Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. i potem nie ma się co dziwić, żę jest 112 stron do czytania jak są poruszane tak istotne tematy jak farba na dekielki ... Może lepiej nich ktoś się pochwali czy np. po zmianie seryjnej przepływki w B6 na tą od S3 o większej średnicy oraz odpowiednio większym TIPie uzyskał większy przepływ g/s czyli więcej koni u góry? Chodzi mi o zestawy z turbinami k03s i większymi. Tak mnie to zaczęło zastanawiać czy przypadkiem nie jest to relatywnie tani sposób żeby zyskać te kilka KM mocy bo np. Rogal w swojej skodzie z 1.8T poprzecznym już miał taką przepływkę i k03s.
  2. i jak drgania przy przyspieszaniu, wyjasnilo się cos? ---------- Post dopisany 03-04-2013 at 23:27 ---------- Poprzedni post napisany 16-03-2013 at 12:40 ---------- Dołaczę się do tematu z moim A4 B6 1.8T quattro avant AMB. Mam nowe sprzęgło i dwumas. Auto ma podniesioną moc na k03s i większych wtryskach, tipie, DP i FMIC. Po podniesieniu mocu pojawiły się wibracje/drgania odczuwalne wyraźnie z tyłu auta gdy przyśpieszam na 4/5biegu z dołu. Wymieniłem gumowy odbojnik z przodu auta i szapnięcie/uderzenie/stuk w momencie gdy rozpedzam sie na 1 biegu i naciskam sprzeglo znacznie zmalały. Podsumowując całą historię: Na początku, po podniesieniu mocy miałem następujące objawy: -Stuk przy puszczania sprzegla w trakcie ruszania z 1ki i puszczaniu sprzegla po zmianie na 2ke. -Stuk podczas wciskania sprzegla (wysprzeglaniu) ale tylko w czasie jazdy gdy zmieniam z 1 na 2 lub z 2 na 3. -Wibracje przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 z samego dołu obrotow. Po zmianie całego wału ponieważ podejrzewałem podporę wału nadal mam: -Stuk podczas wciskania sprzegla (wysprzeglaniu) ale tylko w czasie jazdy gdy zmieniam z 1 na 2 lub z 2 na 3. -Wibracje przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 z samego dołu obrotow. Po dzisiejszej wymianie gumowego odbojnika z przodu auta mam: -Duuuzo mniejszy stuk podczas wciskania sprzegla (wysprzeglaniu) ale tylko w czasie jazdy gdy zmieniam z 1 na 2 lub z 2 na 3. Muszę ewidentnie ostro wystartować na 1 biegu i wcisnąć sprzęgło np. przy ok 4500obr aby pojawił się ten stuk/szarpniecie. Zabrzmi to laicko ale czuć to tak jakby silnik wyrywał się do przodu -Wibracje przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 z samego dołu obrotow. Wykonałem kilka oględzin z kanału, - z tego jak próbowałem szarpać przeguby wewnętrzne przednie i tylne, to nie było na nich luzu gdy ruszałem ośkami pionowo (w poprzek osi). Gdy ruszałem wzdłuż osi to był minimalny luz. - boczna poduszka dyfra wygląda na nienaruszoną. Guma wygląda bardzo dobrze. - tak wyglądają poduszki silnika i skrzyni biegów. Czy one są sprawne? Zwróćcie uwagę, że poduszka silnik przesuwa się u podstawy. Druga poduszka silnika, której nie nagrałem tak się nie zachowuje. Co teraz?
  3. Nie rozpiąłem, kupiłem używany wał w dużo lepszym stanie.
  4. tzn, ze seryjny dwumas w B6 wytrzyma tyle ile sprzeglo od radzika a wiec ponad 350Nm ?
  5. Piszesz, ze masz sprzęgło od Radzikowskiego, ale masz u siebie dwumas czy jednomas?
  6. Nic nie dawałem na starcie. Nie strzelam ze sprzęgła. Ja prowadziłem auto na korekcie i nie było szaleństw. Sprawdzenie dwumasu to nie jest dużo roboty? Przeciez to trzeba skrzynie sciagnac... Co rozumiesz przez sprawdzenie?
  7. Nie mam drgan na postoju, nie slysze drgan z przodu auta tylko z tyłu. Moim zdaniem korekta jednak miał jednak wpływ ponieważ zrobiłem z 2tyś km pomiędzy zmianą sprzęgła a korektą i nie miałem takich objawów. Może to wewnętrze przeguby w tylnym dyfrze?
  8. Jestem po korekcie softu u GTO w Digitun.pl. k03s, wtryski 347cc przy 3 bar, tip fmic i takie tam. Po podniesieniu doładowania do 1,2bara z dołu jak wrzuce np. 5tke i z niskich obotów np. 2500 wcisne gaz do końca to coś w tyle auta wpada w rezonans. Słychac, że coś rzęzi. Jak przyśpieszam na niższych biegach to nie ma tego hałasu. Mogę też jechać ponad 200km/h z jednostajną predkością i też nie słyszę tego hałasu. Powiedziano mi, że to może być luz na dyfrze, przegubie, podporze wału lub generalni gdzieś w tych okolicach dotyczących układu napędowego. W aucie zmienialem sprzeglo i dwumas jakieđ 3 miesice temu. Wtedy był odkręcany wał od skrzyni. Potem wyjechałem na przejazdzke 200m z nieprzykrecona do końca podora wału Wczesniej slizgalo mi się sprzeglo, a od wymiany bierze bardzo szybko i slychac pojedynczy stuk jak złapie. Chyba, ze puszczam je baaaardzo delikatnie to wtedy nie ma wspomnianego stuku. Nagrałem nawet filmik z oględzin mojego auta pod spodem, ale jako amator nie jestem w tanie ocenić co jest nie tak: Założyłem wał 8E0521101F ponieważ wymienia się na C (oryginalnie miałem C). Ten co kupiłem miał w duże lepszym stanie podporę i łożysko, ale nie był to niestety ideał. Po zamontowaniu w aucie, wał jest wyraźnie sztywniejszy gdy wykonuje te same ruchy co poprzedni sprawdzając luzy. Wcześniej miałem następujące objawy: Stuk przy puszczania sprzegla w trakcie ruszania z 1ki i puszczaniu po zmianie na 2ke. Mamy stuk podczas wciskania sprzegla ale tylko w czasie jazdy gdy zmieniam z 1 na 2 lub z 2 na 3. Oraz wibracje przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 z samego dołu obrotow. Po zmianie wału nadal mam: Mamy stuk podczas wciskania sprzegla ale tylko w czasie jazdy gdy zmieniam z 1 na 2 lub z 2 na 3. Oraz wibracje przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 z samego dołu obrotow. Co dalej robic? Może mam za duży Nm i dlatego mam te wibracje? Ale z drugiej strony to pewnie okolice 300-320Nm więc to chyba nie aż tak dużo. Co robić dalej bo nie widać na pierwszy rzut oka, żeby któryś przegub miał luzy. Szarpałem półośkami i nic nie wyczułem, ale mogę się mylić.
  9. Zadam to pytanie tutaj ponieważ poszukuje wlascicielu B6 z quattro z większą mocą. Czy macie drgania w tyle auta przy przyśpieszaniu np. na 5tce od 2000obr? Od kiedy podniosłem moc to drga mi coś z tylu jak mocno cisnę z dolu. Jak jade z jednostajna predkoscia np. 200km/h to nic nie slychac. Sprzegło i dwumas mam nowe. Wymieniłem też wał na nowszy używany bo w moim szumiało już łożysko w podporze wału.
  10. a moglbys zrobić taki test dla mnie na 5tce albo 6tce?
  11. Czy masz u siebie jakieś drgania z tylu/spodu auta jak np. dasz pedal w podloge np. z 5tki lub 6tki od 2000obr?
  12. niby jakiś spec ustawial, nie byłem przy tym, miał ponoc jakies nastawniki czy blokady
  13. był odpalony po zmianie rozrządu kilka razy, ale potem zgasł po wrzuceniu wstecznego (nie puszczałem sprzegla) i od tego momentu nie może zapalić.
  14. a wiadomo dlaczego go zastąpiono? Czy ten mój C wymienai się na jakies inne?
  15. ja auta nie mogę odpalić, to jak mam zrobić logi ?
  16. ---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ---------- numer wału to 8E0 521 101 C ---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ---------- Czy numer mojego wału zamienia się na 8E0521101F ?
  17. Czy ktos moze mi pomoc jak rozpolowic, rozdzielic na 2 czesci wal napedowy w a4 b6 1.8t qattro? Na laczeniu jest taki cos i nie ma tam zadnych srub ktore mozna odkrecic. Moze tego wału sie nie da rozpołowic?
  18. a jak się ustawia ten kat wtrysku ?
  19. Pochwale pochwale, jak zrobie podore wału (albo jakies poduszki od dyfra) bo mam więcej Nm i wpada w rezonans mi cos z tylu auta ja cisne z dołu obrotów na 5tce. Mam już umowiona hamownie, ale raczej cudow nie będzie
  20. przeplywka od B6 tez ma limit przy 173/s?
  21. a masz już nowe sprzeglo? Jaka aktualnie jest moc?
  22. porównanie sprzegla avj i bfb/bfb/bex Niektorzy twierdza, ze te sprzegla się niczym nie roznia tylko numerkami
  23. 00550 - Ross-Tech Wiki 00550 - Start of Injection Regulation 00550 - Start of Injection Regulation: Control Difference Possible Symptoms Malfunction Indicator Light (MIL) ON Loss of Power Starting Problems Transmission in Emergency Mode Possible Causes Fuel Tank incorrectly filled with Petrol or Biodiesel Air/Water in Fuel System Injection Timing incorrect Electrical Fuel Pump faulty Possible Solutions Check Fuel Tank for Petrol and Biodiesel Drain Tank and Fuel System Check Fuel System for Air/Water Check Fuel Supply and Return Lines for Blockage and Leaks Check Electrical Fuel Pump Check/Correct Injection Timing Perform Basic Setting / Use TDI-Graph od czego zacząć? Jak się sprawdza te timingi?
  24. Spokojnie, jak się ogarne to założe temat i wszystko opisze. k03s
  25. Jestem po wizycie u GTO Moje wtryski z BEX są do sprzedania razem z nowymi oringami. Idealne jak ktoś chce wyciągnąć max z k03

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.