Treść opublikowana przez wampir
-
[B5 1Z] Akumulator dziwny objaw
Czy pomiar napięcia na wskaźniku w kabinie wystarczy żeby ocenić czy alternator i ladowanie jest OK? Mam ok 14,2
-
[B5 ADP] Kilka pytań i niejasności odnośnie ładowania i akumulatora...
ale wracając do pytania, który wybrać z podanych przeze mnie linków ?
-
[B5 ADP] Kilka pytań i niejasności odnośnie ładowania i akumulatora...
Też przeczytałem dziesiątki wątków w ktorych piszą, że do 1.8 ADR należy wybrać 44Ah, ale w sklepie sprzedawca wyśmiał mnie i polecił 60Ah. Który w końcu kupić ? http://allegro.pl/akumulator-varta-silver-53ah-470a-krakow-promocja-i1296158595.html http://allegro.pl/akumulator-varta-blue-52ah-470a-12v-w-piszu-i1275005839.html http://allegro.pl/akumulator-varta-silver-c6-52ah-520a-prawy-nr1-i1274164505.html czy też http://allegro.pl/akumulator-varta-blue-dynamic-44-ah-kurier-i1293290093.html http://allegro.pl/akumulator-varta-black-45ah-400a-12v-w-piszu-i1275005836.html
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak po przejechaniu ok 1000km raczej emerycko moje ORI tarcze z przodu starły się prawie o 1mm ? Mam założone nowe klocki ATE. Czy to możliwe, że te klocki są takie twarde? Co robić ? Zmienić klocki (qr** kosztowały ponad 200zł )
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
A jak sie taki pomiar wykonuje ? Można sciągnąć piastę z przodu bez konieczności wymiany łożysk, uszczelek czy innych elementów? Może obrócenie tarczy względem piasty pomoże ?
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
Jestem po wymianie wahaczy na MS i zawieszenie pracuje cicho, ale nadal są delikatne drgania przy hamowaniu. Pierwsze chyba wymienię tarcze z tyłu, klocki i łożyska, a jak to nie pomoże to nie wiem co zrobię.
-
[B5 ADR] Szarpnięcie po wciśnięciu gazu
To nie jest szarpnieci które rozpoczyna plynne przyspieszanie. Ta fura nie ma 400BHP. Pierwsze jest szarpniecie jakby ciut szybsze puszczenie sprzegla i dopiero pozniej równo przyśpiesza.
-
[B5 ADR] Szarpnięcie po wciśnięciu gazu
Szkoda, że ktoś kumaty nie pomoże
-
[B5 ADR] Szarpnięcie po wciśnięciu gazu
a te poduszki to ile kosztują i czy trudno je wymienić ?
-
[B5 ADR] Szarpnięcie po wciśnięciu gazu
Możecie mi powiedzieć czy to normalne, że czuje pojedyncze szarpnięcie w momencie gdy jadąc np na 4 biegu puszczę gaz, a następnie po kilku sekundach go nacisnę? Auto przyśpiesza równomiernie już później bez żadnych szarpnięć ale wkurza mnie to pojedyncze szarpnięcie. Sprawdzałem auto vagiem i oprócz błędu składu mieszanki 00561 (15-00Adaptation limit (add) not reached) oraz błąd spalania stukowego, które wracają co jakiś czas nic się nie dzieje z autem.
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
a jakiej marki ? SKF ? Takie? http://allegro.pl/lozysko-kola-skf-tyl-audi-80-100-a4-a6-vw-cady-i1230350615.html Czy oprócz tego jeszcze są potrzebne jakieś elementy ?
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
U mnie chyba winne są zajechane wahacze górne po obu stronach. Byłem na szarpakach i widać ewidentnie, że górne przednie podnoszą się o ok.5mm tzn wyskakują sworznie Jak rozkręciłem to okazało sie, że górne tylne też mają 2mm luzu. Wahacze owszem z dolnej półki cenowej, ale nie wytrzymały nawet 10tyś kilometrów. Myślę, ze we wtorek przyjdzie paczka z częściami. Tym razem wybrałem Master Sporty. Mam nadzieje, że wytrzymają do momentu jak będę sprzedawał auto. Jak wszystko skręcę to będę mógł zweryfikować czy drgania nadal występują. Najbardziej wkurza mnie to, ze jakieś półtora roku temu wymieniałem z tyłu tarcze i klocki na ATE oraz nowe zaciski. Po przejechaniu ok 14tyś kilometrów (mało jeżdżę) tarcze z tyłu wyglądają tragicznie, są pokryte rdzą, mają delikatne rowki oraz niewielkie odpryski. Odpryski wielkości okręgu o średnicy 4mm i grubości z 0,5mm. Jakim cudem tarcze mogły się tak zniszczyć? Nie wiem co teraz robić z tym tyłem bo jak zmieniać to zgodnie z opinią na forum także z łożyskami. Pytanie dlaczego polecane jest wymienienie łożyska, skoro w książce Audi A4 piszą o każdorazowej wymianie innych części np pierścień uszczelniający? Chyba, że tych części nie można kupić oddzielnie ?
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
Ale mówisz o przednich czy tylnych ? Ja u siebie prowadnice smarowałem specjalnie smarem ATE. Jak sie okaże, ze to przód to mnie szlag trafi bo już dość mam zabawy z hamulcami u siebie.
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
Mam do wymiany co najmniej 2 wahacze, pierwsze to sprawdzę.
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
u mnie też są drgania przy hamowaniu z predkosci 100km/h. Tarcze zalozylem uzywane o grubosci 14,1mm oryginały ze znaczkiem OOOO i do tego nowe klocki ATE. Jak hamuje przy ok. 60km/h to wszystko jest OK. Czy jest mozliwe, ze to tył mi drga a nie przod ?
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
Przepraszam, ze zadam pytanie na inny temat, ale widze, że znacie się na temacie Czy u Was opaska na wężu zasłania otwór odpowietrzający? Jeżeli układ już jest odpowietrzony to chyba opaska powinna go zasłaniać? U mnie od kupienia auta otwór odpowietrzający był odsłonięty. Miesiąc temu wymieniałem cały płyn chłodniczy, ale od tamtego czasu już 2 razy musiałem go dolewać żeby był MAX.
-
[ALL] Co my tunerzy wiemy o tuningu 2.5TDI V6 ....
a moze zamist się smiac to ktos napisze jakie sa najbardziej prawdopobne możliwość silników 2.5 najlepiej w rozbicie na rodzaje silników??? Bede bardzo wdzięczny za pomoc.
-
[ALL] Co my tunerzy wiemy o tuningu 2.5TDI V6 ....
a kto może się pochwalić u nas najmocniej zrezanym 2.5tdi ?
-
[B5 AVV] Problem z mocą po usunięciu katalizatora
a moze wstawic katalizator uniwersalny ? http://allegro.pl/item1140285634_katalizator_audi_a4_1_8_20v_ceramiczny_jmj_antpol.html
-
[B5 ADR] Auto zamula, zupełnie straciło jad.
Mhm, ale ja mam 96 rocznik i u mnie tego nie widzę....
-
[B5 ADR] Auto zamula, zupełnie straciło jad.
O jakiej gruszce mowisz ? Mozesz wstawic fotke ?
-
[B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
jak sie zakonczyla sprawa ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Po czym poznałeś, ze tłumik środkowy jest do wymiany? Hałasował czy też może był jakiś spadek mocy albo błędy na VAGu ?
-
[ALL B5] Jakie klocki ?
Niestety Audi tanie nie jest ... Jak widzę Twoje hamulce to wyglądaja i tak lepiej niż moje Tak wyglądały moje hamulce jak ściągnąłem koło Muszę się przyznać, że od stycznia pogorszyła mi się sytuacja materialna i nie wiedziałem co z tym "fantem" zrobić. Nowe tarcze powiedzmy średniej jakości to 300 z przesyłką i do tego oczywiście klocki hamulcowe. Wstyd się przyznać, ale założyłem używane tarcze o grubości 14,4mm jeszcze ze znaczkiem Audi OOOO za przysłowiową stówkę i do tego nowe klocki ATE i niestety musi to wystarczyć. Tak wygląda po zmianie: Oczywiście nie polecam nikomu takich eksperymentów. Póki co zrobiłem 200km, a tarcze ładnie i równo się wycierają i płynnie hamują bez żadnych drgań. Podczas zakładania klocków dopilnuj żeby Ci mechanik ściągnął papier zabezpieczający "klej", który jest na klocku bo widać, że na Twoim ktoś o tym zapomniał. Nie chcę Cie dobijać Luka3s, ale sprawdź sobie też tylne tarcze i wahacze
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
5V x 4 cylindry czyli 20V