Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ossek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ossek

  1. Minął rok, a problem nadal jest. Śnieżynka się pali, a klima w ogóle nie startuje (już nawet przy 20 stopniach) wentylator stoi (lewy - stojąc przodem do auta). Po delikatnym naciśnięciu zaworka słychać syk, więc gaz jest. Czy niedziałający wentylator może być przyczyną, czy jest tylko skutkiem innej awarii? Ostatnio tylko raz była sytuacja, że słyszałem startującą klimę, ale zaraz się wyłączała - i tak kilka razy.
  2. Przepływka kuleje w całym zakresie obrotów, zacznij od wymiany filtra powietrza, ewentualnie czyszczenie.
  3. Problem w tym, że znajomy jest kilkaset kilometrów ode mnie, jeździ od mechanika do mechanika, jedni zalecają remont skrzyni, inny chce zacząć od wymiany oleju.
  4. Witam. Dziś skasowałem znajomemu błąd automatycznej skrzyni biegów (niestety nie spisałem go, jakiś solenoid...). Od tego czasu skrzynia chyba przeszła w tryb awaryjny (piszę "chyba", bo informacje mam z drugiej ręki), auto chce jeździć tylko na wysokich obrotach. Dodam, że przed skasowaniem pojawił się komunikat "System not ready for interrogation", przeszedłem dalej i skasowałem błąd. Czy mogło to spowodować przejście skrzyni w tryb awaryjny? Co ewentualnie dalej robić?[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 20:04_________________________________________________Okazuje się, że pierwsze trzy biegi są, nie wchodzi na czwarty. Ktoś wie, co go może boleć?
  5. Wystarczy wymienić sam wyświetlacz.
  6. Chyba nie ma sensu wyciągać turbo, pracuje prawie idealnie.
  7. Przepływomierz tnie dawki w momentach niedoładowania, więc mierzy prawidłowo. Przyczyną są chyba jednak przycinające się kierownice w turbo. Więcej ognia...
  8. Przepływka trochę kuleje, turbo ładnie pompuje, auto po programie.
  9. Ossek odpowiedział(a) na Ossek temat w 1.9TDI
    Dzięki za wyjaśnienie, lubię butować
  10. Ossek odpowiedział(a) na Ossek temat w 1.9TDI
    Olej to pełen syntetyk Motul 8100 X-Cess. Czyli nadal dawać po garach, a jeśli to nie pomoże, to czyszczenie dolotu? Co to jest ETG?
  11. Ossek opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam. Jakiś czas temu kolega zmieniał olej w moim aucie i niestety wlał go trochę za dużo (ok. 2mm ponad stan). Po jakimś czasie zaczęły się problemy. Do 2,5 tys. obrotów auto w ogóle nie jechało, powyżej dostawało kopa i łapało tryb awaryjny (i oczywiście błąd 00575). Po 3 kkm poziom oleju spadł do górnej granicy normy i auto przez jakiś tydzień jeździło normalnie. Wczoraj na trasie niestety znowu zaczęło łapać muła, nawet kilka razy pod rząd (4 bieg, 120 km/h). Po tych paru notlaufach znowu jechało normalnie. Wydaje mi się, że to nie problem z VTG, bo kiedy jest OK, to przyśpiesza płynnie, bez charakterystycznych chwilowych przycięć. Poza tym nie uprawiam PSJ (wręcz przeciwnie), a sztanga chodzi lekko i bez zacięć. Pytanie, gdzie mógł dostać się nadmiarowy olej i co mógł przytkać? Logów, z przyczyn pogodowych, na razie nie mam jak zrobić. PS. Około rok temu miałem podobny problem. Wtedy jednak przelanie wynikało z mojego błędu pomiaru. Objawy były podobne, jednak po kilku dniach ustąpiły.
  12. Ossek odpowiedział(a) na Hugo temat w Audi A4 B5
    Tych "klasycznych" paneli też było kilka i nie wszystkie są zamienne, jeżeli dobrze pamiętam to Twój powinien mieć nr 8D0 820 043H.
  13. Ossek odpowiedział(a) na Hugo temat w Audi A4 B5
    Może być tak, że masz podmieniony sterownik, a czujników po prostu nie ma - starsze wersje A4 miały ich mniej. Miałem dokładnie te same błędy, naszukałem się tych czujników ale nie znalazłem. Zajrzałem do Etki i okazało się, że powinienem mieć inny panel. Znalazłem na allegro odpowiedni, zmieniłem i od tamtego czasu błędy się nie pojawiły.
  14. Przytkana nagrzewnica. Przepłucz ją, podłączając wąż najpierw na wlocie, potem na wylocie.
  15. Ja też mam 76 kanałów, ale na kanale 60 mam cały czas 0 - starsza wersja z mniejszą ilością czujników. Gdzieś czytałem, że można się do niego dobrać od góry, ale to tylko zasłyszana informacja.
  16. Zdecydowanie może. Musi być niezła dziura, skoro nie wytwarza się żadne ciśnienie
  17. Ten ostatni odczyt rzeczywiście dość dziwny, tu może tkwić problem. Byłoby fajnie, gdybyś miał czujnik na podmianę, chyba znajduje się pod filtrem kabinowym.
  18. Tu chyba nie chodzi o szybkość nagrzewania. U mnie po około 5 km, kiedy temperatura chwyci około 60 stopni, dmuchawa działa prawie na maxa. Posprawdzaj kanały od 55 do 60 na klimatroniku.
  19. Posprawdzaj temperatury z czujników, może któryś przekłamuje i przez to klima świruje.
  20. Ja też będę na Kluczewie
  21. Ostatnio często widzę granatową B5 w avancie z wlepą na tylnej bocznej szybie zaparkowaną na Niemierzyńskiej przy budynku Pomeranii. Któż to?
  22. Trudno, żeby grzał skoro w nagrzewnicy nie ma płynu Odpowietrzałeś układ po wymianie termostatu?
  23. Mi też zaczęła parować jedna lampa, obleciałem silikonem dookoła i jest spokój. Poza tym wiązka światła lekko drży (chyba cały odbłyśnik). Jakość długich też nie jest powalająca, przydałaby się możliwość ich ustawienia niezależnie od mijania (a może lepsze żarówki załatwią sprawę). Lampy DEPO.
  24. Witam. Problem jest właściwie od zeszłej zimy, ale latem jakoś nie mogłem się za to zabrać. Powiedzcie mi proszę, wartość z którego czujnika decyduje o tym, czy klimatyzacja się załączy? Na kanale 55 pokazuje 12 stopni, śnieżynka się świeci, ale klima nie chodzi. Przy wyższych temperaturach jest OK (przekaźnik cyka, sprężarka startuje), przy zdecydowanie niższych klima nie pracuje i śnieżynka się nie świeci (czyli też OK). Wygląda na to, że problem występuje w zakresie od 2 do ok. 12-13 stopni. Jest to cholernie uciążliwe, zwłaszcza podczas deszczu, bo szyby strasznie parują. Z góry dzięki za pomoc.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.