Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zobacz
  2. Jaka miałeś predkosc na autostradzie i ile w tym momencie obr/min?
  3. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    W takim razie zmiana oleju w multitronick czy stronick przy 60tys km to tez proszenie sie o problemy i powinno być robione częściej.
  4. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja nie neguje potrzeby zmiany oleju. Każdemu kogo znam o tym przypominam, że to ważna sprawa. Ciekawi mnie tylko dlaczego w trwałej skrzyni polecasz tak wcześnie zmiany a przy skrzyni mniej trwałej już może być tyle ile poleca producent.
  5. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Audi twierdzi, że w tiptronicku nie wymienia się oleju jest lifetime (samo słowo nie oznacza wieczny ale na ten temat nie chce teraz dyskutować). Producent skrzyni czyli ZF mówi aby wymieniać co 80-120 tyś km lub 8 lat. Auta ze skrzyniami tiptronick robią po 300tyś km i więcej bez awarii mimo, że nikt oleju nie zmieniał w nich. Ty polecasz zmieniać olej max po 50tyś km ? Gdzie tu sens ? Oto zrzut ze strony producenta skrzyni biegów: Dla porównania w przypadku multitronick i s-tronick Audi mówi aby zmieniać olej co 60tyś km a Ty mówisz aby zmieniać co 60tyś km. Te skrzynie wymagają napraw czasami i po 120tys km Gdzie tu sens???
  6. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    To w takim stronic czy multitronic biorąc przez analogię to co 20tys powinno się wymieniać olej... Ciekawe kto tak wymienia W manualu też się powinno zmieniać a nie znam nikogo kto by wymienił w manualnej skrzyni olej :))))
  7. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja się opierałem na danych ze strony producenta czyli zf i tam jest max 120kkm https://www.zf.com/unitedkingdom/en_gb/corporate/aftermarket/spare_parts_corporate/transmissions_corporate/index.html
  8. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zależy który tip zf6 czy zf8 ale wpisz w allegro to będzie odpowiedni olej zf8 lifeguard o ile dobrze pamiętam nazwę :) co 100-120kkm
  9. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ciekawy mod podpatrzony na audizine https://www.audizine.com/forum/showthread.php/847445-Ash-Tray-Delete-with-FAST-Wireless-Charging-FULL-GUIDE Bezprzewodowe ładowanie.
  10. Który rocznik? Co B9 ma lepszego (o ile to możliwe) a co gorszego ?
  11. Piekne auto Masz jakies porównanie do A4 Allroad B8 lift ?
  12. Pokaż jakiś filmik jak to jedzie np 100-200. Pewnie nieźle zapierdziela.
  13. A co tu tak cicho ?
  14. Poczytaj sobie tutaj https://www.audizine.com/forum/showthread.php/687598-ZF8-Transmission-NOT-Lifetime-fluid?highlight=zf8+fluid+change Nie polecaja wymiany dynamicznej. Tylko tyle co spłynie samo.
  15. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie rozumiem Twojego komentarza Ja mam inny silnik, turbo i skrzynie niż Korton555...
  16. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Az tak dobrze to nie bedzie. Sam soft to okolice 260KM. Jak zrobie soft do skrzyni i przesunę moment zmiany biegu to wyjdą okolice 280KM. Po zrobieniu jeszcze DP to może 290-295KM ale to tak optymistycznie.
  17. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    @duzy192 to nie mój temat bo ja nie mam 300KM. Pewnie chodzi Ci o temat uzytkownika @Korton555 w CPMA i CPMB jest turbo IHI JH5, w aucie kolegi Korton55 musi być większe turbo.
  18. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    To jaki jest sens kupić 3.0 TDI jak się tak mało jezdzi? Przecież przy takich krótkich odcinkach to się silnik nawet nie zagrzeje... To niezbyt zdrowe, że nie wspomnę że nie dogrzeje do poziomu żeby się nacieszyć mocą bo taką moc się chyba po to kupuje...? Co z DPF i innymi gadzetami na pokładzie ? To takie pytanie retoryczne bo nie chce wywoływać żadnej wojny. Koledze co szuka allroad za ponad 70k zł to proponuję szukać poliftach 2.0tfsi z niskim przebiegiem i skrzynia zf8hp55 czyli popularny tiptronic a potem zrobić chip. Będzie cicho, bardzo elastycznie, szybko a i przy jeździe przepisowej nawet ekonomicznie. Popatrz do tematu o moim aucie.
  19. Mam podobne doświadczenia. Nie wszystko złoto co się świeci. Nie każdy niemiecki soft się do czegoś nadaje.
  20. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Masz rację, homologacja, ale i tak znajdzie się ktoś, kto powie że u niego na wsi nie sprawdzają i może jeździć jak chce.
  21. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Gładka to może być cipka i tyle w temacie.
  22. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie twierdzę że tak jest tylko pytam. Sedan nie ma i od niego nie wymaga się. Auto bez xenonów nie musi mieć samopoziomowania bo go nie miało po wyjeździe z fabryki. Tak samo z katalizatorem, DPF itp Swoją drogą to kupienie potem takiego auta od kogos i doprowadzenie do serii to porażka. Szukanie kto co gdzie zdrutował i odkrecanie ? Za coś takiego powinni zabierać dowody tak samo jak i negatywy czy niedorzeczne naciągi opon. To nie stary golf pod remizą.
  23. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ciekawe czy bez takiej wycieczki może być problem z przeglądem albo ktoś może zabrać dowód. Za nie działające albo brak spryskiwaczy dla ksenonów to słyszałem a to się niczym nie różni. Ma być seryjnie na wyposażeniu a go nie ma. Tylko czekać aż zaczną usuwać przednie wycieraczki, a może już usuwają?
  24. Paweł, ależ ja się zgadzam z Tobą, że ukształtowanie terenu pomogło w niskim osiągnięciu spalania, podobnie jak i wiatr A co do A6 C5 to picie było i owszem, ale po jeździe Wiem jednak co wtedy czułem naciskając na hamulec. Przy dotknięciu pedału, hamulec był bardzo ostry, czuły, nazwijcie to jak chcecie, ale już lekki wciśnięcie pedału powodowało mocne hamowanie. Nie robiłem porównania czy ta A6 C5 zatrzymałaby się wcześniej niż moja poprzednia A4 B6 1.8TQ z hamulcami 320/288 tarcze i klocki textar, ale subiektywne uczucie w A6 było dużo lepsze niż w A4 B6. Może to zasługa serva lub lepszych klocków w C5?
  25. Panowie, ale proszę bez kłótni mi tutaj Nie mam powodu aby nie wierzyć Wam obu. Zapewne te osoby, które nie odczuły tej poprawy hamowania miały nieodpowietrzone do końca hamulce, twarde klocki lub ich percepcja nie pozwalała na wykrycie tych różnic, szczególnie przy jeździe z małymi prędkościami. Mogło też być tak, że ich oczekiwania były dużo większe. Pamiętam jak zmieniłem u siebie hamulce z przodu, z 312mm na 320mm. Spodziewałem się, że jak dotknę pedał to już będzie brzytwa, a tu co? Bez zmian. Owszem przy mocniejszym dociśnięciu było już czuć jakąś różnicę, ale głównie chodziło o to, że można było zahamować kilka razy i nadal hamowało. Pisałem już to tym setki razy w różnych tematach jak to po kilku hamowaniach na 312tkach nagle poczułem jak nie hamują. A teraz z innej beczki. Kiedyś wsiadłem do A6 C5 3.2 multitronic, którym przyjechał do znajomych "Dziadek z Niemiec". Auto miało ok 100tys km przebiegu. Hamulce to była seria czyli pewnie 320 czy też 321mm. Tarcz miał jak lustro. Jak to auto hamowało!!! Mimo muskania pedału hamulca, nie umiałem nim na początku zahamować żeby pasażerowie nie lecieli przysłowiowym pyskiem na szybę. Jak to jest możliwe? Jak osiągnąć taki efekt?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.