Treść opublikowana przez Ossek
-
[B5 APU] Wentylator klimatyzacji nie działa??
Minął rok, a problem nadal jest. Śnieżynka się pali, a klima w ogóle nie startuje (już nawet przy 20 stopniach) wentylator stoi (lewy - stojąc przodem do auta). Po delikatnym naciśnięciu zaworka słychać syk, więc gaz jest. Czy niedziałający wentylator może być przyczyną, czy jest tylko skutkiem innej awarii? Ostatnio tylko raz była sytuacja, że słyszałem startującą klimę, ale zaraz się wyłączała - i tak kilka razy.
-
[B5 AJM] Prośba o sprawdzenie i ocenę logów - auto przymula i czasem przeładuje
Przepływka kuleje w całym zakresie obrotów, zacznij od wymiany filtra powietrza, ewentualnie czyszczenie.
-
[INNE] Skasowanie błędu skrzyni.Passat B5 1.6
Problem w tym, że znajomy jest kilkaset kilometrów ode mnie, jeździ od mechanika do mechanika, jedni zalecają remont skrzyni, inny chce zacząć od wymiany oleju.
-
[INNE] Skasowanie błędu skrzyni.Passat B5 1.6
Witam. Dziś skasowałem znajomemu błąd automatycznej skrzyni biegów (niestety nie spisałem go, jakiś solenoid...). Od tego czasu skrzynia chyba przeszła w tryb awaryjny (piszę "chyba", bo informacje mam z drugiej ręki), auto chce jeździć tylko na wysokich obrotach. Dodam, że przed skasowaniem pojawił się komunikat "System not ready for interrogation", przeszedłem dalej i skasowałem błąd. Czy mogło to spowodować przejście skrzyni w tryb awaryjny? Co ewentualnie dalej robić?[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 20:04_________________________________________________Okazuje się, że pierwsze trzy biegi są, nie wchodzi na czwarty. Ktoś wie, co go może boleć?
-
[ALL B5] Climatronik. Co to sie stalo? :O
Wystarczy wymienić sam wyświetlacz.
-
[B5 AVG] Proszę o sprawdzenie logów czy nadaje sie pod program
Chyba nie ma sensu wyciągać turbo, pracuje prawie idealnie.
-
[B5 AVG] Proszę o sprawdzenie logów czy nadaje sie pod program
Przepływomierz tnie dawki w momentach niedoładowania, więc mierzy prawidłowo. Przyczyną są chyba jednak przycinające się kierownice w turbo. Więcej ognia...
-
[B5 AFN] Poroszę o analize logów
Przepływka trochę kuleje, turbo ładnie pompuje, auto po programie.
-
[B5 AFN] Przelany olej a turbo.
Dzięki za wyjaśnienie, lubię butować
-
[B5 AFN] Przelany olej a turbo.
Olej to pełen syntetyk Motul 8100 X-Cess. Czyli nadal dawać po garach, a jeśli to nie pomoże, to czyszczenie dolotu? Co to jest ETG?
-
[B5 AFN] Przelany olej a turbo.
Witam. Jakiś czas temu kolega zmieniał olej w moim aucie i niestety wlał go trochę za dużo (ok. 2mm ponad stan). Po jakimś czasie zaczęły się problemy. Do 2,5 tys. obrotów auto w ogóle nie jechało, powyżej dostawało kopa i łapało tryb awaryjny (i oczywiście błąd 00575). Po 3 kkm poziom oleju spadł do górnej granicy normy i auto przez jakiś tydzień jeździło normalnie. Wczoraj na trasie niestety znowu zaczęło łapać muła, nawet kilka razy pod rząd (4 bieg, 120 km/h). Po tych paru notlaufach znowu jechało normalnie. Wydaje mi się, że to nie problem z VTG, bo kiedy jest OK, to przyśpiesza płynnie, bez charakterystycznych chwilowych przycięć. Poza tym nie uprawiam PSJ (wręcz przeciwnie), a sztanga chodzi lekko i bez zacięć. Pytanie, gdzie mógł dostać się nadmiarowy olej i co mógł przytkać? Logów, z przyczyn pogodowych, na razie nie mam jak zrobić. PS. Około rok temu miałem podobny problem. Wtedy jednak przelanie wynikało z mojego błędu pomiaru. Objawy były podobne, jednak po kilku dniach ustąpiły.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Tych "klasycznych" paneli też było kilka i nie wszystkie są zamienne, jeżeli dobrze pamiętam to Twój powinien mieć nr 8D0 820 043H.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Może być tak, że masz podmieniony sterownik, a czujników po prostu nie ma - starsze wersje A4 miały ich mniej. Miałem dokładnie te same błędy, naszukałem się tych czujników ale nie znalazłem. Zajrzałem do Etki i okazało się, że powinienem mieć inny panel. Znalazłem na allegro odpowiedni, zmieniłem i od tamtego czasu błędy się nie pojawiły.
-
[B5 ADP] Brak ogrzewania
Przytkana nagrzewnica. Przepłucz ją, podłączając wąż najpierw na wlocie, potem na wylocie.
-
[ALL B5] Dziwne pytanie o ogrzewanie, pomoc?
Ja też mam 76 kanałów, ale na kanale 60 mam cały czas 0 - starsza wersja z mniejszą ilością czujników. Gdzieś czytałem, że można się do niego dobrać od góry, ale to tylko zasłyszana informacja.
-
[B5 ADR] Zapowietrzanie się nagrzewnicy.
Zdecydowanie może. Musi być niezła dziura, skoro nie wytwarza się żadne ciśnienie
-
[ALL B5] Dziwne pytanie o ogrzewanie, pomoc?
Ten ostatni odczyt rzeczywiście dość dziwny, tu może tkwić problem. Byłoby fajnie, gdybyś miał czujnik na podmianę, chyba znajduje się pod filtrem kabinowym.
-
[ALL B5] Dziwne pytanie o ogrzewanie, pomoc?
Tu chyba nie chodzi o szybkość nagrzewania. U mnie po około 5 km, kiedy temperatura chwyci około 60 stopni, dmuchawa działa prawie na maxa. Posprawdzaj kanały od 55 do 60 na klimatroniku.
-
[ALL B5] Dziwne pytanie o ogrzewanie, pomoc?
Posprawdzaj temperatury z czujników, może któryś przekłamuje i przez to klima świruje.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ja też będę na Kluczewie
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
Ostatnio często widzę granatową B5 w avancie z wlepą na tylnej bocznej szybie zaparkowaną na Niemierzyńskiej przy budynku Pomeranii. Któż to?
-
[B5 1Z] Sprawdzenie turba i przepływomierza z logów
Przepływka jest OK.
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania
Trudno, żeby grzał skoro w nagrzewnicy nie ma płynu Odpowietrzałeś układ po wymianie termostatu?
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Mi też zaczęła parować jedna lampa, obleciałem silikonem dookoła i jest spokój. Poza tym wiązka światła lekko drży (chyba cały odbłyśnik). Jakość długich też nie jest powalająca, przydałaby się możliwość ich ustawienia niezależnie od mijania (a może lepsze żarówki załatwią sprawę). Lampy DEPO.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury.
Witam. Problem jest właściwie od zeszłej zimy, ale latem jakoś nie mogłem się za to zabrać. Powiedzcie mi proszę, wartość z którego czujnika decyduje o tym, czy klimatyzacja się załączy? Na kanale 55 pokazuje 12 stopni, śnieżynka się świeci, ale klima nie chodzi. Przy wyższych temperaturach jest OK (przekaźnik cyka, sprężarka startuje), przy zdecydowanie niższych klima nie pracuje i śnieżynka się nie świeci (czyli też OK). Wygląda na to, że problem występuje w zakresie od 2 do ok. 12-13 stopni. Jest to cholernie uciążliwe, zwłaszcza podczas deszczu, bo szyby strasznie parują. Z góry dzięki za pomoc.