Treść opublikowana przez trepek
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
fanthomas18 Praktycznie P&P, z przodu nieco brakuje, z tyłu trzeba kawałek dociąć. LukasxXx Z moich informacji wszystkie pojazdy ze sportowym zawieszeniem miały grubszy z przodu stabilizator, tak po numerach w etce można dojść. Seryjny ma grubość chyba 24.8mm a sportowy coś ok 27mm. I sportowy waży spokojnie drugie tyle. Ja swój wziąlem z avanta, co go na części mam w podpisie, gdzie seryjnie było zawieszenie 1BV. Krycha Napisałem, gdzie jeszcze występowały:decayed: P.S. Te stabilizatory o których piszę, wydają się pełne w środku bo zupełnie inny dźwięk przy pukaniu jest jak przy seryjnym. Ale 100% pewności nie mam bo nie rozcinałem ich ;-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
U mnie ogólnie narazie przestój. Wymieniłem dotychczas od ostatniego wpisu: - olej - chwyt otwierania maski w grillu na poliftowy - coś tam w zawieszeniu - stabilizator przedni na grubszy (naprawdę super poprawa) - zakonserwowałem lewy próg i wpadły listwy progowe poliftowe z metalowymi listwami - uchwyty zamków drzwi na chromowane wymieniłem - zregenerowałem pająka bo długie nie działały jak należy
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
No ciekawie, ciekawie :-)
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Co to kupiłeś ostatnio?
-
dwuteownik- wytrzymalosc przy zastosowaniu jako belka
W sobotę dokładniej Ci to policzę. Mnie najbardziej martwi samo mocowanie teownika do ściany bo taki teownik raczej sobie poradzi. Pod teownikiem masz jakąś stopkę betonową na murze? Jak rozwiązaliscie oparcie? Ten strop to sam beton czy żelbet? Bo trzeba liczyć, ze teownik może się ugiąć z 3-4cm. Dla płyty żelbetowej takie ugięcie to bułka z masłem ale dla samego betonu może być ciekawie. Trzeba to policzyć.
-
Kąt wtrysku za wczesny czy póżny ?
Wczesny kąt nie jest zdrowy dla silnika, opóźnij go nieco, prosta czynność.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Szczerze? Kupujący żydził dwóch piw na wysyłce, bo list ekonomiczny + koperta to jakieś 5zł a paczka ekonomiczna to ok 9.5zł. I paczka ekonomiczna dochodzi w 3 dni i ma się potwierdzenie nadania z numerem i możliwością śledzenia.
-
dwuteownik- wytrzymalosc przy zastosowaniu jako belka
I tak i nie. Jaka rozpiętość tego dwuteownika? 4m? Co ile dwuteowniki są? Rozumiem, że na dwuteowniku masz płytę a na płytę chcesz dać ściankę działową + podpora dachu? Na czym opierają się dwuteowniki? Masz pod nimi jakieś słupy betonowe albo chociaż wieniec betonowy? Czy dwuteowniki leżą na samej cegle? Za mało danych ---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ---------- Jak dwuteowniki opierają się tylko na samej ścianie a nie ma pod ich krawędziami żadnych słupów betonowych, to odbierając takiemu dwuteownikowi podporę na całej dlugości, jaką stanowiła ściana działowa, bardziej zacząłbym się obawiać, czy dwuteownik nie zachowa się jak ciepły nóż w masełku i nie zacznie osiadać na ścianach zewnętrznych powodując ich miejscowe spękanie. Przyjmuję rozpatrywany układ jako płytę, która wspiera się na dwuteownikach.
-
Problem z kupującym z allegro poradzicie co zrobić ?
Skoro telefon ma gwarancję to czemu nie próbować reklamować? Kiedyś miałem Motkę Milestone i padł mi w niej styk bocznego przycisku. Wysłałem telefon niecałe dwa miesiące przed końcem gwarancji i nie dość, że wymienili mi styk to jeszcze jakiś moduł (czy cusik bo testów nie przeszedł sprawności) i klawiaturę na nową, bo stara się odklejała. A co do obecnej sytuacji to: - zdjęcie przedstawiające Imei i wyświetlacz jak kolega pisał (tylko wyraźne a nie robione biletem tramwajowym), - zaproponowanie, że kupujący wyśle telefon na gwarancję i po ewentualnym negatywnym rozpatrzeniu możesz mu wrócić na wyświetlacz. I po tych propozycjach patrz na jego zachowanie, jak ma coś na ukryciu to będzie nerwowy, jak normalny człowiek gdzie zawiniła poczta to wykaże chęć rozwiązania problemu. Cwaniactwo trzeba tępić ale sprytnymi sposobami.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Skoro paczka poszła to co za problem zobaczyć, gdzie ona aktualnie się znajduje? Swoją drogą odradzam wysyłanie listów InPostem jak się nam śpieszy, list polecony tydzień szedł...
-
[B5 ADR] by maniu
Ile cali maja te kola?
-
Czy Wasze kobiety, też mają już dosyć forum A4 ??
Taa... bo co do garażu idę to mnie ciągniesz zaraz na małe co nie co złośnico jedna:grin:
-
POMOCY !!! sprzedalem samochod i teraz mam problem z kupujacym.
Kupno uzywanego samochodu obarczone jest kosztami napraw. Glupcem jest ten, kto mysli, ze kupujac uzywany samochod nie bedzie sie nic dokladal.
-
POMOCY !!! sprzedalem samochod i teraz mam problem z kupujacym.
Czytam to i czytam... i naprawdę co niektóre wypowiedzi to debilizm czystej postaci. Ok, 2.0 "bierze" olej jak to niektórzy mówią, sprawa trafia do sądu, że rzekomo sprzedający zataił tą informację. I co robi sąd? Ano, zaznajamia się ze specyfikacją techniczną producenta dotyczącą tego silnika a tam zapis, że dopuszczalne jest zużycie oleju na poziomie 1l na 1000km. Jak zużycie jest niższe niż 1l na 1000km to jest to stan dopuszczalny przez producenta więc nie ma obowiązku informowania o takich rzeczach:doh: Proszę, by osoby, które mówią, że sprzedający coś zataił, na jakiej podstawie sąd ma orzec, że samochód jest niesprawny? Słuchać się kupującego Pana Kazia, który ma kaprys, że samochód nie spełnia jego oczekiwań czy odnieść się do danych producenta i stwierdzić, czy dany mankament jest wadą danego egzemplarza czy jedynie akceptowalnym stanem zużycia części mechanicznej, która według wytycznych producenta jest dopuszczalnym stanem? Myślenie nie boli, ludzie...
-
ECU zmiana
Widzialem tez taka przerobke, ze dwie kosci byly wlutowane i byl przelacznik, ktory wybieral przez ktora kosc plynal prad, przynajmniej tak ze zdjec to wywnioskowalem bo strasznie nawalone wszystkiego bylo pod obudowa ECU:facepalm:
-
Lekkie drganie na jałowym odczuwalne w środku . Norma w AFN ?
Każdy wie, że wymienia się poduszki tylko na ori.
-
ECU zmiana
Program z przerobieniem na podstawki? Znajdź takiego murzyna. Bo wszędzie piszesz, że można ale konkretów brak. Normalnie jak Tusk z ambony. Po drugie kompy można podmieniać. Jak ktoć chce coś wymienić (w sensie ecu z różnych aut) to niech da znać, jak nie będę żydem i z chęcią schematami się podzielę. Nie będę ściskał tej wiedzy jak kot gówno skoro można to w necie znaleźć
-
POMOCY !!! sprzedalem samochod i teraz mam problem z kupujacym.
Producent dopuszcza branie oleju do 1l na 1000km wiec ten typ tak ma. Powyżej tej wartości pasowałoby powiadomić o nieprawidłowościach.
-
Ułamanie turbiny na części gorącej
Śruba czy wirnik? Byłoby dobrze doprowadzić układ do równowagi ale samemu tego raczej nie zrobisz.
-
wymiana słupka silnika 1Z i 2 pytania pomocy!
Poprzecznego silnika nie zamontujesz u siebie.
-
Nie odpala, błąd G81
Kazdy diesel odpala na plaku.
-
Nie odpala, błąd G81
No, masz okazje aby wkoncu zapodac programik do zetorka:decayed:
-
Nie odpala, błąd G81
Tak, engine :-)
-
Nie odpala, błąd G81
A jaki masz kat wtrysku? Grupa 000, 2 kolumna.
-
zmiana na 1.9
Kazdy 1.9 podejdzie do skrzyni 6g z silnika 2.5 TDI. Nawet 75 konny AAZ z audi 80. Vag nie stosowal w tamtych czasach jakis roznych rozstawow srub do mocowania skrzyni biegow z blokiem silnika.