić, co kolejne wpadnie:naughty:
-
Wyciek płynu z tyłu silnika
A właśnie ze jesteś w błędzie ..Grzesiu...w naszym przypadku gdzie mamy w króćcu świeczki to on nie jest plastikowy.... stop alu czy coś tam . Może amelinium tam jest:decayed: Ale ważne, że twardy do twardego czyli trzeba między kruciec podgrzewacza a kolanko zastosować jakiś miękki materiał uszczelniający. Danu44 Zdjęcia stare, olkuskie blachy mam od początku września:wink:
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
W 1.9 TDI PD korek dokręca się momentem 25Nm, a w TDI na pompie 30Nm W moich źródłach danych w silnikach diesla 4 cylindrowych, czy to z pompą rozdzielaczową czy PD, moment dokręcenia wynosi 30Nm, dla wysokoprężnego v6 jest 25 Nm:wink:
-
Wyciek płynu z tyłu silnika
Najczęściej w sklepach z łożyskami są również dostępnego wszelakiego rodzaju simmeringi i oringi. To kolanko musi być uszczelnione gumowym oringiem, ponieważ zarówno kolanko jak i kruciec są plastikowe. Trzeba rozebrać, zobaczyć co tam jest, wyjąć oring i pójść do sklepu, dobiorą coś podobnego. A jak nie ma nic gumowego to zalać do środka kolanka silikonu wysokotemperaturowego, założyć, odczekać i będzie. Ostatnia metoda strasznie chałupnicza ale... prowizorki często są najtrwalsze. Generalnie dociśnięte to jest tak, że w środku kolanka jest gumowy oring, wpycha się go z lekkim oporem na kruciec podgrzewacza i zapina zapinkę coby się nie rozpięło. Ot taka "szybkozłączka".
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
Brawo Grzesiu... Znasz moze gdzies warsztat co tak robią...? Na dniach dorobię się do klucza dynamometrycznego i będę przykręcał wszystkie śrubki zgodnie z zaleceniami producenta. Narazie to stosuję pręt 1m i wagę ręczną Teraz mam mniej zajęć bo nareszcie będę pracę pisał, jupi! A nawet dwie prace bo na dwóch uczelniach jestem dziennie:naughty:
-
Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]
Warto dodać, że korek spustu oleju dokręcasz momentem 30Nm.
-
Ciekawy problem ze sprzęgłem.
Większość objawów minęła po podmianie wtryskiwaczy na inne AFN. Co prawda samochód stracił nieco na dynamice ale praca silnika jest bardzo poprawna, spalanie ok, brak poddymiania. Muszę na spokojnie dojść co jest/było nie tak.
-
Szarpie i puszcza bąka 2.5 tdi 140 km
Pewnie wtrysk sterujący pada.
-
skrzynia, sprzeglo , łożysko ,oporowe ?
To pierw wyjmij skrzynię i zobacz co się sypnęło.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeździłem swego czasu autem, co na każde 1000km brał ok 1.2/1.3 litra Motula 6100+ I w najgorszą zimę, nawet poniżej -30*C odpalał po dwóch grzaniach świec od przysłowiowego strzała. Gdzie się ten olej podziewał - nie wiem. Silnik to stare 1.6 TD było i latało jak wściekłe, dymiło jak lokomotywa i paliło laczki, zajechać się nie dało:grin: A już miałem się pytać, gdzie Dana:naughty:
-
skrzynia, sprzeglo , łożysko ,oporowe ?
Najprawdopodobniej szumi łożysko na wałku sprzęgłowym, to pierwsze, które wchodzi do skrzyni. Trzeba skrzynię rozbierać bądź poszukać innej. P.S. Ale za nim zaczniesz sięgać głęboko do kieszeni, przeczesywać allegro, sprawdź czy masz olej w skrzyni dla świętego spokoju. ---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 22:56 ---------- A jak już będziesz targał skrzynię to sprawdź łożysko oporowe, chociaż ono powinno szumieć wtedy, gdy wciskasz pedał sprzęgła bo jest dociskane przez łąpę na docisk, na puszczonym pedale ma ono luz.