Treść opublikowana przez Ossek
-
Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)
Powinieneś mieć 00040 lub 00140. A modułu komfortu prawdopodobnie nie masz.
-
Czujniki temperatury wewnetrznej
Mam auto z tego samego roku i żadnego czujnika w podsufitce nie mam (a kiedyś go szukałem), to samo tyczy się tego drugiego - chociaż 100% pewności nie mam. Wszystko jest OK. Dopiero w nowszych autach te czujniki były montowane.
-
kodowanie sterownika klimatyzacji i nastawy początkowe
xx?xx: Kompressortyp (bis MJ 1996) 0 - Zexel-Kompressor 1 - Nippondenso bzw. Denso-Kompressor Nastawy robisz, wchodząc w moduł klimatronika, potem nastawy podstawowe (basic settings) i odpalasz grupę pierwszą. Silniczki sobie chodzą, a kiedy skończą, wyświetlą się cztery zera.
-
kodowanie sterownika klimatyzacji i nastawy początkowe
Kodowanie Twojego sterownika to 00043 lub 00143 w zależności od kompresora, jaki posiadasz. W Vag-Comie 311-2 musisz wejść w klimę, potem recode i zapodać nowy kod. W tym starszym programie będzie pewnie podobnie.
-
Klimatronik
Coś musisz robić źle Najpierw przytrzymujesz obieg i jednocześnie wciskasz strzałkę do góry (prawy górny przycisk).
-
Prośba o ocenę logów
Odejmij wartość ciśnienia atmosferycznego
-
temp silnika kanał 51
U mnie na kanale 51 prawidłowo pokazuję temperaturę "startową", ale do 50 stopni idzie swoim rytmem - około stopień na 4s, od 50 wzwyż jest OK.
-
temp silnika kanał 51
Mam podobnie, prawdopodobnie od 50 stopni pokazywana jest poprawna temperatura - ot taki urok
-
Zacinający się klimatronik
Zimne luty?
-
Oryginalny termometr w liczniku
Panowie, czy wyświetlacz 8L0 919 272C podejdzie do AFNa z 96? Niby na pierwszej stronie jest informacja, że podejdzie, ale bez konkretów.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Wrzucam kolejną porcję Auto przegonione na 350km autostradzie i podmieniony N75 na N18 (chociaż numery te same) - pierwotny prawdopodobnie padł. 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Klimatronic - problem z temperaturą rzeczywistą, a ustawioną
Przeprowadzałem nastawy, podmieniałem panele, poprawiałem luty...ogólnie mocno zainteresowałem się tematem
-
Klimatronic - problem z temperaturą rzeczywistą, a ustawioną
Powiem Ci tak Ojciec miał kiedyś B5 i było jak u Ciebie, ja mam B5 i taż jest jak u Ciebie. Te auta chyba po prostu tak mają, że przy włączonej klimatyzacji wieje takim zimnem, że tylko duża ilość ciepłego powietrza jest w stanie to zniwelować.
-
Czy wymieniać popychacze?
Logi znajdują się tu http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-afn-prosba-analize-logow-turbo-awx-przymiarka-chipa-221965/index2.html i nawet wypowiedziałeś się na ich temat Może nie są najświeższe, ale raczej wiele się nie zmieniło, poza tym, że przegoniłem auto porządnie kilka razy na trasie i jest spokój z notlaufem
-
Czy wymieniać popychacze?
Czyli nie ma większego sensu wymieniać popychaczy. Zacznę od uszczelniaczy i wtedy zobaczymy co dalej.
-
Czy wymieniać popychacze?
Witam. W najbliższym czasie będę wymieniał uszczelniacze zaworów. Czy przy tej okazji wymieniać też popychacze? W sumie nie stukają (może zdarzy się to przez max. 2 sekundy raz na 7-8 odpaleń). Przy okazji spytam, czy jest jakiś pewny sposób sprawdzenia, czy puszczają pierścienie, czy uszczelniacze, czy może turbina? Zaraz za suszarą oleju brak, kilka kropel wyleciało z przewodu za silnikiem (przy kolektorze). Auto często puszcza szaro-niebieskiego bąka przy odpalaniu i poddymia do czasu pełnego rozgrzania (oczywiście nie butuję nazimnym).
-
Stukanie podczas ruszania.
To w takim razie obejrzyj dokładnie cały wydech EDIT: teraz zauważyłem, że jesteś ze Szczecina. Podjedź na stację kontroli przy rondzie Hakena, pracuje tam ogarnięty diagnosta - tylko musisz trafić na tego z wąsami
-
Stukanie podczas ruszania.
Sprawdź dokładnie przede wszystkim dolny prosty (nośny). Miałem identyczne objawy i to właśnie ten wahacz był winny.
-
nie działa dmuchawa !!!!!
Na pewno, możesz też dać trochę krótsze, np. 18mm.
-
nie działa dmuchawa !!!!!
O ile dobrze pamiętam to 8x9x22mm.
-
nie działa dmuchawa !!!!!
Ja bym sprawdził szczotki http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-naprawa-dmuchawy-nawiewu-46564/
-
Szczelność parownika.
Parownik wymieniał mi znajomy mechanik i skasował 400zł. Jednak stwierdził, że więcej się tego nie podejmie
-
Szczelność parownika.
Ostatnio przyjrzałem się dokładnie kartce papieru, która podłożyłem w ramach pierwszego testu pod odpływ. Ewidentnie są tam żółtawe plamy, w ogóle cała kartka wygląda na zażółconą (jak się dobrze przyjrzeć). Nie wiem, dlaczego wcześniej tego nie zauważyłem - może nie chciałem zauważyć Tak czy siak kupiłem już parownik, osuszacz i dławik i pod koniec tygodnia będzie zwalana deska. Znalazłem mechanika, który zrobi mi to w dość sensownych pieniądzach. Przy okazji naprawiony/wyczyszczony/wymieniony zostanie silniczek klapy odmrażania, bo stoi w miejscu. ---------- Post dopisany 05-08-2012 at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany 03-06-2012 at 19:12 ---------- Jestem jakieś półtora miesiąca po wymianie parownika i póki co klima chodzi prawie idealnie, chłodzi bardzo ładnie przez cały czas. Stary parownik okazał się być dziurawy - oglądałem go kilkakrotnie pod UV Jednak kiedy długo jeżdżę autem, powiedzmy z półtorej godziny, klima się wyłącza na jakieś 3 minuty i potem znów startuje z prawidłową wydajnością. Dodatkowo dziś zauważyłem, że przewody pod maską są mocno zaszronione, kiedyś tak nie było. Przy wymianie parownika został wymieniony także osuszacz, ale dławik został stary (nowy został zagubiony i nie było czasu na szukanie kolejnego). Czy szron na przewodach może być spowodowany zabrudzonym dławikiem, czy może problem tkwi gdzieś indziej?
-
[B5 AFN] Czy to odma?
Tematów o odmie jest sporo i kolejny jest niepotrzebny, więc pozwolę sobie odgrzebać ten. Czy przewody odpowietrzające z rysunku (lewy i środkowy) są zamienne? Dobierałem na podstawie różnych katalogów i wszędzie były takie jak środkowy. Po zajrzeniu pod maskę okazało się, że jest taki jak z lewej i teraz nie wiem, czy w ogóle zaczynać się babrać. Czy mocowanie tego dolnego króćca (lewy przewód) i całego przewodu (prawy) do głowicy są takie same? [/img] Uploaded with ImageShack.us
-
Prośba o sprawdzenie logów turba i pompy
Tędy ucieka podciśnienie, spróbuj go zaślepić i zobacz, czy będzie poprawa.