Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ossek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ossek

  1. Powinieneś mieć 00040 lub 00140. A modułu komfortu prawdopodobnie nie masz.
  2. Mam auto z tego samego roku i żadnego czujnika w podsufitce nie mam (a kiedyś go szukałem), to samo tyczy się tego drugiego - chociaż 100% pewności nie mam. Wszystko jest OK. Dopiero w nowszych autach te czujniki były montowane.
  3. xx?xx: Kompressortyp (bis MJ 1996) 0 - Zexel-Kompressor 1 - Nippondenso bzw. Denso-Kompressor Nastawy robisz, wchodząc w moduł klimatronika, potem nastawy podstawowe (basic settings) i odpalasz grupę pierwszą. Silniczki sobie chodzą, a kiedy skończą, wyświetlą się cztery zera.
  4. Kodowanie Twojego sterownika to 00043 lub 00143 w zależności od kompresora, jaki posiadasz. W Vag-Comie 311-2 musisz wejść w klimę, potem recode i zapodać nowy kod. W tym starszym programie będzie pewnie podobnie.
  5. Ossek odpowiedział(a) na Kris5123 temat w Nadwozie i Wnętrze
    Coś musisz robić źle Najpierw przytrzymujesz obieg i jednocześnie wciskasz strzałkę do góry (prawy górny przycisk).
  6. Odejmij wartość ciśnienia atmosferycznego
  7. U mnie na kanale 51 prawidłowo pokazuję temperaturę "startową", ale do 50 stopni idzie swoim rytmem - około stopień na 4s, od 50 wzwyż jest OK.
  8. Mam podobnie, prawdopodobnie od 50 stopni pokazywana jest poprawna temperatura - ot taki urok
  9. Panowie, czy wyświetlacz 8L0 919 272C podejdzie do AFNa z 96? Niby na pierwszej stronie jest informacja, że podejdzie, ale bez konkretów.
  10. Wrzucam kolejną porcję Auto przegonione na 350km autostradzie i podmieniony N75 na N18 (chociaż numery te same) - pierwotny prawdopodobnie padł. 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  11. Przeprowadzałem nastawy, podmieniałem panele, poprawiałem luty...ogólnie mocno zainteresowałem się tematem
  12. Powiem Ci tak Ojciec miał kiedyś B5 i było jak u Ciebie, ja mam B5 i taż jest jak u Ciebie. Te auta chyba po prostu tak mają, że przy włączonej klimatyzacji wieje takim zimnem, że tylko duża ilość ciepłego powietrza jest w stanie to zniwelować.
  13. Logi znajdują się tu http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-afn-prosba-analize-logow-turbo-awx-przymiarka-chipa-221965/index2.html i nawet wypowiedziałeś się na ich temat Może nie są najświeższe, ale raczej wiele się nie zmieniło, poza tym, że przegoniłem auto porządnie kilka razy na trasie i jest spokój z notlaufem
  14. Czyli nie ma większego sensu wymieniać popychaczy. Zacznę od uszczelniaczy i wtedy zobaczymy co dalej.
  15. Witam. W najbliższym czasie będę wymieniał uszczelniacze zaworów. Czy przy tej okazji wymieniać też popychacze? W sumie nie stukają (może zdarzy się to przez max. 2 sekundy raz na 7-8 odpaleń). Przy okazji spytam, czy jest jakiś pewny sposób sprawdzenia, czy puszczają pierścienie, czy uszczelniacze, czy może turbina? Zaraz za suszarą oleju brak, kilka kropel wyleciało z przewodu za silnikiem (przy kolektorze). Auto często puszcza szaro-niebieskiego bąka przy odpalaniu i poddymia do czasu pełnego rozgrzania (oczywiście nie butuję nazimnym).
  16. To w takim razie obejrzyj dokładnie cały wydech EDIT: teraz zauważyłem, że jesteś ze Szczecina. Podjedź na stację kontroli przy rondzie Hakena, pracuje tam ogarnięty diagnosta - tylko musisz trafić na tego z wąsami
  17. Sprawdź dokładnie przede wszystkim dolny prosty (nośny). Miałem identyczne objawy i to właśnie ten wahacz był winny.
  18. Na pewno, możesz też dać trochę krótsze, np. 18mm.
  19. O ile dobrze pamiętam to 8x9x22mm.
  20. Ja bym sprawdził szczotki http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-naprawa-dmuchawy-nawiewu-46564/
  21. Parownik wymieniał mi znajomy mechanik i skasował 400zł. Jednak stwierdził, że więcej się tego nie podejmie
  22. Ostatnio przyjrzałem się dokładnie kartce papieru, która podłożyłem w ramach pierwszego testu pod odpływ. Ewidentnie są tam żółtawe plamy, w ogóle cała kartka wygląda na zażółconą (jak się dobrze przyjrzeć). Nie wiem, dlaczego wcześniej tego nie zauważyłem - może nie chciałem zauważyć Tak czy siak kupiłem już parownik, osuszacz i dławik i pod koniec tygodnia będzie zwalana deska. Znalazłem mechanika, który zrobi mi to w dość sensownych pieniądzach. Przy okazji naprawiony/wyczyszczony/wymieniony zostanie silniczek klapy odmrażania, bo stoi w miejscu. ---------- Post dopisany 05-08-2012 at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany 03-06-2012 at 19:12 ---------- Jestem jakieś półtora miesiąca po wymianie parownika i póki co klima chodzi prawie idealnie, chłodzi bardzo ładnie przez cały czas. Stary parownik okazał się być dziurawy - oglądałem go kilkakrotnie pod UV Jednak kiedy długo jeżdżę autem, powiedzmy z półtorej godziny, klima się wyłącza na jakieś 3 minuty i potem znów startuje z prawidłową wydajnością. Dodatkowo dziś zauważyłem, że przewody pod maską są mocno zaszronione, kiedyś tak nie było. Przy wymianie parownika został wymieniony także osuszacz, ale dławik został stary (nowy został zagubiony i nie było czasu na szukanie kolejnego). Czy szron na przewodach może być spowodowany zabrudzonym dławikiem, czy może problem tkwi gdzieś indziej?
  23. Ossek odpowiedział(a) na pepik temat w 1.9TDI
    Tematów o odmie jest sporo i kolejny jest niepotrzebny, więc pozwolę sobie odgrzebać ten. Czy przewody odpowietrzające z rysunku (lewy i środkowy) są zamienne? Dobierałem na podstawie różnych katalogów i wszędzie były takie jak środkowy. Po zajrzeniu pod maskę okazało się, że jest taki jak z lewej i teraz nie wiem, czy w ogóle zaczynać się babrać. Czy mocowanie tego dolnego króćca (lewy przewód) i całego przewodu (prawy) do głowicy są takie same? [/img] Uploaded with ImageShack.us
  24. Tędy ucieka podciśnienie, spróbuj go zaślepić i zobacz, czy będzie poprawa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.