Treść opublikowana przez wampir
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
Póki co nie wymieniłem tarcz. Zrobiłem następujący test. Po dlugim postoju wyjechałem na drogę i na odcinku 1 km rozpędziłem się do 120km/h i pierwszy raz dotknąłem pedału hamulca. Zakładając, że tarcze były zimne to nie powinno się tak od razu odkształcić. Niestety występowały drgania na całej budzie. Potem jeździłem kilka km ciągle hamując. Prosto z drogi zjechałem pod garaż i dokonałem pomiaru. Było ciężko bo same śruby od kół były tak gorące, że w rękawicach było trudno to zrobić. Pomiar nie wykazał większył odchyłek niż 0,09 mm co wg rozpiski na forum mieści się w tolerancji. Sprawdziłem też tarcze z tyłu i tam było max 0,06mm. Koła nie mają luzów nie słychać też żadnych szumów co eliminuje łożyska. Co teraz sprawdzić? Co wymienić?
-
[B5 AFN] Szarpanie skrzynią
Witam, mam u siebie problem z szarpaniem. Gdy jadę i puszczę nogę z gazu tak, że czuje hamowanie silnikiem a następnie nacisnę gaz to czuć pojedyncze szarpnięcie. Czy to wina poduszek? Podczas ruszania nie mam żadnych drgań. Czasami słyszę dziwne skrzypienie ale to bardzo rzadko.
-
[B5 ADR] Wymiana prawej poduszki silnika
Mam u siebie ciekawe zjawisko. Podczas jazdy puszczam nogę z gazu tak, że czuję hamowanie silnikiem i wtedy naciskam gaz. Zawsze czuć pojedyncze szarpnięcie. Czy to wina którejś z poduszek?
-
[B5 ADR] Numer kostki stacyjki
Witam, jaki jest numer kostki stacyjki do Audi A4 1.8 (ADR) sedan z 1996 r. ? Czy ta nazwa to faktycznie nazwa części czy też potoczne określenie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
-
[B5 ADR] Problem z elektroniką, nie łączy coś w stacyjce. Pomocy !!!
W dziale sprzedam, jest taka kostka stacyjki z AFNa z 96 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203160.45 Brać używaną kostkę czy nowy zamiennik ? Może od razy wziąć profilaktycznie jakąś kostkę sterującą? Pytanie którą?
-
[B5 ADR] Problem z elektroniką, nie łączy coś w stacyjce. Pomocy !!!
Dzięki za odpowiedź, zacząłem szukać na forum i znalazłem taki wątek o wymianie kostki http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52237.0 Wg autora: Tak wygląda kostka a tak zamontowana: Jakiego producenta brać? Tak jak na forum wyczytałem FEBI albo SWAG ?
-
[B5 ADR] Problem z elektroniką, nie łączy coś w stacyjce. Pomocy !!!
Witam Dzisiaj miałem niemiłą przygodę, włożyłem kluczyk do stacyjki zapaliłem auto i podjechałem kilka metrów do skrzyżowania. Włączyłem kierunkowskaz i zauważyłem, że nie mruga dioda na desce rozdzielczej oraz nie słychać charakterystycznego tykania. Zjechałem szybko na parking i tam zauważyłem: - kierunkowskazy nie świeciły - nie było nic widać na klimatroniku, - nie świecą się też swiątła mijania (jedynie postojówki świeciły) Zgasiłem auto i zapaliłem, znowu miałem te same objawy. Znowu zgasiłem auto, chwile poczekałem, wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki, zapaliłem i wszystko wróciło do normy. Co to może być? Już kiedyś w zimie raz takie coś miałem. Pojawiło się nagle raz i samo ustąpiło. Cholera jasna, mam teraz jechać w trasę ponad tysiąc kilometrów i wolałbym coś z tym problemem zrobić. Ratujcie Dodam, że raz na kwartał mam problem z zamykaniem albo otwieraniem auto z pilota. Mam nieoryginalne alarm i czasami nie włącza się pompka co skutkuje tym, że auto ma już wyłączony alarm, ale drzwi pozostają zamknięte. Jak oworze drzwi z kluczyka to wszystko jest OK, pompka zawsze zadziała.[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 19:09_________________________________________________Widać, że problem jest na tyle skomplikowany, że nikt nie potrafi pomóc Dzisiaj problem z "gasnącą" elektryką pojawiał się w 3/4 uruchomień samochodu. Wyciągnąłem wszystkie bezpieczniki, przeczyściłem papierem ściernym "1200" a także wyciągnąłem widoczne przez otów nad bezpiecznikami przekaźniki tzn kostki i w nich też przeczyściłem styki. Wspomniane zabiegi nie przyniosły żadnego efektu. Przekręcam kluczyk i widzę, żę klimatronik się świeci, ale juz po zapaleniu gaśnie i występują wszystkie wymienione wcześniej objawy. Nie działa także klakson. W bezradności wkurzony na maksa zacząłem okładać z liścia deske rozdzielczą i kierownice licząc na cud Nagle wpadłem na genialny pomysł aby poruszać kluczykiem w stacyjce i wtedy wszystko wróciło do normy!!!! Operację wykonałem na zapalonym silniku. Zabieg powtórzyłem jeszcze raz aby się upewnić, że działa. Co może być przyczyną? Może coś nie łączy w stacyjce? Ratucji bo za 5 dni jade w trase Auto sprawdziłem vagiem i w "engine" nie mam żadnych błędów.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
U mnie po 5k juz stuka MS, psia mac !!!
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
W takim razie wezmę ten zestaw : http://allegro.pl/tarcze-przod-bosch-audi-100-a4-a6-1-9tdi-2-0-2-5-i1622614366.html
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
ale najgorsze jest to, ze na kole maja taka tolerancje niewielka tj 0,05mm ok kupie nowy zestaw BOSHA, na allegro chodzą po 230zł i zobacze, ale szlag mnie trafi jak to powróci, albo jak na nowych tarczach będa takie same odchyłki
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
tylko hamowaniu i to mam wrażenie, że czuć je bardziej jak mam wrzucony bieg niż jak to robię na luzie, ale może to tylko moje wrażenie.
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
Właśnie wróciłem z testów i do d*py!!!! Przy 140 czuć delikatne szarpanie na budzie i też na pedale hamulca. Sam już nie wiem co robić. Co wymienić w pierwszej kolejności? Tarcze, wahacze a może amortyzatory?
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
Jak to 0,05 to a duzo? Ja aktualnie niby tyle mam, no nic... zobacze co bedzie, dzisiaj specjalnie bujne go do 140km/h i zobacze co bedzie. Wydaje mi sie, że chyb cięzko zrobić mniej niż 0,05 mm.
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
Witam Ja u siebie też borykam się z problemem drgnia podczas hamowania. Z przodu wymieniłem klocki na nowe (bosh) i przetoczyłem tarcze (ate), z tyłu także wymieniłem klocki na nowe (bosh) i przetoczyłem tarcze (ate) oraz wymieniłem łyżyska z tyłu na nowe. Jeździłem delikatnie przez pierwsze 2 baki aby wszystko się ułożyło i niby wszystko było OK, ale jak pojechałem na autostrade to się wkurzyłem. Znowu szarpie autem. Wczoraj załamany poprosiłem teścia o pomoc, aby zmierzyć bicie na tarczach. Użylismy do tego takiego oto urządzenie Wg pomiarów bicie było w zależności od miejsca pomiaru tj środek tarczy lub w okolicach krawędzi ok 0,10 mm Przesuwaliśmy tarcze na piaście o 1 otwór i dokonywaliśmy pomiaru. Różnice były nawet 0,20 mm. Ostatecznie znalazłem ustawienie o wahaniu tarczy o 0,05mm i na drugim kole tak samo. Widać, że położenie tarczy na piaście ma znaczenie. Co myślicie o tych odchyleniach? Jest to akceptowalne? Jeszcze nie byłem na autostradzie sprawdzić czy coś to dało, ale jeśli to nie pomoże to jeszcze pomierzę tylną oś, a potem to chyba tak jak pisaliście trzeba będzie wymieniać wahacze bo coś mi delikatnie stuknie czasami jak jade powoli i wjade w glęboką dziurę. Wszystkie wahacze wymieniałem 20K temu, a wszystkie dodatkowo górne jakieś 8K temu na Master sport. Końcówki drążków 20K (lamforder).
-
[ALL B7] BGB 2.0tfsi quattro czy to uszkodzona turbina ??
Przepraszam, ze zrobie OT, ale czy dobrze zrozumiałem, że 2.0TFSI nie można gazować ?
-
[ALL] Audi A, S, RS, Turbo+Supercharger
Sa gdzies opisane projekty z kompresorem w B5 2.8 albo B6 3.0 ?
-
[ALL] Audi A, S, RS, Turbo+Supercharger
albo do S4 B6 ...
-
[ALL B5] Awaryjne podniesienie maski
a jest jakas metoda bez urywania ?[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 21:06_________________________________________________Udało się ponieść bez urywania "klamki" ale było cięzko. Potrzebny był płaskownik ok 60cm, kóry trzeba wlozyc przy reflektorze i pchnąć blokadę. Proponuję każdemu profilaktycznie przesmarować sobie ten mechanizm na klapie Już zaczyna mnie nudzić to, że auto się nie psuje obym nie wykrakał
-
[ALL B5] Awaryjne podniesienie maski
Witam Szukałem na forum i znalazłem jedynie watek o awaryjnym podnoszeniu maski w B6, a ja mam problem w B5. Auto od dłuższego czasu zaskakuje bezawaryjnością bo nie pamiętam kiedy podnosiłem maskę do góry, a teraz się okazuje, ze nie mogę jej podnieść np żeby dolać płynu do spryskiwaczy. Ciągnę za dźwignię i słyszę dźwięk odbijającego mechanizmu tak, że maska podnosi się standardowo te kilka cm, ale jak próbuje ją podnieść za wystająca "klamkę" to niestety coś ją blokuje. Wielokrotne zamykanie i próby otwarcia nie dały żadnych rezultatów. Co z tym zrobić bo bo mam już dość głupich komentarzy, że przynajmniej mam pewność, że się podczas jazdy nie otworzy Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne zdjęcia tego mechanizmu.
-
[C5 AKN] Dwie małe kostki a tyle radości - wizyta u Rogala
a na jakie przyrosty mozna liczyc ?
-
[B5 ADR] Co ma wpływ na start silnika?
To od czego to zalezy? Swiece? Rok temu zmienialem... zrobilem 10k km... przewody? pompa paliwa? wtryski ?
-
[B5 ADR] Co ma wpływ na start silnika?
Witam Mam pytanie do posiadaczy ADR najlepiej z 95-96, po ilu obrotach silnika zapala Wam auto? U mnie jest to ok3 obrotów i zastanwiam się czy to normalne bo inne auta palą dosłownie po niecałym obrocie. Co może mieć wpływ na to, że zapala tak "późno" ?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Czy to normalne, ze nowy akumulator Varta silver 52Ah po tym jak odebrałem go od kuriera miał 12,5V gdy podładowałem go z kilkanaście godzin dobił do 13,1V..potem postał 3 dni w przedpokoju czekając na montaż i po włożeniu do auta wg miernika na desce rozdzielczej po włączeniu zapłonu pokazało się 12,2-12,4V ? Czy miernik w aucie jest poprawny? Ile V powinien mieć taki akumulator? Podczas jazdy miernik na desce rozdzielczej pokazuje lekko ponad 14V o grubość kreski, ale po przejechaniu 10km napiecie spada tez o grubość kreski poniżej 14V Co robić z tym aku? Wyciągnąć go i podładować prostownikiem? Jeśli tak to do ile V? Czy też może jezdzić dalej normalnie autem. Pokonuje ok 10km do pracy w jedną stronę.
-
[C5 AKN] Dwie małe kostki a tyle radości - wizyta u Rogala
Czy ja dobrze zrozumiałem, że opisywane w watku 2,5tdi @180KM odstawała od Twojej S4 @265KM ? Drugie pytanie, ile kosztowało takie zrobienie hydrauliki?
-
[B5 ADR] Diagnostyka pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa i wtrysków
Hej Tak, temat troche został odłożony bo musiałem zrobić hamulce, ale dzisiaj zrobiłem część logów: Kanał 2: Pierwsze myślałem, że wszystko OK bo niby osiąga te 100g/s ale dlaczego tak spada w okolicach 6500obr ? Auto generalnie oprócz tego, że na wykresie wyszło 11KM mniej niż powinno być to po aucie nie poznać żeby coś mu dolegało. Co dalej sprawdzać ? Jechac do ASO żeby pomierzyli ciśnienie pompy paliwa ?