Treść opublikowana przez Ossek
-
Nowe logi, turbina załącza - mocno piszczy, dusi
Moim zdaniem świruje czujnik ciśnienia doładowania.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Bąk jest szary, może minimalnie niebieskawy. To jak z tą dawką startową?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
No to właśnie tak mniej więcej wygląda - zaraz po odpaleniu idzie bąk i po paru sekundach jest praktycznie czysto.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
To by wskazywało na jakiś problem z turbo, może coś ze sztangą jest nie tak. ---------- Post dopisany 02-07-2012 at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany 25-04-2012 at 15:16 ---------- Panowie, jak sprawdzić dawkę rozruchową? Widać ją w którychś logach czy trzeba się logować do ECU i kanał 5? Tak mi przyszło do głowy, że może ona powoduje kopcenie.
-
Panel kllimy- kodowanie
Zmiana kodowania raczej wiele nie pomoże. Musisz szukać panelu do swojego rocznika.
-
Prośba o analize logów (quattro).
Witam. Proszę o analizę logów, auto jest po chipie i należy do Dzika - naszego forumowego "zaopatrywacza" Na pierwszy rzut oka to dawka paliwa masakrycznie mała, coś jeszcze niepokojącego? Z góry dzięki. Statyczne: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Dynamiczne: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Notlauf i ocena logow
Nie N75. To powinno Ci pomóc: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-r4-v6-tdi-lokalizacja-czujnikow-elementow-wykonawczych-32757/
-
Klimatyzacja w A6 C6 nie działa - błąd 00792
Kiedy nabijałeś układ? Ile czynnika weszło? Na pewno wszystko szczelne? Spróbuj zrobić test elementów wykonawczych VAGiem.
-
Samodzielna wymiana wachaczy - na co zwrócić uwage?
Są identyczne.
-
Szczelność parownika.
Pod wentylator zaglądałem z lusterkiem i niczego się nie dopatrzyłem. Mechanicy tylko biegali pod autem z lampą, niczego nie wąchali. Chyba trzeba będzie podjechać do nich znowu i mieć nadzieję, że tym razem coś znajdą.
-
Szczelność parownika.
Od dwóch lat borykam się z problemem uciekającego czynnika. Średnio musiałem uzupełniać ubytki rzędu 300-400g 4 razy w sezonie. Tym razem postanowiłem oddać auto do jednego z najczęściej polecanych serwisów klimatyzacji w Szczecinie. Podłączyli butlę, nabili ciśnienie, które przez około 10 minut w ogóle nie spadło - czyli niby OK. Standardowo uzupełnili układ czynnikiem z kontrastem i kazali przyjechać za 2 tygodnie. Co też uczyniłem. Jednak i tym razem poszukiwanie nieszczelności nie przyniosło rezultatu. Tym razem kazali przyjechać za miesiąc (jeszcze nie minął). Zmierzam do tego, czy jest jakiś stuprocentowy sposób potwierdzenia/wykluczenia nieszczelności na parowniku? Poczytałem parę tematów i tak naprawdę diagnoza parownika zawsze odbywała się na zasadzie eliminacji (jak nigdzie nie widać wycieków, to musi być parownik). Zaopatrzyłem się nawet w latarkę UV i podstawiłem miseczkę pod odpływ skroplin, jednak woda wydaje się być czyściutka. Wcześniej podkładałem kartkę, ale razem z wodą zbierał się na niej syf z betonu, więc ciężko było coś zauważyć. Wspomnę tylko, że ostatnio zaczęła mi kapać woda z okolic osuszacza (pewnie do wymiany), ale to chyba nie ma wpływu. PS. Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł, żeby do wymiany parownika wyciąć tylko jakiś płat plastiku z jego obudowy, a później z powrotem go tam wmajstrować. Ma to sens?
-
Prośba o analizę logów
Przepływomierz jest w porządku.
-
Padł wyświetlacz w klimatroniku. Wyświetla choinkę. Specyficzne pytanie i pełen opis
Ja u siebie przełożyłem sam wyświetlacz z C4 i pasowało bez problemu (numer zaczynał się od 4A0). Kupując panel, pamiętaj tylko o tym, żeby sprawdzić, czy jakieś ikonki nie są już wypalone.
-
Brak mocy z dołu
Zapieczony mechanizm VTG - zmiennej geometrii łopatek. Wpisz w wyszukiwarce "notlauf", a znajdziesz sporo na ten temat.
-
Brak mocy z dołu
Logi by się przydały. Może gdzieś rozpięły Ci się podciśnienia, może przepływomierz zdechł, a może katalizator się nagle zapchał
-
Klimatyzacja - dmucha ale nie chłodzi
Wydaje mi się, że zauważyłbym dwa różne rodzaje cieczy na kartce. Dla pewności prześwietlę jeszcze tę kartkę pod UV. Nie róbmy już koledze bałaganu w wątku
-
Klimatyzacja - dmucha ale nie chłodzi
OK, jednak taki ubytek gazu znikąd się nie bierze. Życzę, aby tym razem pohulała dłużej Położyłem kartkę pod miejsce wycieku skroplin. Następnego dnia była mokra, ale czyściutka - zero śladów barwnika.
-
Klimatyzacja - dmucha ale nie chłodzi
Nie chcę Cię straszyć, ale problem szybko powróci. Jeśli nieszczelność jest mała, to maszyna jej nie wykryje. Jeśli dobiłeś czynnik z kontrastem, to podjedź do nich za jakiś czas i niech dokładnie przejrzą cały układ pod ultrafioletem. Może będziesz miał więcej szczęścia i szybko zlokalizujesz wyciek. Ja szukam dziury już drugi sezon
-
Klimatyzacja - dmucha ale nie chłodzi
Ja ostatnio też tak sprawdziłem, a jak podjechałem do serwisu, to się okazało, że czynnika zostało 100g
-
Klimatyzacja - dmucha ale nie chłodzi
Coś mi się wydaje, że masz mało czynnika. Masz typowe objawy takiego stanu rzeczy. Klima Ci po prostu nie startuje (tym samym i wiatrak stoi). Podjedź do jakiegoś serwisu i nabij układ (najlepiej z kontrastem). Niech powiedzą Ci, ile uzupełnili. Po 8 miesiącach ubytek powinien być praktycznie niezauważalny. Po czym w ogóle wnioskujesz, że czynnik jest?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
U mnie wstaje nawet nieźle. Słyszałem, że lag po zmianie na turbo z AWX może być spory, ale szczerze mówiąc nie odczułem. Spróbuj podpiąć turbo bezpośrednio do pompy podciśnienia i zrób loga 011 od 1000-2500 obrotów - sprawdzisz tym samym, czy wina leży po stronie turbo, czy może jednak podciśnień.
-
Uszczelnienie pompy i zaczal kopcic na bialo dlaczego ?
Mam identyczne objawy jak autor, z tym że kąt wtrysku jest ustawiony prawidłowo (wg TDI-Timing) a dawka to 3,0-3,2. Problem kopcenia też pojawił się po wymianie dwóch górnych uszczelek na pompie.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Witam. Oto logi: 001,012,016 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_81416.html (świateł nie udało mi się włączyć, bo od razu VAG się zawieszał - może dlatego, że mam polifty z ksenonami) 001 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_81417.html 013,013 - http://vaglog.rtnet.pl/ossek_81418.html (pierwszy jest po odpaleniu na zimnym, drugi - na rozgrzanym motorze) Problemy występują zarówno na ciepłym, jak i na zimnym silniku. Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Amen. Dzięki za zainteresowanie
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Śmignąłem dzisiaj na autostradę i od momentu kiedy po raz pierwszy dokręciłem auto do 4 tys. obrotów na 4 biegu, doładowanie ustabilizowało się. Na każdym biegu łapie minimalnego overboosta z dołu i potem trzyma 0,9-1,0 bara. Jak będę miał chwilę, to powtórzę logi dynamiczne. Może uda się trochę opóźnić czyszczenie.